הכל על - מוזיאון הלובר - musée du Louvre
 
דף הבית >> הכל על פריז >> אתרים מרכזיים בפריז >> מוזיאון הלובר - musée du Louvre


פריז

עוד תחת אתרים מרכזיים בפריז:


עוד תחת פריז:

פרסומות
 
 
 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בפריז:
מלונות | טיסות | הופעות | השכרת רכב
למידע נוסףמלונות המומלצים  | יעוץ אישי למלונות
Booking.com

הצעות חמות למלונות 
 


מוזיאון הלובר

  Musee du Louvre


 


 

 מידע על הלובר המוזיאון המפורסם ביותר של פריז

על מוזיאון הלובר   מלונות ליד מוזיאון הלובר   תמונות ממוזיאון הלובר
 
מוזיואן הלובר - טבלת ניווט מהיר
מידע כללי והיסטוריה
מה רואים?
המלצות
מפה ומידע שימושי
להוספת תמונות, המלצות או תגובות 
עזרה בתכנון חופשה בפריז

מידע כללי

מוזיאון הלובר (Musee du Louvre) הוא המוזיאון המפורסם ביותר במוזיאוני פריז ואחד המפורסמים בעולם. תחושת ה"מאיפה להתחיל?!" שקיימת כשמגיעים ללובר, קיימת גם כשצריך לתת מידע כללי על המקום. מוזיאון הלובר ממוקם בלב פריז, ברובע הראשון בסמוך לנהר הסן ולרחוב ריבולי, בסמוך לגני טווילרי. הלובר כולל אוסף עצום של יצירות מופת באמנות, פסלים מפורסמים ועתיקות ונחשב למוזיאון האמנות המבוקר והגדול ביותר בעולם (כמעט 10 מיליון מבקרים כל שנה). מבין כלל המוזיאונים בפריז הוא הגדול ביותר ואליו מגיעים מספר המבקרים הגדול ביותר ביחס ליתר האתרים בפריז.

 

 

הכניסה למוזיאון (צילום מקורי)
 
סרטון מידע על מוזיאון הלובר מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על

היסטוריה - מטירה למוזיאון

הלובר (משמעות השם - מקום מבוצר) הוקם  על ידי המלך פיליפ אוגוסט ב-1190 כארמון מבוצר בגבולה המערבי של פריז, במסגרת הגנה כוללת על העיר מפני מתקפות ויקינגים. עם זאת, מרבית הבנייה המקורית נהרסה ושונתה לאורך השנים ורק אזור אחד בחלקו המערבי של המוזיאון מתקופה זו- ה-Salle Basse (חדר תחתון) וניתן לראותו כיום במרתף המוזיאון. התרחבותה של פריז בשנים שלאחר בניית המבצר מעבר לגבולות המערביים שהציב, הביאה לשינוי מייעודו הראשוני כקו הגנה למקום משכנו של האוצר המלכותי. בשנת 1546, תחת שלטון פרנסואה הראשון החל האדריכל פייר לסקו להפוך את המבצר לארמון מלכותי מפואר. עם השנים, נעשו שינויים והרחבות רבות למבנה על ידי מלכי צרפת- חיבור עם ארמון הטווילרי ובניית הגלריה הגדולה, בניית אגף רישלייה הוספת החצר המרובעת וכדומה. שער הניצחון הקטן (באופן יחסי לשער הניצחון המקורי) שתראו בדרך למוזיאון נבנה בהוראה של נפוליאון והיווה בראשיתו את הכניסה לגני טווילרי. 

פרסומת
 

הלובר היה מקום משכנם של מלכי צרפת עד ל-1682, אז לואי ה-14 החליט להעביר את המושב המלכותי לוורסאי והלובר נעשה למקום תצוגת אוסף האומנות המלכותי, שכלל גם עתיקות יווניות ופסלים רומיים. במשך 100 שנה, הלובר אירח את האקדמיה המלכותית לציור ופיסול וסלוני אמנות שונים. 

לאחר המהפכה הצרפתית, הוחלט כי על המקום להיפתח להמון על מנת שיוכל ליהנות מיצירות המופת הלאומיות, והמוזיאון נפתח ב-1793 בתערוכה של 537 ציורים. בשנים שלאחר מכן, המוזיאון נקרא "מוזיאון נפוליאון" ולא בכדי, אוסף היצירות התרחב מאוד תחת שלטונו של נפוליאון בשל הבזיזות במלחמותיו הרבות. צורתו הנוכחית של הלובר כמבנה עצום בעל שתי זרועות- אגף רישלייה הצפוני ואגף דנון הדרומי (הגובל בנהר הסן) המקיפות את חצר נפוליאון במרכז, קיימת מאז 1874.

שער נפוליאון מול הכניסה ללובר (צילום מקורי)

ב-1983, פרנסואה מיטרנן, נשיא צרפת, הציע את תכנית "הלובר הגדול" לחידוש ושיפוץ המוזיאון. האדריכל הסיני-אמריקאי איי.אם פיי זכה בפרויקט והציע את פרימידת הזכוכית ככניסה המרכזית הניצבת במרכז חצר נפוליאון, ובנייתה הושלמה ב-1989. כיאה לצרפת ובדומה למונומנטיים אדריכליים רבים בפריז, גם פירמידת הזכוכית של הלובר עוררה ויכוחים רבים (ראו מגדל אייפל ומרכז פומפידו). הטענה המרכזית של המבקרים שייתכן שגם אתם תחושו, היא כי המבנה העתידני נראה תלוש בחזית הארכיטקטורה הקלאסית של המוזיאון. עם זאת, התומכים גורסים כי דווקא הסגנונות המנוגדים מהווים מיזוג מוצלח בין ישן וחדש, קלאסי ומודרני. 
 
אוסף היצירות
 
מהו מקור אוסף היצירות העצום שיש בלובר? כ-2,500 יצירות מקורם באוספי האמנות המלכותיים של מלכי צרפת, כדוגמת פרנסואה ה-1 (שכחובב אמנות איטלקית רכש את המונה ליזה) ולואי ה-14. מלחמות נפוליאון אחראיות במידה רבה לאוסף הפריטים הבינלאומי הרחב והנדיר, שנבזז בעת המלחמות באירופה (לדוגמא קישוט המזבח של כנסיית סנטה מריה דלה גרציה במילאנו מעשי ידי טיציאן) ונשדד מחפירות ארכיאולוגיות במצרים ובמזרח התיכון (לדוגמא לוחות רשימת המלכים המצרים מכרנך). כמו כן, אוספים רבים צורפו למוזיאון בזכות ירושות, תרומות ורכישות. הברון אדמונד דה-רוטשילד, לדוגמא, תרם למוזיאון ב-1935 את אוסף האמנות שלו שכלל עשרות אלפי פריטים.

שלוחות של הלובר 

"לה-לובר לאנס" הינו שלוחה של המוזיאון בעיר לאנס שבצפון צרפת, המציגה כמה מאות יצירות מרכזיות שהיו מאוחסנות במחסני הלובר. המוזיאון אף הוא מכיל מבחר יצירות אמנות מרשים ביותר, לאונרדו דה-וינצ'י, רפאל וגויה ואף היצירה המפורסמת של אז'ן דלקרואה- "חירות מובילה את העם". שלוחה נוספת שבה בנתיים לא נוכל לבקר, היא מבנה עצום עם כיפת שיש הנבנה בשנים אלו באבו דאבי בשם "לובר של החולות".

מה רואים?

כיום המוזיאון מציג יותר על פני יותר מ-73,000 מטר מרובע של יצירות המחולקות לשמונה קטגוריות בארבע קומות - עתיקות מצריות; עתיקות יווניות, רומאיות ואטרוסקיות; עתיקות מהמזרח הקרוב; אמנות אסלאמית; ציורים; פסלים; אמנות דקורטיבית; והדפסים ואיורים. ישנו אוסף נכבד של יצירות צרפתיות, ציור ופיסול איטלקי, הולנדי ופלמי קלאסי.

הספינקס (צילום: מקורי) הגלריה של אפולו (צילום: Highfields)


במוזיאון נמצאות היצירות המפורסמות ביותר בעולם להלן רשימת החשובות שבהן:

ציורים: המונה ליזה והמדונה בין הסלעים של ליאונרדו דה-וינצ'י, הגננת היפה של רפאל, החתונה בקנה של פאולו ורונזה, החירות המובילה את העם של  אז'ן דלקרואה, רוקמת התחרה של יאן ורמיר, ורפסודת מדוזה של ז'ריקו.

פסלים: פסל הפרש של המלך לואי ה14, הפסל ונוס דה-מיל, סוסי מארלי (אילו שבכיכר קונקורד הם העתק), העבד הגווע של מיכאלאנגלו, הכתבן הישוב והספינקס ממצריים העתיקה, פסלה של אלת הניצחון ניקה מסמותרקיה ופסלי המקדשים של אשור. 
 
העבד של מיכלאנג'לו (צילום מקורי) התופרת של ורמיר (PD)

מלבד היצירות מבנה הארמון עצמו מרתק. רבים באים לחזות בעמודי פרו שנמצאים לאורך החזית של מזרח הארמון, בפאביון רישליה שבעבר היה מעון משרד האוצר הצרפתי, כניסת הפרמידה הייחודית (וכאמור - השנויה במחלוקת), המרתפים, תעלות המגן של הארמון מתקופתו כמבצר ועוד. 
בלובר נמצאים 
פסלים מהחזית המקורית של קתדרלת הדואמו שהיא הסמל הבלתי מעורער של פירנצה.

המלצות "הכל על"

 • הביקור במוזיאון הוא חובה. למי שאין זמן ו/או כסף רצוי לפחות לבוא ולהביט בו מבחוץ. רבים מהתיירים מכל העולם שנכנסים אליו למרות התור, והמחיר. הוא מתאים לדעתינו גם ילדים והם אפילו יכולים להיכנס עם מחיר מופחת, אך צוי לתכנן עימם את הסיור במויאון מראש לפי תחומי העניין שלהם ולתכנן ביקור קצת פחות עמוס ואם יותר הפסקות (לקריאה נוספת על המלצות לפריז עם ילדים).
  פרסומת
 • איך להימנע מלחכות בתור?
 • מומלץ לקנות את מראש ראו קישור זה , אך שימו לב לשני דברים א. שיש צורך לאסוף את הכרטיסים מרשימת החנויות המופיעה באתר, ולא בקופות המוזיאון. ב. שהכרטיס חוסך את ההמתנה בקניה של הכרטיסים בקופות ולא את ההמתנה בבידוק הבטחוני שהוא הגורם העיקרי לתור :( 
  הצעה נוספת היא להיכנס מהכניסה השנייה ליד שער הקורסל - תחנת המטרו פלה רויאל לובר, מרבית האנשים ממתנים בתור בכניסה הראשית ליד הפרמידה ולכן בכניסה הצדדית התור לבידוק לרוב קצר יותר.
  הצעה שלישית היא לבוא בימים בהם המוזיאון פתוח עד מאוחר ולהגיע לביקור בשעות הערב (נניח בין 1800-2130) למי שמתכנן לא לראות הכל ורוצה רק שלוש שעות של סיור זה מספיק ויש הרבה פחות אנשים בתור ובצפיה ביצירות. 
 • אפשרות נוספת לחובבי מוזיאונים הינה קניית כרטיס פריס פאס המאפשר כניסה חינם למוזיאון או כרטיס פריס מוזיאון פאס לתערוכות הקבועות של יותר מ-60 מוזיאונים ואתרים בפריז וסביבותיה, כולל הלובר. הבונוס של הכרטיס הזה הוא כניסה ללא תור, ובימי הקיץ עמוסי התיירים זה עשוי לשמש אתכם היטב. יש כרטיס שתקף ליומיים, ארבעה ימים ולרציניים אפילו לשישה ימים (המחירים כיום הם 42 יורו, 56 יורו ו69 יורו בהתאמה). 
 • כאמור, המוזיאון עמוס וגדוש בהמון דברים יפים לראות. המלצה שלנו- תנסו לארגן את הביקור מראש לתצוגות שיותר מעניינות אתכם, כי בכל מקרה לא תספיקו לראות הכל ביום אחד. באתר המוזיאון ניתן למצוא מפה אינטרקטיבית מפורטת של המוזיאון, כך שתוכלו לראות את הקומות והאגפים השונים, להחליט מה הכי מעניין אתכם ולפי זה לבנות את הביקור. מצורפת המפה- http://www.louvre.fr/en/plan. דרך יותר פשוטה לתכנון ביקור ממוקד במוזיאון הוא כזה- באתר המוזיאון נבנו מסלולי ביקור שונים לפי נושאים- סיור בעקבות אהבה, אוכל, הרנסנס האיטלקי או חיי היום יום במצרים. יש שפע של מסלולים לבחירה הכוללים גם פירוט לגבי אורכם (לרוב בין שעה וחצי לשלוש שעות). למעוניינים- http://www.louvre.fr/en/parcours
 • המוזיאון מציע גם סיור מודרך המספק סקירה כללית של היצירות המפורסמות ביותר במוזיאון. אורכו של הסיור הוא שעה וחצי, הוא ניתן גם באנגלית בשעה 11:15 ובשעה 14:00. ביום הביקור תוכלו להירשם ולרכוש כרטיסים לסיור במקום.
 • אופציות אחרות להדרכה קיימות - או בהשכרת Audio Guide, או שניתן להוריד לסמארטפון אפליקציית הדרכה  מבעוד מועד (חפשו - Louvre museum visitor guide. יש אפליקציות בחינם ויש בתשלום). שימו לב שבדומה למוזיאונים רבים בפריז, רוב הכתוביות הן בצרפתית אז אינפורציה מובנית תהיה בעיקר ממדריכים הקוליים או מהסיורים המודרכים. 
  במוזיאון עכשיו התחילו לנפק מדריך קולי חדש מבוסס GPS ובעל עומק והסבר גראפי לצד המלצות לתכנון הביקור - מכשיר חדישזה משדרג את הביקור במוזיאון ומומלץ ביותר. 

  ביום א' הראשון בכל חודש בין החודשים אוקטובר למרץ הכניסה ללובר (ולמוזיאונים בפריז בכלל), חופשית. הרווח הוא בחסכון, אך המחיר הוא בצפיפות הגבוהה עוד יותר ביום זה - ראה על כך עוד תחת פריז בחינם.
 • אנו ממליצים מאוד לא להתקרב לאזור עם רכב פרטי (ראו השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת) מומלץ מאוד להשתמש בתחבורה ציבורית - ההגעה למקום מומלצת לדעתינו באמצעות המטרו. בנוסף, למשתמשים באוטובוס התיירים של פריז, כדי לדעת שבאזור אתר זה ישנה תחנה סמוכה ונחה לאוטובוס זה.
 • הלינה באזור מוזיאון הלובר כמו הלינה באזור גני טווילרי היא אחת מאפשרויות הלינה המבוקשות והיקרות שיש בפריז. אזור זה מהמרכזים התיירותים, ההסטוריים, התרבותיים והממשלתיים החשובים של פריז מושך אליו מבקרים שרוצים ללון בסמיכות לאתרים חשובים כמו, כיכר קונקורדגני טווילרי והלובר ורחובות מרכזים כמו רחוב ריבולי.  בין המלונות המומלצים באזור ניתן למנות את: מלון רלה דו לובר (Relais Du Louvre)אפרטמנטס דה לובר (Apartments Du Louvre)מלון רגינה (Hotel Regina)מלון דו לובר, הייאט הוטל (Hotel Du Louvre, a Hyatt Hotel). לקריאה נוספת: מלונות בפריזמלונות באזור הלובר.

לקריאה נוספת בעברית על המוזיאון:


מידע שימושי

 • כתובת: rue de Rivoli, 75001 Paris162 
   
 • איך מגיעים? מטרו - קו 1 ו-7 לתחנת Palais-Royal–Musée du Louvre. אוטובוסים - קווים 21, 24, 27, 39, 48, 68, 69, 72, 81, 95 ואוטובוס התיירים הפתוח (Paris Open Tour bus) עוצרים בחזית המוזיאון, מול הפרימידה. רכב - יש מגרש חניה תת קרקעי שפתוח כל יום בין השעות 7:00-23:00 ב-avenue du Général Lemonnier. 
 • שעות פתיחה: המוזיאון פתוח כל יום מלבד ימי שלישי. בימי שני, חמישי, שבת וראשון מ-9:00-18:00 ובימי רביעי ושישי מ-9:00-21:45.

מפת אתרים

 

 

 
 


חזור למעלה

צריך עזרה בתכנון החופשה בפריז? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם בברצלונהקוסטה בראווהפראגרומאלונדון, פריז, מדריד ובכל אירופה.

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


 


              
                                     
                                     
                                      

חזור למעלה

חזור אל:
אתרים מרכזיים בפריז

 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica