השכרת רכב בצרפת

בנה לעצמך חופשה
רכב
מלונות
טיסות
כדורגל

האם צריך רכב בצרפת?

כפי שנאמר בהשכרת רכב בפריז, השכרת רכב אינה מומלצת כלל בתוך הערים הגדולות כמו פריז, ליון וכדומה, אלא רק במקרים בהם תרצו לצאת ולבקר בפריפריה של צרפת (ז’יברני, עמק הלואר, נורמנדי וכדומה). גם במקרה כזה, עדיף לשכור את הרכב רק לתקופה שבה תטיילו מחוץ לערים, ובתוך העיר לדבוק בתחבורה ציבורית.

אם אתם מתכננים להחזיר את הרכב בתוך פריז, קחו מראש כמה שעות של נסיעה רק להגיע מפרוורי פריז לתוך העיר עצמה. כדאי לעשות זאת משום שלרוב איחור בחצי שעה בלבד בהחזרת הרכב גורר קנס של השכרת “יום נוסף”, שאחרי הצמדת אגרת עיבוד ומסים, עלול להיות יקר ביותר.

טבלת חיפוש רכבים והשוואת מחירים

מטה נמצא מנוע חיפוש רכבים והשוואת מחירים בין חברות ההשכרה השונות, במידה ויש לכם חוסם קבצי קוקיס פעיל לא תוכלו לראות אותו. תוכלו להיכנס במקום ישירות לאתר רטנלקארס, המפעיל של מנוע החיפוש.

הוזלת המחיר להשכרת רכב בצרפת

1. כמובן להשוות מחירים (אפשר להיעזר במנוע החיפוש שנמצא בעמוד זה).
2. יש לזכור שהמחירים מאמירים בסופי שבוע ובחגים. אם אתם יכולים הימנעו מהשכרת רכב בימים אלו.
3. בקיץ המחירים יקרים יותר מאשר בחורף, לכן אם זה שיקול עדיף לנסוע בטיול משפחתי עם רכב שכור בחורף (או לפחות בסתיו או באביב) ולא בזמן חופשת הקיץ. הפערים מגיעים לכדי 150 אחוז מתקופת השפל של המחירים ותקופת השיא שלהם.
4. הרבה מאוד מהתיירים השוכרים רכב בצרפת עושים זאת כדי לנסוע לבצע טיול גם במדינות שכנות (גרמניה, ספרד וכודמה), קחו בחשבון שבמקרה זה יש תוספת על התשלום על מעבר בין מדינות (משתנה לפי חברת ההשכרה). לעיתים זה ממש לא כדאי, וכדאי אפילו לבצע הפרדה בין הרכבים ולהשכיר בכל מדינה רכב אחר. זה קצת קשה כשעושים סיור למשל בפירנאים, אך אפשרי מאוד במעבר בין צרפת לברצלונה למשל.
ראה עוד תחת מעבר עם רכב שכור בין מדינות.

**פרסומת**דברים נוספים שכדאי לדעת על השכרת רכב בצרפת
חוקי תנועה חשובים בצרפת

להלן מפורטים הכללים הבסיסיים הנוגעים לנהיגה בכל רחבי צרפת:

איסורים בסיסיים

  • אסור להשתמש במכשיר טלפון נייד בזמן נהיגה, גם לא בדיבורית.
  • אסור לעבור על המהירות המותרת (פרטים תחת מהירות).
  • אסור להשתמש במכשירים המגלים מיקום של מצלמות מהירות.
  • אסור לילדים מתחת לגיל 10 לשבת במושב הקדמי. יש להושיב אותם בכסא מיוחד במושב האחורי.

חובות בסיסיות

  • חובה להחזיק ברכב מכשיר נישוף לבדיקת רמת האלכוהול בדם (הסבר בהמשך – חוק הנישוף).
  • חובה להחזיק ברכב אפוד זוהר.
  • חובה לחגור חגורת בטיחות מלפנים ומאחור.

– הגיל המינימלי לנהג ברכב הוא 18 (למרות שלרוב חברות השכרת הרכב לא ישכירו רכב לנהג מתחת גיל 21 ויקחו תשלום נוסף על נהגים צעירים, ראה עוד תחת הגבלת גיל על השכרת רכב בחו”ל).

מהירות
באיזורים מיושבים – 50 קמ”ש.
באיזורים כפריים – 90 קמ”ש, ו-80 קמ”ש כאשר יורדים משקעים.
בכביש בין עירוני דו סטרי – 110 קמ”ש, ו-100 קמ”ש כאשר יורדים משקעים.
בכביש אגרה – 130 קמ”ש, ו-110 קמ”ש כאשר יורדים משקעים.

מצלמות מהירות
ברחבי צרפת מסתובבות יותר מ-150 מכוניות משטרה סמויות בעלות מצלמות מהירות. היות שמדידת מהירות של רכב אחד לעומת רכב נוסע אחר היא אינה מדויקת, במקרי חריגה מהמהירות המותרת ישנה סבלנות מסוימת. אבל, רכב שנתפס נוהג במהירות גבוהה מ-140 קמ”ש ייקנס ולעתים אף יעצר כדי לשלם קנס בו במקום.

חוק הנישוף
החל מאפריל 2013, הנשיאה של מכשיר נישוף (מכשיר לבדיקת רמת האלכוהול בדם) ברכב הינה מחייבת. זהו החוק, אם כי אין עונשים או קנסות לנהגים שנתפסים ללא המכשיר איתם.
מכשירי נישוף חד פעמיים גם כן מאושרים אפשר להשיג בסופרים וחניונים ברחבי צרפת במחיר נמוך ביותר.
בכל אופן, אם אתם יודעים מה טוב לכם אל תשתו אלכוהול ותנהגו לאחר מכן! כמות האלכוהול המותר בדם בזמן נהיגה בצרפת היא חצי מ”ג למ”ל.
זוהי תקנה חשובה שהרבה נופלים בה, במיוחד אלו שמגיעים עם רכב שכור לפריז וצרפת ממדינות שכנות (בעיקר ספרד, ראה גם השכרת רכב בספרד ומעבר עם רכב בין מדינות).

תוכלו למצוא סוכנויות להשכרת רכב בכל תחנת רכבת או בשדות התעופה של פריז (שארל דה גול ואורלי).

מפת תחנות השכרת רכב בצרפת

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)