1. עמוד הבית
 2. »
 3. פריז 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. אתרים מרכזיים בפריז – סקירות מומחים על אתרי התיירות של העיר
 6. »
 7. ארמון ורסאי: כרטיסים בהנחה, דילוג על התור ומדריך מקיף על הארמון המפורסם ליד פריז | Palace of Versailles

ארמון ורסאי: כרטיסים בהנחה, דילוג על התור ומדריך מקיף על הארמון המפורסם ליד פריז | Palace of Versailles

עדכון אפריל, 2024

בתקפה הקרובה מספר התיירים בפריז במגמת עלייה שתגיע לשיא שלה בקיץ. כאשר מתכננים ביקור באחת מהאטרקציות האהובות ביותר בעיר, כמו ארמון ורסאי מומלץ להזמין כרטיסים מראש, במיוחד אם מתכננים להגיע בסוף שבוע. הזמנה מראש תאפשר לכם להבטיח את כניסתכם במועד המתאים לכם ביותר ותחסוך לכם המתנה בתור לרכישת הכרטיסים. להזמנת כרטיסים מראש לארמון ורסאי: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

מידע כללי

ארמון ורסאי (Chateau de Versailles) והגנים (גני ורסאי) הסמוכים לו הם שריד מוחשי ומרהיב לתקופת המלוכה בצרפת והסמל החשוב ביותר לדיסונס שבין הפאר והשפע שידעו האצולה והמלוכה אל מול השפל והעוני אלין הגיעו בני המעמד הנמוך. העובדה שהארמון המפואר הזה נמצא מחוץ לפריז הוא חלק מהסמל לנתק שאחז במלוכה שהביא בסוף לקיומה של המהפכה הצרפתית.

למי שמתבלט האם הביקור בארמון שווה את הטרחה, נגיד שלדעת צוות אתר הכל על כן מדובר ביעד מרתק היסטורית ועיצובית ואחד מהאתרים החשובים באירופה. על מנת שתקבלו החלטה הכי טובה בשבלכם, חשוב לנו גם להגיד שמסקירה של אלפי תגובות של מבקרים קודמים בארמון עולה כי המבקרים בארמון ורסאי היו מרוצים בדרך כלל מהביקור. הם הזכירו את הפאר הייחודי שלו שהשפיע על עיצובים של ארמונות בכל אירופה, את הארכיטקטורה, את הגנים היפים, ואת המשמעות ההיסטורית שלו. עם זאת, חלק מהמבקרים לא היו מרוצים מההמונים והתורים הארוכים (שכדי להימנע מהם אנו ממלצים שוב ושוב להזמין כרטיסים מראש ואף לשקול להצטרף לסיורים המודרכים השונים), מהעובדה שהגישה לעיתים מוגבלת לחלקים בארמון (יש בו לא פעם שיפוצים בחלקים מסויימים) וחלק לא מבוטל חושב שמחיר הכניסה יקר  מידי.

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

מרבית התיירים הישראלים שיבקרו בארמון ורסאי, יגיעו אליו כחלק מטיול יומי מהעיר פריז. למרות שהוא נמצא מחוץ לעיר, הארמון והגנים הם מהאטרקציות הפופולאריות ביותר של בירת צרפת. ניתן לעשות זאת על ידי הצטרפות לסיור מודרך היוצא מפריז (מאוד פופלארי ודורש הזמנה מראש, במיוחד בתקופת האביב והקיץ שהביקוש גבוהה). סיורים אילו כוללים הסעה והדרכה ודילוג על התורים ולכן מאוד מבוקשים. (ניתן להזמין סיורים אילו בלינק זה עם חמש אחוז הנחה לגולשי הכל על,  קוד הקופון HAKO5, או בלינק זה בו יש מגוון אופציות לסיורים עם אפשרות ביטול במקרה הצורך). אופציה פופלארית אחרת היא נסיעה עצמאית בתחבורה הציבורית מפריז לארמון,  היא לא מאוד מסובכת, אפשר להזמין כרטיסים לאוטובוס מפריז לורסאי בלינק זה. במקרה זה אנו ממליצים להזמין כרטיסי כניסה לארמון מראש, על מנת לחסוך את התור (ניתן להזמין כרטיסים אילו בלינק זה עם חמש אחוז הנחה לגולשי הכל על,  קוד הקופון HAKO5).

תור בכניסה לורסאי, תמונה טיפוסית לאביב ובקיץ, מומלץ להזמין כרטיסים מראש, עדיף לשקול גם הדרכה שתכניס אותכם מכנסית הקבוצות.

מיעוטם של התיירים הישראליים יסעו לורסאי וילונו באזור כחלק מטיול מתגלגל או טיול כוכב באזור. יש באזור לא מעט דירות ומלונות מומלצים כמו: Novotel Chateau de Versailles, A l’Hôtel Des Roys ו Hôtel Le Versailles לאותם תיירים אנו ממליצים להזמין את הלינה כמה שיותר מוקדם, כאשר מדובר בחופשה המתוכננת לאביב או לקיץ (למגוון אופציות לינה באזור עם אפשרות ביטול). בנוסף  אנו ממליצים מאוד לקרוא את העמוד המקיף שלנו על מלנות מומלצים באזור ארמון ורסאי.

ארמון וורסאי – מונומנט צרפתי שאסור לוותר על הביקור בו

הארמון נמצא קילומטרים ספורים דרומית-מערבית לפריז וניתן לשלבו בקלות בטיול בעיר. הארמון שימש כמקום משכנם הרשמי של מלכי צרפת בסוף המאה ה-17 ובמאה ה-18, ובזכות שימור קפדני ומדוקדק גם ביקור כיום ממחיש את השפע והפאר שהיו נהוגים אז. המתחם עצום בגודלו, וכולל את הארמון המרכזי, ארמונות הטריאנון, אחוזת מארי אנטואנט וגנים מרהיבים. כאמור בביקור תוכלו לחוש את אורח החיים הבזבזני, ראוותני ונהנתני שאפיין את כהונות המלכים שהתגוררו בארמון, ולהבין במקצת כיצד נוצרה האווירה שהביאה לקיצם האכזרי- המהפכה הצרפתית.

אין שני ליופי המרשים של ארמון וגני ורסאיאין שני ליופי המרשים של ארמון וגני ורסאי

הזמנת כרטיסים לארמון ורסאי – 5% הנחה רק לגולשי הכל על


רוצים להכיר את פריז בדרך כיפית ומעניינת?
הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא סיור עם מדריך צמוד דובר עברית שילווה אתכם בשכונות המיוחדות ובטעמים הייחודיים לעיר היפה באירופה. בין אם אתם מחפשים סיור להכרת העיר, סיור קולינרי שיקח אתכם לעולם הקינוחים הצרפתי או סיור מודרך בשכונת מונמארטר הקסומה תוכלו להבטיח את מקומכם בסיורים המבוקשים כאן.

כרטיסים לארמון ורסאי

קיימים מגוון סוגי כרטיסים לארמון וורסאי ולגנים שלו. בין היתר תוכלו לבחור בין כרטיסים בסיסיים שמספקים כניסה לארמון ולגנים (אך ללא גישה למופעי המזרקות המפורסמים והמרשימים) שהם הזולים ביותר, כרטיסים מעט יותר יקרים המבטיחים סיור מודרך ודילוג על התור, וכרטיסים מקיפים הכוללים הסעה מפריז ובחזרה, סיור מודרך, דילוג על התור וגישה למופעי המזרקות. קיימים גם כרטיסים מושלבים לארמון וורסאי ולמוזיאון הלובר המפורסם.

כרטיסי כניסה לארמון וורסאי ולגנים כולל מדריך שמע

כרטיסי הכניסה לארמון ורסאי ולגניו מספקים גישה מלאה לארמון ולגנים (מלבד למופעי המזרקות המוזיקליות שבגנים) יחד עם מדריך שמע בשלל שפות, בניהן אנגלית. כרטיסים אלו הם הכרטיסים הזולים והבסיסיים ביותר לארמון ורסאי ולגנים, כך שהם מתאימים למי שמעוניין לחסוך במחיר ללא ויתור על חווית הביקור בארמון ובגנים. הכרטיסים יגיעו ישירות אל הסמארטפון שלכם כך שתוכלו להציג אותם בכניסה באופן נוח ויעיל.

 • לרכישת כרטיסי כניסה לארמון ורסאי ולגנים כולל מדריך שמע בתוספת 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) לחצו כאן
 • לרכישת כרטיסי כניסה לארמון ורסאי ולגנים כולל מדריך שמע ודילוג על התור עם אפשרות ביטול לחצו כאן

כרטיסים לסיור מודרך בארמון ובגני ורסאי יחד עם דילוג על התור

כרטיסים אלו כוללים סיור מודרך מפי מדריך מוסמך למשך של כשעה וחצי, גישה לארמון ולגנים ודילוג על התור בכניסה. הסיור המודרך מתקיים בקבוצה קטנה של עד 20 אנשים ומועבר באנגלית, צרפתית או ספרדית, אזניות יסופקו לכם בשביל להאזין להסברים באיכות המירבית. כרטיסים אלו יותר יקרים מהאפשרות הראשונה, הם מתאימים למי שרוצה להעמיק את ידיעותיו על אודות ארמון וורסאי, ההיסטוריה והאדריכלות שבו, ומוכן לשלם יותר כדי לקבל חוויה מקיפה זו.

 • לרכישת כרטיסים לסיור מודרך בארמון וגני ורסאי יחד עם דילוג על התור בתוספת 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) לחצו כאן
 • לרכישת כרטיסים לסיור מודרך בארמון וגני ורסאי יחד עם דילוג על התור עם אפשרות ביטול לחצו כאן

כרטיסים לסיור מודרך בארמון ובגני ורסאי כולל גישה למופע המזרקות, יחד עם דילוג על התור והסעה מפריז

כרטיסים אלו כוללים הסעה הלוך ושוב לארמון ורסאי מפריז, דילוג על התור בכניסה, סיור מודרך מפי מדריך מוסמך, אזניות שמע, וגישה לגנים ולמופע המזרקות. כרטיסים אלו מקיפים וכוללים את כל הדברים שלא כדאי לוותר אליהם בביקור בארמון ובגנים, יחד עם הסעה שחוסכת את הצורך להגיע בתחבורה ציבורית או בדרכים אחרות מסורבלות. הכרטיסים מתאימים למי שמעוניין להפיק את מירב החוויה שיש לארמון ולגנים להציע, לצפות במזרקות, לשמוע הסברים על הארמון והגנים מפי מקור סמכות ואף להגיע באופן נוח ויעיל באמצעות הסעה מארוגנת הלוך וחזור. כרטיסים אלו עולים יותר לעומת האחרים אך שווים את זה למי שרוצה להנות מחוויית הארמון עד הסוף.

 •  לרכישת כרטיסים לסיור מודרך בארמון וגני ורסאי כולל גישה למופע המזרקות, יחד עם דילוג על התור והסעה מפריז בתוספת 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) לחצו כאן
 • לרכישת כרטיסים לסיור מודרך בארמון וגני ורסאי כולל גישה למופע המזרקות, יחד עם דילוג על התור והסעה מפריז עם אפשרות ביטול לחצו כאן

כרטיסים משולבים: כניסה לארמון וורסאי ולגנים יחד עם מוזיאון הלובר

כרטיסים אלו כוללים כניסה לארמון ורסאי ולגנים יחד עם כניסה למוזיאון הלובר במחיר משתלם. הכרטיסים מתאימים למי שמעוניין לשלב ולבקר בשתי האטרקציות השונות והמפורסמות כדי לחוות כמה שיותר ממה שיש לפריז להציע. לאחר הרכישה תקבלו את הכרטיסים באופן אלקטרוני לסמארטפון שלכם ותוכלו לבחור באלו ימים תרצו לסייר במוזיאון או בארמון (או לסייר בשניהם באותו היום אם תבחרו). שימו לב שמדובר בכניסות עצמאיות ללא סיורים מודרכים, וכי הכניסה למוזיאון הלובר כוללת כניסה דרך המסלול המהיר (בו הכניסה מובטחת תוך 30 דקות ללא המתנה מעבר לכך בתור).

 •  לרכישת כרטיסים משולבים לארמון וורסאי, לגנים ולמוזיאון הלובר בתוספת 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) לחצו כאן

תיירים מסיירים בתוך הארמון – בקיץ יכולה להיות תחושה של צפיפות (צילום: Michal Osmenda)

ההיסטוריה של ארמון וורסאי

חיי המלוכה בארמון ורסאי

הנוכחות המלכותית מחוץ לפריז החלה כאשר ב-1624 נבנתה ללואי ה-13 בקתת ציד בורסאי. לאחר פחות מארבעים שנים, לואי ה-14 החליט כי ברצונו להתרחק מעט מפריז העמוסה והצפופה ולמצוא מקום משכן מחוץ לעיר. הארכיטקט שמונה להפיכת בקתת הציד לארמון המפואר היה לואי לה וו, שניהל את הרחבת הטירה במשך שבע שנים באמצעות עבודה של אלפי פועלים שעמלו על בניית הארמון והגנים. ב-1682 עבר המלך לואי ה-14 להתגורר בטירה, מספר שנים לפני שבנייתה הושלמה לחלוטין. העברת המשכן המלכותי הרשמי מארמון הלובר בפריז לאזור ורסאי היה מהלך פוליטי מחושב של לואי ה-14. מיקום הארמון מחוץ לפריז אך לא רחוק מדי, הייתה בחירה אסטרטגית. האצולה הצרפתית כולה שכנה בפריז, והארמון בורסאי הכריח את האצילים שרצו להתקרב למלך ולשלטון להגיע עד לורסאי ולעזוב את עסקיהם וביתם ולהתגורר בבית המלך. המלך לואי רצה להעביר את מוקד הכוח מפריז לורסאי, וכך הפך את השלטון לריכוזי מאוד וצמצם את אפשרויות הפעולה של האצילים.

העברת הארמון מפריז לורסאי

היציאה מחוץ לעיר יצרה השפעה גם מחוץ לצרפת, והארמון העצום והמפואר שימש להפגנת העוצמה והעושר הצרפתי. הטירה המרהיבה הוציאה שם גדול לכוחו ועושרו של לואי ה-14 והייתה מודל לחיקוי לכל אירופה – במדינות רבות ניסו ליצור העתקים לארמון ורסאי והוא השפיע רבות בתחומי ארכיטקטורה, עיצוב פנים ואמנות (בין הערים שהושפעו ממנו ביותר הייתה העיר מדריד, שעד היום אפשר לראות את ההשפעה של ארמון ורסאי על העיצוב של ארמון המלך וגני רטירו).

גני ורסאי

גני ורסאי (צילום מקורי)

אורח חיים ראוותני בארמון וורסאי

שגרת החיים בורסאי כללה אינספור טקסים, החלפת תלבושות וסעודות. אצילי המלך הגיעו לארמון לתקופה ארוכה וחלק לא מבוטל מזמנם הוקדש לשעשועים, מסיבות, נשפים, קונצרטים והוללות מינית. אורח חיים זה מתבטא בארמון המקושט והראוותני שממחיש את הגישה הבזבזנית של המלכים הצרפתיים במאה ה-17-18. בראשיתו, הארמון נבנה בסגנון הבארוקי, אך זה נמצא קודר מדי בעיני המלך והארמון חודש כדי להפוך לסגנון הרוקוקו. במהלך השנים נבנו עוד ועוד תוספות על המבנה המקורי, בניית הטריאנון הגדול לפי הוראות של לואי ה-14 לו ולפילגשיו, הטריאנון הקטן לפילגשו של לואי ה-15, וכמה בתי כפר קטנים על ידי לואי ה-16 ליצירת אווירה כפרית שלווה למארי אנטואנט. בניית הארמון ואורח החיים שנוהל בו כילו חלק משמעותי מהתקציב הצרפתי, והיסטוריונים רבים רואים בבניית הארמון ואורח החיים בו כאחת הסיבות לפרוץ המהפכה הצרפתית.

עזיבת הארמון

לואי ה-16 ומארי אנטואנט המשיכו להתגורר בארמון ורסאי עד לתקופת ההתקוממות נגד המלוכה. המחאות הגדולות הגיעו עד ורסאי ובאוקטובר 1789 אף היה ניסיון לרצוח את המלכה במיטתה. הפולשים רצחו את השומרים, אך מארי אנטואנט הספיקה לברוח דרך מעבר סודי ולהינצל. לאחר מכן, עברה משפחת המלוכה לארמון טווילרי כתוצאה מצעידת הנשים לורסאי. הרהיטים היקרים, חפצי הערך והאמנות שהיו בארמון נבזזו וקישוטיו נמכרו כדי לממן את הצבא הצרפתי ולקטוע את המורשת הראוותנית של מגורי המלוכה בארמונות פאר. ואכן, לואי ה-16 ומארי אנטואנט היו האחרונים להתגורר בארמון גם לאחר השבת המלוכה ב-1830, אז המלך לואי-פיליפ הכריז על הפיכת הארמון למוזיאון. כדי למלא אותו מחדש בכל הריהוט והחפצים שנבזזו ממנו, אספו רהיטים מאוספים פרטיים, שגרירויות ומשרדי ממשלה, פריטי אמנות, ספרים ואביזרי מדע מהלובר והספרייה הלאומית.

ההיסטוריה המודרנית של ארמון וורסאי

גם לאחר תקופת המלוכה בארמון ורסאי התרחשו אירועים היסטוריים דרמטיים. ב-1871 הטירה הפכה למפקדת הצבא הגרמני לאחר שצרפת הפסידה במלחמת פרוסיה-צרפת והוכרז בה על הקמת האימפריה הגרמנית. ב-1919 נחתם במקום הסכם ורסאי בין מנצחות מלחמת העולם הראשונה, צרפת, בריטניה, רוסיה וארה”ב לבין גרמניה המפסידה. במהלך מלחמת העולם השניה הארמון נכבש על ידי כוחות גרמנים ושימש כמפקדה של חיל האוויר הגרמני, הוא ספג נזק מסוים במהלך המלחמה אך רוב אוצרותיו פונו בשלום. לאחר המלחמה שוקם הארמון ונפתח לציבור כמוזיאון. בשנות ה-80 וה-90 הארמון עבר שיפוצים נרחבים, וב-1995 הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו מתוך הכרה בחשיבותו התרבותית וההיסטורית.

אולם המראות בתוך ארמון וורסאי - עושר ופאר שניבטים מכל פינהאולם המראות בתוך ארמון וורסאי – עושר ופאר שניבטים מכל פינה
 • כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בפריז באתר Tiqets » למידע נוסף.
 • מחפשים מלון בפריז? שווה לקרוא את הסקירות שלנו על המלונות המומלצים בעיר. אפשר גם להתייעץ » למידע נוסף

מה רואים בארמון וורסאי?

מתחם ורסאי הגדול כולל את הארמון המרכזי, גנים הפרושים על שטח עצום, שני ארמונות קטנים- הטריאנון הגדול והטריאנון הקטן, ואחוזת מארי אנטואנט (כפר המלכה). הגנים תוכננו על ידי אנדרה לה-נוטרה, וכוללים שטח רחב של צמחייה מטופחת, שבילים סימטריים, פסלים, מזרקות ותעלות מים בה שטו גונדולות וסירות. גני ורסאי הם דוגמא קלאסית לסגנון גנים צרפתי המשקפים תפיסה של עליונות האדם על הטבע – לא תראו כאן צמחייה פראית וטבעית, אלא גיזום גיאומטרי של עצים וערוגות. הגנים המפוארים היו מודל לחיקוי בכל רחבי אירופה, וניתן למצוא במדינות שונות, גרמניה, איטליה, אנגליה ורוסיה העתקים של הגנים. מי שיגיע עד לכפר המלכה בקצה בצפון-מזרחי של הגנים, יוכל להתרשם מההבדלים בין הגן האנגלי שתוכנן מסביב לכפר לבין הגן הצרפתי. באנגלי כבר לא תמצאו שדרות עצים מדוקדקות, גיזום לא טבעי של צמחייה או מזרקות, אלא נחל טבעי, בליל צמחייה ועצים ללא ארגון ובלי טיפת סימטריה. ספסלי האבן הנוקשים של הגן הצרפתי מתחלפים בו בספסלי עץ טורקיז נוחים והרבה פינות חמד נסתרות.

גני ורסאי (צילום מקורי)

כפר המלכה של מארי אנטואנט

כפר המלכה של מארי אנטואנט (צילום מקורי)

בתוך הארמון עצמו יש מספר מוקדי עניין יפייפיים- אולם המראות הגדול בו משתקפים מראות הגן, אולם השלום ואולם המלחמה, אולם האופרה המלכותית בו נערכו מופעים לכבוד משפחת המלוכה ואנשי החצר וחדרי המלך והמלכה.

ארמון טריאנון הגדול

חדר בטריאנון הגדול (צילום מקורי)

הזמנת כרטיסים לארמון ורסאי -
5% הנחה רק לגולשי הכל על

המלצות "הכל על"

 • ההגעה והביקור בארמון וורסאי מומלצים לכל מי שמגיע לחופשה בפריז. גם שמדובר באתר הנמצא מחוץ לפריז – הוא אתר אטרקטיבי ופופלארי ושווה לנסות ולנסוע שעה +/- כל כיוון על מנת לבקר בו.
 • מומלץ להקדיש כחצי יום לביקור בארמון וורסאי. תוכלו להקדיש את הזמן לסיור בכלל החללים ובגנים בצורה רגועה ומעמיקה. אם תבחרו להזמין סיור מודרך או כרטיסים הכוללים הסעה תוכלו לייעל את ההגעה והשהייה במקום מבחינת זמנים (לכרטיסים הכוללים אפשרויות נוספות לכניסה לארמון ורסאי לחצו כאן).
 • בכניסה לארמון מומלץ לקחת מפה של האתר, מדובר בשטח די עצום שכולל מבנים שונים.
 • ההגעה לארמון אפשרית בתחבורה ציבורית והרבה עושים זאת (ראה מידע נוסף בתחתית העמוד תחת מידע שימושי על האופציות השונות). אך יש רבים שמעדיפים לחסוך את הבלאגן ולקחת הסעה הלוך ושוב לארמון ממרכז העיר – ממליצים לבדוק זאת ולשקול זאת כאופציה. ראו מידע נוסף פריז-ורסאי: נסיעת הלוך ושוב
 • האתר מומלץ למבקרים בפריז עם ילדים. למי שמגיע עם ילדים קטנים הנוסעים בעגלה חשוב לדעת שלא נותנים להיכנס עם עגלה פתוחה לארמון אלא רק לגנים. לכן מומלץ להביא מנסע לילד. חשוב לדעת שנכון להיום ילדים עד גיל 18 נכנסים לארמון והגנים חינם (ללא מכשיר ההדרכה עליו צריך להוסיף תשלום).
 • כדאי להגיע לארמון מוקדם (סמוך לשעות הפתיחה) כדי לחסוך את העמידה הארוכה בתור, במיוחד בקיץ. באותו הקשר מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש – זה משמעותי בקיץ, אך מורגש גם באביב ובסתיו.  אנו מאוד ממליצים למי שמתעניין בהמלצות כגון אלו, להציץ גם בעמוד המקיף הבא: המלצות והנחות לנוסעים לפריז, חובה לבקר לפני הזמנה!
 • יש מסעדות רבות בתוך הגנים – כך גם בתי קפה, אך שימו לב שהמחיר שלהם גבוה מאוד. לכן מומלץ להגיע לגנים עם אוכל שהבאתם אתכם מבעוד מועד.
 • מחוץ לארמון המרכזי, בכניסה לגנים, יש אפשרות להשכרת רכב גולף או קניית כרטיסים לרכבת קטנה שנוסעת ברחבי הגנים. שימו לב, כדי לראות את הגנים כולם ואת הארמונות המרוחקים יותר (הטריאנון הגדול, הקטן, ובית הכפר של מארי אנטואנט) יש ללכת דרך יפה אך לא קצרה בכלל. לאנשים מבוגרים או כאלו החושקים במשב רוח צונן על הפנים בזמן הטיול בגנים, יש פתרונות תחבורה. לאלו הבוחרים ללכת ברגל יש לא מעט תחנות של קפה/קרפ/גלידה בדרך.
 • במהלך החורף הגנים יורדים משיא תפארתם – הרבה מהפסלים נעטפים מפני הגשם, כמעט ואין פרחים והמקום כולו נכנס לאווירת שיפוצים ותחזוקה שנתית. עדיין ניתן ליהנות מהארמונות, והאווירה החורפית המיוחדת והשלכת, אך קחו בחשבון שההנאה מהגנים אינה מלאה.
 • אפשר לשקול לינה באזור ארמון ורסאי, ולקרוא על אפשרויות הלינה השונות בעמוד שלנו. בין המלונות המומלצים באזור ארמון ורסאי ניתן למנות את דירות Appartements – Le Logis Versaillais , מלון Trianon Palace Versailles, A Waldorf Astoria Hotel ומלון A l’Hôtel Des Roys. יתכן ותעדיפו להישאר קרובים ומחוברים יותר למרכז פריז מבחינת לינה, ועל כן אנו ממליצים גם לקרוא על אודות אפשרויות לינה באזורים שונים בפריז, ולשקול הגעה נפרדת לארמון ובחזרה, משום שבפריז ישנו שפע אפשרויות, אטרקציות ופעילויות שיהיה קל לכם לעשות ולשלב יחד עם ביקור בארמון. למידע מקיף על אפשרויות לינה בפריז לחצו כאן. 

רכישת כרטיסי דילוג על התור, כניסה והדרכות בארמון ורסאי

טיפים, המלצות ותגובות שעלו בקבוצת הפייסבוק הכל על פריז – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר האורות

 • לביקור בארמון ורסאי- האם מומלץ לרכוש כרטיסים מראש ולנסוע עצמאית או להירשם לתור כלשהו?
  • טל רובנשטיין: אפשר בהחלט לקנות במקום ,אפשר מראש, להגיע אפשר עצמאית, כדאי להביא דרכון ורישיון בינלאומי למקרה שבו רוצים להשכיר סוג של קלנועית שאפשר להתנייד איתה בין כל הגנים והארמונות, זה ממש עושה את ההבדל.
  • הדס רבינו: אפשר לקנות במקום

תגובות והמלצות אלו עלו על  בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – פריז למטיילים – Paris For Travelers:

 • ארמון ורסאי חובה תמיד לפי דעתי. זה פספוס לא ללכת.
 • אין בעיה לבקר בארמון בכל עונה. אם יורד גשם זלעפות – יש בעיה עם סיור בגנים.
 • ללכת ביום שאין גשם, הגנים פשוט מדהימים! אסור לפספס.
 •  לדעתי בחורף אין צורך להזמין מראש .מחיר כרטיס 18 יורו. היינו השבוע הארמון יפה מאד רק שבחורף הגנים לא במיטבם המזרקות לא עובדות חלק מהפסלים מכוסה ואין פריחה של פרחים.
 • בנוגע לארמון ורסאי- שלא תעשו טעות כמונו- רכישת כרטיסים באינטרנט ללא שעה ספציפית שתבחרו לא תקנה לכם דילוג על התור! אנחנו עמדנו שעה! שאלתי במודיעין וענו לי שכולם קונים מראש. באתר של הארמון יש אפשרות לבחור כרטיסים לפי שעה. בזמן שעמדנו בתור נכנסו מהצד אנשים, גם שאלתי בכניסה ואמרו לי שאם היתה רשומה שעה על הכרטיס הכניסה מהירה לפי השעה. ויש אפשרות לאחר בחצי שעה. עוד דבר בנוגע לגנים- בסופי שבוע כשהמזרקות עובדות ( ואולי בעוד ימים כתוב באתר מתי) הכניסה לגנים באותו הכרטיס ובכל מקרה לא בחינם. לכן מתברר שעדיף ללכת לגנים קודם אם יש תור. רק לוודא שבאים בזמן לראות את המזרקות שעובדות . אם אני זוכרת נכון הם עבדו בסביבות 12, ואחר כך שוב בערך ב3:30.כרטיסעלה לנו 27 יורו לאדם. ילד מתחת לגיל 6 בחינם. אם המזרקות לא עובדות – הכרטיס יעלה 20 יורו. בשעה 4 כשיצאנו לא היה תור בכלל! היה עדיף לבוא לגנים ב- 12 או ב- 3 לראות את המזרקות עובדות ואז ללכת לארמון…
 • רציתי להמליץ למי שרוצה לראות את ארמון ורסאי. לפי חומר שקראתי כאן ובאתר של הארמון מומלץ לקנות כרטיסים מראש . יש כמה סוגי כרטיסים הכוללים כניסות לגנים, תערוכות מופע מזרקות והארמון עצמו לבחירה וכו. יש כניסות שהם חינם לילדים מתחת לגיל 6 תבדקו.
  שימו לב * המזרקות המרקדות זה בימים מסוימים וחבל להפסיד אותם לפי מה שראיתי ביוטיוב והמלצות. שאגיע אדע במציאות. כרטיס עלה לי 27 יורו לאדם הכולל ארמון, מזרקות, גנים ועוד…. וחוסך עמידה בתור. הליך הקניה מאוד קל ומקבלים למייל את הכרטיסים + קבלה. חייבים להראות דרכון יחד עם כרטיס לפי האתר. באתר יש מפה מפורטת ומסודרת של הארמון והסברים כיצד להגיע לכל מקום.
 • ורסאי – נחמד גם כן לעשות זאת כטיול מודרך של חצי יום, אנחנו לקחנו טיול שמיועד למשפחות. לגבי כל הטיולים המודרכים – יש להזהר מדבר אחד- איחורים. אנחנו איחרנו ב- 4 דקות לטיול בעמק הלואר והקבוצה פשוט לא הייתה כבר בנקודת המפגש! התעקשנו וקיבלנו זיכוי, לקחנו במקום טיולים אחרים, אבל את עמק הלואר נראה בפעם הבאה. נשאר לנו 72 יורו “זיכוי”, אותו חברת הטיולים אגב לא הסכימה להחזיר. רק הסכימו לתת טיולים אחרים במקום. על כן, אני שוב מדגישה את חשיבות העמידה בזמנים. לישראלי המצוי, זה לפעמים מאתגר. בעניין זה אני ממש ממליצה להקדים ברבע שעה. תמיד יחכה לכם בנקודת המפגש דוכן עם שתיה או צ’ורוס, או קרפ. להעביר את הזמן ולהטעין אנרגיה לפני היציאה לטיול.
 • ארמון ורסאי והגנים גדולים – קניתי כרטיסים דרך האתר של הארמון גם לגנים כולל המזרקות המרקדות. התפנקתי ברכב החשמלי עולה 34 יורו אבל ראינו את כל הגן ובזכות הרכב הגענו לכל המזרקות המרקדות ולראות את כולם בתצוגה של 11:00 וכמובן הארמון עצמו לפחות שעה עד שעה וחצי בפנים.

המלצות גולשים:

 • ארמון וגני ורסאי – יעד חובה!!! למי שיש חצי יום פנוי (ושווה לפנות לזה חצי יום) [נסיעה 45 דק’ ממרכז העיר ועוד 4-5 שעות במקום]. לזה חובה לקנות כרטיסים מראש, אבל כרטיסי CUT THE LINE. היו שם תורות מטורפים לעמוד שעה שעתיים בשמש והיה פשוט תענוג לחתוך את כולם להכנס תוך 10 דק’ (עם חברת GET YOUR GUIDE). ביום שני הארמון סגור ואין עניין לבוא רק לגנים (אפילו שהם מטורפים אבל חבל לפספס את הארמון).

העתק של פסל לאוקון ובניו הנמצא בגני ורסאי – דוגמא נהדרת לעיצוב וגינון ניאו קלאסי, למי שמעוניין לקרוא יותר
על הפס אנו ממליצים לקרוא את העמוד שלנו על מוזיאון הותיקן (צילום: Adesio2010)

גני ורסאי בפריחתם (צילום: Daniel Jolivet)

שאלות ותשובות נפוצות על ארמון ורסאי

הביקור בארמון ורסאי הינו חובה לכל המבקרים באזור ובמיוחד לחובבי היסטוריה, אמנות ואדריכלות. האתר אומנם נמצא מחוץ לפריז אך הוא אתר אטרקטיבי ופופולרי ששווה לבקר בו. הביקור בו יספר לכם על אודות ההיסטוריה הצרפתית המעניינת ורבת התהפוכות, ויאפשר לכם להיחשף לנופים היפים של גני וורסאי ששמם הולך לפניהם.

יש מספר אפשרויות לקניית כרטיסים לארמון ורסאי. האפשרויות המומלצות על ידינו הן:
להזמנה עם 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5) היכנסו לקישור הזה
להזמנה עם אפשרות ביטול בחינם היכנסו לקישור הזה.

בקישור הבא תוכלו לקרוא על אודות אפשרויות רבות להזמנת כרטיסים מראש לארמון וורסאי. אנו ממליצים בחום להזמין כרטיסים מראש בשל הפופולריות הרבה של האתר ובשל האפשרות להזמין כרטיסי דילוג על התור שיחסכו מכם זמן המתנה שעלול להיות מתיש. כמו כן תוכלו לבחור לרכוש כרטיסים המשלבים כניסה לאתרים נוספים או משלבים סיור מודרך והסעה מפריז.

כדאי להגיע לארמון מוקדם (סמוך לשעות הפתיחה) כדי לחסוך את העמידה הארוכה בתור, במיוחד בקיץ. בנוסף כדאי לקחת בחשבון כי במהלך החורף הגנים יורדים משיא תפארתם – הרבה מהפסלים נעטפים מפני הגשם, כמעט ואין פרחים והמקום כולו נכנס לאווירת שיפוצים ותחזוקה שנתית.

האפשרות המומלצת על ידינו לדילוג על התור, אשר מתאימה מאוד למי שרוצה לחסוך זמן, היא רכישת כרטיס אשר כולל דילוג על התור בכניסה לארמון ורסאי עם אפשרות ביטול חינם עד 24 שעות לפני ההגעה בקישור הזה. בנוסף ניתן להזמין כרטיס שכולל דילוג על התור יחד עם סיור מודרך. להזמנת הכרטיס עם 5% הנחה (קוד HAKO5) לגולשי הכל על לחצו כאן. להזמנת הכרטיס עם אפשרות ביטול בחינם לחצו כאן.

הצורה המומלצת להגעה לארמון ורסאי משתנה לפי למה שמעניין אתכם כתיירים. אם אתם מעוניינים לחסוך כסף ולהגיע בצורה הזולה ביותר השימוש בתחבורה הציבורית הכי מתאימה. האפשרויות המומלצות להגעה לארמון ורסאי עם תחבורה ציבורית הן:

 • RER: קו C ל Versailles Rive Gauche (שימו לב, קניית הכרטיס שונה מכרטיס המטרו הרגיל- הפעם t+ לא מספיק וצריך לאזורים 1-4).
 • רכבת: מתחנת Motparnesse ניתן להגיע ברכבת SNCF לתחנת Versallies Chantiers, או מתחנת Saint Lazar לתחנת Versaiiles Rive Droite.
 • אוטובוס: ישנה הסעה מיוחדת (Versailles Express) ממגדל אייפל לורסאי בין ימי שלישי לראשון ויוצאת ב-8:00 וחוזרת ב-12:30, או נוסעת ב-14:00 וחוזרת ב-18:00 (הזמנת כרטיסים).

אם הייתם רוצים לא להסתבך עם תחבורה ציבורית אנו ממליצים לקחת טיול יום היוצא מפריז וחוזר אליה. צריך לקחת בחשבון שאופציה זו היא אמנם מאוד נוחה אך גם היקרה ביותר. להזמנת הטיול עם 5% הנחה (קוד HAKO5) לגולשי הכל על לחצו כאן. להזמנת הטיול עם אפשרות לביטול בחינם לחצו כאן.

למי שמתכנן לטייל ברחבי צרפת ולא רק לבקר בארמון ורסאי, מומלץ להגיע לארמון באמצעות רכב בנסיעה ב-A13 ויציאה ב Versailles centre (ראה – השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת). מומלץ להיכנס לקישור הזה שנותן 10% הנחה בלעדית לגולשי הכל על, או לקישור הזה.

כן, אפשרות מומלצת על ידינו לסיור מודרך בארמון ורסאי היא רכישת כרטיס אשר כולל כניסה ודילוג על התור לארמון, גישה לגנים וסיור מודרך. להזמנת הכרטיס עם 5% הנחה (קוד HAKO5) לחצו כאן. להזמנת הכרטיס עם אפשרות ביטול חינם עד 24 שעות לפני ההגעה לחצו כאן.
אפשרות נוספת היא סיור מודרך בארמון ורסאי אשר כולל גם הסעה מפריז הלוך וחזור.להזמנת הכרטיס עם5% הנחה (קוד HAKO5) לחצו כאן. להזמנת הכרטיס עם אפשרות ביטול חינם עד 24 שעות לפני ההגעה לחצו כאן.

בין המלונות המומלצים באזור ארמון ורסאי ניתן למנות את דירות Appartements – Le Logis Versaillais , מלון Trianon Palace Versailles, A Waldorf Astoria Hotel ומלון A l’Hôtel Des Roys. למידע נוסף על מלונות באזור ארמון ורסאי לחצו כאן.

יש אפשרות לשמירת חפצים בארמון, אך ניתן לקבל רק מזוודות. אחרת, תוכלו להשאיר את המזוודות שלכם במלון איביס.

כן, יש אפשרות לרכוש כרטיס משולב לארמון ורסאי ולמוזיאון הלובר. כרטיס זה כולל כניסה לארמון ולמוזיאון הלובר, גישה לגנים, ומקנה 5% הנחה לגולשי אתר הכל על (קוד קופון HAKO5), בקישור הזה.
אפשרות נוספת היא לרכוש כרטיס משולב לארמון ורסאי ולשייט מודרך בנהר הסיין. כרטיס זה כולל כניסה לארמון ושייט מודרך בנהר הסיין, ומקנה 5% הנחה לגולשי אתר הכל על (קוד קופון HAKO5), בקישור הזה.
בנוסף, קיים גם כרטיס פריז סיטי פאס המאפשר כניסה למגוון אטרקציות ברחבי פריז. להזמנה עם 5% הנחה (קוד HAKO5) היכנסו לקישור הזה.
ניתן גם להזמין כרטיס הכולל כניסה ודילוג על התור למגוון מוזיאונים ברחבי פריז. להזמנה עם אפשרות לביטול בחינם לחצו כאן.

הביקור בארמון ורסאי בימי ראשון אינו מומלץ. למרות שהארמון פתוח בימי ראשון הוא מאוד עמוס ויהיה יותר קשה להיכנס אליו.

מידע שימושי על ארמון ורסאי

 • כתובת: Chateau de Versailles, Place d’Armes, 78000 Versailles
 • איך מגיעים? ורסאי נמצאת כ-20 קילומטר דרום-מערבית לפריז, ולשם המטרו לא מגיע. יש כמה אפשרויות הגעה:
  • RER: קו C לVersailles Rive Gauche (שימו לב, קניית הכרטיס שונה מכרטיס המטרו הרגיל- הפעם t+ לא מספיק וצריך לאזורים 1-4).
  • רכבת: מתחנת Motparnesse ניתן להגיע ברכבת SNCF לתחנת Versallies Chantiers, או מתחנת Saint Lazar לתחנת Versaiiles Rive Droite.
  • אוטובוס: ישנה הסעה מיוחדת (Versailles Express) ממגדל אייפל לורסאי בין ימי שלישי לראשון ויוצאת ב-8:00 וחוזרת ב-12:30, או נוסעת ב-14:00 וחוזרת ב-18:00 (הזמנת כרטיסים).
  • רכב: סוף בניגוד לאתרים בתוך העיר אתר זה מאוד נוח להגעה עם רכב פרטי , נסיעה ב-A13 ויציאה ב Versailles centre (ראה – השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת).
  • הסעה מאורגנת במסגרת סיור מודרך: קיימים כרטיסים משתלמים במיוחד הכוללים הסעה מפריז הלוך חזור, סיור מודרך בארמון ובגניו יחד עם מדריך מוסמך וגישה למופע המזרקות. תוכלו להזמין כרטיסים אלו כאן, ולקרוא עוד על אפשרויות הזמנת הכרטיסים וההגעה השונות לארמון כאן.
 • שעות פתיחה: בין ה-1 בנובמבר ל-31 במרץ הארמון פתוח כל יום מלבד ימי שני, בין השעות 9:00-17:30, ארמונות הטריאנן ואחוזת מארי אנטואנט בין 12:00-17:00 והגנים כל יום (גם בימי שני) בין השעות 8:00-18:00. למבקרים בקיץ בין ה-1 באפריל ל-31 באוקטובר, הארמון פתוח כל יום מלבד ימי שני בין השעות 9:00-18:30, ארמונות הטריאנון ואחוזת מארי אנטואנט בין השעות 12:00-18:30, הגנים פתוחים כל יום (גם בימי שני) בין השעות 8:00-20:30 ופארק בין 7:00-19:00.
  • המזרקות המוזיקליות שבגני הארמון פועלות בשבתות ובחגים ובימי שלישי  בין החודשים אפריל לאוקטובר. בזמני הפעילות של המזרקות הגנים אינם חינם.
 • אתר רשמי: https://en.chateauversailles.fr/
 • למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: