ארמון ורסאי Palace of Versailles

שימו לב! כדאי להישאר מעודכנים בנוגע להנחיות והגבלות הקורונה בפריז, ההנחיות ליוצאים מישראל לצרפת וההנחיות לחוזרים לישראל מצרפת. תוכלו לקרוא על כך בעמוד הנחיות הקורונה בפריז.

מידע על ארמון ורסאי

מידע כללי

ארמון ורסאי (Chateau de Versailles) והגנים (גני ורסאי) הסמוכים לו הם שריד מוחשי ומרהיב לתקופת המלוכה בצרפת והסמל החשוב ביותר לדיסונס שבין הפאר והשפע שידעו האצולה והמלוכה אל מול השפל והעוני אלין הגיעו בני המעמד הנמוך. העובדה שהארמון המפואר הזה נמצא מחוץ לפריז הוא חלק מהסמל לנתק שאחז במלוכה שהביא בסוף לקיומה של המהפכה הצרפתית.

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

הארמון נמצא קילומטרים ספורים דרומית-מערבית לפריז וניתן לשלבו בקלות בטיול בעיר. הארמון שימש כמקום משכנם הרשמי של מלכי צרפת בסוף המאה ה-17 ובמאה ה-18, ובזכות שימור קפדני ומדוקדק גם ביקור כיום ממחיש את השפע והפאר שהיו נהוגים אז. המתחם עצום בגודלו, וכולל את הארמון המרכזי, ארמונות הטריאנון, אחוזת מארי אנטואנט וגנים מרהיבים. כאמור בביקור תוכלו לחוש את אורח החיים הבזבזני, ראוותני ונהנתני שאפיין את כהונות המלכים שהתגוררו בארמון, ולהבין במקצת כיצד נוצרה האווירה שהביאה לקיצם האכזרי- המהפכה הצרפתית.

הזמנת כרטיסים לארמון ורסאי – 5% הנחה רק לגולשי הכל על

חיי המלוכה בארמון ורסאי

הנוכחות המלכותית מחוץ לפריז החלה כאשר ב-1624 נבנתה ללואי ה-13 בקתת ציד בורסאי. לאחר פחות מארבעים שנים, לואי ה-14 החליט כי ברצונו להתרחק מעט מפריז העמוסה והצפופה ולמצוא מקום משכן מחוץ לעיר. הארכיטקט שמונה להפיכת בקתת הציד לארמון המפואר היה לואי לה וו, שניהל את הרחבת הטירה במשך שבע שנים באמצעות עבודה של אלפי פועלים שעמלו על בניית הארמון והגנים. ב-1682 עבר המלך לואי ה-14 להתגורר בטירה, מספר שנים לפני שבנייתה הושלמה לחלוטין. העברת המשכן המלכותי הרשמי מארמון הלובר בפריז לאזור ורסאי היה מהלך פוליטי מחושב של לואי ה-14. מיקום הארמון מחוץ לפריז אך לא רחוק מדי, הייתה בחירה אסטרטגית. האצולה הצרפתית כולה שכנה בפריז, והארמון בורסאי הכריח את האצילים שרצו להתקרב למלך ולשלטון להגיע עד לורסאי ולעזוב את עסקיהם וביתם ולהתגורר בבית המלך. המלך לואי רצה להעביר את מוקד הכוח מפריז לורסאי, וכך הפך את השלטון לריכוזי מאוד וצמצם את אפשרויות הפעולה של האצילים.

היציאה מחוץ לעיר יצרה השפעה גם מחוץ לצרפת, והארמון העצום והמפואר שימש להפגנת העוצמה והעושר הצרפתי. הטירה המרהיבה הוציאה שם גדול לכוחו ועושרו של לואי ה-14 והייתה מודל לחיקוי לכל אירופה- במדינות רבות ניסו ליצור העתקים לארמון ורסאי והוא השפיע רבות בתחומי ארכיטקטורה, עיצוב פנים ואמנות (בין הערים שהושפעו ממנו ביותר הייתה העיר מדריד, שעד היום אפשר לראות את ההשפעה של ארמון ורסאי על העיצוב של ארמון המלך וגני רטירו).

**פרסומת**גני ורסאי

גני ורסאי (צילום מקורי)

שגרת החיים בורסאי כללה אינספור טקסים, החלפת תלבושות וסעודות. אצילי המלך הגיעו לארמון לתקופה ארוכה וחלק לא מבוטל מזמנם הוקדש לשעשועים, מסיבות, נשפים, קונצרטים והוללות מינית. אורח חיים זה מתבטא בארמון המקושט והראוותני שממחיש את הגישה הבזבזנית של המלכים הצרפתיים במאה ה-17-18. בראשיתו, הארמון נבנה בסגנון הבארוקי, אך זה נמצא קודר מדי בעיני המלך והארמון חודש כדי להפוך לסגנון הרוקוקו. במהלך השנים נבנו עוד ועוד תוספות על המבנה המקורי, בניית הטריאנון הגדול לפי הוראות של לואי ה-14 לו ולפילגשיו, הטריאנון הקטן לפילגשו של לואי ה-15, וכמה בתי כפר קטנים על ידי לואי ה-16 ליצירת אווירה כפרית שלווה למארי אנטואנט. בניית הארמון ואורח החיים שנוהל בו כילו חלק משמעותי מהתקציב הצרפתי, והיסטוריונים רבים רואים בבניית הארמון ואורח החיים בו כאחת הסיבות לפרוץ המהפכה הצרפתית.

עזיבת הארמון

לואי ה-16 ומארי אנטואנט המשיכו להתגורר בארמון ורסאי עד לתקופת ההתקוממות נגד המלוכה. המחאות הגדולות הגיעו עד ורסאי ובאוקטובר 1789 אף היה ניסיון לרצוח את המלכה במיטתה. הפולשים רצחו את השומרים, אך מארי אנטואנט הספיקה לברוח דרך מעבר סודי ולהינצל. לאחר מכן, עברה משפחת המלוכה לארמון טווילרי כתוצאה מצעידת הנשים לורסאי. הרהיטים היקרים, חפצי הערך והאמנות שהיו בארמון נבזזו וקישוטיו נמכרו כדי לממן את הצבא הצרפתי ולקטוע את המורשת הראוותנית של מגורי המלוכה בארמונות פאר. ואכן, לואי ה-16 ומארי אנטואנט היו האחרונים להתגורר בארמון גם לאחר השבת המלוכה ב-1830, אז המלך לואי-פיליפ הכריז על הפיכת הארמון למוזיאון. כדי למלא אותו מחדש בכל הריהוט והחפצים שנבזזו ממנו, אספו רהיטים מאוספים פרטיים, שגרירויות ומשרדי ממשלה, פריטי אמנות, ספרים ואביזרי מדע מהלובר והספרייה הלאומית.

גם לאחר תקופת המלוכה בארמון ורסאי התרחשו אירועים היסטוריים דרמטיים. ב-1871 הטירה הפכה למפקדת הצבא הגרמני לאחר שצרפת הפסידה במלחמת פרוסיה-צרפת והוכרז בה על הקמת האימפריה הגרמנית. ב-1918 נחתם במקום הסכם ורסאי בין מנצחות מלחמת העולם הראשונה, צרפת, בריטניה, רוסיה וארה”ב לבין גרמניה המפסידה.

--פרסומת--

 • כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בפריז באתר Tiqets » למידע נוסף.
 • מחפשים מלון בפריז? שווה לקרוא את הסקירות שלנו על המלונות המומלצים בעיר. אפשר גם להתייעץ » למידע נוסף

לפרסום עסק העוסק בפריז באתר, אנא צור קשר.

מה רואים?

מתחם ורסאי הגדול כולל את הארמון המרכזי, גנים הפרושים על שטח עצום, שני ארמונות קטנים- הטריאנון הגדול והטריאנון הקטן, ואחוזת מארי אנטואנט (כפר המלכה). הגנים תוכננו על ידי אנדרה לה-נוטרה, וכוללים שטח רחב של צמחייה מטופחת, שבילים סימטריים, פסלים, מזרקות ותעלות מים בה שטו גונדולות וסירות. גני ורסאי הם דוגמא קלאסית לסגנון גנים צרפתי המשקפים תפיסה של עליונות האדם על הטבע- לא תראו כאן צמחייה פראית וטבעית, אלא גיזום גיאומטרי של עצים וערוגות. הגנים המפוארים היו מודל לחיקוי בכל רחבי אירופה, וניתן למצוא במדינות שונות, גרמניה, איטליה, אנגליה ורוסיה העתקים של הגנים. מי שיגיע עד לכפר המלכה בקצה בצפון-מזרחי של הגנים, יוכל להתרשם מההבדלים בין הגן האנגלי שתוכנן מסביב לכפר לבין הגן הצרפתי. באנגלי כבר לא תמצאו שדרות עצים מדוקדקות, גיזום לא טבעי של צמחייה או מזרקות, אלא נחל טבעי, בליל צמחייה ועצים ללא ארגון ובלי טיפת סימטריה. ספסלי האבן הנוקשים של הגן הצרפתי מתחלפים בו בספסלי עץ טורקיז נוחים והרבה פינות חמד נסתרות.

גני ורסאי (צילום מקורי)

כפר המלכה של מארי אנטואנט

כפר המלכה של מארי אנטואנט (צילום מקורי)

בתוך הארמון עצמו יש מספר מוקדי עניין יפייפיים- אולם המראות הגדול בו משתקפים מראות הגן, אולם השלום ואולם המלחמה, אולם האופרה המלכותית בו נערכו מופעים לכבוד משפחת המלוכה ואנשי החצר וחדרי המלך והמלכה.

ארמון טריאנון הגדול

חדר בטריאנון הגדול (צילום מקורי)

הזמנת כרטיסים לארמון ורסאי -
5% הנחה רק לגולשי הכל על

המלצות "הכל על"

 • גם שמדובר באתר הנמצא מחוץ לפריז – הוא אתר אטרקטיבי ופופלארי ושווה לנסות ולנסוע שעה +/- כל כייוון על מנת לבקר בו. יש לתכנן ליום ביקור באזור כחצי יום פלוס מינוס.
 • בכניסה לארמון קחו לכם מפה של האתר, מדובר בשטח די עצום שכולל מבנים שונים.
 • ההגעה לארמון אפשרית בתחבורה ציבורית והרבה עושים זאת (ראה מידע נוסף בתחתית העמוד תחת מידע שימושי על האופציות השונות). אך יש רבים שמעדיפים לחסוך את הבלאגן ולקחת הסעה הלוך ושוב לארמון ממרכז העיר – ממליצים לבדוק זאת ולשקול זאת כאופציה. ראו מידע נוסף פריז-ורסאי: נסיעת הלוך ושוב
 • האתר מומלץ למבקרים בפריז עם ילדים. למי שמגיע עם ילדים קטנים הנוסעים בעגלה חשוב לדעת שלא נותנים להיכנס עם עגלה פתוחה לארמון אלא רק לגנים. לכן מומלץ להביא מנסע לילד. חשוב לדעת שנכון להיום ילדים עד גיל 18 נכנסים לארמון והגנים חינם (ללא מכשיר ההדרכה עליו צריך להוסיף תשלום).
 • כדאי להגיע לארמון מוקדם (סמוך לשעות הפתיחה) כדי לחסוך את העמידה הארוכה בתור. במיוחד בקיץ. באותו הקשר מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש – או באינטרנט או באחת מסוכניות הכרטיסים שנמצאות לפני הכניסה לגנים – זה אומנם עולה 2 אירו יותר אך חוסך הרבה זמן עמידה, זה משמעותי בקיץ, אך מורגש גם באביב ובסתיו. בחורף אין צורך להזמין כרטיסים מראש כלל (התור מצומצם). אנו מאוד ממליצים למי שמתעניין בהמלצות כגון אלו, להציץ גם בעמוד המקיף הבא: המלצות והנחות לנוסעים לפריז, חובה לבקר לפני הזמנה!
 • יש מסעדות רבות בתוך הגנים – כך גם בתי קפה. אך שימו לב שהמחיר שלהם גבוהה מאוד. לכן מומלץ להגיע לגנים עם אוכל שהבאתם אתכם מבעוד מועד.
 • מחוץ לארמון המרכזי, בכניסה לגנים, יש אפשרות להשכרת רכב גולף או קניית כרטיסים לרכבת קטנה שנוסעת ברחבי הגנים. שימו לב, כדי לראות את הגנים כולם ואת הארמונות המרוחקים יותר (הטריאנון הגדול, הקטן, ובית הכפר של מארי אנטואנט) יש ללכת דרך יפה אך לא קצרה בכלל. לאנשים מבוגרים או כאלו החושקים במשב רוח צונן על הפנים בזמן הטיול בגנים, יש פתרונות תחבורה. לאלו הבוחרים ללכת ברגל יש לא מעט תחנות של קפה/קרפ/גלידה בדרך.
 • גם לאחר שעברתם את השומרים בכניסה שמרו את הכרטיסים אצלכם לביקורת – ישנם לא מעט ביקורות וכדאי לחסוך אי נעימות.
 • למרות המרחק, מומלץ מאוד להשקיע לבקר בארמונות המרוחקים. מומלץ במיוחד להגיע לכפר הקטנטן שנבנה לרצונה של מארי אנטואנט. מדובר בפנינה אמיתית בורסאי, כמה מבנים המדמים כפר- תחנת מים קטנה, אגם וגשרונים, באר, חלקות ירק ואזור עם כבשים, עזים, פרות ותרנגולות. מרחבי דשא ושבילונים קטנים מובילים לשם, לא לפספס! (ולילדים בכלל..)
 • במהלך החורף הגנים יורדים משיא תפארתם – הרבה מהפסלים נעטפים מפני הגשם, כמעט ואין פרחים והמקום כולו נכנס לאווירת שיפוצים ותחזוקה שנתית. עדיין ניתן ליהנות מהארמונות, והאווירה החורפית המיוחדת והשלכת, אך קחו בחשבון שההנאה מהגנים אינה מלאה.

רכישת כרטיסי דילוג על התור, כניסה והדרכות בארמון ורסאי

טיפים, המלצות ותגובות שעלו בקבוצת הפייסבוק הכל על פריז – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר האורות

 • לביקור בארמון ורסאי- האם מומלץ לרכוש כרטיסים מראש ולנסוע עצמאית או להירשם לתור כלשהו?
  • טל רובנשטיין: אפשר בהחלט לקנות במקום ,אפשר מראש, להגיע אפשר עצמאית, כדאי להביא דרכון ורישיון בינלאומי למקרה שבו רוצים להשכיר סוג של קלנועית שאפשר להתנייד איתה בין כל הגנים והארמונות, זה ממש עושה את ההבדל.
  • הדס רבינו: אפשר לקנות במקום

תגובות והמלצות אלו עלו על  בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – פריז למטיילים – Paris For Travelers:

 • ארמון ורסאי חובה תמיד לפי דעתי. זה פספוס לא ללכת.
 • אין בעיה לבקר בארמון בכל עונה. אם יורד גשם זלעפות – יש בעיה עם סיור בגנים.
 • ללכת ביום שאין גשם, הגנים פשוט מדהימים! אסור לפספס.
 •  לדעתי בחורף אין צורך להזמין מראש .מחיר כרטיס 18 יורו. היינו השבוע הארמון יפה מאד רק שבחורף הגנים לא במיטבם המזרקות לא עובדות חלק מהפסלים מכוסה ואין פריחה של פרחים.
 • למי שהיה בארמון ורסאי: מה ההמלצה שלכם, לנסוע ברכבת או להזמין כרטיס כולל הסעה? להיכנס לארמון או רק לגני ורסאי? איפה להזמין כרטיסים? לגנים הכניסה היא בחינם? תודה למשיבים.
  • לנסוע ברכבת יותר משתלם ולקנות את הכרטיסים שם ארמון מדהים וגם הגן שווה לך ארמון עולה כסף, הגנים לא זה בחינם.
  • רכבת זה משתלם ונח. כרטיס הכניסה כולל את הגנים. לקחת בחשבון תור ארוך בכניסה. אני הייתי שבוע שעבר וחיכינו בערך שעה לכניסה.
  • הייתי נוסע ברכבת כי זה מהיר יחסית וזול. לגבי היכן להזמין כרטיסים, תוכלי למצוא מידע בכתבה הבאה.
  • נדמה לי שבימים שבת וראשון אין כניסה חופשית לגנים (מפעילים את המזרקות המזמרות), תבדקי באתר הרשמי של גני ורסאי.
 • בנוגע לארמון ורסאי- שלא תעשו טעות כמונו- רכישת כרטיסים באינטרנט ללא שעה ספציפית שתבחרו לא תקנה לכם דילוג על התור! אנחנו עמדנו שעה! שאלתי במודיעין וענו לי שכולם קונים מראש. באתר של הארמון יש אפשרות לבחור כרטיסים לפי שעה. בזמן שעמדנו בתור נכנסו מהצד אנשים, גם שאלתי בכניסה ואמרו לי שאם היתה רשומה שעה על הכרטיס הכניסה מהירה לפי השעה. ויש אפשרות לאחר בחצי שעה. עוד דבר בנוגע לגנים- בסופי שבוע כשהמזרקות עובדות ( ואולי בעוד ימים כתוב באתר מתי) הכניסה לגנים באותו הכרטיס ובכל מקרה לא בחינם. לכן מתברר שעדיף ללכת לגנים קודם אם יש תור. רק לוודא שבאים בזמן לראות את המזרקות שעובדות . אם אני זוכרת נכון הם עבדו בסביבות 12, ואחר כך שוב בערך ב3:30.כרטיסעלה לנו 27 יורו לאדם. ילד מתחת לגיל 6 בחינם. אם המזרקות לא עובדות – הכרטיס יעלה 20 יורו. בשעה 4 כשיצאנו לא היה תור בכלל! היה עדיף לבוא לגנים ב- 12 או ב- 3 לראות את המזרקות עובדות ואז ללכת לארמון…
  • עפ”י המלצתך אני מנסה להזמין כרטיס ליום ושעה ספציפי. עפ”י האתר הכניסה “לילדים” עד 18 היא חינם. זה הגיוני, או שאני מפספס משהו?זה הלינק.
   • לגנים של ורסאי – אם יש יום שהמזרקות עובדות- זה חינם רק מתחת לגיל 6. כנראה חינם מתחת לגיל 18 להכל, אבל רק ביום שהמזרקות לא עובדות.
 • רציתי להמליץ למי שרוצה לראות את ארמון ורסאי. לפי חומר שקראתי כאן ובאתר של הארמון מומלץ לקנות כרטיסים מראש (מצורף הקישור).
  יש כמה סוגי כרטיסים הכוללים כניסות לגנים, תערוכות מופע מזרקות והארמון עצמו לבחירה וכו. יש כניסות שהם חינם לילדים מתחת לגיל 6 תבדקו.
  שימו לב * המזרקות המרקדות זה בימים מסוימים וחבל להפסיד אותם לפי מה שראיתי ביוטיוב והמלצות. שאגיע אדע במציאות. כרטיס עלה לי 27 יורו לאדם הכולל ארמון, מזרקות, גנים ועוד…. וחוסך עמידה בתור. הליך הקניה מאוד קל ומקבלים למייל את הכרטיסים + קבלה. חייבים להראות דרכון יחד עם כרטיס לפי האתר. באתר יש מפה מפורטת ומסודרת של הארמון והסברים כיצד להגיע לכל מקום.

  • סקירה נאה. “חוסך עמידה בתור” = חוסך עמידה בתור לקניית כרטיס. אבל יש עוד כמה. כמו בכל אתר תיירות מדרג ראשון – סבלנות היא מילת הקסם.
  • אנחנו הגענו עם כרטיס. חיכינו בתור למעלה משעה וחצי.
  • גם אנחנו עמדנו בתור של שעה למרות שקנינו כרטיס באינטרנט! שאלתי במודיעין למה זה וענו לי שכולם קונים באינטרנט. מתברר שיש כרטיסים לפי שעה- אותם צריך לקנות ואז מגיעים לכניסה בשעה שבחרתם- וממה שהבנתי אפשר עד חצי שעה איחור מהשעה הרשומה. דבר נוסף- הכרטיס בסופי שבוע עולה 7 יורו יותר בגלל שמפעילים את המזרקות – ורק בשעות מסוימות . לכן אם יש תור לארמון – לכו קודם לכניסה של הגנים ותחזרו לארמון אחר כך!
 • ורסאי – נחמד גם כן לעשות זאת כטיול מודרך של חצי יום, אנחנו לקחנו טיול שמיועד למשפחות. לגבי כל הטיולים המודרכים – יש להזהר מדבר אחד- איחורים. אנחנו איחרנו ב- 4 דקות לטיול בעמק הלואר והקבוצה פשוט לא הייתה כבר בנקודת המפגש! התעקשנו וקיבלנו זיכוי, לקחנו במקום טיולים אחרים, אבל את עמק הלואר נראה בפעם הבאה. נשאר לנו 72 יורו “זיכוי”, אותו חברת הטיולים אגב לא הסכימה להחזיר. רק הסכימו לתת טיולים אחרים במקום. על כן, אני שוב מדגישה את חשיבות העמידה בזמנים. לישראלי המצוי, זה לפעמים מאתגר. בעניין זה אני ממש ממליצה להקדים ברבע שעה. תמיד יחכה לכם בנקודת המפגש דוכן עם שתיה או צ’ורוס, או קרפ. להעביר את הזמן ולהטעין אנרגיה לפני היציאה לטיול.
 • ארמון ורסאי והגנים גדולים – קניתי כרטיסים דרך האתר של הארמון גם לגנים כולל המזרקות המרקדות. התפנקתי ברכב החשמלי עולה 34 יורו אבל ראינו את כל הגן ובזכות הרכב הגענו לכל המזרקות המרקדות ולראות את כולם בתצוגה של 11:00 וכמובן הארמון עצמו לפחות שעה עד שעה וחצי בפנים.

המלצות גולשים:

 • ארמון וגני ורסאי – יעד חובה!!! למי שיש חצי יום פנוי (ושווה לפנות לזה חצי יום) [נסיעה 45 דק’ ממרכז העיר ועוד 4-5 שעות במקום]. לזה חובה לקנות כרטיסים מראש, אבל כרטיסי CUT THE LINE. היו שם תורות מטורפים לעמוד שעה שעתיים בשמש והיה פשוט תענוג לחתוך את כולם להכנס תוך 10 דק’ (עם חברת GET YOUR GUIDE). ביום שני הארמון סגור ואין עניין לבוא רק לגנים (אפילו שהם מטורפים אבל חבל לפספס את הארמון).

העתק של פסל לאוקון ובניו הנמצא בגני ורסאי – דוגמא נהדרת לעיצוב וגינון ניאו קלאסי, למי שמעוניין לקרוא יותר
על הפס אנו ממליצים לקרוא את העמוד שלנו על מוזיאון הותיקן (צילום: Adesio2010)

תיירים מסיירים בתוך הארמון – בקיץ יכולה להיות תחושה של צפיפות (צילום: Michal Osmenda)

גני ורסאי בפריחתם (צילום: Daniel Jolivet)

מידע שימושי על ארמון ורסאי

 • כתובת: Chateau de Versailles, Place d’Armes, 78000 Versailles
 • איך מגיעים? ורסאי נמצאת כ-20 קילומטר דרום-מערבית לפריז, ולשם המטרו לא מגיע. יש כמה אפשרויות הגעה:
  • RER: קו C לVersailles Rive Gauche (שימו לב, קניית הכרטיס שונה מכרטיס המטרו הרגיל- הפעם t+ לא מספיק וצריך לאזורים 1-4).
  • רכבת: מתחנת Motparnesse ניתן להגיע ברכבת SNCF לתחנת Versallies Chantiers, או מתחנת Saint Lazar לתחנת Versaiiles Rive Droite.
  • אוטובוס: ישנה הסעה מיוחדת (Versailles Express) ממגדל אייפל לורסאי בין ימי שלישי לראשון ויוצאת ב-8:00 וחוזרת ב-12:30, או נוסעת ב-14:00 וחוזרת ב-18:00 (הזמנת כרטיסים).
  • רכב: סוף בניגוד לאתרים בתוך העיר אתר זה מאוד נוח להגעה עם רכב פרטי , נסיעה ב-A13 ויציאה ב Versailles centre (ראה – השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת).
 • שעות פתיחה: בין ה-1 בנובמבר ל-31 במרץ הארמון פתוח כל יום מלבד ימי שני, בין השעות 9:00-17:30, ארמונות הטריאנן ואחוזת מארי אנטואנט בין 12:00-17:00 והגנים כל יום (גם בימי שני) בין השעות 8:00-18:00. למבקרים בקיץ בין ה-1 באפריל ל-31 באוקטובר, הארמון פתוח כל יום מלבד ימי שני בין השעות 9:00-18:30, ארמונות הטריאנון ואחוזת מארי אנטואנט בין השעות 12:00-18:30, הגנים פתוחים כל יום (גם בימי שני) בין השעות 8:00-20:30 ופארק בין 7:00-19:00.
  • המזרקות המוזיקליות שבגני הארמון פועלות בשבתות ובחגים ובימי שלישי  בין החודשים אפריל לאוקטובר. בזמני הפעילות של המזרקות הגנים אינם חינם.
 • אתר רשמי: https://en.chateauversailles.fr/
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי