אזור טווילרי Tuileries

מידע על אזור גני טווילרי בלב פריז ושלל המוזיאונים הנפלאים שסביבם

מידע כללי

אזור טווילרי (Tuileries) הוא כינוי לרובע הראשון שבגדה הימנית בפריז כולל כמה ממוקדי העניין המרכזיים בעיר, בהם אזור גני טווילרי. הגנים היפיפיים והגדולים משתרעים במקביל לנהר הסןממוזיאון הלובר ועד לכיכר הקונקורד. האזור כולל אטרקציות רבות ומומלצות, בהם מגוון מוזיאונים נפלאים, גנים מקסימים למנוחה וטיול וגשר רומנטי במיוחד.
ההיסטוריה של אזור זה היא ארוכה מאוד. הוא קרוי על שם ארמון טווילרי שהיה ביתם ההיסטורי של מלכי צרפת לפני המהפכה הצרפתית והיה למעשה המרכז המלכוני של צרפת וחלק גדול מאירופה במשך שנים רבות (ראו פריז המלוכנית). אחרי ההפכה האזור הפוך להיות הלב הלאומי של צרפת והארמונות של פעם שהם מהאיקונים החשובים של האדריכלות הפריזאית, הפכו להיות מבני מוזיאונים (כמו הלובר) ובתי ממשל (כמו ארמון המלוכה שליד כיכר רויאל) והגנים שפעם שמשו מלכים ואצילים הפכו להיות גנים שהם מהפארקים החשובים של פריז (ראו גם פארקים בפריז).

**פרסומת**מה רואים?

גני טווילר (Jardin des Tuileries)

הגנים הצרים והארוכים משתרעים מככר הקונקורד עד לרחבה הגדולה בחזית הלובר, הגנים גובלים בנהר הסן מכיוון דרום וברחוב ריבולי מכיוון צפון. אלו הגנים המפורסמים והעתיקים ביותר בפריז, מלאי צמחייה מטופחת, מדשאות, מזרקות, בתי קפה ודוכני אוכל.

סרטון מידע על גני טווילרי מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על

בגן ניצבים פסלים רבים עתיקים ומודרניים בניהם של הנרי מור, ג’יאקומטי אם תשקיעו זמן ומאמץ תוכלו גם למצוא פסל של אלפרד דרייפוס שהוצב בגן. בתוך הגנים עצמם נמצאים המוזיאונים המצוינים- האורנז’רי הקטן והמקסים שמציג אימפרסיוניזם ויצירות מופת של מונה, והז’ה דה-פום (Jeu de Paume), הגלריה הלאומית שמציגה תערוכות נפלאות של אמנות עכשווית מכל הסוגים. מוזיאון נוסף שנמצא ממש מעבר לגשר פון-רויאל (Pont-Royal), הוא מוזיאון ד’אורסיי הגדול לאמנות אימפרסיוניסטית. למרות שפע המוזיאונים, הגנים יכולים להוות הפסקה נעימה בין האטרקציות המקיפות את הגנים, וזמן שעשוע לילדים בקרסולה, רכיבה על פוני או השטת סירה בבריכות. תתרווחו בשמש מסביב לאחת המזרקות, תעשו הפסקת צהריים ארוכה עם בגט וגבינות ותאספו כוחות לקראת המשך הטיול (למידע שימושי ופרטים נוספים, ראו עוד).

גני טווילרי (צילום מקורי)

שלכת בגני טווילרי (צילום: Valerii Tkachenko)

מוזיאון הלובר (Musee du Louvre)

המוזיאון המפורסם, הגדול ובעל האוסף המגוון ביותר באירופה כולה. למרות הגודל המאיים לא כדאי לוותר על ביקור בלובר, וגם אלו שאינם חובבי מוזיאונים גדולים יכולים להרכיב מסלול סיור קצר ומרתק של פחות מחצי יום ביצירות המופת הנחשבות של המקום. המוצגים במוזיאון הם במידה רבה אוצרות התרבות האנושית מרחבי העולם והתקופות השונות. איפה עוד תוכלו ליהנות מציורים איטלקיים, הולנדים ופלמיים, מוצגי אופנה בני זמננו, פיסול רומאי ויווני מדויק ומרשים, ממצאים ארכיאולוגיים מהמזרח התיכון וארץ ישראל מלפני מאות שנים, את הרהיטים וכלי האוכל המקוריים ומנקרי העיניים של נפוליאון או עתיקות ענק ממצרים וממסופוטמיה שכוללות סרקופגים וחזיתות שלמות של מקדשים עתיקים?. אסור להחמיץ! המוזיאון פתוח כל יום בין השעות 9:00-18:00 ובימי רביעי ושישי עד 22:00 (לפרטים נוספים ומידע שימושי, ראו עוד).

האגף האיטלקי בלובר (צילום: Coyau)

פאלה רויאל (Le Palais-Royal)

צפונית לגני טווילרי נמצא הארמון מפואר פאלה רויאל, שנבנה לפי הוראת הקרדינל רישלייה ב-1622. מהארמון המקורי נותר כיום רק חלקו הדרום-מערבי שנקרא גלריית דה-פרוא. בארמון התגוררו במאה ה-17 אן מאוסטריה ובנה המלך הצעיר לואי הארבעה-עשר. כאשר עבר המלך לואי לארמון הלובר, הוריש את פאלה רויאל לאחיו פיליפ. בנו, לואי-פיליפ, עיצב מחדש את הארמון והפך את המקום לאתר פריזאי מרכזי המוקף בבתי קפה, חנויות, תיאטראות, גנים ובתי-בושת רבים. כיום, הארמון עצמו משמש משרדים ממשלתיים וניתן לבקר רק בגן הארמון המטופח המוקף בשדרת עמודים מקושתים ארוכה ובחצר העמודים המודרנית של דניאל בורן. הארמון נמצא ב- Place Colette.

פלה רויאל (צילום מקורי)

 המזרקה בפאלה-רויאל (צילום מקורי)

מוזיאון אורנז’רי (Musee de l’Orangerie)

מוזיאון קטן הנמצא בתוך גני טווילרי, ומציג אוסף אמנות אימפריוניסטית משובח במיוחד. המוזיאון נבנה לכבוד שמונה ציורי ענק של חבצלות המים של מונה, וכולל גם את יצירותיהם של אמנים מפורסמים אחרים- פיקאסו, מאטיס, רנואר, סזאן ועוד (לפרטים נוספים ומידע שימושי, ראו עוד).

האורנז'רי (צילום מקורי)

מוזיאון האורנז’רי (צילום מקורי)

ז’ה דה-פום (Jeu de Paume)

הגלריה הלאומית ז’ה דה-פום נמצאת גם היא בתוך גני טווילרי בסמוך לכיכר הקונקורד, ומוקדשת כולה לתצוגת אמנות מודרנית ועכשווית ובעיקר מתחומי הצילום והוידאו. הגלריה מציגה תערוכות איכותיות ומרתקות, ולמתעניינים באמנות ובצילום מומלץ מאוד להגיע. הבניין נבנה ב-1861 בתקופת נפוליאון השלישי ושימש בראשיתו כאולם למגרשי טניס, משם מגיע שמו (הכינוי הישן למשחק הוא ז’ה דה פום- משחק המחבטים). בזמן מלחמת העולם השנייה, במבנה הזה אוחסנו יצירות האמנות שהיו בבעלות יהודים והוחרמו על ידי הנאצים. המוזיאון נמצא בכתובת 1 Place de la Concordeופתוח כל יום מלבד ימי שני בין השעות 11:00-19:00 ובימי שלישי עד השעה 21:00. כדאי לבדוק מה התערוכות המתקרבות באתר הגלריה.

מוזיאון ד’אורסיי (Musee d’Orsay)

אחד המוזיאונים החשובים ביותר בפריז המציג אוסף אמנות מגוון ומרשים משנים 1848-1914. האוסף כולל כמה מהיצירות החשובות ביותר של האימפרסיוניזם, הפוסט אימפרסיוניזם והנטורליזם בציוריהם של מונה, קורבה, רנואר, מאנה, ואן-גוך, גוגן, טולוז לוטרק ועוד ועוד (למידע שימושי ופרטים נוספים, ראו עוד).

גשר המנעולים (פון דאז-ארטס)

אחד הגשרים המפורסמים ביותר בפריז החוצה את נהר הסן בסמוך ללובר ונחשבת בעיני תיירים לאחת הנקודות הרומנטיות ביותר בעיר. העניין בגשר נמצא באלפי המנעולים המחוברים למעקי הגשר. המנהג בפריז הוא שזוגות אוהבים תולים מנעול על מעקה ומשליכים את המפתח למים, כסמל למחויבות והאהבה הנצחית. על המנעולים לרוב מצוינים שמותיהם של הזוגות או מילות אהבה. הגשר מהווה אטרקציה לא קטנה גם למשפחה, לא מעט הצעות נישואין של תיירים מכל רחבי העולם מתבצעות על הגשר ומתקיימות במקום תערוכות אמנות והופעות רחוב.

הנצחת אהבה בגשר המנעולים ותצפית יפה לאיל דה-לה-סיטה

**פרסומת**המלצות לאזור טווילרי

מידע שימושי

 • כתובת: Jardin des Tuileries
 • איך מגיעים?
  • מטרו:
   • קו 1 עובר על פני התחנות באזור ממזרח למערב- מתחנת Louvre-Rivoli, Palais Royal- Musee de Louvre, Tuileries, Concorde.
   • קו 7 מגיע לתחנת Palais Royal- Musee de Louvre ולתחנת Pont-Neuf.
   • קו 8 וקו 12 מגיעים אף הם ל- Concorde.
   • תחנת Chatelet המרכזית כוללת קווי מטרו ו-RER רבים ונמצאת מזרחית ללובר ובה עוברים קו 1, קו 4, קו 7, קו 11 וקו 14 וניתן להגיע ממנה ברגל לגני טווילרי.
  • אוטובוסים: קווים 24, 48, 67, 68, 69, 72, 74, 75, 76, 84, 94.
  • RER: קו C עובר בתחנת Musee d’Orsay, וממנה ניתן להגיע באמצעות חציית גשר רויאל לגנים.
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי