הקריפטה הארכיאולוגית, פריז La Crypte Archéologique

מידע על הקריפטה הארכיאולוגית של העיר הקדומה פריז

מידע כללי

הקריפטה הארכיאולוגית (Crypte archéologique du parvis Notre-Dame) נמצאת בעומק של 120 מטר מתחת לרחבת נוטרדאם באי איל דה לה סיטה בנהר הסיין, ובסמוך לבית החולים הוטל דיה בפריז. קריפטה היא מונח מימי הביניים לתיאור חלל אבן מתחת לכנסייה או או טירה המשמש לרוב כאתר קבורה של קדושים או אישים בעלי תפקיד בכיר בכנסייה. הקריפטה נפתחה לציבור ב- 1980 ובה ממצאים מחפירות ארכיאולוגיות שנעשו באיזור בין השנים 1965-1972.
הקריפטה האריכואלוגית של פריז

מה רואים?

בקריפטה זו ניתן לראות סקירה אורבנית וארכיטקטונית של התפתחות האי איל דה לה סיטה שבנהר הסיין- הלב ההיסטורי של העיר פריז כפי שנקראה אז לוטטיה. האיזור מציג בניינים היסטוריים שנבנו מזמנים קדומים ועד המאה העשרים ולהתהלך בינות חורבות עתיקות שהושפעו מתקופות ימי הביניים. המיצג מראה איך העיר פריז עברה היסטוריה מתמשכת של בנייה במהלך 2,000 שנה ומציג את השכבות הארכיאולוגיות השונות. ההנגשה של המידע נעשת גם באמצעות ממצעים ארכיאולוגים, גם שחזורים וגם לא מעט הצגות של שלושה מימדים והדמיות דיגיטליות.

סרטון המציג את הקריפטה הארכיאולוגית

הכניסה לקריפטה הארכיאולוגית

  • כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בפריז באתר Tiqets » למידע נוסף.
  • מחפשים מלון בפריז? שווה לקרוא את הסקירות שלנו על המלונות המומלצים בעיר. אפשר גם להתייעץ » למידע נוסף
המלצות "הכל על"

  • מלבד מוזיאון קרנוולה הסגור כעת לרגל שיפוצים, זהו אחד האתרים היחידים המאפשרים לחובבי ההסיטוריה של פריז להיחשף לממצאים העתיקים של העיר. המקום אומנם קטן והממצאים מוגבלים לאזור איל דה לסיטה, אך בזכות היותו ייחודי ויחסית לא עמוס, הוא אופציה נהדרת לביקור עבור חובבי ההיסטוריה והארכיאולוגיה.
  • האתר מתעסק בהיסטוריה ובארכיאולוגיה, אך זו לא סיבה לפחד לבקר בו עם ילדים בגילאים של מעל 8-9 שנים. האתר מאוד אינטראקטיבי ונגיש לתיירים הצעירים (לא לקטנטנים מדי).
  • הביקור במקום אמור לקחת בין שעה ורבע לשעתיים, תלוי במידת העניין שלכם. לא מומלץ להגיע לקראת שעות הסגירה, ישנן תלונות על כך שהצוות “דוחף” את המבקרים החוצה.
  • לא מומלץ להתקרב לאזור זה עם רכב פרטי, אלא רק בתחבורה ציבורית. למי שבכל זאת מגיע לאזור עם רכב פרטי, ישנו חניון אחד יקר בתוך האיים ויש מספר חניונים הנמצאים במרחק הליכה של כמה דקות מהאיים ובמחירים טיפה יותר זולים (ראה גם השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת). למשתמשים באוטובוס התיירים של פריז, כדאי לדעת שבאזור זה ישנה תחנה סמוכה ונוחה.
  • הלינה באזור הקריפטה, כמו לינה באזור איל דה לה סיטה כולו, הינה לינה במרכז ההיסטורי של העיר פריז. זהו גם מרכז שלטוני, דתי ותיירותי חשוב ביותר, כאשר כמה מהאתרים החשובים של העיר מצויים בו. עובדה זו, לצד העובדה שבאיים הקטנים עצמם יש מעט מאוד מלונות (פחות מ- 25 מלונות כאשר רובם הם מלונות ודירות יוקרה הפונים בעיקר לאנשי עסקים, לדיפלומטים ולתיירים אמידים המחפשים לינה מפנקת), הופכת את הלינה באיים ליקרה יחסית ומביאה את מרבית התיירים לחפש מלונות באזורים הסמוכים לאיים ומלונות הנמצאים בטווח הליכה או נסיעה קצרה. בין המלונות המומלצים בעיר הנמצאים באזור ניתן למנות את Citadines Saint-Germain-des-Prés ParisHôtel D’Aubusson ואת Hotel Les Rives de Notre-Dame. מומלץ לקרוא את העמודים הבאים: מלונות ליד נוטר דאם ומלונות בפריז.
  • ילדים: מתאים

מידע שימושי על הקריפטה הארכיאולוגית

שעות פתיחה

ימים שלישי עד ראשון 10:00-18:00. ימי שני סגור.

כתובת

place 7 Jean-Paul II, Parvis Notre-Dame, 75 004 Paris , צרפת

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

קו 4 לרדת בתחנת Cité.

קו 1, קו 7, קו 11 וקו 14 לרדת בתחנת Châtelet.

directions_subway

RER

קו B וקו C לרדת בתחנת Saint-Michel – Notre-Dame.