1. עמוד הבית
 2. »
 3. פריז 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. אתרים מרכזיים בפריז – סקירות מומחים על אתרי התיירות של העיר
 6. »
 7. בית האופרה גרנייה, פריז – כרטיסים בהנחה בלעדית והמידע המקיף בעברית | Palais Garnier

בית האופרה גרנייה, פריז – כרטיסים בהנחה בלעדית והמידע המקיף בעברית | Palais Garnier

עדכון יולי, 2024

אנו נמצאים בעיצומו של הקיץ בפריז וכמות התיירים שמגיעים אל בית האופרה גרנייה גבוהה מאוד. העומס מורגש כמובן גם באטרקציה עצמה, אך לא פחות בתור לרכישת הכרטיסים בכניסה, שיכול להיות ארוך בצורה מייאשת ביותר, במיוחד בסופי השבוע. לכן, כדי לחסוך זמן יקר בחופש אנו ממליצים לרכוש כרטיסים מראש. הזמנה מראש לא רק תקצר את זמני ההמתנה, אלא גם תבטיח את כניסתכם - שכן יש ימים בהם לא נותרים כרטיסים או שנותרים כרטיסים רק לשעות קיצון (למשל עם הפתיחה או רגע לפני הסגירה). להזמנת כרטיסים מראש לבית האופרה גרנייה: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם.

בית האופרה גרניה בכמה מילים

בית האופרה הלאומי של פריז, הנקרא אופרה גרנייה (Palais Garnier), הוא מבנה גדול ומפואר הממוקם ברובע התשיעי בעיר מצפון לאזור טוולרי. באזור שעבר פרץ של בניה מאסיבית בתקופת שלטונו של נפלואון השלישי. המבנה בנוי בסגנון ניאו-בארוקי עם שילובים של בניה קלאסית, ונחשב למופת אדריכלי בסגנון ארכיטקטורת התאטרון של המאה ה-19. מעבר להיותה המבנה היקר ביותר שנבנה באימפרייה השנייה, הוא נחשב בזמנו ליצירת אמנות ומודל לחיקוי לבתי אופרה נוספים ברחבי אירופה. והוא סמל לבניה המסיבית והאדריכלות (שיש שיגידו מוגזמת) של תקופת נפוליאון השלישי.

בניין האופרה מבחוץ – אחד המבנים היפים בפריז

כמעט כל התיירים המבקרים בפריז עוברים במקום לצורך מבט מבחוץ, אבל רבים בוחרים להיכנס פנימה לסיור עצמאי או להצטרף לאחד מהסיורים המודרכים הרבים והפופלארים שיש במקום המציגים את המבנה המפואר והמיוחד (מומלץ להזמין מקום מראש גם לסיור עצמאי וגם לסיור מודרך – לפרטים והזמנה עם הנחה לגולשי הכל על – קוד קופון HAKO5).

הגג של Palais Garnier

הגג של בניין האופרה גראניה

עבור רבים זה גם אזור לינה מבוקש – אומנם הוא לא השאנז אליזה אבל הוא מרכזי מאוד, נגיש ומלא במסעדות ואזורי קניות – בין אפשרויות הלינה המומלצות באזור ניתן למנות את: Hotel Basile,  Saint-Petersbourg Operaואת: Antin Trinité  רצוי לקרוא עוד בנושא תחת לינה באזור האופרה גראניה

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

סרטון מידע על בניין האופרה והאזור מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על

כיום תוכלו לראות באולם את האופרה הלאומית של פריז ובעיקר את להקת הבלט של פריז (האופרות של העיר מוצגות בעיקר באופרה של הבסטיליה). בית האופרה יכול להכיל עד 1,979 מבקרים סביב הבמה הגדולה ביותר באירופה שיכולה להכיל עד 450 אמנים. ניתן להיכנס למבנה המפואר גם בזמן שאין הופעות, אך כמובן עם תשלום. מדובר באחד מבנייני האופרה המפורסמים ביותר בעולם, כנראה בשל היותו מקום ההתרחשות של הרומן “פנטום האופרה” של גסטון לרו, על בסיסו גם הופקו מספר סרטים. בשנת 1964 מארק שאגאל הוזמן לעטר את תקרת האופרה.

למי שהתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם על:
בניית האופרה

ב-14 בינואר 1858, בעת שביקר נפוליאון השלישי בבניין האופרה הרשמי של פריז עם אשתו, בוצע נגדו ניסיון התנקשות. בשל התקרית החליט נפוליאון להקים במקומו בניין אופרה חדש וגדול יותר, וכמובן מפואר יותר. האדריכל שזכה בעיצוב האופרה היה דווקא צעיר חסר ניסיון, בשם שארל גרנייה. למרות שזה היה המבנה הראשון שתכנן, היה מדובר ביצירה אדריכלית יפיפייה, מתוחכמת וחדשנית. כדי להימנע מניסיונות רצח נוספים נבנה במבנה דרך ממוגנת שמאפשרת לשליט לרדת ישר למרכבה שלו בבטחה.

הבנייה של המבנה התחילה ב1862 והסתיימה ב1875. העיכוב הגדול נגרם בגלל המלחמה הקשה עם פרוסיה (ראה ההיסטוריה של פריז).

ציור של בית האופרה גרנייה על ידי לואיס ברוד מ-1877

מנוי לאופרה באותן השנים אפשר כניסה להופעות ערב ערב, ועבור רבים מהמנויים האופרה הייתה ההופעה הכי טובה בעיר לא בשל המוזיקה, אלא בגלל המפגש חברתי וההזדמנות לראות ולהיראות. גרנייה הצעיר הבין את מטרת האופרה עבור מבקריה במחצית המאה ה-19, ועיצב את המבנה כך שישרת את המטרה הזו. השטחים הציבוריים בהם התכנסו המבקרים לפני ואחרי ההופעה מהווים מחצית מהמבנה, אולם הכניסה מקורה במראות כך שהאורחים יוכלו לסדר תלתל סורר או קמט בחליפה ונבנו מרפסות רחבות מעל המדרגות המאפשרות תצפית נוחה על הנכנסים לאולם. התכנון הגיע לרמת אבסורד, כאשר מתאי המנויים לאופרה היה קשה לראות את הבמה, אך הם הציעו תצפית מוצלחת מאוד לתאים האחרים. עוד עובדה מעניינת מאוד, היא הצבע האדום הקטיפתי של הכסאות באולם. היום זה נראה עבורנו מחזה שגרתי, אך באותה העת השימוש בצבע היה חדשני. גרנייה סיפר שהחליט להשתמש בצבע זה כי הנשים הבאות לאופרה הן כמו תכשיטים ולכן ראוי שישבו בתוך קופסת תכשיטים. הרעיון הנועז הצליח וכיום מרבית אולמות הקונצרטים, הקולנוע והאופרה מרופדים באדום קטיפתי.

הזמנת כרטיסים לאטרקציות אופרה בפריז

מה רואים בבניין האופרה?

בניין האופרה מקושט ומלא פרטים בחזיתו ובתוכו, שמספק הצצה מוחשית לתקופת האימפריה השנייה של פריז. המבנה מרשים וייחודי גם ממבט מבחוץ (בולטים מאוד האיתורים הזהובים של המבנה והמסכות הייחודיות). בתול המבנה אפשר להתרשם מהציוריים היחודים, מהנברשות והסגנון העיצוב הייחודי שנועד לאפשר לאנשים יותר מינגלינג מחווית צפיה תרבותית (הרבה שטחים ציבוריים ותאי צפיה למעמד הגבוה, שמטרתם לאפשר לראות ולהראות ולהראות והרבה פחות לראות היטב את הבמה). בעת ביקור בתוך מבנה האופרה בולטים במיוחד בבנה הוא השילוב של הכסאות האדומים והזהב השולט בנברשות ובאיתורים וציור התקרה המפורסם של מארק שאגאל.

אולם באופרה ופסלי מסכות בכניסה למבנה (צילום: Pichard75011 וצילום מקורי)

אולם אופרה גראניה על צבעי האדום והזהב המפורסמים שלו (צילום:FHKE)

הסלון המרכזי של האופרה גראנייה (: Eric Pouhier and  Rainer ZenzNiabot

שעות פתיחה ומתי כדאי לבקר?

שעות הפתיחה של אופרת גרנייה בפריז הן מדי יום מהשעה 10:00 בבוקר עד 17:00 בערב, כאשר מכירת כרטיסים מתבצעת עד השעה 16:00. האופרה סגורה לביקורים ב-1 בינואר וב-1 במאי. מומלץ לבקר באתר כשהוא פתוח לקהל הרחב, ולשים לב שהכניסה האחרונה היא 30 דקות לפני סגירה. אנו ממליצים להגיע לפני השעה 15:00.

סיורים מודרכים ואירועים באופרה גראניה

בין כתליו המפוארים של בניין האופרה, תוכלו לצפות בהצגות אופרה ובלט מרהיבות, להשתתף בסיורים מודרכים מרתקים ולגלות סודות מן העבר

סיורים מודרכים:

תוכלו להצטרף לכמה מאפשוריות הסיורים המודרכים דרכם תגלו את סיפורה המרתק של אופרה גרנייה. סיורים אלו, המוצעים בשפות שונות, יובילו אתכם דרך האולמות המפוארים, גרם המדרגות המרהיב, אולם הנשפים המלכותי ועוד. תלמדו על האדריכלות הייחודית, ההיסטוריה העשירה והאגדות המרתקות הקשורות למקום. (מומלץ להזמין מקום מראש – לפרטים והזמנה). ישנם גם אופציות לשילובים  שיחסכו לכם כסף, כאשר השילוב הפופלארי ביותר הוא חיבור בין סיור במבנה האופרה ושיט על הסיין (אטרקציה פופלארית ביותר בפני עצמה). אופציית שילוב זה, מבוקשת מאוד ומומלץ להזמינה מראש ולא להמתין (לפרטים והזמנה)

סדנאות ופעילויות והופעות:

אופרה גרנייה מציעה מגוון סדנאות ופעילויות לכל המשפחה. ילדים ומבוגרים כאחד יוכלו ליהנות מסדנאות יצירה, משחק ותנועה, הרצאות מרתקות ועוד. הסדנה הפופלארית ביותר היא אופציה של משחק בריחה בתוך בניין האופרה ומומלץ להזמינה מראש  (לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול)

לינה באזור אופרה גראניה

יש באזור אפשוריות לינה מומלצות בכל הרמות – יש מלונות שלושה כוכבים פשוטים וטובים כמו:Hôtel du Triangle d’Or ,  Daunou Opéra ו Queen Mary Opera ויש מלונות ארבעה וחמישה כוכבים מפנקים ויקרים יותר כמו: Dream Hôtel Opéra & Spa ו Aparthotel Adagio Paris Opéra . 

 • אנו ממליצים להזמין את הלינה באזור מראש!

הלינה באזור בית האופרה גארנייה היא אחת האופציות המבוקשות ללינה בעיר פריז. היתרונות של אזור זה שהופכים אותו לכה פופולרי הם הקרבה למרכז ולאתרים המרכזיים של העיר (אפשר להגיע למשל לאתרים שבאזור טווילרי ומוזיאון הלובר בנסיעה קצרה במטרו או בהליכה של פחות מק”מ) מצד אחד ומחיר הוגן מצד שני. בנוסף, אזור זה מציע כמה אתרים מרתקים בפני עצמם (האופרה גארנייהגאלרי לה פייט וכדומה), מסעדות מומלצות ומפורסמות לצד בתי ביסטרו קטנים ומקומיים וחנויות אופנה מבוקשות. יתרון חשוב נוסף של אזור זה הוא העובדה שיש הסעות מסודרות מנמל התעופה שארל דה גול לאזור האופרה וחזרה, מה שמעניק לאזור זה נגישות גבוהה ונוחה לשדה התעופה (ראה עוד תחת טיסות לפריז). כמו כן, באזור ישנם מספר מסעדות כשרות, מה שמספק אפשרות טובה ללינה של שומרי כשרות (למידע נוסף על דתיים ושומרי מסורת בפריז).

שאלות ותשובות נפוצות על בית האופרה גרנייה

בית האופרה גרנייה הינו מבנה מרשים ביותר והכניסה אליו מומלצת לכולם. בנוסף כדאי לדעת כי יש במקום הנחה לסטודנטים עד גיל 25 וילדים מתחת גיל 10 נכנסים חינם ומאוד נהנים בביקור באתר.

ההגעה לבית האופרה גרנייה מומלצת בכל עונות השנה ובמיוחד בעונת החורף משום שמדובר במקום סגור ומוגן מפני גשם ורוחות.

מומלץ להגיע לבית האופרה גרנייה בתחבורה ציבורית, הדרך הנוחה ביותר היא באמצעות מטרו: קו 3, קו 7 וקו 8 לתחנת Opera.

למידע נוסף על תחבורה והתניידות בפריז לחצו כאן.

יש מספר אפשרויות לקניית כרטיסים לבית האופרה גרנייה. ניתן לקנות כרטיסים מהאתר הרשמי של בית האופרה גרנייה וניתן לקנות בקופות האתר, אך במקרים רבים זמינות הכרטיסים באתר הרשמי ובקופות נמוכה, ועל כן האפשרויות המומלצות על ידינו הן:
להזמנה עם 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5) היכנסו לקישור הזה.
להזמנה עם אפשרות ביטול בחינם היכנסו לקישור הזה.

האפשרות המומלצת על ידינו לדילוג על התור, אשר מתאימה מאוד למי שרוצה לחסוך זמן, היא רכישת כרטיס אשר כולל דילוג על התור בכניסה לבית האופרה גרנייה + שייט של שעה בנהר הסיין עם אפשרות ביטול חינם עד 24 שעות לפני ההגעה בקישור הזה.

כן, אפשרות מומלצת על ידינו לסיור מודרך בבית האופרה גרנייה היא רכישת כרטיס אשר כולל מגוון סיורים מודרכים בבית האופרה עם אפשרות לביטול חינם בקישור הזה. בנוסף, הסיור המודרך בבית האופרה כלול בדיל של הפריז פאס. למידע נוסף היכנסו לקישור הזה.

ניתן לשלב ביקור בבית האופרה עם כנסיית מדלן, מוזיאון גוסטב מורו ( Gustave Moreau Museum) או ביקור בגאלרי לאפייט הסמוכה (Galeries Lafayette). כמו כן אזור זה מוקף במסעדות ובתי קפה טובים (אחד המפרסמים שבהם הוא קפה דה לה פה – Cafe de la Paix – אך הוא ממש לא היחיד). בנוסף, רבים המבקרים בבית האופרה גרנייה גם מבקרים במוזיאון האופרה בו אפשר לראות מוצגים ותכשיטים הקשורים בסלבריטאים של העיר פריז.

בין המלונות המומלצים באזור בית האופרה גרנייה ניתן למנות את מלון Paris Vendome Hotel, מלון הדירות Appartements Caumartin 64 ומלון Hotel Indigo Paris – Opera.
למידע על מלונות נוספים באזור בית האופרה גרנייה לחצו כאן.

כן, יש כרטיסים משולבים הכוללים את בית האופרה גרנייה. לכרטיס המשלב ביקור בבית האופרה גרנייה ושייט בנהר הסיין עם 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5) היכנסו לקישור זה או לקישור זה עם אפשרות ביטול בחינם.
לכרטיס המשלב ביקור בבית האופרה גרנייה עם ביקור במוזיאון הלובר עם 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5) היכנסו לקישור הזה.
בנוסף אפשר למצוא כרטיס משולב לביקור בבית האופרה גרנייה וכנסיית סנט שאפל המקנה 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5) בקישור הזה.

פחות מומלץ, בימי ראשון המוזיאון הסמוך לבית האופרה סגור.

זמן הביקור המומלץ הוא כשעה עד שעה וחצי.

כן, אוטובוס התיירים עובר גם ליד בית האופרה ואף מאפשר לרדת ולעלות בתחנה הקרובה אליו. למידע נוסף מומלץ לקרוא על אוטובוס התיירים של פריז.

המלצות "הכל על"

 • מדובר במבנה יפייפיה והכניסה אליו מומלצת. אך אם אתם מעדיפים לחסוך את עלות הכניסה, בהחלט ניתן ליהנות גם מהמבנה מבחוץ. ירידה מהמטרו בתחנת ה-Opera והתרשמות חיצונית בהחלט יכולים להספיק. למי שבא להציץ מבחוץ יש לתכנן כ10 דקות ביקור באתר. למי שמעוניין להיכנס לסיור בפנים מומלץ לתכנן כשעה עד שעה וחצי (בוודאי עם מצטרפים לסיור מודרך). יש אפשרות לבקר באתר הן לסיור עצמי והן לסיור מודרך (יקר יותר כמובן).
 • יש במקום הנחה לסטדונטים עד גיל 25 וילדים מתחת גיל 10 נכנסים חינם ומאוד נהנים בביקור באתר  (שווה לקרוא עוד בנושא תחת ילדים בפריז וחינם בפריז) .
 • הסיור המודרך ואתר זה כלול בדיל של הפריז פאס. אם הינכם מתכננים לבקר באתר מומלץ לבדוק האם הכרטיס משתלם עבורכם
 • למי שמעוניין לבצע סיור באתר בקיץ מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש. כך גם למי שרוצה לראות מופע באופרה.
 • ניתן לשלב ביקור בבית האופרה עם כנסיית מדלן, מוזיאון גוסטב מורו או ביקור בגאלרי לאפייט הסמוכה. כמו כן אזור זה מוקף במסעדות ובתי קפה טובים (אחד המפרסמים שבהם הוא קפה דה לה פה – Cafe de la Paix – אך הוא ממש לא היחיד). רבים המבקרים באופרה גם מבקרים במוזיאון האופרה בו אפשר לראות מוצגים ותכשיטים הקשורים בסלבריטאים של העיר פריז.
 • בסמוך לבית האופרה, יש מוזיאון וספרייה של האופרה עם ציורים של כוכבות אופרה שונות, נזר של הרקדנית המפורסמת אנה פאבלובה ודגמים זעירים של תפאורות מהאופרות שהועלו במקום. המוזיאון פתוח כל יום מלבד ימי ראשון, בין 10:00-17:00
 • הסיורים המודרכים בבית האופרה של פריז הם מוצלחים ביותר, זו דרך מאוד נעימה לראות את המקום ואת הפאר שלו.
 •  לא מומלץ להגיע למקום עם רכב פרטי (ראה השכרת רכב בפריזהשכרת רכב בצרפת) עדיף להתמש כמובן בתחבורה ציבורית יש תחנת מטרו ממש סמוכה לאתר והיא מרכזית מאוד, למי שבכל זאת מעוניין להגיע עם רכב שכור יש חניות סמוכות בכתובות הבאות -16 Rue des Mathurins, 75009 Paris. בנוסף, למשתמשים באוטובוס התיירים של פריז, כדאי לדעת שבאזור אתר זה ישנה תחנה סמוכה ונוחה.
 • הלינה באזור בית האופרה גארנייה היא אחת האופציות המבוקשות ללינה בעיר פריז. היתרונות של אזור זה שהופכים אותו לכה פופולרי הם הקרבה למרכז ולאתרים המרכזיים של העיר (אפשר להגיע למשל לאתרים שבאזור טווילרי ומוזיאון הלובר בנסיעה קצרה במטרו או בהליכה של פחות מק”מ) מצד אחד ומחיר הוגן מצד שני. בנוסף, אזור זה מציע כמה אתרים מרתקים בפני עצמם (האופרה גארנייהגאלרי לאפייט וכדומה), מסעדות מומלצות ומפורסמות לצד בתי ביסטרו קטנים ומקומיים וחנויות אופנה מבוקשות. יתרון חשוב נוסף של אזור זה הוא העובדה שיש הסעות מסודרות מנמל התעופה שארל דה גול לאזור האופרה וחזרה, מה שמעניק לאזור זה נגישות גבוהה ונוחה לשדה התעופה (ראה עוד תחת טיסות לפריז). זה אזור מומלץ לתיירים שרוצים ללון סמוך למרכז ובמחיר סביר (ראה גם מלונות זולים בפריז) כמו כן משפחות מאוד אוהבות את האזור כאופציה ללינה. בין המלונות המומלצים של פריז הנמצאים באזור אפשר למנות את: Park Hyatt Paris Vendome HotelHotel Basile וAppartements Caumartin 64. מומלץ לקרוא עוד בנושא זה תחת מלונות ליד בית האופרה גארנייה ומלונות בפריז.
 • ילדים: כן.

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו פריז למטיילים – Paris For Travelers:

 • למי שמחפש אזור טוב ללינה, חפשו סביב הבסטיל או מונפרנס או סביב אופרה גרניה. בהצלחה. תהנו!
 • בית האופרה – קנינו כרטיסים מראש, זמן ביקור כשעה עד שעה וחצי, מקום יפיפה ואפילו נכנסנו לאחד התאים וזכינו לראות חלק מחזרה להופעה. מרחק הליכה של 10-15 דקות מהלובר.

מידע שימושי על בית האופרה גרנייה

שעות פתיחה

המוזיאון פתוח כל יום בין השעות 10:00-17:00 מלבד ה-1 בינואר, ה-1 במאי וחגים

כתובת

פינת הרחובות Scribe ו-Auber, פריז 75009

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

קו 3, קו 7 וקו 8 לתחנת Opera.

directions_bus
אוטובוס

קווים 20, 21, 22, 27, 29, 42, 52, 53, 66, 68, 81, 95.

directions_subway

RER
קו A לתחנת Auber.

directions_car
רכב

חניה לרכב- Galeries Lafayette.