קולז’ דה פראנס, פריז Collège de France

מידע על מוסד המחקר החינוכי הפתוח של פריז

עדכון אביב 2024

האביב מבשר על תחילת עונת התיירות בפריז וכמות הולכת ועולה של תיירים מגיעים מכל רחבי העולם. בהתאם לכך מספר המבקרים באטרקציות השונות, בניהן קולז’ דה פראנס, עולה. למי מכם שמתכנן כבר עכשיו, כמו רבים, את חופשה הקיץ אנו ממליצים לרכוש כרטיסים מראש עם אפשרות ביטול כדי לשמור על גמישות. גם במידה וערכתם תוכנית מסודרת לטיול ויודעים מתי תבקרו באטרקציה אנו ממליצים על הזמנה מראש וכך לחסוך את רכישת הכרטיס במקום עצמו (או מציאת כרטיס בהנחה כך שיהיה זול יותר מרכישה במקום עצמו).

מידע כללי

קולז’ דה פראנס (Collège de France) הוא מוסד ציבורי להשכלה גבוהה ברובע הלטיני בפריז, מול הקמפוס ההיסטורי של הסורבון – אוניברסיטת פריז המפורסמת. הקולז’ נוסד ב-1530 על ידי המלך פרנסואה הראשון כחיקוי לקולז’ שלושת השפות שבעיר לוון בבלגיה. את המבנה המרכזי בנה בשנת 1780 ז’אן פרנסואה שלגרן (שבנה גם את שער הניצחון).
מוסד זה מטרתו להביא את ההשכלה הגבוהה לכולם – הסיסמה המלווה את המקום הוא “docet omnia” – שפירושו בתרגום חופשי – “כאן מלמדים כל אדם”. בניגוד לשאר מוסדות ההשכלה הגבוהה בצרפת, הקולז’ מציע הרצאות אשר פתוחות לקהל הרחב ובחינם. הוא לא מעניק תארים בחינם אך כולל כיתות, מעבדות מחקר וספריית מחקר שהיא בין הטובות באירופה.

  • כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בפריז באתר Tiqets » למידע נוסף.
  • מחפשים מלון בפריז? שווה לקרוא את הסקירות שלנו על המלונות המומלצים בעיר. אפשר גם להתייעץ » למידע נוסף

הכניסה למתחם (צילום:FLLL)

מה רואים?

כפי שצויין מעלה, ההרצאות ניתנות לקהל החופשי ובחינם כך שאפשר להכנס לאחת מההרצאות, אם כי זה יעיל רק לדוברי הצרפתית. המתחם עצמו אינו מתקרב בייחודיות ויופי שלו למתחם הסורבון הסמוך אך גם הוא מאפשר הצצה לקרביים של אחד מהמוסדות האקדמים הותיקים והמיוחדים שיש. חלק מהמבקרים באתר אוהבים לעלות על הגג שלו ולתפוס זוויות צילום מעניינות על העיר (צריך לומר שלא הבנו ממש את הרעיון בדבר… אבל אנו לא מבינים גדולים בצילום).

חצר המתחם (צילום: Guilhem Vellut)

תצפית מגג הקולג’ דה פראנס לכיוון גבעת המנומרטר (צילום: Martin Greslou)
המלצות "הכל על"

מידע שימושי על קולז' דה פראנס

שעות פתיחה

ימים שני עד שישי: 9:00-17:00.

כתובת

11 Place Marcelin Berthelot, 75005 Paris, צרפת

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

קו 10 לרדת בתחנת Cluny – La Sorbonne.

directions_subway

RER

קו B לרדת בתחנת Luxembourg.

קו C לרדת בתחנת Luxembourg או Saint-Michel – Notre-Dame.