פלה דה טוקיו, פריז – Palais de Tokyo

עדכון קיץ 2024

עם בוא הקיץ מגיע גם שיא התיירות בפריז ועומס התיירים מורגש מאוד, בעיקר במוזיאונים המובילים, אבל לא רק. לרוב גם בקיץ אין בעיה חמורה של היעדר זמינות כרטיסים בפלה דה טוקיו (שלא כמו המוזיאונים המרכזיים והמובילים יותר), אבל ישנם ימים בהם התור לרכישת כרטיס בקופות המוזיאון יכול להיות ארוך - במיוחד בסופי שבוע. כדי להבטיח את כניסתכם בשעה שמתאימה לכם, ולדלג על התור לרכישת כרטיסים בכניסה אנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש למוזיאון. להזמנת כרטיסים מראש לפלה דה טוקיו ניתן להיכנס לקישור הזה בו יש הנחה של 5% לגולשי הכל על (קוד קופון HAKO5).

מידע כללי

פלה דה טוקיו (Palais de Tokyo) הממוקם ברובע טרוקדרו, הינו ארמון המוזיאונים לאמנות מודרנית והוא מוקדש לאמנות מודרנית ולאמנות עכשווית. בשנת 1934, בעקבות צמצום מוזיאון לוקסמבורג, החליטה צרפת יחד עם עיריית פריז לבנות מוזיאון לאומי לאמנות מודרנית. ואכן, המבנה נחנך לראשונה ב1937 כחלק מהתערוכה העולמית של פריז, אך במתכונת מצומצמת, והפתיחה הרשמית איחרה לבוא רק בשנת 1947.

על תכנון המבנה הייתה מלחמה של ממש, כ-127 הצעות הוגשו לבניית המבנה, מי שזכה לבסוף היו ז’אן-קלוד דונדל, אנדרה אובר, פול ויאר ומרסל דאסטוניה. המבנה בנוי בסגנון מונומנטלי, עם שני אגפים סימטריים ביניהם ממוקמת מזרקה מרשימה וגרם מדרגות. כשמטפסים אל מגדל אייפל הסמוך ניתן לצפות בתכנון הסימטרי של המבנה.

פלה דה טוקיו כפי שנראה מתצפית מגדל אייפל (צילום: Strobilomycesרישיון)
מה רואים?

פסל הברונזה הנמצא בכניסה ומייצג את צרפת (מרחוק ניתן כמעט לבלבל אותו עם פסל החירות, שניתן לארה”ב מצרפת) פוסל ע”י אנטואן בורדל. מלבד הפסל הזה – כל המבנה הינו בעל עיצוב מפוסל, עם מגוון פסלים, דלתות ותבליטים.

פסלו של אנטואן בורדל המייצג את צרפת
(צילום: Jean-Pierre Dalbéraרישיון)

  • כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בפריז באתר Tiqets » למידע נוסף.
  • מחפשים מלון בפריז? שווה לקרוא את הסקירות שלנו על המלונות המומלצים בעיר. אפשר גם להתייעץ » למידע נוסף

אטרקציות באיזור פלה דה טוקיו
המלצות "הכל על"

מידע שימושי על פלה דה טוקיו

שעות פתיחה
 מדי יום (מלבד יום שלישי) – 12:00-00:00.
1 בינואר, 1 במאי ו25 בדצמבר – סגור
כתובת

13 Avenue du Président Wilson, 75116, פריז, צרפת

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

קו 9 לתחנת Iéna או Alma-Marceau.

directions_bus
אוטובוס

קווים 32, 42, 63, 72, 80, 92.

directions_subway

RER

קו C לתחנת Pont de l’Alma.