הוטל דה ויל, פריז Hôtel de ville de Paris

מידע על מבנה העירייה המפואר הוטל דה ויל

מידע כללי

הוטל דה ויל (Hôtel de Ville) הוא בית העירייה המפואר של פריז הממוקם באזור משכנה של העירייה החל מ-1357. מבנה קלאסי זה נבנה מחדש על חורבות המבנה הקודם שנשרף ב1871 בימי הקומונה הפריזאית (עוד על על תקופה סוערת זו). כיכר הוטל דה ויל שימש תרם המהפכה הצרפתית כמקום ציבורי להוצאה להורג של פושעים גדולים. החל מהמהפכה הצרפתית הכיכר והמבנה הפכו לחלק בלתי נפרד מאירועים היסטוריים חשובים כמו למשל נאומו המפורסם של ש’ארל דה גול ב1944 לאחר מלחמת העולם השניה בעת שחרור פריז. החל מ1977 המקום הפך גם למשכנו של ראש העיר ונערכים בו אירועי תרבות גדולים ותערוכות רבות משתתפים.
בניין בהוטל דה וויל (צילום מקורי)

מה רואים?

במקום, כאמור, נערכים אירועים ותערוכות מרשימות ומתחלפות.
חזית המבנה מעוטרת בחלונות בסגנון גותי, ובדמויות של אישים מפורסמים המזוהים עם העיר מתחום האומנות, המדע והפוליטיקה.
בחצר הפנימית של המבנה ישנם שני פסלי ברונז’ה מרשימים, האחד מסמל את המדע והשני את האומנות, אמות היסוד של העיר.

  • כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בפריז באתר Tiqets » למידע נוסף.
  • מחפשים מלון בפריז? שווה לקרוא את הסקירות שלנו על המלונות המומלצים בעיר. אפשר גם להתייעץ » למידע נוסף
המלצות "הכל על"

  • במקום ישנן תערוכות מתחלפות והכניסה אליהן היא חופשית. הכניסה היא מ- 29 Rue de Rivoli.
  • מרבית התיירים יעברו במקום תוך כדי סיור באתרי המארה. נכון לשלב את הביקור במבנה עם אתרים כמו: מרכז ז’ורז’ פומפידורחוב רוזייה ומוזיאון פיקאסו. הביקור במקום מומלץ לאוהבי היסטוריה, אומנות ואדריכלות.
  • לא מומלץ להגיע לאזור זה עם רכב פרטי (ראה השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת), אך במידה ובכל זאת הגעתם עם רכב, ישנה חניה ב- Rue Lobau הסמוך. למשתמשים באוטובוס התיירים של פריז, כדאי לדעת שבאזור אתר זה ישנה תחנה סמוכה ונוחה.
  • זמני הסיורים המודרכים משתנים. ניתן להרשם לסיורים במספר הטלפון +33 (0) 1 42 76 43 43 (יום שני – שבת, 10:00- 19:00). כמו כן, ניתן לארגן סיור מודרך לקבוצות, עדיף בתיאום של חודשיים מראש (ניתן גם לנסות ברגע האחרון) +33 (0) 1 42 76 54 04.
  • אזור זה מומלץ מאוד ללינה. זוהי אחת מאפשרויות הלינה הפופולאריות ביותר בקרב תיירים בפריז בכלל ובקרב תיירים ישראלים בפרט. האיזור הוא נגיש ומרכזי, אך המלונות בו לא כל כך יקרים כמו המלונות באזור השאנז אליזה. האיזור כולל בתוכו כמה מהאתרים המרכזיים של העיר. הוא סמוך לרחובות אופנתיים בעלי חנויות רבות ומסעדות מצויינות. האזור הינו אזור צעיר, תוסס ושוקק חיים ומושך אליו תיירים צעירים בגילם וברוחם מכל העולם. בנוסף, אזור זה מרכזי עבור הקהילה היהודית, לכן כולל כמה וכמה מסעדות כשרות (Pitzman ואת Le Grand Mechant Louvre לדוגמא), מה שהופך אותו לאהוב במיוחד ללינה על התייר שומר המסורת. ראה עוד תחת מלונות בפריז ומלונות באזור המארה.

מידע שימושי על הוטל דה ויל

שעות פתיחה

ימי שני עד שישי 8:00-19:30.

כתובת

​Mairie de Paris – Place de l’Hôtel de Ville כניסה לתערוכות: 29 rue de Rivoli
הגעה
directions_subway
מטרו

קו 1 וקו 11 לרדת בתחנת Hôtel de Ville.
קו 1, קו 7, קו 11 וקו 14 לרדת בתחנת Châtelet.
קו 4 לרדת בתחנת Cité.

directions_subway

RER

קו B וקו C לרדת בתחנת Saint-Michel – Notre-Dame.

קו A , קו B וקו D לרדת בתחנת Châtelet – Les Halles.