הכל על - הפנתיאון של פריז - Le Panthéon
 
דף הבית >> פריז 2018, המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית >> אתרים מרכזיים בפריז >> הפנתיאון של פריז - Le Panthéon

פריז

עוד תחת אתרים מרכזיים בפריז:


עוד תחת פריז:

פרסומות
 
 
 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בפריז:
מלונות | טיסות | הופעות | השכרת רכב
למידע נוסףמלונות המומלצים  | יעוץ אישי למלונות
Booking.com

הצעות חמות למלונות 


הפנתיאון של פריז

 Le Pantheon


 


 

מידע על היכל הקבורה המפואר של גדולי האומה הצרפתית

על הפנתיאון של פריז מלונות ליד אתר הפנתיאון תמונות מהפנתיאון אטרקציות וסיורים באזור הפנתיאון
-פריז פאס-


הזמנת כרטיס הפריז פאס המעניק כניסה חופשית ליותר מ-60 אטרקציות ואתרים מרכזיים בעיר, דילוג על התור באתרים אלה ותחבורה ציבורית חינם
 
 

שם האתר - טבלת ניווט מהיר
מידע כללי והיסטוריה
מה רואים?
המלצות
מפה ומידע שימושי
להוספת תמונות, המלצות או תגובות 
עזרה בתכנון חופשה בפריז


מידע כללי

הפנתיאון (Le Pantheon) הוא מבנה ניאו-קלאסי מרשים בו קבורים גדולי האומה הצרפתיים. הוא נמצא ברובע הלטיני, וסמוך לגני לוקסמבורג ולרחוב סן מישל השוקק. 

הקמת המבנה הייתה ביוזמתו של המלך לואי ה-15, שנשבע שאם יחלים ממחלתו הקשה, יקים כאות תודה כנסייה מפוארת לכבוד הקדושה הפטרונית של פריז- סנט ז'בייב. המבנה תוכנן על ידי האדריכל ז'ק-ז'רמן סופלו, ובנייתו נערכה כ-26 שנים (1764-1790), בעוד שסופלו נפטר תרם הסתיימה הבנייה. סופלו התכוון לשלב בעיצוב המבנה מאפיינים קלאסיים, יחד עם מוטיבים גותיים, אך משום שנפטר טרם הסתיימה הבנייה, לא מומשו כל תוכניתיו. עם זאת, עיצובו הכללי של הפנתיאון כצלב והייתו המונומנט הניאו- קלאסי הגדול הראשון, נזקף לזכותו של סופלו.
 
*פרסומת*
 
 
המבנה הוקם לראשונה ככנסייה, אך מיד שקם בתקופה הסמוכה למהפכה הצרפתית שמנהיגיה לא רצו סמלים דתיים נוספים אלא סמלים לאומיים הוא הפך להיות ל"פנתיאון" לאומי בו קבורים גדולי האומה הצרפתית. הוא עבר עוד מספר גלגולים ושינה את יעודו מספר פעמים (נפוליאון עוד הפך אותו לזמן קצר לכנסייה בחזרה עד שהחלטה זו שונתה לאחרי ששלטונו פסק).

סרטון מידע על הפנתיאון מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על

     
 
**פרסומת**
 • כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בפריז באתר Tiqets » למידע נוסף.
   
 • מחפשים מלון בפריז? שווה לקרוא את הסקירות שלנו על המלונות המומלצים בעיר. אפשר גם להתייעץ » למידע נוסף.
   
 • לפרסום עסק העוסק בפריז באתר » אנא צור קשר.
 
     

בסוף המאה ה19 הוכרע תפקידו של המבנה ולפחות ביינתים הפנתיאון נהפך למבנה ציבורי בעל חשיבות סימלית ותרבותית לעם הצרפתי כמקום בו קבורים גדולי האומה הצרפתית (קצת מזכיר את הר הרצל שלנו) שבניגוד להר הרצל גדולי האומה הצרפתית נבחרים מסל גדול יותר של אפשרויות (בהר הרצל שלנו נקברים רק ראשי ממשלה, נשיאים ויו"רי הכנסת וכמובן בנות זוגם) - בפנתיאון קבורים ומוזכרים בחריטות קיר - סופרים גדולים, פילוסופים, אנשי רוח שועדה מיוחדת מצאה אותם כמתאימים להוקרה גדולי האומה הצרפתית.


בתוך הפנתיאון (צילום מקורי)

מה רואים?

הפנתיאון הצרפתי נבנה ברוחו ובסגנונו של הפנתיאון הקלאסי ברומא (מאה 1 ו2 לספירה) מחד והכיפה שלו נבנתה בהשראת קתדרלת סנט פול מלונדון. הוא מרשים גם במבט מבחוץ בגלל גודלו העמודים המרשימים וגג הגמלון שלנו בו מתוארת האומה הצרפתית מגישה זרי ניצחון לגיבורי האומה שלה. 

בחלקו התחתון של הפנתיאון מצויה הקריפטה, שם תוכלו לבקר בקברם של גדולי האומה הצרפתים וחלקם גדולי העולם המערבי כולו - ז'אן-ז'אק רוסו, ויקטור הוגו, אמיל זולה, וולטר, מארי קרי ועוד רבים נוספים. הקריפטה משתערת לכל אורך החלק התחתון של הממבנה. 

בחלל המבנה ישנם ציורי קיר המתארים את חייה של ז'נבייב הקדושה וכיצד הצילה את העיר לה מוקדש כאמור המבנה, ובמרכזו ישנן ארבעה ספינות ומעליהן כיפת הפנתיאון המאויירת ומעוטרת במסגרת ברזל - סירות אילו יוצרות ביחד צלב יווני כתזוכרת לכך שהמבנה תוכנן בתחילה להיות כנסייה לפני שקיבל את יעודו החילוני לאומי. בגלריה סביב כיפת הפנתיאון תוכלו ליהנות ממבט פנורמי על רחבי פריז (הכיפה מתנשאת לגובה של 35 מ' ואפשר לראות ממנה לכל כיוון כמעט ללא הפרעה).

בנוסף יש באתר גם תערוכות המוקדשות לאישים הקבורים בו. כבר כמה שנים אפשר לראות בו תארוכה המוקדשת  למדענית המפורסמת מארי קרי ואפשר לראות את המטוטלת של פוקו המדגימה את סיבובו של כד"א סביב עצמו. 
 
כיפת הפנתאון
כיפת הפנתיאון (צילום: Alex Proimos)

תצפית מהפנתיאון של פריז לכיוון המונמרטר (צילום: Fr
תצפית מהפנתיאון של פריז לכיוון המונמרטר (צילום: François Vanleene)

מטוטלת פוקו מהמיצגים המתרקים והחשובים של הפנתאון ש
מטוטלת פוקו מהמיצגים המרתקים והחשובים של הפנתאון של פריז (צילום: Arnaud 25)
פרסומת

המלצות "הכל על"

 • הביקור בפנתיאון אינו מביקורי החובה של פריז. אך הוא מאוד מומלץ למי שמגיע ליותר מיום-יומיים. הוא מעניק גם חוויה היסטורית ותרבותית וגם אפשרות לאחת התצפיות היפות על פריז (העלייה לכיפה כרוכה בטיפוס של 200 מדרגות, אבל שווה את המאמץ). למבקרים מבקום שווה לפנות לביקור כשעה וחצי עד שלוש שעות.  המחיר לביקור במקום הוגן מאוד, ועד גיל 17 נכנסים חינם, כך שזו אופציה נהדרת למשפחות עם בני נוער (ראה מידע נוסף בנוש תחת פריז עם ילדים).
 • רצוי לבדוק לפני הביקור שהמקום פתוח למבקרים, ישנם הרבה ימים שהוא סגור לרגל חגים מועדים או טקסים כאלו או אחרים. 
 • בקיץ אנו ממליצים להזמין לאתר כרטיסים מראש.
 • לא היינו ממליצים על הביקור במקום לילדים קטנים. לעומת זאת לנוער המקום כבר מאוד מתאים. בנוסף סמוך לפנתיאון נמצאים גני לוקסמבורג הקסומים. מומלץ לבוא לשם עם ספר ולתפוס את אחד מכיסאות הברזל המפורסמים, ולחזות בפריזאים שפוקדים את הגנים ובקבוצות המבוגרים המשחקים כדורת. ואם אתם עם ילדים ונוער זה בכלל שווה לשלב בין שני האתרים הללו. 
 • באזור הפנתיאון תמצאו את Boulevard Saint-Michel ו- Boulevard Saint-Germain שם תוכלו ליהנות משפע חנויות ומסעדות. 
 • האוניברסיטה המפורסמת ביותר בצרפת, הסורבון, נמצאת בסמוך לפנתיאון. ניתן לבקרה ולשבת בחצר הפנימית שלה, מקום בו ישבו גדולי המשפטנים והוגי הדעות זוהי לדעתנו דרך מצויינת להשלים סיור באזור המוקדש לגדולי התרבות  והמדע  של פריז בפרט ושל צרפת ואולי אף מהגדולים של העולם כולו.
 • לא מומלץ להגיע למקום עם רכב פרטי (ראה מידע נוסף תחת השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת). מי שבכל זאת רוצה להגיע למקום עם רכב שכור ישנם חניונים סמוכים (בתשלום) ברחוב 22 Rue Soufflot, 75005 Paris ו/או בRue Jacques-Henri Lartigue, 75005 Paris. ההגעה מומלצת בעיקר עם האוטובוס ישנה תחנה מרכזית מאוד סמוך לאתר הכוללת מספר רב של קווים המגיעים בסמוך לאתר.
 • הלינה באזור הפנתיאון של פריז, כמו הלינה באזור הרובע הלטיני הבוהמייני וברובע סאן ז'רמן היוקרתי הסמוך, היא דבר מבוקש למבקרים בפריז, בשל הקרבה למרכז העיר ולאתרים המרכזיים של פריז, המסעדות המצויינות הנמצאות ברובע והאופי הצעיר והעכשווי השורה רובע. כמו כן, ישנן הרבה אפשרויות לינה פשוטות, פונקציונאליות ונוחות שמתאימות למי שבא לטייל בעיר, רוצה להיות קרוב לכל מקום וללון במקום נגיש ופעיל, אך עם זאת לא מעוניין בלינה יקרה.זה הוא אזור שאהוב על מחפשי הלינה הזולה, על הזוגות הצעירים והצעירים ברוחם והמחפשים לינה באזור צעיר ושוקק. כמו כן, מגיעים לפה הרבה סטודטנים שרוצים ללון במרכז הסטודניאלי של פריז. בין המלונת המומלצים באזור ניתן למנות את Best Western Le Jardin de ClunyHotel Abbatial St Germain וHotel De Suez. מומלץ לקרוא על כך עוד תחת מלונות ליד הפנתיאון של פריז ומלונות  באזור הרובע הלטיני

המלצות לקריאה נוספת

מידע שימושי

 • כתובת: Place du Panthéon
   
 • איך מגיעים?
  • במטרו (metro)- קו 10 תחנת Maubert- Mutualite או תחנת Cardinal Lemoine
  • אוטובוס- קווים 21, 27, 38, 82, 84, 85 ו89.
  • RER (הרכבת המהירה)- line B תחנת Luxembourg .
 • שעות פתיחה: פתוח כל יום.
  • מאפריל עד סוף ספטמבר: 10:00-18:30.
  • מאוקטובר עד סוף מרץ: 10:00- 18:00.
  • ניתן להיכנס לאתר עד 45 דקות לפני סגירתו. האתר סגור ב1 בינואר, 1 במאי וב25 בדצמבר.
קרדיט עבור תמונת שער: Velual

מפת אתרים

 
 

 
 

חזור למעלה

צריך עזרה בתכנון החופשה בפריז? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם בברצלונהקוסטה בראווהפראגרומאלונדון, פריז, מדריד ובכל אירופה.

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


 


              
                                     
                                     
                                      

חזור למעלה

חזור אל:
אתרים מרכזיים בפריז

 
 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica