מוזיאון קרנוולה, פריז Musée Carnavalet

מידע על המוזיאון העתיק מבין מוזיאוני פריז

עדכון אביב 2024

בעונה זו בפריז כמות התיירים הולכת ועולה, דבר אשר מורגש באתרים והאטרקציות המובילים ביתר שאת. על אף שבעונה זו בדרך כלל אין בעיה של זמינות כרטיסים במוזיאון קרנוולה עדיין יכולים להיות ימים בהם יהיו תורים ועומס רב יותר, מיוחד בסופי שבוע וככל שנתקרב אל הקיץ. לכן, למרות שזה לא הכרחי כמו באתרים המובילים, תוכלו לרכוש כרטיסים מראש במידה והכנתם תוכנית לחופשה ויודעים מתי תרצו להגיע.

מידע כללי

מוזיאון קרנוולה (Musée Carnavalet) נמצא באיזור המארה ברובע השלישי של פריז, מרחק הליכה מהאי איל דה לה סיטה שבו נמצאים: קתדרלת נוטרדאם, הקריפטה הארכיאולוגיתהאנדרטה לחללי הגירוש ובית החולים הוטל דיה. המוזיאון הוא הותיק ביותר מבין המוזיאונים בעיר, הוא נפתח בשנת 1880 ויושב בשני בניינים צמודים. המוזיאון מוקדש להיסטוריה של העיר ולא פחות משהוא מוזיאון, הוא גם גלריה לאומנות המציגה יצירות מקוריות הממחישות את העיר פריז.

הידעת? במוזיאון מוצגים שרידים של הבסטיליה הכוללים מודל אבן של הבסטיליה וסולם החבלים שבאמצעותו ברח הסופר Jean Henri Latude מהכלא במאה ה-18.
מבנה המוזיאון

מה רואים?

המוזיאון מעניין גם מבחוץ. הוא מורכב משני מבנים: אוטל קרנוולה העתיק ואוטל לה פלטייה דה סן-פרגו החדש יותר. שני המבנים מופרדים על – ידי בית הספר ויקטור הוגו הנמצא בניהם, אך מקושרים ביניהם דרך הקומה הראשונה. בנוסף, לא פחות מהמוזיאון עצמו, גם הגנים של המוזיאון מעניינים.
במוזיאון ישנה תערוכה המציגה את ההשתנות של הכפר לוטטיה במשך השנים, עד להיותה העיר פריז. במוזיאון ישנם תמונות, איורים, חריטות, תמונות, פסלים ומוצגי רהיטים, קרמיקות וחפצים בשימוש יום יומי המציגים את פריז לאורך השנים. כל החדרים במוזיאון מקושטים ועמוסים במגוון סגנונות תקופתיים וכל אחד מהם מוקדש לתקופה אחרת של בירת צרפת.

  • כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בפריז באתר Tiqets » למידע נוסף.
  • מחפשים מלון בפריז? שווה לקרוא את הסקירות שלנו על המלונות המומלצים בעיר. אפשר גם להתייעץ » למידע נוסף

גני המוזיאון השווים ביקור גם בפני עצמם (צילום: patrick janicek)

פסל מתקופת הברונזה של פריז – המוזיאון מציג מוצגים מהתקופה הפרה היסטורית של האזור (צילום: Coyau)

מסכת המוות של נפוליאון (מהמצוגים החשובים של המוזיאון – צילום: Pyb)

מפת פריז מהמאה ה- 16, מהמוצגים של המוזיאון (צילום: Jean-Pierre Dalbéra)
המלצות "הכל על"

המלצות לקריאה נוספת:

מידע שימושי על מוזיאון קרנוולה

שעות פתיחה

ימי שלישי-ראשון 10:00-18:00

כתובת

16 Rue des Francs Bourgeois, 75003 Paris, צרפת

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

קו 1 לרדת בתחנת Saint-Paul.
קו 5 לרדת בתחנת Bréguet – Sabin.
קו 7 לרדת בתחנת Pont Marie.
קו 8 לרדת בתחנת Chemin Vert.