טיול משפחות עם ילדים ברומא

סיכום זה עלה בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – רומא למטיילים – Rome for travelers

 

סיכום קצר בתודה על הטיפים שלקחתי מפה.
חזרנו מרומא אתמול, נסענו עם חברים טובים והילדים של כולנו (שני בני 16, שני בני 13 ובת 10 אחת):

1. רומא עמוסה עמוסה עמוסה. צפוף ורועש והומה בטירוף. לפחות בעונה זו של השנה. תחשבו טוב אם מתאים לכם. הומה ברמה של ללכת בקורסו באמצע היום זה לחכך מרפקים עם כל העוברים ושבים.

2. אסור לאכול שום דבר על שום אתר היסטורי או מזרקה או אנדרטה. גם לא על המדרגות הספרדיות, גם לא בפינה. למזלנו מישהו העיר לנו (סתם ישבנו שם עם גלידה לרגע) לפני שהשוטרים שיש בכל פינה נתנו לנו קנס (הבנתי שכמה מאות יורו). התנצלנו וזזנו מהר. לא ראיתי שאמרו את זה פה, אז רק אומרת לכם.

3. מלון קלאס האוס (Class House) – שומר נפשו ירחק. המלון היה גרוע כמו שהוא היה יקר. כלומר, מאוד.
המיקום דווקא בסדר גמור, אבל החדרים קטנים ודי מוזנחים (אצלינו היתה כספת שבורה ומקרר לא עובד. הילדים היו בחדר דלוקס אז המצב היה קצת מתוחזק יותר). נתנו לנו רק מפתח יחיד לכל חדר ושיקרו בקשר לזה שאין להם יותר מפתחות (צעקתי ממש, ואני לא צעקנית ובדרך כלל מאד מנומסת וחביבה… ואז פתאום צצו עוד מפתחות הפלא ופלא, שהם נשבעו לי שלא יעבדו. עבדו כולם). יש לציין שחייבים את המפתח כדי שיהיה חשמל בחדר אבל גם חייבים אותו כדי להיכנס לקומה (דלת בכניסה לכל קומה של חדרים, רק עם מפתח). מה שאומר שאפילו אם אחד הילדים רוצה לבוא להגיד לנו משהו מהחדר שלהם לשלנו, כל השאר יושבים בינתיים לבד בחושך. לדעתי המניע לשקר – כדי שלא נשאיר את המזגן (שבקושי סחב אצלינו, ובחדר של הילדים בכלל לא קירר) דולק כשאנחנו יוצאים. חוץ מזה באף יום לא היו מים ממש חמים. רק פושרים פלוס. “זה מה שיש” ככה אמרו לי. מי שחייב מקלחת רותחת בסוף יום מעייף ימצא את עצמו ממורמר ומאוכזב ומעוצבן ממש כמוני.

4. אין לי הרבה מה להמליץ על מסעדות גורמה. מכמויות המתבגרים שסחבנו איתנו אתם יכולים להבין שאכלנו בכל מקום שהיה קרוב באותו רגע. והרבה… לא נפלנו כמעט בכלל. האוכל האיטלקי של הפסטות והפיצות היה נהדר בכל מקום כמעט. אבל את הארוחה הכי חביבה, מצחיקה ומשמחת ברומא אנחנו חייבים למסעדה שתפתיע אתכם – הארד רוק קפה. בויה ונטו. היה מעולה ממש, שירות מצחיק ומסור וממש כיף חיים. בעיקר עם הנוער.
5. בותיקן חייבים סיור מודרך. חייבים. זה מקום מדהים מדהים אבל חייבים להבין מה אתם רואים, אל תעשו את זה בשום דרך אחרת. היינו בסיור עם יובל מרומא בסט שהיה מצויין ממש. מצחיק ושנון ומבין הרבה מאוד באמנות (זה גם קצת המקצוע שלו) ואף סבל וספג בכשרון רב את המתבגרים שלנו שהם גם תלמידי אמנות וגם בני 16 מתחכמים עם פה גדול (אנחנו סובלים אותם כל השנה, לא ריחמנו עליו אפילו קצת). ממליצה עליו מאד ומכל הלב.

6. כל שאר רומא, בואו נהיה כנים, זה עתיקות וכנסיות (ונכנסנו לכל כנסיה שהיתה בדרכנו) ואומנות קלאסית. למי שאוהב זה גן עדן. רק תחשבו אם מתאים לכם (כוווולם אהבו, אני קצת פחות… אני תנו לי ברלין כמה פעמים בשנה ואומנות מודרנית ושופינג).

7. בקניות זה ממש לא המקום. הכל יקר משמעותית מבארץ וגם המבחר לא מפתה בכלל. עשינו חצי יום קניות. סיימנו עם שטויות בלאש וכמה מסכות פנים מספורה.

8. ראיין אייר – Never again. אחרי כל כך הרבה חוויות מעולות ברחבי העולם (אנחנו נוסעים הרבה) עם איזי ג’ט לא חששנו מחווית הלואו קוסט. ובכן טעינו. אולי מאז טיסה אחת איומה באיבריה לפני שנים לא חווינו טיסות כל כך גרועות כמו בראיין אייר. החל מהאיחורים הבלתי נסבלים בשני הכיוונים בגלל עניין האוטובוסים המטופש (חוסכים על שרוול) והחום האיום במטוס שעומד על הקרקע באיחורים האלו והמשך ברעש, ההמולה, מיעוט אנשי הצוות וטירוף הרעש והצעקות והבכיות של התינוקות. והמטוסים הרועשים ממש ממש. והחום, כבר אמרתי ? גם בטיסה המזגן היה לא משהו.
לעולם לא עוד. בחיי.

סליחה שיצא קצת פוסט קיטורים, אני קצת ככה מפונקת.
בסך הכל הילדים ממש נהנו, החברה היתה משובחת וכיסינו על הכל עם מספיק אלכוהול ופלטות נקניקים וגבינות כל ערב כדי להתנחם.

תהנו!