פארק ת’ורפ, לונדון – כרטיסים בהנחה והמדריך המקיף בעברית| Thorpe Park

הזמנת כרטיסים לפארק ת'ורפ

פארק ת’ורפ (Thorpe Park) הוא פארק שעשועים הנמצא במרחק שעה נסיעה מלונדון והוא אחד מהפארקים האהובים ביותר בבריטניה. בפארק יש את רכבת ההרים המהירה ביותר במדינה, רכבת ההרים הראשונה בעולם עם 10 לופים והתהפכויות, רכבות המשלבות מציאות מדומה ועוד רכבות ואטרקציות רבות שכל חובבי האקסטרים יאהבו. אומנם הוא לא כל כך מוכר על התייר הישראלי אבל הוא מושך אליו מעל מיליון מבקרים בשנה והוא אחת האטרקציות הכי פופלאריות שיש באזור לונדון.

הזמנת כרטיסים לפארק ת'ורפ

עדכון מאי, 2024

אומנם הפארק פתוח לאורך כל השנה, אבל עם הגעת האביב הוא והפארקים בלונדון והאזור מקבלים חיים חדשים וכמות התיירים שמגיעה אל פארק ת’ורפ הולכת ועולה. התורים למתקנים מתארכים, וכך גם התור בכניסה לפארק. לכן אנו מאוד ממליצים להזמין כרטיסים מראש, אומנם הם לא יוכלו לקצר לכם את התורים למתקנים המובילים, אבל תוכלו לפחות לקצר את התור לכרטיסים ולהיכנס ישר לפארק. הדבר נכון במיוחד במידה ואתם מגיעים בסוף שבוע ולמי מכם שמתכנן כעת את חופשת הקיץ שלו. להזמנת כרטיסים מראש לפארק ת’ורפ: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

המדריך המקוצר לתכנון הביקור בפארק ת'ורפ

פארק ת’ורפ (Thorpe Park) הוא פארק שעשועים הנמצא במרחק שעה נסיעה מלונדון והוא אחד מהפארקים האהובים ביותר בבריטניה. בפארק יש את רכבת ההרים המהירה ביותר במדינה, רכבת ההרים הראשונה בעולם עם 10 לופים והתהפכויות, רכבות המשלבות מציאות מדומה ועוד רכבות ואטרקציות רבות שכל חובבי האקסטרים יאהבו. אומנם הוא לא כל כך מוכר על התייר הישראלי אבל הוא מושך אליו מעל מיליון מבקרים בשנה והוא אחת האטרקציות הכי פופלאריות שיש באזור לונדון. אנו ממליצים להזמין את הכרטיסים לפארק לפני הביקור כדי לחסוך את התור בקופות, אפשר לעשות זאת באתר הרשמי (ראו לינק בתחתית העמוד) ואפשר לעשות זאת ממפיצים רבים (לחצו כאן להזמנת כרטיסים לפארק עם הנחה לגולשי הכל על – קוד קופון HAKO5).

רוב המבקרים הישראלים שיגיעו לפארק יגיעו ליום אחד ויסעו אליו בתחבורה ציבורית. רובם יקחו את הרכבת מתחנת Waterloo לתחנת Staines (לפרטים והזמנה) ומשם אוטובוס ׁׂ(950 Express Bus) שיוצא לפארק כל 20-30 דק’.  אחרים יבחרו לעשות זאת עם רכב שכור. לצאת מהעיר בנסיעה ברכב פרטי (מומלץ להזמין את הרכב מראש  במיוחד בקיץ – ניתן לעשות זאת בקישור זה עם אפשרות ביטול חינם, או בקישור זה בהנחה לגולשי הכל על). הכבישים לפארק נוחים, יש חניה גדולה ונוחה בכניסה לפארק. למרות הנוחות הזו, אנו מזכירים לקחת בחשבון את הקשיים של נסיעה בצד ההפוך ממה שהתייר הישראלי רגיל אליו, שלרוב הופכת את ההזמנה של רכב ליום אחד לפחות כדאית לדעתנו (למי שרוצה לקרוא עוד בנושא נסיעה מלונדון ברכב פרטי, ראו את העמוד שלנו על השכרת רכב בלונדון).

בפארק יש מעל 30 מתקנים ואטרקציות ובניהם רכבות הרים במהירות גבוהה, עם סיבובים, לופים ושאר ריגושים, מתקנים הכוללים מים – כך שקחו בחשבון שתירטבו, ומתקנים ואזורים שמתאימים לילדים. הפארק הוא למעשה אי קטן מוקף אגמים, שהוקם בשנות ה-70′ והוא אחד מהפארקים האהובים ביותר בבריטניה. הפארק נמצא במרחק 40 ק”מ מחוץ ללונדון ובחודשי הפעילות שלו (בין מרץ לסוף אוקטובר) הוא פתוח בכל יום החל מהשעה 10:00.

אומנם רוב התיירים הישראלים יגיעו לפה לביקור ויחזרו ללונדון. אך היום יותר ויותר יש שיבחרו לישון באזור הפארק. למי שמעוניין יש אפשרות לקחת לילה אחד במלון Thorpe Shark cabins שהפארק מציע וככה להנות מהפרק במשך יומיים רצופים (הזמנה באתר הרשמי, ראו לינק בתחתית העמוד). למי שמעוניין באפשרויות לינה מומלצות אחרות שיתנו תמורה הולמת יותר לכסף אפשר להזכיר אפשרויות לינה מומלצות כמו: Virginia Water Family getaway, Crown Hotelו Savannah Bed and Breakfast.

מה עושים בפארק ת'ורפ

בפארק יש מעל 30 מתקנים ואטרקציות שונים, מרביתם מתאימים למחפשי האקסטרים והריגושים שלא מפחדים מרכבות הרים פרועות, אך יש גם כמה אטרקציות שמתאימות גם לילדים ולא רק לבני נוער ומבוגרים – שהם קהל היעד המרכזי של הפארק. בחלק זה רשימה חלקית של המתקנים והאטרקציות בפארק, בה מופיעים המתקנים הפופולאריים ביותר.

מתקנים לחובבי אקסטרים וריגושים

Stealth – רכבת ההרים הזו היא לא רק רכבת ההרים הכי מהירה בבריטניה (מאיצה מעמידה למהירות 130 קמ”ש תוך שתי שניות בלבד), היא גם רכבת ההרים שמגיעה לגובה הרב ביותר בבריטניה כולה (62.5 מטר בגובה השיא שלה). כאשר בנו את הרכבת, בשנת 2006, היא הייתה הגבוהה והמהירה ביותר בכל אירופה!
הגובה המינימלי לעליה למתקן הוא 140 ס”מ.

Colossus – רכבת זו זכתה להחזיק בשיא גינס עד שנת 2013 בתור הרכבת עם מספר הלופים הגבוה ביותר בעולם, קרונות הרכבת עוברים 10 לופים מכל הכיוונים והצורות במהירות של 72 קמ”ש.
גובה מינימלי לעליה למתקן הוא 140 ס”מ.

Colossus – רכבת הרים עם לא פחות מ-10 לופים (צילום: Hywel Williamsרישיון)

The Swarm – רכבת הרים יחידה מסוגה בבריטניה בה אתם לא יושבים בקורונת, אלא יושבים על ספסלים בלי שום דבר מתחתיכם או מעליכם, מה שמעצים אפילו יותר את החוויה של הנסיעה (בדומה לרכבת Furius Baco שבפורט אוונטורה ליד ברצלונה). הרכבת הזו היא לאמיצים בלבד, מהירות השיא אליה מגיעה היא 100 קמ”ש.
גובה מינימלי לעליה למתקן הוא 140 ס”מ.

Rumba Rapids – המתקן ייחודי בפארק בצורת אבוב המכיל עד 8 משתתפים, המסלול כולו במים זורמים דבר שיעניק לכם חוויה מרגשת ומהנה. נציין כי ילדים מתחת לגיל 16 מחויבים בליווי מבוגר וכי הגישה למתקן עצמו הינה באמצעות 34 מדרגות והליכה רגלית של כמה מטרים.

Tidal Wave – מתקן מיוחד לחובבי מתקני המים ולמי שרוצה להירטב ולהתרענן ביום קיץ חם. ברכבת זו תרדו מגובה 25 מטר הישר אל תוך מים שירטיבו אתכם ואת מי שיעמוד קרוב למתקן ולא ישכיל להתרחק בזמן.
גובה מינימלי לעליה למתקן הוא 120 ס”מ.

רגע השיא של המתקן Tidal Wave (צילום: Hywel Williamsרישיון)

מתקנים לחובבי אימה

Derren Brown’s Ghost Train: Rise of The Demon – למי מכם שרוצה להוסיף למתח ולריגוש הפיזי של רכבות הרים גם מתח פסיכולוגי ששמור למבוכי אימה זה המתקן המושלם. זוהי רכבת שמשלבת משקפי מציאות מדומה, ככה שהאימה מרגישה אמיתית וקרובה מתמיד.
גובה מינימלי לעליה למתקן 140 ס”מ, גיל מינימלי לעליה למתקן 13.

SAW – The Ride – רכבת בנושא סרט האימה “המסור”. זוהי רכבת הרים שמשלב את האימה והאקסטרים באופן עוצמתי, וכוללת גם ירידה מגובה של 30 מטר בזווית של 100 מעלות במהירות 88 קמ”ש.
גובה מינימלי לעליה למתקן 140 ס”מ.

The Walking Dead: The Ride – רכבת בנושא סדרת הטלוויזיה המתים המהלכים. כבר כשנכנסים לתור ההמתנה לרכבת נכנסים לאווירה שונה משאר הפארק בהשראת הסדרה, ובמהלך הנסיעה ברכבת אפילו תפגשו מתים מהלכים אמיתיים.
הגובה המינימלי לעליה למתקן הוא 140 ס”מ.

רכבת SAW – The Ride  (רישיון)

מתקנים שמתאימים לילדים

משפחות שמגיעות לפארק אבל חלק מהילדים לא עובדים ברף הגובה הנדרש למתקנים או שלא אוהבים רכבות הרים יוכלו למצוא כמה מתקנים ואטרקציות שמתאימים גם להם.

High Striker – מתקן בו המבקרים הצעירים יותר של הפארק יכולים להנות מחוויית אקסטרים חדישה.

The Playground – זהו מגרש משחקים חדש לשנת 2022 הכולל מגוון רחב של פעילויות וציוד עבור ילדים המבקרים בפארק.

Amity Beach – אזור סגור ומיועד למשפחות עם ילדים ובו חול, בריכה ומגלשות מים. האזור פתוח בהתאם למזג אוויר ונסגר בתאריך 6 בספטמבר (מוקדם יותר מהתאריך בו נסגר הפארק כולו).

Angry Birds 4D Experience – הקרנה חוויתית ב4D של סרט אנגריבירדס – המשחק שהפך למותג בפני עצמו. הכיסאות באולם הקולנוע זזים ומכניסים אתכם ממש אל תוך הסרט – כולל אפקטים באולם עצמו. המתקן מומלץ לילדים מגיל 4 ומעלה.

Flying Fish – רכבת אשר מתאימה לילדים שאוהבים רכבות וריגושים, אבל הרכבות הרציניות בפארק לא מתאימות להם (עד שיגדלו קצת). הכניסה למתקן מתאפשרת מעל גובה 90 ס”מ, ועד גובה 110 ס”מ ישנה חובת ליווי מבוגר.

Quantum – מתקן בו הילדים יוכלו לרכוב על “שטיח מעופף”. הגובה המינימלי לעליה על מתקן זה הינו 120 ס”מ.

מעבר לכך יש בפארק מתקני שעשועים, מכוניות מתנגשות ועוד.

מתקן ה- Quantum (צילום:Jerry Daykinרישיון)

 

ברחבי הפארק תוכלו למצוא מספר מסעדות בסגנונות שונים (יש אפילו מסעדה טבעונית), ודוכנים בהם תוכלו לקנות משהו קליל לנשנש בין מתקן אחד לאחר. כמובן שכמו כל פארק המכבד את עצמו גם בפארק ת’ורפ תוכלו למצוא חנויות מזכרות בהן חולצות, כוסות, בובות ומוצרים שונים ממותגים ומתנות שונות כך שתהיה לכם מזכרת מהביקור בפארק.

טעימה מפארק ת’ורפ
כרטיסים לפארק ת'ורפ

עלות כרטיס הכניסה לפארק ת’ורפ הינה כ38.5 אירו לאדם (נכון למרץ 2023). הכרטיס מתאים ומומלץ לכל הגילאים ככלל ולחובבי האקסטרים בפרט, עם כרטיס זה תוכלו להבטיח את כניסתכם לפארק בקלות ובנגישות. במידה ותרצו תוכלו להרחיב את כרטיסכם ובכך לאפשר לכם מגוון אופציות נוספות.

אפשר להזמין את כרטיס הכניסה לפארק ת’ורפ בקישור זה המקנה לכם 5% הנחה בלעדית לגולשינו (באמצעות הקוד HAKO5) – מומלץ להזמין מראש על מנת להבטיח את מקומכם בפארק.

אפשרות נוספת היא להזמין את כרטיס הכניסה לפארק בקישור זה המקנה לכם אפשרות ביטול בחינם – מומלץ להזמין מראש על מנת להבטיח מקומכם ולבטל במידת הצורך.

למי פארק ת'ורפ מתאים

פארק ת’ורפ מתאים במיוחד לחובבי האדרנלין שביניכם, מבוגרים ובני נוער – שכן מרבית המתקנים בפארק מיועדים ל120 ס”מ ומעלה וכוללים נסיעה במהירות גבוהה, לופים, סיבובים ושאר ריגושים. מי מכם שלא אוהב את הז’אנר ולמשפחות עם ילדים קטנים ככל הנראה יכול לוותר על ביקור בפארק, אומנם יש אזורים המיועדים לקטנטנים ויש גם אטרקציות פחות אקסטרימיות אבל הן מועטות יחסית. למשפחות עם ילדים קטנים שרוצות לשלב בביקור בלונדון גם פארק אטרקציה חוויתית היינו ממליצים לקרוא על קידזניה שמותאם יותר לילדים קטנים.

רכבת הרים בפארק ת'ורפרכבת הרים אקסטרימית בפארק ת’ורפ – מתאימה יותר לחובבי האדרנלין

שאלות נפוצות על פארק ת'ורפ

יש מספר אפשרויות לקניית כרטיסים לפארק ת'ורפ. ניתן לקנות כרטיסים מהאתר הרשמי של פארק ת'ורפ וניתן לקנות בקופות האתר, אך במקרים רבים זמינות הכרטיסים באתר הרשמי ובקופות נמוכה, ועל כן האפשרויות המומלצות על ידינו הכוללות זמינות גבוהה יותר הן:

 • הזמנה בקישור זה עם 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5).
 • הזמנה בקישור זה עם אפשרות ביטול בחינם.

ההגעה לפארק ת’ורפ מומלצת שכן הוא אחד מבין הפארקים האהובים בבריטניה. הפארק מתאים במיוחד לחובבי האדרנלין שבינכם, מבוגרים ובני נוער – שכן מרבית המתקנים בפארק מיועדים ל120 ס”מ ומעלה וכוללים נסיעה במהירות גבוהה, לופים, סיבובים ושאר ריגושים.

הפארק לא פתוח לאורך כל השנה, אלא רק בין התאריכים 25.3 ועד ל31.10 בכל שנה. אנו ממליצים לקחת בחשבון כי בסופי שבוע ובחגים התורים ארוכים מהרגיל. בנוסף, לאורך החודשים בהם הפארק פתוח הוא מקיים כמה אירועים שהופכים את הביקור בו לחוויתי עוד יותר – מארדי גרא בחודשים מאי-יוני, קרנבל בחודשים יולי-אוגוסט, אוקטוברפסט במהלך חודש ספטמבר ולילות אימה במהלך חודש אוקטובר. אפשר לקרוא עליהם באתר הרשמי של הפארק בקישור הזה.

מומלץ להגיע לפארק ת'ורפ ברכבת (לפרטים והזמנהיוצאת מלונדון מתחנת London Waterloo ומגיעה לתחנת Staines Railway ממנה יש שאטלים בתשלום לפארק באוטובוסים 950 THORPE PARK Express Bus. אחרים יבחרו לעשות זאת עם רכב שכור. לצאת מהעיר בנסיעה ברכב פרטי (מומלץ להזמין את הרכב מראש  במיוחד בקיץ – ניתן לעשות זאת בקישור זה עם אפשרות ביטול חינם, או בקישור זה בהנחה לגולשי הכל על). הכבישים לפארק נוחים, יש חניה גדולה ונוחה בכניסה לפארק. למרות הנוחות הזו, אנו מזכירים לקחת בחשבון את הקשיים של נסיעה בצד ההפוך ממה שהתייר הישראלי רגיל אליו, שלרוב הופכת את ההזמנה של רכב ליום אחד לפחות כדאית לדעתנו (למי שרוצה לקרוא עוד בנושא נסיעה מלונדון ברכב פרטי, ראו את העמוד שלנו על השכרת רכב בלונדון).

הפארק מציע כמה סוגים של כרטיסי דילוג על התור – כולם בתשלום נוסף. ניתן לבחור בכרטיס דילוג על התור בעבור מתקן אחד, 5 מתקנים, 5 רכבות הרים או כרטיס דילוג על התור ללא הגבלה בו ניתן להשתמש בעבור כלל המתקנים. כרטיסים אלו יקרים (הכרטיס לדילוג על התור ב-5 רכבות הרים עולה כמעט כמו כרטיס כניסה לפארק, והכרטיס לדילוג על התור ללא הגבלה עולה כפול מכרטיס הכניסה) כך שאנו מציעים לשקול האם הדבר כדאי או לא בהתאם לעומס שיש בפארק בביקור שלכם והמתקנים אליהם תרצו לעלות.

מומלץ להקדיש לפארק ת’ורפ כ12 שעות על מנת להנות ולמצות את כל המתקנים בו ולקבל חוויה מלאה.

מומלץ להגיע לפארק ת'ורפ כרבע שעה לפני הפתיחה כדי להימנע מעומס.

אין הגבלת גיל בכניסה לפארק (ילדים חייבים בליווי מבוגר), אבל על חלק גדול מהמתקנים חלה הגבלת גובה. בנוסף, העלייה למתקנים לילדים מתחת לגיל 12 מותרת רק בליווי מבוגר מעל גיל 18.

אומנם רוב התיירים הישראלים יגיעו לפה לביקור ויחזרו ללונדון. אך היום יותר ויותר יש שיבחרו לישון באזור הפארק. למי שמעוניין יש אפשרות לקחת לילה אחד במלון Thorpe Shark cabins שהפארק מציע וככה להנות מהפרק במשך יומיים רצופים (הזמנה באתר הרשמי, ראו לינק בתחתית העמוד). למי שמעוניין באפשרויות לינה מומלצות אחרות שיתנו תמורה הולמת יותר לכסף אפשר להזכיר אפשרויות לינה מומלצות כמו: Virginia Water Family getaway, Crown Hotelו Savannah Bed and Breakfast.
המלצות הכל על

 • הפארק לא פתוח לאורך כל השנה, אלא רק בין התאריכים 25.3 ועד ל31.10 בכל שנה.
 • לאורך החודשים בהם הפארק פתוח הוא מקיים כמה אירועים שהופכים את הביקור בו לחוויתי עוד יותר – מארדי גרא בחודשים מאי-יוני, קרנבל בחודשים יולי-אוגוסט, אוקטוברפסט במהלך חודש ספטמבר ולילות אימה במהלך חודש אוקטובר. אפשר לקרוא עליהם באתר הרשמי של הפארק כאן.
 • קניית כרטיסים מראש, בין אם באתר הרשמי של הפארק או באחד מאתרי רכישת הכרטיסים לדוגמה כאן עם 5% הנחה או כאן עם אפשרות ביטול בחינם זולה ומשתלמת יותר מאשר רכישת כרטיסים בקופות הפארק.
 • התורים למתקנים בת’ורפ פארק יכולים להיות ארוכים ולקחת מעל שעה. הפארק מציע כמה סוגים של כרטיסי דילוג על התור – כולם בתשלום נוסף. ניתן לבחור דילוג על התור בעבור מתקן אחד, 5 מתקנים, 5 רכבות הרים או דילוג על התור לא מוגבל בו ניתן להשתמש בעבור כלל המתקנים. כרטיסים אלו יקרים (הכרטיס לדילוג על התור ב-5 רכבות הרים עולה כמעט כמו כרטיס כניסה לפארק, והכרטיס לדילוג על התור ללא הגבלה עולה כפול מכרטיס הכניסה) כך שאנו מציעים לשקול האם הדבר כדאי או לא בהתאם לעומס שיש בפארק בביקור שלכם והמתקנים אליהם תרצו לעלות.
 • אין הנחיות מיוחדות בהקשר להתנהלות לצד נגיף הקורונה, אבל כדאי להיכנס לעמוד המידע בנושא זה באתר של הפארק, ניתן לעשות זאת בקישור זה.
 • ניתן להגיע לפארק עם תחבורה ציבורית – ישנה רכבת היוצאת מלונדון מתחנת London Waterloo ומגיעה לתחנת Staines Railway ממנה יש שאטלים בתשלום לפארק באוטובוסים 950 THORPE PARK Express Bus.
 • ניתן להגיע לפארק ת’ורפ גם עם רכב שכור, יש בפארק חניה גדולה (כרוכה בתשלום). אנו לא ממליצים לשכור רכב רק לשם הנסיעה לפארק.
 • למי שמתכנן לעלות על המתקנים שכוללים מים כדאי לדעת שיש בפארק לוקרים ככה שתוכלו לשים בהם בגדים יבשים להחלפה או אפילו מגבת למתקדמים. בנוסף יש ליד Amity Cove מתקן יבוש גדול בתשלום אליו תוכלו להיכנס רטובים ולצאת יבשים.
 • כאן תוכלו לקרוא בנושא נגישות בפארק ת’ורפ.

מי שהתעניין בעמוד זה אולי יתעניין גם בעמודים הבאים:

המלצות הגולשים

ערכנו עבורכם ניתוח של אלפי תגובות גולשים שביקרו בפארק ת’ורפ וריכזנו את הנושאים העיקריים שעלו בהן. ביקרתם בפארק ורוצים להוסיף תגובה, המלצה או לספר על החוויה שלכם? כתבו לנו ונעלה אותם לעמוד.

 • המתקנים בפארקים פחות מתאימים למי שלא אוהב רכבות הרים מפחידות ולילדים קטנים.
 • התורים בפארק יכולים להיות ארוכים מאוד, זמני המתנה של שעה למתקן. ממליצים לקנות כרטיס Fast Pass כדי לדלג על התורים למרות שהוא יקר
 • בסופי שבוע ובחגים התורים ארוכים מהרגיל לפעמים.

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו – הכל על לונדון – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר שלא מחכה

 • מבחינת הגעה- להגיע לתחנת רכבת עילית ווטרלו ומשם לקחת רכבת נוספת לאיזור של הפארק. שם מחכה אוטובוס של הפארק שמסיע ישירות לפארק.
  זה נשמע ארוך ומייגע, אבל בפועל זה די מתוקתק.
  טיפ: באוטובוס של הפארק, התשלום הוא הלוך ושוב. אנחנו לא ידענו את זה, לשמחתינו הנהג זכר אותנו מההלוך, ואמר לנו שאין צורך לשלם שוב. בקיצור לשמור את הכרטיס