פארק ריג'נטס Regent's Park

ריג’נטס פארק ופרימות’ היל – מידע על אחד הפארקים היפים בלונדון ובאירופה

מידע כללי

פארק ריג’נטס (Regent’s Park) הוא פארק ענק (2 קמ”ר גודלו) הנמצא בין רובע ווסטמינסטר ורובע קמדן.
פארק זה היה בעבר שטח של אנשי המלוכה הבריטים והפך להיות אחד המקומות בעיר אליהם מגיע הציבור לנפוש וליהנות. בין האטרקציות שתראו בפארק ובסביבתו, תוכלו לראות את גן החיות של לונדון ואת גני מרי. מומלץ מאוד להוסיף את הביקור הפארק ליום של טיול בשווקים של קמדן (ראה קמדן לוק).
ההיסטוריה של הפארק

כמו כל הגנים המלכותיים, בעבר שטח הפארק היה שייך לבני המלוכה בלבד. יורש העצר הנסיך ריג’נטס (המקור לשם הפארק) הטיל על ג’ון נאש, האדריכל הלונדוני המפורסם, לתכנן במקום אזור לבני המלוכה בלבד (השמועה אומרת שאשתו של נאש הייתה אחת מפילגשיו הרבות של יורש).
נאש תכנן לבנות באזור ארמון לבני המלוכה וסביבו וילות ומבני פאר למקורבים לשלטון, אך תכנון זה לא יצא לפועל. בני המלוכה נאלצו להסתפק בארמון בקינגהאם ה”פשוט” ואנו (או יותר נכון תושבי לונדון) זכינו באחד הגנים הקסומים והיפים של העיר לונדון.
עד היום ישנן שאריות רבות מהתכנון ליצור אזור שיכון אקסקלוסיבי בפארק (כמו הטראסות היפות ומבנים לדוגמה).
במהלך ההיסטוריה ידע האזור אירועים חשובים ומעניינים יותר או פחות, כולל אסונות כמו טביעה של מחליקים על קרח באחת התעלות ומוות של נוסעים בסירה שהתפוצצה בתעלת פארק ריג’נסט, אך הוא עדיין אחד האתרים והפארקים היפים שיש בלונדון.

ספסל בגינה של סנט ג’ואן בתוך הרינטס פארק

מה רואים בפארק ריג'נטס?

הריג’נטס פארק הוא אחד הפארקים היפים והמטופחים של לונדון. הוא כולל כרי דשא מקסימים, גבעות מוריקות ותעלות מים. הוא בנוי מכיכר פנימית ממנה יוצאים שני שבילים מסודרים, האחד קרוי על שם המשורר הבריטי הנערץ שסטר ואילו השני קרוי על שם משפחת האצולה מיורק. אין מסלול מומלץ לסיור בפארק, כיוון יש בו פשוט הרבה מה לראות כך שלכל מקום אליו תלכו תמצאו פינת חמד מעניינת. פירטנו עבורכם מספר נקודות ציון שתמצאו בו:

 • בין השבילים תראו פינות חמד נחמדות כמו המזרקה/ברזיה שתרם סר ג’הנג’יר לעיר לונדון כאות הוקרה לבריטניה שעזרה לו להגן על לונדון. המזרקה/ברזיה בנויה בסגנון ניאו-גותי המשלב השפעה הודית והיא בהחלט אחת הברזיות המיוחדות באירופה.
 • סמוך לפארק (מכיוון דרום) תוכלו לראות את שכונת מרילבון, בה ישנם מבנים מיוחדים כמו מבנה הקמברלנד. יחד עם הטראסות והמבנים שתכנן נאש בתוך פארק הם מציגים את ייחודה של האדריכלות של הגאון האדריכלי זה.
  בתוך ובסמוך לפארק תוגכלו לראות מבנים חשובים כמו מבני הריג’נטס אקדמי והמחנה הצבאי הסמוך.
 • גני המלכה מרי שנמצאים בתוך הכיכר המרכזית של פארק ריג’נטס, בהם תוכלו לראות מאות זנים של פרחים, וכמובן את שוכני הקבע של הפארקים של לונדון – סנאים (רובם פולשים אמריקאים), ברבורים וכדומה. ליד גני מרי תוכלו לראות את אחד המבנים שתכנן ג’ון נאש ששמו The Holme. חשוב רק לדעת שהאזור הזה הוא שטח פרטי. מלבד גני המלכה מרי תוכלו לראות גם את גני אבניו אך הם פחות מעניינים.

המזרקה הניאו-גותית
(צילום: Richard George)

דוגמה למה שמחכה לכם בגני המלכה מרי (צילום: Deror avi)

 • בקצה הפארק ישנה בריכה מתוחמת בה אפשר לשוט בסירות פדלים, שמאפשרות לילדים מתחת גיל 12 לנהוג בהן.
 • תעלות המים של ריג’נטס פארק (רובן תעלות מלאכותיות) הן שם דבר. כדאי להגיע לאזור המכונה “ונציה הקטנה” בדרום הפארק, בו תוכלו לראות את בתי הקפה הצפים ולבצע סיור בין פתרונות הנדל”ן העכשוויים של לונדון – מגורים בסירות בתעלות (אפשר כמובן גם לשוט באחת הסירות בתעלה).
 • לא לוותר על גן החיות של הפארק (ראה גן החיות של לונדון).
 • כמו כן, בפארק ישנם אזורי ספורט לפעילות ספורטיבית, כולל מגרשי כדורגל, קריקט וכדומה ובמות ענק להופעות חיות.
 • למי שמעוניין, ליד הפארק נמצא המסגד הגדול של לונדון – אתר מעניין מאוד כשלעצמו (פחות בגלל צורתו ויותר בגלל החשיבות החברתית שלו בעיר בה ישנן שכונות מוסלמיות שלמות).
 • עוד ליד הפארק: בריג’נטס פארק רוד תוכלו ללגום קפה או בירה באחד הפאבים האופנתיים של העיר.

ריג’נטס פארק

פרימות' היל

מול פארק ריג’נטס נמצא אחד מהאתרים היפים של לונדון – גבעת פרימות’. זהו אזור גבוה שמאפשר תצפית על המטרפולין השטוח. בימים יפים מצפה לכם חוויה מקסימה הכוללת תצפית, עשרות לונדונים המבלים בפארק, ילדים המשחקים בכדור, זוגות תיירים מאוהבים מכל העולם ובעלי כלבים המאלפים את כלביהם לציות בריטי נוקשה. מנקודת תצפית זו (מהיחידות שיש בלונדון השטוחה שאינם על גורדי השטחים של הסיטי) תוכלו לראות את מרכז לונדון ולהעזר במפת המתכת שתנסה לעזור לכם להבין מה אתם רואים.

פרימות' היל

פרימות’ היל (צילום מקורי)

**פרסומת**המלצות "הכל על" למבקר בריג'נטס פארק

המלצות והערות של גולשי האתר:

 • שי: אחד הפארקים המקסימים שיצא לי להיות בהם – רוצו לראות.
 • רמי להב– יש לשים לב שהאטרקציות לא נפתחות לפני 9 בבוקר, ולכן אם אתם עם ילדים משכימי קום, אנו ממליצים לקחת אותם לפארק זה. למידע נוסף על – לונדון עם ילדים.

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו לונדון למטיילים – London for travelers:

 • הגענו לפארק ריג’נטס היפייפה! אולי הפארק האהוב עליי בכל הטיול. הפארק ענק (2 קמ”ר) ותוכלו לראות בו מזרקות, סידורי פרחים יפיפיים, תעלות מים, משטחי דשא וכמובן סנאים. מומלץ מאוד ללכת, מקום קסום! ולסיום היום, בדיוק בשעת השקיעה הגענו ל- Primrose Hill, גבעה קטנה ונחמדה, שביום בהיר ויפה תוכלו לראות ממנה את קו הרקיע של לונדון, מהמםםםם! אל תפספסו.

מידע שימושי על פארק ריג'נטס

שעות פתיחה

כל שעות היממה

כתובת

Marylebone Rd, London, NW1 5HA, UK

הגעה
directions_subway
מטרו

תחנת Regent’s Park‎ (קו (Bakerloo).
תחנת Great Portland St (קווים CircleHammersmith & CityMetropolitan).
תחנת Baker Stree (קו Jubilee).

directions_bus
אוטובוס

קווים 2, 74, 113, 189.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי