מוזיאון מאדאם טוסו | Madame Tussaud's Museum

בעמוד זה תמצאו את כל המידע הבאמת חשוב לתייר הישראלי המבקר במוזיאון מאדאם טוסו מוזיאון השעווה המפורסם בלונדון: מה הולכים לראות, איך להגיע, הזמנת כרטיסים, וגם כמובן איך לחסוך את התור שיכול להיות ארוך.

מידע כללי

מאדאם טוסו (Madame Tussaud’s Museum) הוא למעשה שמה של רשת מוזיאונים העוסקות בפיסול פסלי שעווה. אמנם לרשת יש מוזיאונים רבים ברחבי העולם (ראה גם מאדאם טוסו באמסטרדם), אך כשאומרים מאדאם טוסו מתכוונים למוזיאון הראשי של הרשת שנמצא כמובן בלונדון.

שמו של מוזיאון השעווה ניתן לו על שמה של מקימתו, מארי טוסו, שהיא האחראית לרשת הבינלאומית של מוזיאונים אלה.

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

ההיסטוריה של מוזיאון מאדאם טוסו אינה מעניינת במיוחד, לכן נספר אותה בקצרה בלבד. אם אתם מתעניינים בה תוכלו להיחשף אליה תוך כדי ביקור במוזיאון, באחד החדרים שלו. מארי טוסו למדה את אמנות פיסול השעווה מאימה, שהייתה סוכנת בבית של פסל שעווה. כך החלה מארי בפיסול בשעווה בפריז וזכתה להצלחה רבה. לאחר מכן עברה מפריז ללונדון ופתחה את המוזיאון הראשון שלה ברחוב בייקר סטריט.

מה רואים במוזיאון?

מוזיאון מאדאם טוסו אמנם התחיל את דרכו כמוזיאון המציג פסלי שעווה בלבד, אך היום מדובר באחד מאתרי האטרקציה לתיירים המתקדמים ביותר בלונדון, באירופה ובעולם.

חלקו הראשון של המוזיאון מוקדש לבובות שעווה של סלבריטאים הוליוודיים. תוכלו לפגוש בו בשחקנים כמו בראד פיט, אנג’לינה ג’ולי, ג’וני דפ וכודמה.
בחדר אחר תוכלו לפגוש בגיבורים היסטוריים בינלאומיים אך בעיקר בריטיים. חדר אחר מוקדש לאנשי ממשל כולל ראשי העולם החופשי כמו ביל קלינטון, טוני בלייר ואנשים שאנו אוהבים לאהוב כמו נלסון מנדלה ומהטמה גנדי, ולידם פסלי שעווה של נציגי העולם שאנו אוהבים לשנוא, כמו רוברט מוגבה, פידל קסטרו וסאדאם חוסיין.
עוד חדרים של בובות שעווה הם החדרים של נציגי ספורט ידועים כמו יוסיין בולט ודיוויד בקהאם, פסלי אמני מוסיקה גמו ג’ימי הנדריקס, פרדי מרקיורי, הביטלס וביונסה, פסלי משפחת המלוכה ופסלי אנשי תרבות ומדע בהיסטוריה האנושית.
ישנו גם אגף המוקדש לכוכבים בוליוודים שאנו לא מכירים, אך כנראה שלונדונים רבים דווקא כן (ראה דמוגרפיה של לונדון).
 (צילום מקורי) אנו עם ג’וני דפ (או יותר נכון ג’ק ספארו)

אוהד נדחף לתמונה של המלך הנרי (צילום מקורי)

חלקו השני של מוזיאון מאדאם טוסו יציג לכם משחקים אינטראקטיביים מתחלפים (למשל משחקים העוסקים בספורט לפני ואחרי האולימפיאדה) ויאפשר לכם פעילות נחמדה ומהנה.
חלק אחר של המוזיאון מוקדש לסיור במרתף האימה, בו תוכלו לראות בובות שעווה של פושעים מפורסמים לצד פסלים של מוצאים להורג, כאשר ביניהם מסתובבים שחקנים שינסו להפחיד אתכם (חלק זה לא מומלץ לילדים קטנים ולאמהות הרות, אם כי צריך לדעת שהוא לא ממש מפחיד).
חלק אחר של המוזיאון נקרא “הרוח של לונדון” ובו תוכלו לראות תמונות מאירועי העבר החשובים של העיר. אתם נחשפים לתמונות אלה כאשר אתם נוסעים בקרון רכבת העובר בין האירועים ההיסטוריים החשובים (למי שרוצה להבין על בוריים את החדרים שרואים במסע זה מומלץ לקרוא על ההיסטוריה של לונדון).

החלק האחרון של המוזיאון מוקדש לדמויות הקומקיס של מארבל, בו תכלו להשתתף במשחקים המדמים אתכם לבובות הקומיקס הידועות. תוכלו להיות ספיידרמן ההולך על התקרה, להיות וולברין או להיות עלמה הנחטפת על ידי הענק הירוק. לבסוף תוכלו לצפות בסרטון תלת מימדי וחוויתי על מלחמתם של דמויות הקומקיס הידועות בהגנה על העיר לונדון. בסופו של המוזיאון תוכלו להיחשף לתהליך ההכנה של הפסלים ולסיפורו של המוזיאון ושל מארי טוסו.

(צילומים מקוריים)

ביקור במוזיאון מאדאם טוסו בזמן הקורונה

נכון לכתיבת שורות אלו (מאי 2022) אין צורך להציג תעודת מתחסן או בדיקת קורונה שלילית בכניסה למוזיאון מאדאם טוסו. כן כדאי לדעת שהמוזיאון צימצם את כמות המקרים בו בכל זמן נתון, ועל כן מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש כדי לוודא שתוכלו להיכנס בזמן בו תכננתם להגיע למוזיאון, במיוחד אם מדובר על ביקור בחודשי הקיץ. המוזיאון לא מחייב את המבקרים בו לעטות מסכה, אך מעודד אותם לעשות זאת (בדומה למדינויות הקורונה בלונדון). במידה ואינכם מרגישים טוב או שיש לחם חום גבוה אתם מתבקשים לא להגיע למוזיאון ולכבד את האורחים והעובדים האחרים ולא לסכן אותם בהדבקות בקורונה. שימו לב כי חלק מהאטרקציות במוזיאון לא פעילות כעת בגלל חשש מהדבקה, וכי המוזיאון לא מקבל תשלום במזומן.
המלצות "הכל על" למבקר במוזיאון מאדאם טוסו

 • מוזיאון מאדאם טוסו הוא אטרקציה נחמדה, אך צריך לדעת שהוא אטרקציה ומלכודת תיירים יקרה יחסית, שאין הרבה אותנטיות ועומק מאחוריה. מתאים למי שאוהב אתרים כגון אלו ולמי שמגיע לעיר עם ילדים ובני נוער. בכל זאת מדובר באתר הבולט ביותר בתחומו בעולם והוא הרבה מעבר למוזיאון שעווה הוא מרכז חוויתי ומעניק חווית בילוי נהדרת לכל הגילאים, בדגש על משפחות עם ילדים שצפויים ליהנות במיוחד (ראה גם לונדון עם ילדים).
 • מומלץ להגיע מוקדם בבוקר לפני שהמקום מתמלא בתיירים.
 • כדי לחסוך במחיר היקר ובזמני ההמתנה מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש.
 • אפשרויות כרטיסים:
 • מוזיאון מדאם טוסו נגיש לחלוטין לבעלי קשיי התניידות, אך ישנה הגבלה על כמות כסאות הגלגלים בזמן נתון ולכן אם אתם נוסעים על כסא גלגלים חשוב לשריין מקום טרם הגעתכם למקום, ניתן לשריין מקום בטלפון: 0871-894-3000.
 • כדאי לדעת שבאתר של מאדם טוסו ישנם גם כרטיסים משולבים עם כמה ממחזות הזמן המבוקשים של לונדון (רצוי לבדוק מה קיים בזמן הביקור שלכם כי מבצעים אלו נתונים לשינויים דחופים).
 • שימו לב כי המוזיאון מקיים אירועים בערבים ובסופי שבוע המיועדים לתיירים מעל גיל 18 בלבד הכוללים אלכוהול ופעילויות שאינן מתאימות לילדים – מומלץ לבדוק באתר.
 • כדאי לחבר את הסיור באתר עם סיור באזור רחוב בייקר סטריט כולל מוזיאון שרלוק הולמס וריג’נטס פארק.
 • למחזיקי הטרוול קארד ישנה כניסה של 1+1 לאתר משעה 15:00 והילך (בקיץ ובחופשות התור בשעה זו ארוך יותר מהרגיל).
 • אזור המאדם טוסו הוא אזור מבוקש מאוד ללינה (ראה גם מלונות ליד המאדאם טוסו תחת מלונות בלונדון) הוא מאפשר קרבה ונגישות לאזורי ואתרי התיירות הגדולים של העיר במחיר סביר יחסית. בין המלונות המומלצים ניתן למנות את מלון מרילבון אין (Marylebone Inn Hotel)מלון לנדמרק לונדון (Landmark London) ומלון ווינדהאם (Wyndham Hotel – B&B).
 • מחיר: כרטיס רגיל – 30 ליש”ט, ילד – 25 ליש”ט, משפחתי – 108 ליש”ט. הנחה למזמינים מראש, הנחות למחזיקים בכרטיס משולב. למידע נוסף על הזמנה מראש.
 • ילדים: האתר מיועד עבורם (למרות שיש שיגידו שהם רק תרוץ).

כרטיסים לאטרקציות נוספות לילדים וכרטיסים משולבים בלונדון

המלצות גולשים על מאדאם טוסו

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו – הכל על לונדון – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר שלא מחכה

 • היי נוסעים ב10 ללונדון מגיעים למאדאם טובו ביום שלישי האם צריך את הכניסה המהירה והאם שווה להוסיף את הסרט של מארוול נוסע עם ילדה בת 14
  •  מירב הובר: אנחנו הזמנו כרטיסים רגילים באותו יום בבוקר, באתר של המוזאון, לשעת הפתיחה. היה תור בכניסה לפני הפתיחה, אבל לא נורא. כ15 דק’ המתנה (זה היה באפריל, יתכן שזה ישתנה בעונת התיירות). לדעתנו היה שווה לצרף את הסרט של מארוול.
 • אפרת גוטליב: הגענו למאדאם טוסו ביום גשום ובלחץ הילדים. מאוד מאוד נהנינו. הגענו בשעה 15:30, לא היה תור בכלל, לא הייתה צפיפות, יכולנו להצטלם בנחת עם הבובות ומאוד אהבנו את התפאורה. גם החלק השני – נסיעה במוניות קטנות במסלול המתאר את לונדון בעבר וגם הסרט בתלת מימד הוסיפו לחוויה. בקיצור מומלץ!
 • עדן: הצפיפות בחנות המזכרות נוראית. החנות די גדולה ומגיעים אליה ישירות בסיום הסיבוב במוזיאון לפני היציאה. יש שם המון דברים מכל סוג שהוא, מלא סוגי כוסות, חלק רגילות וחלק ממש מעוצבות, המחירים יחסית יקרים, אבל יש כמה פריטים שיש עליהם מבצעים.
 • מני: סתם בזבוז של כסף, הלכתי ועשיתי פרצופים כמו כולם מול הפסל של מדונה אבל זה לא שווה את המשכנתא ששילמתי כדי להיכנס פנימה. דרך אגב עשיתם יופי של עבודה בסקירה של המקום.
  • נורית: לא מסכימה עם מני, מדובר בחוויה אדירה במיוחד למי שמבקר עם ילדים. נכון זה יקר, אבל החוויה אדירה. דרך אגב אני כן מסכימה עם מני על הברכות לאתר שלכם – הוא מצוין, מחכה כבר למידע על ברלין…
  • מערכת אתר הכל על: אפרת, עדן, מני ונורית – תודה רבה על ההערות המלמדות!
 • רוצה להבין.. אם מזמינים כרטיסים מראש זה אומר שלא יהיו לנו תורים? נגיד למדאם טוסו הזמנו ל 11 אז אפשרי להגיע ב 11 ללא תור? או בלונדון איי? תודה לעונים..
  • מנהל: גם במאדאם טוסו (bit.ly/3GFUJ9a) וגם בלונדון איי (bit.ly/33mdsJq) יש שני תורים לכניסה – תור רגיל ותור מהיר. לשניהם צריך להגיע בשעה אליה הזמנת את הכניסה, אבל הכניסה מהתור המהיר זריזה יותר (גם פחות אנשים בוחרים באופציה זו כי היא יקרה יותר).
   • חנית: ממליצה לקנות מראש למאדאם טוסו או פשוט להגיע?
   • מנהל: עדיף לקנות כרטיסים מראש – אם מזמינים באתר של המוזיאון (כאן- https://bit.ly/3PuJaqT) הם מעודדים את זה ויש גם הנחה קטנה. בכל אופן אם מתכננים להגיע ולרכוש כרטיסים במקום חשוב לדעת שלא מקבלים מזומן. במידה ואין כרטיסים באתר הרשמי לתאריך שבו אתם רוצים להגיע אפשר לקנות מאתרי מכירת הכרטיסים השונים כמו get your guide (כאן –https://bit.ly/3yPtrwC).

הזמנת כרטיסים למאדם טוסו

דילוג על התור וכניסה מהירה

חבילה: שייט וכניסה למאדאם טוסו

מידע שימושי על מוזיאון מאדאם טוסו

שעות פתיחה

שני-ראשון 17:30-9:30, בחגים, בסופי שבוע ובחופשים 9:00-18:00

כתובת

Marylebone Road (ליד בייקר סטריט)

הגעה
directions_subway
מטרו

תחנת Baker Street קווים CircleMetropolitan, Jubilee ו-Hammersmith & City.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי