1. עמוד הבית
 2. »
 3. לונדון 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. לונדון עם ילדים ובני נוער – המדריך המקיף ביותר למשפחות וקבוצות עם ילדים

לונדון עם ילדים ובני נוער – המדריך המקיף ביותר למשפחות וקבוצות עם ילדים

המדריך המקוצר לחופשה משפחתית בלונדון

לונדון היא מטרופולין אדיר, שבין השאר מארח לא מעט ילדים המטיילים בו. האירוח הזה כולל הן ילדים מקומיים והן ילדים המתיירים בעיר. כולם מכירים בלונדון את האתרים המפורסמים שמושכים מבקרים בכל הגילים: ארמון בקינגהאם (לפרטים והזמנה בהנחה לגולשי הכל על – קוד  קופון  HAKO5), מאדאם טוסו (לפרטים והזמנה בהנחה לגולשי הכל על) והאולפנים המציגים את יצירת הסרטים של הארי פוטר הנמצאים מחוץ לעיר אבל זוהי האטרקציות הפופולאריות ביותר על המשפחות המבקרות בלונדון (לפרטים והזמנה בהנחה לגולשי הכל על). לכך אפשר להוסיף את לגולנד, החוויה של שרק, אוטובוס התיירים בן שתי הקומות שהוא מותג, גן החיות ועוד רבים אחרים (אנו מפרטים עליהם בעמוד זה בחלק העוסק באטרקציות בלונדון). כל אילו אתרים בתשלום, לעיתים גם מאוד לא זול, אבל לונדון כוללת הרבה מאוד אתרים חינמיים מהמוזיאונים הגדולים והמפורסמים שלה (מוזיאון ההיסטוריה של הטבע, המוזיאון הבריטי ורבים אחרים) שמושכים מבקרים מכל הגילים, דרך רחובות ושווקים שוקקים ופעילים (בראשם אוקספורד סטריט, אזור הקובנט גארדן, והשווקים של קמדן) ועד הפארקים היפיפיים והמיוחדים שלה (פארק ריג’נטס, הייד פארק ורבים אחרים מומלץ לקרוא עוד בנושא בעמוד זה תחת אטרקציות חינימיות בלונדון לכל המשפחה.

מופעי רחוב לילדים בלונדון, חינם וכיף

לכל אילו צריך להוסיף את מחזות הזמר וההצגות לכל המשפחה (מי אמר מלך האריות? גם למחזה זה וגם לאחרים מומלץ להזמין מראש שנוסעים עם ילדים – לפרטים והזמנה) והחנויות שמוצפות בילדים מכל העולם (יש הטוענים שלא היית בלונדון אם לא נכנסת להמליז). כל אלו מאפשרים למשפחות רבות לצאת ולבלות בעיר בלי לקרוע את הכיס והופכים את לונדון לאחד היעדים המבוקשים למשפחות ישראליות ובכלל.

מוזיאון ההיסטוריה של הטבע בלונדון – מטריף ומרתק את כל הילדים בכל הגיליים ולגמרי בחינם

לחוששים, לונדון והלונדונים מורגלים בילדים, יש תשתיות נוחות לנסיעה עם עגלות ברוב האתרים והרחובות, ובאתרים הגדולים יש כדרך קבע פינות החתלה ולפעמים גם פינות הנקה ושקט. כך שהחופשה המשפחתית עם ילדים בלונדון היא חוויה מאוד נוחה וטובה לרוב המשפחות. גם למי שמעוניין לנסוע מחוץ לעיר ליעדים פופלאריים מאוד על משפחות עם ילדים ובני נוער כמו באת’, טירת ווינזדור, סטונהדג’  יש תחבורה ציבורית יוצאת מהכלל שנוחה מאוד למשפחות, לנסיעה למרבית האתרים הללו מומלץ להזמין מראש כדי להבטיח מחירים טובים וישיבה משותפת – במיוחד שמדובר במשפחה עם יותר משני נוסעים – לפרטים והזמנה. בנוסף כמעט לכולם יש עשרות חברות המקיימות סיורי יום שיקחו ויחזירו אותכם ללונדון – אופציה מאוד פופולארית על משפחות ישראליות המבקרות בעיר ורוצות לחסוך את נושא התחבורה הציבורית והנהיגה (מומלץ מאוד להזמין מקום מראש לסיורים אילו במיוחד למשפחות, באביב ובקיץ מומלץ כמה שיותר זמן מראש – אפשר להזמין מפה ממגוון אופציות מצוינות לסיורי יום בלונדון המותאמים למשפחות עם אפשרות ביטול).

רחובות הקובנט גארדן –  בסביבות אפל מרקט , הצבעוניות והפעילות מושכת אליה תיירים מכל העולם מידי יום ביומו (צילום מקורי)

בכל האמור ללינה של משפחות לונדון אומנם לא זולה, אבל יש בה הרבה מאוד אופציות מצויינות למבקרים עם ילדים. ישנן דירות בלונדון המותאמות למשפחות כדוגמת Marylebone Lodge ,Studios2Let – North GowerThe Rosebery AparthotelAviva StudiosRegency Hotel Parkside ישנן מלונות מומלצים למשפחות כמו:  Premier Inn London Kensington Olympia  (המלונות של רשת פריימר אין בכלל פופלארים היום למשפחות ישראליות המבקרות בעיר) מלון בסט ווסטרן צ’יזוויק פאלאס אנד סוויטס לונדון (Best Western Chiswick Palace & Suites London). אנו ממליצים למי שמתלבט להסתכל בעמוד המקיף שלנו: מלונות לילדים ומשפחות בלונדון – המידע שישדרג למשפחה שלכם את החופשה המשפחתית בבירת אנגליה.
שימו לב לפני ביקור עם משפחות בלונדון:

 • לונדון פופולארית מאוד בקרב משפחות המטיילות עם ילדים בגילאי הביניים, למשל טיולי בת או בר מצווה. טיולים כאלה לרוב ילוו בהופעה טובה  (לא נרחיב את הדיבור בנושא זה, אך למי שנוסע עם ילדים לראות הופעה בעיר כדאי לשים לב להגבלות השונות, למשל לגבי כניסה לאזור העמידה של ה-O2, שלפעמים קיימות לגבי ילדים בני פחות מ-12. למידע נוסף ראה הופעות בלונדון).
 • יש המון הנחות למשפחות המגיעות בלונדון – אנו משתדלים לעדכן הכל באתר, אבל לא תמיד עומדים בקצב. מאוד מומלץ לשאול בעיר ולברר שאתם מגיעים (אפשר עם המלון, מדריכים מקומיים כדומה).
 • הנסיעה עם ילדים או עם משפחה ללונדון, או לחופשה בחו”ל בכלל, דורשת הכנה שונה מאילו הנוסעים לטיול עם חברים או טיול רומנטי בלונדון. הביקור עם משפחה גדולה בניגוד לזוג דורש יתר תשומת לב, הן מבחינת תכנון שיספק את כל “התיירים” והן מבחינה כספית (משלמים על יותר כרטיסים, יותר מקומות לינה, יותר ארוחות במסעדה, משכירים רכב גדול יותר אם אתם ממתי המעט ששוכרים רכב בלונדון ועוד).
 • ישנה סוגיה נוספת שצריך לקחת בחשבון – לרוב טיולים משפחתיים ונסיעות עם ילדים מכוונים לתקופות החופשות והקיץ, אז מחירי הטיסות ללונדון גבוהים, הלינה יקרה יותר והעומס באתרים השונים גדול יותר. המשמעות היא שצריך גם לתכנן את עקיפת התורים ביעדים בהם הם ארוכים ממש בקיץ באתרים כמו לונדון אי (לפרטים והזמנה בהנחה לגולשי הכל על – קוד  קופון  HAKO5), החויה של שרק (לפרטים והזמנה בהנחה לגולשי הכל על), מאדאם טוסו (לפרטים והזמנה בהנחה לגולשי הכל על)וכדומה וגם שווה למצוא אטרקציות שיקלו על התנועה והתצפית בעיר שתקל על ההליכה של הילדים בימים החמים (וגם בקרים והגשומים) כמו אוטובוס התיירים (לפרטים והזמנה בהנחה לגולשי הכל על) למשל שאהוב מאוד על משפחות המבקרות בלונדון.

 אוטובוס התיירים בלונדון – אטרקציה מבוקשת למשפחות דרך נוחה לראות את העיר בנוחות יחסית עם ילדים (צילום מקורי)

מחירים מיוחדים לילדים בלונדון - למי שרוצה לחסוך בעלויות

 • ילדים משלמים על המון דברים בלונדון פחות ממבוגר, כאשר פעמים רבות ההנחה מאוד ניכרת. בכל נושא יש את ההנחה שלו. הדברים נכונים בנסיעה בתחבורה הציבורית ובכרטיסים השונים (טראוול קארד, אויסטר – ראה פירוט נוסף תחת תחבורה בלונדון). למעשה ילדים עד גיל 5 נוסעים בחינם במרבית התחבורה הציבורית בלונדון ולאחר גיל חמש הם משלמים מחירים מוזלים. שווה להדגיש בכל מקום את הגיל של הילדים שלכם כאשר אם מזמינים כרטיסים.
 • לגבי אטרקציות ואתרים בעיר יש הרבה מאוד אתרים שיתנו הנחה לילדים (למשל גן החיות בלונדון כולל הנחות לילדים) בהרבה מאוד אתרים ילדים קטנים לא ישלמו בכלל (למשל במאדאם טוסו ילדים עד גיל 3 אינם זקוקים לכרטיס), שימו לב, גיל ילדים הוא דבר משתנה, ישנם גילאי ביניים, למשל 17, שבחלק מהמקומות נחשב מבוגר ובחלק צעיר (תלוי אם הגבלת הגיל היא עד 16 או עד 17).
 • ישנם מבצעים רבים למי שמתעמק בכך המותאמים למשפחות. למשל מאחורי דגני הבוקר של קלוגס יש הרבה מאוד כרטיסי 1+1 לאטרקציות רבות בלונדון (למשל ללגולנד) בנוסף יש כרטיסי הנחות למשפחות (הארי פוטר האטרקציה הפופולארית למשל מאפשר לרכוש כרטיסי משפחה משתלמים – למי שמצליח להשיג אותם בזמן).

אתרי תיירות חינמיים מרכזיים בלונדון המתאימים לביקור עם ילדים

אתרים בלונדון בחינם (ראו עוד בנושא בעמוד לונדון בחינם) שניתן לבקר בהם עם ילדים וכוללים חוויה מותאמת לתיירים הצעירים והסקרנים.

המוזיאון להיסטוריה של הטבע Natural History Museum

מוזיאון ההיסטריה של הטבע, מושך אליו כל כך הרבה ילדים ומשפחות מכל העולם ולא סתם. אין ילד שישאר אדיש מול עצמות הדינזאורים וההפעלות האינטרקטיביות שמסבירות על הרי געש מחד וחיי האדם הקדמון מאידך. והכל בחינם.

ילדים מכל העולם עושים סלפי עם דינוזאורים – המוזיאון להיסטוריה של הטבע בלונדון  (צילומים מקורים)

ארמון בקינגהאם Buckingham Palace

רוב המבקרים בארמון לא יכנסו פנימה, חווית החלפת המשמרות, הסוסים, הארמון הענק – לא סתם אפשר לראות סביב הארמון הרבה מאוד ילדים ומשפחות.

החלפת המשמרות בכניסה לארמון בקינגהם – אטרקציה שמושכת ילדים ומבוגרים כאחד – צילום מקורי

למעוניינים בכל זאת להיכנס לסיורים ו/או להדרכות השונות שיש בארמון וסביבותיו (גם גלריית המלכה למשל) ההמלצה היא להזמין כרטיסים מראש (אופציות מומלצות למשל להזמנה הן זו שיש לה הנחה לגולשי האתר וזו שמאפשרת ביטול הזמנה בעת הצורך) ראו מידע נוסף תחת ארמון בקינגהם.

רחוב אוקספורד Oxford Street

אוקספורד סטריט הוא רחוב הקניות המרכזי של לונדון. יש בו הרבה מאוד חנויות שיעניינו ילדים – מחנויות מותגי בגדים לילדים ועד חנויות צעצועים ענקיות.

רחוב אוקספורד – העורק הראשי של לונדון – כולם באים לפה וכולם נהנים פה, בכל גיל

אזור אוקספורד הוא גם האזור המומלץ ללנים בלונדון. למרות שלרוב משפחות שבאות ללונדון יחפשו משהו זול ומרווח יותר יש למשפחות שרוצות ללון במרכז ממש ומוכנות לשלם על כך כמה וכמה אופציות טובות למשל Premier Inn London Leicester Square , Berwick Street by Q ApartmentsוThe MandevilleHotel.

אנו ממליצים מאוד לקרוא את העמוד שלנו על מלונות ליד אוקספורד סטריט

מצודת לונדון Tower of London

מצודת לונדון (Tower of London) מפעילה לא מעט סיורים לילדים והביקור במקום מיועד לכל המשפחה. רוב המבקרים פה עם ילדים יסתפקו בתצפית מבחוץ בלונדון טאוור ובלונדון ברידג’.

לונדון טאוור, מבט מלמעלה. רוב המשפחות יסתפקו בהצצה מבחוץ בטאוור ובטאוור ברידג’

למי שמעוניין בכל זאת להיכנס מומלץ להזמין כרטיסים מראש (ראו אופציות מומלצות פה שכוללת הנחה לגולשי אתר הכל על ופה שמאפשרת ביטול הזמנה בעת הצורך), כל המידע נמצא פה

מוזיאון המדע Science Museum

מוזיאון המדע בלונדון מיועד לילדים – הוא אינטראקטיבי ומעניין (וגם חינמי). אם אפשרי שווה ללכת לבקר גם בו. מצד שני אם אין זמן וצריך לבחור, מוזיאון ההיסטוריה של הטבע מומלץ יותר ופופולארי יותר.

מוזיאון המדע בלונדון כולל בתוכו לא מעט משחקים אינטראקטיביים שמדליקים את כל הילדים

גריניץ’ Greenwich

גריניץ’ או גְרֶנִיץ’ (Greenwich) הוא כפר עתיק שנמצא בחלק הדרום-מזרחי של לונדון. אזור זה כולל כמה אטרקציות המתאימות לכל המשפחה – מהפארק הנפלא, דרך האונייה המפורסמת ועד מוזיאון הימיה והמוזיאון האסטרונומי. באותו נושא כדאי לדעת שלמוזיאונים בלונדון יש תודעת אירוח גבוהה לתיירים קטנים. לא מעט מוזיאונים שאינם ממש לילדים או משפחתיים באופן מובהק מפעילים תוכניות והפעלות מיוחדות לילדים וכדאי להתעדכן באתרים הרשמיים על מנת להיות מעודכנים (אפשר לומר זאת למשל על מוזיאון ויקטוריה ואלברט, על הגלריה הלאומית, על המוזיאון הבריטי ועל הגלריה לדיוקנאות וגם על אתרים שאינם ממש מוזיאון כמו הקיו גארדן).

קו השוויון של גריניץ’ מעסיק את הילדים לא מעט ואפשרות לא רעה להסביר להם על קווי רוחב, שעות היום השונות בעולם – ולמתקדמים קצת על פוליטיקה (למה דווקא גרינץ’ הוא קו 0 | צילום מקורי)

הפארקים של לונדון, חוויה לכל המשפחה

כל אחד מהפארקים של לונדון להיות אופציה מדהימה לטיול של צהריים עם ילדים (לשחק עם הסנאים, לעשות פיקניק בדשא או סתם ליהנות מהעיר עם הפארקים היפים ביותר באירופה). בין הפארקים המומלצים:

מצבת הזיכרון לנסיכה דיינה, אטרקציה אהובה מאוד על המבקרים עם ילדים בהייד פארק של לונדון

פיקניק והפעלות בריג’נט פארק – אתר אהוב על משפחות בלונדון ולגמרי בחינם (צילום מקורי)

אטרקציות ובילויים לילדים בלונדון בתשלום

עם כל הכבוד לחינם ולחסכון, רוב המבקרים בלונדון ירצו לבחור גם אטרקציות בתשלום שחלקן הן מהטובות בעולם. להלן האטרקציות הפופולאריות בעיר לביקור עם ילדים:

סיור בלונדון בעקבות הארי פוטר

לבקר את הארי פוטר בלונדון אפשרי בלא מעט מקומות ואפשרויות, ישנם לא מעט סיורים מודרכים, תחנות עניין בעיר (תחנת הרכבת צ’רינג קרוס למשל) ואפשר לפגוש את הארי פוטר בחנויות רבות. אבל האטרקציה המרכזית היא הנסיעה לאולפנים של וורנר ברדר מחוץ לעיר. אפשר לנסוע עצמאית ואפשר להצטרף לנסיעה מאורגנת ומסודרת לפארק שנמצא מחוץ ללונדון ומציג את הסיפור של הסרט שעיצב את דור הילדים הנוכחי – אתר מאוד אהוב על ילדים וילדים ברוחם בכל גיל.

הכניסה למתחם של אולפני הארי פוטר בלונדון (צילום: Karen Roe ). לא כדאי לטעות בכניסה הסולידית בפנים מתגלה עולם מרתק ומיוחד

ממליצים לקרוא את העמוד המקיף שלנו בנושא: סיור באולפני וורנר ברד’ר בלונדון בעקבות סרטי הארי פוטר – סקירת מומחים, חובה לקרוא לפני הזמנה הכרטיסים לאטרקציה זו נמכרים במהירות והביקוש גבוה. במיוחד למי שנוסע עם משפחה וזקוק ליותר כרטיסים מזוג, מומלץ להזמין כמה שיותר זמן מראש. אם יש כרטיסים זמינים באתר הרשמי עדיף משם, הבעיה שלרוב אין זמינות של כרטיסים לתאריכים המבוקשים ואז אין ברירה אלא לקנות מהמפיצים השונים (ברובם יש רק חבילות הכוללות הסעות) שהם יקרים יותר אבל גם בהם יש בעיית זמינות כרטיסים במיוחד בקיץ. אפשרויות הזמנה מומלצות אפשר לראות למשל בקישור הזה (כולל הנחה לגולשי הכל על ) ובקישור הזה (בחלק מאופציות ההזמנה יש אפשרות ביטול שהיא אפשרות חשובה במקרים שמזמינים הרבה זמן מראש).

עוד אופציה פופלארית על בני הנוער והילדים הגדולים יותר הוא הצפיה במחזה הארי פוטר והילד המקולל | Harry Potter and the Cursed Child שמתאים יותר לדוברי האנגלית ברמה גבוהה. מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש, ראו למשל באופציה הזו.

גן החיות של לונדון London Zoo

גן החיות של לונדון הוא גן החיות המדעי הוותיק ביותר בעולם ואחד הגדולים שבהם. חוויה מומלצת לביקור של יום למשפחות. ישנו גם גן חיות קטן יותר (ב”בטרסי פארק”) או ביתן פרפרים, אך הם קצת פחות מעניינים.

מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש באתר הרשמי או מפה, למי שמעוניין לבקר בגן החיות שווה לבחון את הלונדון פאס (להזמנה) ואת החבילה המשלבת בין גן החיות לאקווריום של לונדון  (לפרטים והזמנה של החבילה)

גן החיות של לונדון – הוא ממלכה של ממש ששולטים בה הילדים (צילום מקורי)

מוזיאון מאדאם טוסו Madame Tussaud’s Museum

מוזיאון מאדאם טוסו הוא אחד האתרים המוכרים ביותר של העיר, וגם הוא מיועד למשפחות. כל האתר בנוי לכל הגילאים – מדמויות השעווה, דרך מתקני ההפעלה לילדים וכולל הסרט התלת מימדי שמוצג בסוף הביקור.

מאדם טוסו, חוויה לכל הגיליים (צילום מקורי)

מאוד מומלץ להזמין כרטיסים מראש, במיוחד בקיץ. (אפשר להזמין כרטיסים כאן) למי שמתכנן לבקר גם בלונדון אי וגם במאדאם טסו יש חבילה משתלמת (ראו למשל פה)

לונדון איי London Eye

אחת מהאטרקציות המפורסמות של לונדון, אהובה על חלק מהילדים – חלק אחר מוצא אתה קצת משעממת. מאוד מומלץ להזמין כרטיסים מראש ולחסוך את התורים באתר הרשמי או בספקים הרבים שמוכרים את הכרטיסים (ראו למשל אופציות לרכישה פה ופה). האטרקציה אינה זולה ולכן יש לא מעט חבילות משולבות שיכולות להוזיל את הביקור למי שמתכנן ,לבקר באטרקציות נוספות מלבדה. למשל למשלבים עם מאדם טוסו יש אחלה חבילה משולבת (ראו פה) או למשלבים עם חווית שרק (ראו פה) שצמודה ללונדון אי ולכן מאוד הגיוני לשלב, יש גם כן חבילה משולבת מאוד פופלארית.

 הלונדון אי, סמוך לפרלמנט ומהאייקונים המפורסמים של לונדון, אטרקציה אהובה על משפחות (צילום מקורי)

אוטובוס התיירים בלונדון

לא מתאים לכולם, יש סוגים רבים של אוטובוסים – בדקו וקחו את מה שמתאים לכם. דרך נחמדה לראות את העיר בלי להתעייף. מאוד מאוד נוח לעשות את הסיור בעיר עם ילדים בלונדון בעזרת אוטובוס התיירים, הוא נגיש, הוא מהיר, לא מחכים הרבה זמן בין אוטובוס לאוטובוס ולא מרגישים את הגשם בחורף והחום בקיץ.

אוטבוס התיירים בלונדון – דרך נוחה לראות את העיר בלי להתעייף עם הילדים (צילום מקורי)

ישנם כמה וכמה חברות המספקות אטרצקיה זו אנו ממליצים לקרוא עליה פה: אוטובוס התיירים בלונדון (Hop On Hop Off Bus) – סקירת מומחים מקיפה.

אנו מאוד ממליצים להזמין מראש את הכרטיסים לאוטובוס כך תוכלו לעלות בנוחות בלי להמתין בתור לתשלום. אפשר לעשות זאת באתרים הרשמיים של החברות המפעילות או באופציות הרבות האחרות הקיימות למשל פה  (אופציה הכוללת הנחה לגולשי הכל על) ופה  (אופציה המאפשרת ביטול הזמנה בעת הצורך).

הרפתקאת שרק Shrek’s Adventure

הרפתקאת שרק היא אטרקציית ארבעה מימדים לילדים בנושא הסרט שרק של אולפני הקולנוע DreamWorks, הממוקמת בבית העיריה של לונדון. הרפתקאת שרק בלונדון קרובה מאוד לאטרקציות לונדון איי, האקווריום של לונדון…

לגולנד Legoland

לגולנד וינדזור הוא פארק השעשועים המבוקר ביותר בממלכה המאוחדת והתשיעי באירופה נכון לשנת 2015. הפארק נמצא בסמוך לעיירה וינדזור, במרחק של 44 ק״מ (כ-50 דקות נסיעה) ממרכז לונדון. הפארק מיועד לילדים/ות.
לקריאה נוספת לחצו כאן.

פארק ת’ורפ

אחד מהפארקים האהובים ביותר בבריטניה. בפארק יש את רכבת ההרים המהירה ביותר במדינה, רכבת ההרים הראשונה בעולם עם 10 לופים, רכבות המשלבות מציאות מדומה ועוד רכבות ואטרקציות רבות שכל חובבי האקסטרים יאהבו.
בהרחבה על הפארק תוכלו לקרוא כאן.

פארק ת’ורפ הוא אופציה נפלאה למגיעים לעיר עם בני נוער (צילום: Hywel Williams, רישיון)

קידזניה

עיר ילדים שמאפשרת להם לעסוק במקצועות שונים כמו רופאים וכבאים, להיות סוכנים חשאיים או לפתוח חשבון בנק – והכל באופן אינטראקטיבי וחוויתי. בעיר המיוחדת הזו יש עשרות פעילויות ועיסוקים שונים שיהפכו את הילדים- למבוגרים ליום אחד.
עוד על האטרקציה הייחודית תוכלו למצוא בעמוד הזה.

טיפוס על גג O2 ארנה

טיפוס על גג O2 ארנה (O2 Climbing Experience) מספק הזדמנות לראות את לונדון מזווית אחרת לחלוטין. בואו לטפס על גג המבנה המקורה הגדול ביותר בלונדון, O2 ארנה, תוך התרשמות המנופים המפוארים של העיר…

אטרקציות נוספות בתשלום אשר אהובות על המבקרים עם ילדים בלונדון:

הצגות ומחזות זמר לילדים בלונדון

בלונדון ישנם גם הרבה תיאטראות והצגות המתאימות לילדים ובני נוער, למשל:

מלך האריות – The Lion King Theater Show

מלך האריות הינו מחזמר המבוסס על הסרט עטור הפרסים מלך האריות של דיסני. הסרט בעיבודם של אולפני דיסני, יצא לראשונה ב-1994 ועובד למחזה זמר מרשים ביותר עם מוזיקה סוחפת. הסיפור המוכר “מלך האריות” עוכב אחר..
מידע נוסף והזמנה »

מרושעת – Wiched the Musical Theater Show

מרושעת הינו מחזה זמר המבוסס על הרומן, רב המכר, מאת גרגורי מגוויר. מדובר בצידה השני של עלילת המחזה המוכר “הקוסם מארץ עוץ”. בסיפור המוכר דורותי מנצחת את הקרב בארץ עוץ, אך זהו רק צידו האחד של הסיפור…
מידע נוסף והזמנה »

מטילדה | MATILDA

המחזמר מבוסס על ספר ילדים ומספר את סיפורה של מטילדה, ילדה בת 5 שרמת האייקיו שלה עולה על זו של כל משפחתה יחד.

מידע נוסף והזמנה »

הארי פוטר והילד המקולל | HARRY POTTER AND THE CURSED CHILD

אחד ממחזות הזמר המדוברים ביותר כיום בלונדון ובעולם בכלל, מספר את סיפורו של הארי פוטר, שכולנו מלווים מאז שהיה בין 11, כאדם מבוגר בעולם הקסמים. מדובר במחזמר בשני חלקים שמתאים לבני נוער ומשפחות וכמובן מעריצים של סדרת הספרים.

מידע נוסף והזמנה »

לשבור את הקרח | FROZEN

לשבור את הקרח (Frozen) הינו מחזמר המבוסס על הסרט המצליח של חברת דיסני על אלזה בעלת כוחות הקסם, אנה אחותה ואולוף איש הקרח הכי מקסים שיש.
מידע נוסף והזמנה »

ראה עוד תחת הצגות ומחזות זמר בלונדון.

חנויות לילדים בלונדון

לא חסר חנויות עם משחקים וחנויות המתאימות לילדים בלונדון. המפורסמת ביותר היא האמליז (Hamleys) שהיא מוסד בפני עצמו ואפשר לומר שהיא יותר אתר תיירות מחנות. אבל אפשר להוסיף לה את Build a Bear Workshop, או את אריק סנוק חנות צעצועים – Eric Snook ואת בנג’מין פולוקס.

חנויות הצעצועים בלונדון הם אטרקציה של ממש  (צילומים מקוריים)

לינה בלונדון עם ילדים

לונדון בשנים האחרונות מאפשרת לא מעט אפשרויות לינה המתאימות למשפחות. אפשרות נפוצה הינה לינה במלונות המתאימים למשפחות ומציעים לינה פונקציונאלית כך שהמחיר לא יהיה יקר מידי (בהשוואה למחירי הלינה של לונדון כמובן). אפשרות נוספת היא לינה בדירות – המאפשרות התנהלות עצמאית יותר, חלל גדול יותר וגם אפשרות להכין ארוחת בוקר או סנדוויצ’ים למהלך היום וכך לחסוך בעלויות ולהיות מוכנים עם פרי או כריך לכשהילדים יהיו רעבים במהלך היום.
קחו בחשבון שבכל מקרה מומלץ מאוד (!) להזמין מקום לינה מראש, במיוחד כשמגיעים לחופשה בקיץ. למרות שמקומות הלינה בלונדון רבים, הטובים שבהם מתמלאים במהירות, וכאשר מחפשים מקום אשר מרווח מספיק למשפחה של מעל 4 נפשות המלצה זו מקבלת משנה תוקף. תוכלו להזמין מראש משלל האפשרויות בקישור הזה, ולבחור במקום לינה המאפשר ביטול בחינם, כך תוכלו להיות בראש שקט אך גם לשמור על גמישות במידת הצורך.

מקומות לינה למשפחות באזור רחוב אוקספורד והכיכרות המרכזיות

אזור הלינה המבוקש ביותר (ובהתאם לכך גם יקר) הוא אזור רחוב אוקספורד והכיכרות המרכזיות – פיקדילי, לסטר וטרפלגר. למי מכם שמעוניינים ללון במלון אנו מציעים להסתכל על Strand Palace Hotel, Page8 ו-Club Quarters Hotel Trafalgar Square שנמצאים באזור הכיכרות ועל The Resident Soho שנמצא קרוב לרחוב אוקספורד.
למעדיפים דירות מומלץ לבדוק את הזמינות של St Christopher’s Place Estate Serviced ושל No.5 Maddox Street באזור רחוב אוקספורד ואת הזמינות של Hausd – Leicester Square או של Arcore Premium Rental The Strand באזור הכיכרות.

כיכר לסטר פנורמי

כיכר לסטר – מי שרוצה להיות במרכז העניינים בוחר ללון באזור זה

מקומות לינה למשפחות באזור ווטרלו – להישאר במרכז אך לשלם פחות

אפשרות פופולארית היא לעבור את התמזה וללון באזור ווטרלו, אשר נמצא במרחק הליכה קצרה לאזור ווסטמניסטר. זהו האזור בו נמצא הלונדון איי ושאר האטרקציות הסמוכות אליו ובאמצעות תחנת הטיוב בה עוברים קווים רבים אפשר להגיע בקלות לכל מקום בעיר. למחפשים מלון אנו ממליצים להסתכל על Hampton by Hilton London Waterloo, Park Plaza County Hall London ולמחפשים מקום מפנק על London Marriott Hotel County Hall. למי שמעדיף ללון בדירה מומלץ להסתכל על Stayo Waterloo ועל NOX Waterloo.

גשר ווטרלו

אזור ווטרלו – נגיש לאטרקציות גם ברגל וגם עם התחבורה הציבורית

מקומות לינה למשפחות באזורים זולים יותר ונגישים

לונדון היא עיר ענקית, וככל שמתרחקים מהאזור המתוייר של העיר כך יורדת עלות הלינה, כמה מהאזורים המומלצים לשם כך בקנזינגטון וצ’לסי, לונדון סיטי, פארק ריג’נטס והייד פארק. ישנם כמה אזורים המציעים נגישות באמצעות התחבורה הציבורית המצויינת של העיר ואפשר למצוא בהם מקומות לינה במחירים שפויים יותר. קחו בחשבון כי לינה באזורים אלו עשויה להיות כרוכה בנסיעה של 20 דקות ויותר ממקום הלינה ועד לאטרקציות אליהן תגיעו, אך בעבור רבים זה משתלם.

למחפשים מלון אנו ממליצים להסתכל על Leonardo Royal London St Paul’s בלונדון סיטי שמציע רמה גבוהה במחיר נגיש יחסית, על Regency Hotel Parkside באזור פארק ריג’נטס, על 72QT ועל Phoenix Hotel מצפון להייד פארק, או להסתכל על Oxford Hotel ועל The Resident Kensington שנמצאים באזור קנזינגטון וצ’לסי.

למחפשים דירה אנו ממליצים להסתכל על COVE Cannon Street באזור לונדון סיטי, על Chiltern Street Serviced Apartments באזור פארק ריג’נטס, על Cleveland Apartments ו-1 Craven Hill Gardens שנמצאות צפונית להייד פארק ועל Cheval Harrington Court שנמצאות באזור קנזינגטון וצ’לסי.

קנזינגטון וצ’לסי

קנזינגטון וצ’לסי – אזור נעים, שקט ונגיש

כרטיסים לאטרקציות נוספות לילדים וכרטיסים משולבים בלונדון

המלצות "הכל על" לביקור בלונדון עם ילדים

 • לעמוד בתור יכול להיות מבאס, לעמוד בתור עם ילדים יכול להיות מבאס יותר. אם אתם נוסעים עם ילדים, במיוחד בחודשי הקיץ העמוסים בתיירים (יולי-אוגוסט), השתדלו להימנע מיעדים שדורשים המתנה בתורים ארוכים, או להזמין כרטיסים מראש – תצטרכו לקבוע תאריך ושעה ולפעמים להוסיף כמה שקלים אבל זה יחסוך לכם זמן רב. כמו כן לחלק מהאטרקציות ניתן לרכוש כרטיס הכולל עקיפה של התור.
 • יש לשים לב שהאטרקציות לא נפתחות לפני 9 בבוקר, ולכן אם אתם עם ילדים משכימי קום, אנו ממליצים לקחת אותם לפארק (דוגמאת St. Regents park ליד גן החיות, או St. James park ליד ארמון באקינגהם) או להעביר את הזמן עם ארוחת בוקר אנגלית טובה (המלצתו של רמי להב). למידע נוסף על – לונדון עם ילדים.
 • מומלץ לשלב חלק מהאטרקציות עם אוטובוס התיירים, שמאפשר “לסמן וי” על כמה מקומות, וגם נותן זמן מנוחה לרגליים הקטנות :). שימו לב שהכרטיס תקף ל- 24 שעות מרגע העליה. אם קניתם כרטיס משולב לאוטובוס עם אטרקציה X בכלל נוח להגיע אליה. רק שימו לב שזו ממש לא האופציה המהירה להגיע ממקום למקום, לונדון די פקוקה גם באמצע היום. רוצים להגיע מהר? קחו את הרכבת התחתית. (המלצתו של רמי להב).
 • בכל האמור לקניות בלונדון – גם המבקרים עם ילדים ימצאו חנויות המתאימות למלוויהם בחופשה. למשל בהרודס יש קומה שלמה של מוצרי דיסני שמושכת אליה מבקרים רבים, באזור הקובנד גארדן מבקרים רבים הולכים עם ילדיהם לחנות המומינים המפורסמת. כמו כן חנות M&M בכיכר לסטר, חנות דיסני ברחוב אוקספורד והמליס. המלצתו של רמי (שטייל בלונדון עם שתי בנות): כדאי לשמור לסוף היום, כשלילדים אין כוח ללכת לעוד מוזיאון, אבל מי יסרב לחנות של דיסני? שווה גם כדי להצטלם עם הדמויות, יצאנו מהחנות בלי לקנות שום דבר (שווה להציץ גם בחלק בו המלצנו על חנויות מותאמות לילדים בלונדון).
 • כדאי לדעת שילדים עד גיל 11 נוסעים בתחבורה בציבורית של לונדון בחינם וצעירים עד גיל 16 בחצי מחיר. שימו לב לקנות עבורם את הכרטיס המתאים (יש על כך הגבלות מסויימות שאנו ממליצים לקרוא בעמוד זה).
 • בכל הפארקים יש ציפורים, סנאים וכדומה – בחלק מהמקומות אם תביאו עמכם חתיכות לחם תוכלו להאכילם. חוויה נחמדה במיוחד לילדים הקטנים.
 • בלונדון ישנם אירועים רבים לכל המשפחה. אנו משתדלים לעדכן אותם בלוח ההופעות והאירועים של לונדון. ישנם גם אירועים רבים המיועדים לילדים המתקיימים במוזיאונים השונים של העיר (רובם מתפרסמים באתרי האינטנרנט הרשמיים של כל אחד מהאתרים). ניתן להזכיר בהקשר זה את הטייט מודרן והטייט בריטן, את מוזיאון המדע והמוזיאון הבריטי שמצטיינים בפנייה לתיירים הקטנים.
 • שימו לב, ישנם אתרים שילדים מתחת גיל מסויים מחוייבים בליווי מבוגר על מנת להיכנס אליהם. בגן החיות למשל הדרישה היא למנימום גיל 16 על מנת לטייל לבד בגן. מומלץ לבדוק לפני הזמנה אם בני הנוער שלכם נסעו לבד לעיר, או מתכננים איזה יום ללכת בגפם.
 • באתרים רבים יש מחירים זולים יותר לילדים – הגיל משתנה, לפעמים מתחת 16, לפעמים מתחת 15 ולפעמים יש גם מחירים ייחודיים לילדים מתחת גיל 3 (שבהרבה מקומות נכנסים חינם). במקומות רבים ישנים מחירים למשפחות (למשל בחדרי המלחמה של צ’רצ’יל ואוניית בלפסט או בסיור באצטדיון האמירויות).
 • להמלצות נוספות ניתן לקרוא את המלצותיו של רמי לטיול בלונדון עם ילדים.

האכלה של סנאים בפארקים של לונדון – לילדים שרואים סנאים בסרטים בלבד זו חוויה (צילום מקורי)

המלצות לקריאה נוספת:

שאלות ותשובות נפוצות לנוסעים ללונדון עם ילדים

מי שרוצה ללון במרכז העניינים הולך לאזור אוקסופורד סטריט, גם משפחות. שם יקר וצפוף יותר אבל יש כמה וכמה אופציות טובות ללינה. מי שרוצה להתרחק מעט הולך על אזורים קרובים למרכז אך לא ממש באוקספורד סטריט או סוהו (שהרבה יותר מעניין את האוכלוסיה המבוגרת). אופציות מומלצות הם אזורים מרוחקים יותר של ווסטמינסטר 
שם יש ריכוז גדול של דירות מתאימות למשפחות : Marylebone Lodge ,  Studios2Let - North Gower. אופציות אחרות שקרובה ונגישה וכוללת הרבה אופציות טובות ללינה של משפחות הן
מלונות באזור קמדן, (אבל לא ליד השוק אלא דרומית יותר), מלונות באזור צ'לסי וקינגסטון שמאפשר הרבה מאוד דירות נוחות ופארקים מצויינים (ואת המוזיאונים החינמיים בקרבה ללינה). אחרים מתרחקים ממש אפילו לאזורים כמו המפסטד, שם יש לינה מרווחת וזולה רק שחייבים לוודא שהלינה הנבחרת באזורים אילו קרוב לתחנת טיוב.

ילדים עד גיל 11 נוסעים בחינם בלונדון, מגיל 11-16 התשלום הוא חצי מחיר. זה ככלל.  יש יוצאים מהכלל בהם יש הנחות נוספות.

לונדון עיר בטוחה מאוד. ישנם מקומות שבהן מרגישים פחות נוח בלילה עם ילדים, אבל לא סיבה להימנע מנסיעה.

מרבית המבקרים יעדיפו את מוזיאון ההיסטוריה של הטבע שהוא יותר גדול ויותר מיוחד. הוא גם זוכה לפופלאריות גדולה יותר. בסופו של דבר שניהם אחד ליד השני והכניסה חינם, כך שלא צריך כל כך להתלבט.

הזמן המומלץ ביותר הוא במהלך ספטמבר עד תחילת נובמבר, ואפריל עד סוף יוני. אז מזג האוויר נוח, הפעילות כמעט מלאה אבל המחירים טובים יחסית ולא צפוף בעיר. ביולי אוגוסט ובחופשת הפסחא - המחירים גבוהים ולעיתים גם צפוף באזורי התיירות המרכזיים.

המלצות גולשים לחופשה בלונדון עם ילדים

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו – הכל על לונדון – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר שלא מחכה

 • חובבי באולינג מושבעים משפחה עם שלושה ילדים איפה יש באזורים התיירותיים אולם באולינג שהוא חויה לכל המשפחה נשמח להמלצות
  • שמעון כהן: יש מקום מצוין מצפון לגני קנזינגטון בואך נוטינג היל. תחנת טיוב Queensway . המתחם כולל מסלולי באולינג, החלקה על הקרח,משחקי ארקייד. בנוסף יש מסלולי באולינג במתחם הO2 בצפון גריניץ’ במזרח לונדון.
 • איפה ממליצים לקנות לגו, בלגולנד או בחנות בעיר?
  • נאוה: יש חנות בהמשך של רחוב פיקדילי לכיוון לסטר סקוור. לדעתי כדאי בחנות. יש גם את המליס אבל בלגולנד זה כרוך בנסיעה מחוץ לעיר,אז רק אם יש זמן לכך.
 • מה עדיף מבחינת מיקום לינה, קרבה למרכז ואזור בטוח עם ילדים: החלק הצפוני של פארק southwark או אזור קמדן?
  • שמעון כהן: קמדן, אבל לא באיזור השוק בכלל, אלא יותר דרומה בבלומסבורי, ראסל סקוור, הולבורן, פיצרוביה.
   • אושרת: למה לא באזור השוק?
   • שמעון כהן: יותר איזור של סצנות מועדונים ולפעמים גם לא נעים בלילה.
 • חנויות יד שנייה שמתאימות לטינגריות?
  • אורית: שורדיץ!!!!בריקליין
  • מירי פז: יש בכל מקום חניות צארטי יד 2 יש חנות ליד תחנת תותנהם שמהt.k. makx
 • המלצות בלונדון לילד בן 6 שאוהב מאוד דינוזאורים וחרקים. המון חרקים …..
  • סיגלית: מוזיאון ההיסטוריה של הטבע
   • מרב: צריך להזמין מקום מראש . כניסה ללא עלות
  • מנהל: נוסע חודש הבא עם הילדים. משם מתחילים: https://bit.ly/3QLe4Mu. בנוסף גן החיות של לונדון (שאני אוהב אותו מאוד) כולל ביתן חרקים מצויין: https://bit.ly/3OCLye7
  • סמדר דרור: מוזיאון הטבע וקיוגארדן
 • נוסעים ללונדון עם הילדים, גילאי 4 ו 8 …הבנתי שהם עולים לתחבורה הציבורית בחינם… השאלה טכנית איך הם עוברים את המחסומים בכניסה ?
  • מיכאל: לפי מה שאני מבינה כנראה עם אויסטר שמעודכנים בו הפרטים שלהם..
   • אור: כלומר אם הם היו ילדים מקומיים שנוסעים גם לבד בתחבורה, היה להם אויסטר ילדים. לילדים שנוסעים תמיד בליווי מבוגר אין צורך ומן הסתם ילדים תיירים לא נוסעים לבדם.
  • גל: 50 אחוז הנחה עם אויסטר.
   • אור: לא בגילאים האלה, זה לגילאי 11-15.
  • חיה ישראל: מעבירה אותם כשהם צמודים אליך.
  • דקלה: ש מעבר מיוחד לעבור עם ילדים/עגלות/אנשים עם כיסאות גלגלים.

עורך העמוד: אוהד שקד