ארמון אלת'ם Eltham Palace

מידע על ארמון אלת’ם של לונדון

מידע כללי

ארמון אלת’ם (Eltham Palace) נמצא מחוץ ללונדון, בפרברי גריניץ’. זהו ארמון מקורי שניתן למלך אדוארד במאה ה-14 ושימש למגורים רשמיים של המלוכה עד המאה ה-16.

הארמון המקורי שעמד במקום זה ניתן למלך אדוארד השני במאה ה-14 והיווה מקום המגורים הרשמי של משפחת המלוכה במהלך המאות 14-16. במרוצת השנים חלקים מהמבנה נהרסו והמבנה העומד כיום הוא אינו המבנה המקורי.

בשנת 1933 סר סטפן קורטלנד ורעייתו הליידי וירג’ינה, זוג אצילים אנגלי, רכשו את הארמון והחלו במלאכת השיפוץ. הזוג החליט לשמר את סגנון האר דקו של המבנה וגם לשפץ את האולם הגדול של הארמון, שנבנה על ידי אדוארד הרביעי בשנות ה-70 של המאה ה-13. הזוג התגורר במבנה עד 1944 ולאחר עזיבתם העניקו את המבנה לחיל החינוך המלכותי האנגלי. עד 1992 המבנה היה בבעלות חיל החינוך.

החל משנת 1995 המבנה עבר לקרן אינגליש הריטג’ (English Heritage) שדאגו לשיפוץ המבנה והגנים שסביבו עד שנפתח שוב לקהל הרחב ב1999.
מה רואים?

חזית ארמון אלת’ם (צילום: Shermozleרישיון)

**פרסומת**המלצות "הכל על"

  • מומלץ ביותר להגיע למקום בזמן הקיץ, אז ניתן להתרשם מהגנים המרהיבים שהם בשיא פריחתם ולשוטט שעות במוזיאון המעוצב.
  • שימו לב כי המקום פתוח בימי ראשון בלבד.
  • ניתן לשלב את הביקור בארמון עם ביקור בחנות הכלבו הרודס (Harrods) שנמצאת אמנם במרחק 6 קילומטר אך אם כבר יצאתם מהעיר – שווה לקפוץ גם לשם. רלוונטי כמובן עבור מי ששכר רכב (ראה מידע נוסף תחת השכרת רכב בלונדון).
  • מחיר: עלות כרטיס בין 5 ל9 פאונד. כרטיס לונדון פאס – כניסה חינם.
  • מדי שנה בהאלווין (Halloween) מתקיימות פעילויות לילדים – יצירה, גילוף מסורתי בדלעת ועוד (נע בין התאריכים 26-31 באוקטובר).

מידע שימושי על ארמון אלת'ם

שעות פתיחה

ימי ראשון 10:00-16:00.

כתובת

Court Yard, Eltham, Greenwich, London SE9 5QE, United Kingdom.
הגעה
directions_subway

רכבת

קו southeastern (כחול כהה) יוצא מתחנת Charing Cross Station ומגיע עד לתחנת הרכבת Eltham, משם הליכה רגלית של 10 דקות. הרכבת יוצאת כל חצי שעה. משך הנסיעה כחצי שעה.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי