1. עמוד הבית
 2. »
 3. לונדון 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. אטרקציות, אתרים מרכזיים וסיורים מודרכים בלונדון – הנחות וסקירות מומחים מקיפות
 6. »
 7. הארי פוטר בלונדון, סיור באולפני וורנר ברדרס – כרטיסים בהנחה, איך מגיעים והמדריך המקיף בעברית | Warner Bros. Studio

הארי פוטר בלונדון, סיור באולפני וורנר ברדרס – כרטיסים בהנחה, איך מגיעים והמדריך המקיף בעברית | Warner Bros. Studio

עדכון מאי, 2024

אנו נמצאים בעיצומו של האביב, וכמות התיירים בלונדון הולכת ועולה משבוע לשבוע, הכרטיסים לאולפנים אוזלים במהירות לחודש מאי, ואפילו מתחילים גם להיגמר בימים מסויימים הכרטיסים ליוני. החל מהחודש ועד לספטמבר האולפנים יחגגו 20 שנה ליציאת הספר השלישי בסדרה – הארי פוטר והאסיר מאזקבאן – ויהיו מוצגים חדשים ומיוחדים לכבוד זה. במידה ואתם רוצים לרכוש כרטיס כניסה בלבד לאולפנים ניתן לעשות זאת רק דרך האתר הרשמי – וכדאי לעשות זאת בהקדם, פעמים רבות לא נותרים כרטיסים כלל שבועות קדימה וישנם תיירים שמזמינים כבר עכשיו כרטיסים לחופשת הקיץ, במיוחד אם מחפשים כניסה לשעות מקודמות כך שתוכלו להנות מכל מה שיש לסטודיו להציע. במידה ולא הספקתם לרכוש כרטיס כניסה בלבד או שאתם רוצים להגיע בצורה הנוחה והפשוטה ביותר – כדאי לקנות כרטיסים עם הסעה מלונדון (להזמנה עם הנחה לגולשי הכל על קוד  קופון  HAKO5 | להזמנה עם אפשרות ביטול | להזמנת עם שירות לקוחות בעברית). שימו לב כי גם כרטיסים אלו מבוקשים מאוד ולכן אם אתם רוצים להבטיח את הביקור שלכם באולפני מומלץ מאוד להזמין כרטיסים לפחות שבועיים מראש.

המדריך המקוצר למתכנן ביקור באולפנים

האולפנים מושכים אליהם המוני מבקרים בכל שנה והביקוש אליהם עצום. הבעיה שבאולפנים המקומות מוגבלים: 6,000 מבקרים יכולים לבקר פה כל יום.  היבט זה יוצר ביקוש עצום לכרטיסים ותעשייה שלמה של מכירת הכרטיסים לתיירים שמאוד רוצים לבקר באתר. לכן אנו ממליצים להזמין כרטיסים לאטרקציה כמה שיותר זמן מראש. יש לכך שתי אופציות: האופציה הזולה יותר – להזמין את הכרטיסים באופן ישיר מהאתר הרשמי (ראו לינק זה) ולנסוע באופן עצמאי לאולפנים אפשרי ברכב ואפשרי באמצעות רכבת מתחנת הרכבת London Euston (לפרטים והזמנת כרטיסים לרכבת) לווטפורד ומשם אוטובוס הנוסע לאולפנים (אפשר לראות מידע מפורט יותר בעמוד זה בחלק העוסק ב:איך מומלץ להגיע לאולפנים?.

האופציה השניה היותר נוחה והיותר יקרה ולעיתים גם היחידה האפשריתהיא הצטרפות לאחד מהסיורים המאורגנים הרבים היוצאים מלונדון לאולפנים. זו אופציה שמאפשרת לכם להימנע מהזמנת רכב או הסתבכות בתחבורה הציבורית ולעיתים בגלל שגופי תיירות אילו קונים את הכרטיסים מראש עבור החבילות שלהם – לתאריכים רבים בקיץ הצטרפות לאחד מהסיורים הללו זו האפשרות היחידה לבקר באולפנים (להזמנת סיורים מאורגנים לאולפנים עם הנחה לגולשי הכל על. קוד  קופון  HAKO5 | להזמנת סיורים מאורגנים לאולפנים עם אפשרות ביטול). שימו לב שיש סוגים שונים של סיורים אילו, מסיורים רגילים שיקחו ויחזירו אותכם למרכז העיר, דרך סיורים עם מדריך צמוד ועד סיורים המשלבים את הביקור באולפנים עם העיירה אוקספורד (מומלץ לדעתנו לשקול את שילוב זה לטיול יומי מגוון מאוד מחוץ ללונדון – לפרטים והזמנה עם אפשרות ביטול). למעוניינים להעמיק יותר באפשרויות השונות שיש לסיורים אילו, אנו ממליצים לקרוא את החלק בעמוד זה המפרט וסוקר לעומק על האפשרויות השונות לכרטיסים וסיורים מאורגנים לאולפנים. זמן הביקור באולפנים הוא כשעתים עד שלוש, אם מוסיפים לכך את שעות הנסיעה צריך לתכנן לביקור באולפנים כחצי יום.

כניסה לאולפני הארי פוטר

כניסה לאולפני הוורנר בראדר (סרטי הארי פוטר בלונדון)

האם כדאי לבוא לבקר באולפנים?

קודם כל לדעתנו לרוב התיירים כדאי וזאת למרות המחיר, הנסיעה והעובדה שלא כולם אוהבים את הסרטים. החוויה באולפנים מרתקת לדעתנו. מסיכום של אלפי תגובות של מבקרים באתר עולה כי רבים מתארים שמהרגע שאתה נכנס לסמטת דיאגון האייקונית, אתה מועבר לממלכה של קסם. הרבה מהמבקרים מהללים את תשומת הלב לפרטים ביצירת התפאורות, האביזרים והתלבושות ששמשו את הסרטים האוהבים ואותם ניתן לראות באולפנים בצורה בלתי אמצעית. רבים מהתגובות היללו את הצוות שבקיא בפרטים של הסרטים והספרים, מספק פרשנות מלאת תובנות, משתף סודות מאחורי הקלעים ואנקדוטות מעניינות ובכללי משפר עוד יותר את החוויה. עם זאת, כדאי לשים לב שרבים התלוננו על בעיות ברכישת הכרטיסים ולזמינות הנמוכה שלהם, לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש.

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

אילו סיורים מאורגנים ואפשרויות כרטיסים מומלצות יש לאולפנים?

ישנם כמה סוגי כרטיסים שונים לאולפני הארי פוטר – מה שעשוי להיות מאוד מבלבל ולפעמים גם מתסכל כשרוצים להזמין כרטיסים. בניגוד לאטרקציות אחרות, במקרה של אולפני הארי פוטר חייבים להזמין מראש כרטיסים, אחרת פשוט לא תוכלו להכנס. בחלק זה ננסה לעשות קצת סדר בשפע האפשרויות שיש לרכישת כרטיסים, כדי שתוכלו לבחור מבין האפשרויות הקיימות את האפשרות המתאימה ביותר עבורכם.

סוג הכרטיס

למי מתאים ואפשרויות הזמנה


כרטיס כניסה בלבד

כרטיס כניסה ללא הסעה מלונדון מתאים למי שרוצה לחסוך במחיר האטרקציה ומי שנוח לו להסתדר עם תחבורה ציבורית בחו"ל. במידה וזו האופציה המתאימה לכם חשוב לקחת בחשבון שכרטיסים אלו אוזלים במהירות ולכן יש להזמין אותם זמן רב מראש ככל הניתן, ושלא ניתן לבטל כרטיסים אלו, אלא רק להזיז את תאריך ההגעה בתוספת תשלום.

 • כרטיסי כניסה בלבד ניתן לרכוש רק באתר הרשמי כאן.
כרטיס כניסה + הסעה מלונדון

כרטיסים אלו מתאימים עבור אלו השוהים בלונדון המעוניינים להמנע מהגעה בתחבורה ציבורית, למשפחות עם ילדים שמעוניינות לחסוך את ההחלפות בתחבורה הציבורית בדרך לסטודיו או למי שלא מצליח להשיג כרטיסים בדרך אחרת, כרטיסים אלו נותנים הגעה מסודרת באוטובוס בראש שקט, ומשריינת לכם כניסה לסיור באולפני הארי פוטר.

 • ניתן לרכוש כאן כרטיסים עם 5% הנחה ייחודית לגולשי הכל על עם קוד קופון HAKO5.
  ההסעה באפשרות זו יוצאת מ-Evan Evans Office ליד תחנת ויקטוריה.

 • ניתן לרכוש כאן כרטיסים עם אפשרות ביטול בחינם
  ההסעה באפשרות זו יוצאת מ-Victoria Coach Station ליד תחנת ויקטוריה.

 • ניתן לרכוש כאן כרטיסים עם שירות לקוחות בעברית.
  ההסעה באפשרות זו יוצאת מ-Evan Evans Office ליד תחנת ויקטוריה.

כרטיס כניסה + הסעה פרטית מלונדון

כרטיסים אלו מתאימים למי שמעדיף להגיע בהסעה פרטית ומוכן לשלם בעבור זה יותר מאשר הסעה משותפת. שימו לב כי אפשרות זו מוגבלת לארבע שעות בסטודיו.

 • ניתן לרכוש כאן כרטיסים עם אפשרות ביטול בחינם הכוללים כניסה לאולפני וורנר ברד'רס ואיסוף בהסעה פרטית שיוצאת מסטארבקס שנמצא בצומת הרחובות Baker Street ו-Porter Street.כרטיס כניסה + הסעה + סיור מודרך

כרטיס זה מתאים למי שמעוניין בחבילה שלמה ליום מאורגן באולפני הארי פוטר, הכוללת כניסה עם סיור מודרך, והסעה מלונדון לאולפנים. הסיור ניתן בשפה האנגלית ואיתו תוכלו לשמוע מהמדריך פרטים וסיפורים שאורחים שלא עושים סיור מודרך לא ישמעו, מצד שני יש לקחת בחשבון שאפשרות זו מגבילה בזמן את הביקור שלכם באולפנים ואת הזמן בו תוכלו לחקור בעצמכם את האזורים השונים באולפנים. אופציה זו נותנת הגעה ליום מסודר ומאורגן מלונדון, ומתאימה מאוד עבור אלו הרוצים לקבל סיור מודרך ואינם רוצים לבזבז זמן רב בהגעה מלונדון בתחבורה ציבורית, שיכולה להיות מעל שעתיים וחצי.

 • ניתן לרכוש כאן כרטיסים עם 5% הנחה ייחודית לגולשי הכל על עם קוד קופון HAKO5.
  ההסעה באפשרות זו יוצאת מ-Evan Evans Office ליד תחנת ויקטוריה.

 • ניתן לרכוש כאן כרטיסים עם אפשרות ביטול בחינם. 
  ההסעה באפשרות זו יוצאת מ- The Euston War Memorial.

 • ניתן לרכוש כאן כרטיסים עם שירות לקוחות בעברית.
  ההסעה באפשרות זו יוצאת מ-Evan Evans Office ליד תחנת ויקטוריה.

כרטיס כניסה משפחתי + הסעה מלונדון

כרטיס זה מתאים למשפחות או קבוצות של ארבעה אנשים, למעשה מדובר במחיר מוזל יותר לארבעה כרטיסים אשר נמכרים יחד וכוללים הסעה. במידה ואתם פחות מארבעה כרטיס אופציה זו אינה משתלמת, במידה ואתם יותר מארבעה כדאי לרכוש כרטיס אחד משפחתי ואת שאר הכרטיסים לרכוש בנפרד. כרטיס זה מקנה הגעה באוטובוס מלונדון וכרטיס כניסה לאולפני הארי פוטר.

 • ניתן לרכוש כאן כרטיסים הכוללים אפשרות ביטול בחינם, האיסוף וההורדה בתחנת ויקטוריה בתחנת Bus Stop 1 אשר נמצאת ליד שלט עליו כתוב "Golden Tours".

סט הטירה מתוך הסיור בעקבות הכנסת הסרט הארי פוטר באולפני וורנר ברוד'ר

סט הטירה מתוך הסיור בעקבות הכנסת הסרט הארי פוטר באולפני וורנר ברוד’ר
(צילום: Dave Catchpoleרשיון)

שאלות ותשובות נפוצות

שאלות ותשובות נפוצות על הביקור והנסיעה לאולפני הארי פוטר (וורנר בראדרס) בלונדון עליהם ענינו לאורך השנים

למי שרוצה להגיע עצמאית לאולפניםהאופציה הקלה היא באמצעות רכב פרטי, אך היא מתאימה רק למי שמתכנן סיור מחוץ ללונדון עם רכב פרטי מלבד הביקור באתר. אנו לא ממליצים לשכור רכב בלונדון רק עבור ביקור באתר זה (לא מומלץ לרוב רכב שכור ליום אחד, ובלונדון עצמה לא כדאי להסתובב עם רכב שכור מומלץ לקרוא בהרחבה על כך בעמודים על השכרת רכב בלונדון והשכרת רכב באנגליה). ההגעה למקום היא מאוד פשוטה ברכב פרטי ומגרשי החניה בכניסה לאתר מרווחים מאוד.
האופציה המעט מסובכת יותר (אבל הפופולארית) היא באמצעות נסיעה ברכבת לתחנת Watford.
ניתן לקחת רכבת זו מתחנת אסטון (Euston לבדיקת לוח זמנים בלינק זה), נסיעה האורכת כ-20 דקות,
או מתחנת ברמינגהאם (Birmingham בלינק זה), נסיעה האורכת כשעה,
ומשם שאטל שיוצא כל 30 דק' ונוסע במשך כ-15 דק' לאולפנים
.

לפרטים נוספים לגבי הגעה ברכב, או ברכבת ראה: https://www.wbstudiotour.co.uk/getting-here   הנסיעה לאולפנים עולה בין 40-80 ש”ח מאחר והמחיר משתנה בהתאם לחברה, משך הנסיעה וכו.

רבים מהתיירים המבקרים באולפנים בוחרים לקחת חבילה הכוללת הסעה מלונדון (למשל אופציה פופלארית זו או אופציה טובה זו, ראו פירוט רב על סוגי הכרטיסים פה) אבל מי שירצה לחסוך (חסכון משמעותי) במחיר, יעדיף להשיג כרטיסים לבד באתר ולהגיע עצמאית. הנסיעה אינה מורכבת במיוחד, אך חשוב לקחת בחשבון את הזמנים והחחלפות הנדרשות כדי להעריך את לוח הזמנים של היום.

הסיור המשולב הכולל הסעה למקום ואת כרטיסי הכניסה הוא אופציה האפשרית להזמנה בהרבה מאוד אתרים של ספקי כרטיסים (למשל אופציה פופלארית זו או אופציה טובה זו, ראו פירוט רב על סוגי הכרטיסים פה) הוא אופציה מעודפת על התיירים הישראלים בגלל הנוחות שלה והזמן שהיא חוסכת. אבל בלי ספק היא יקרה יותר (עלותה כ100 פאונד +/- לאדם תלוי ספק, זמינות, תאריכים וסוג הסיור וההסעה). למי שמזמין כרטיסי כניסה בלבד ונוסע ברכבת לתחנת הרכבת Watford ומשם לוקח שאטל לאולפנים מוסיף באזור 10-8 פאונד יותר לאדם על כרטיס הכניסה (כלומר כ70-60 פאונד יחד עם עלות הכרטיסים). ההמלצה שלנו שכל אחד ואחת יחליטו מה מתאים להם - חסכון בכסף (משמעותי) או חסכון בזמן ובלחץ של נסיעה בתחבורה ציבורית הכוללת 2-3 החלפות. 

חשוב לציין שלפעמים אין ברירה, כי פשוט אין כרטיסים זמינים באתר הרשמי ואז צריך להזמין מהספקים השונים את החבילה הכוללת - פשוט אין אפשרות אחרת. זה קורה במיוחד בתקופות העמוסות בין מאי לאוקטובר.

כרטיסים לסיור באולפני וורנר ברד’ר ללא הסעה ניתן להזמין באתר הרשמי של האולפנים, אך יש לדעת כי כרטיסים אלו אוזלים במהירות ולכן יש להזמין אותם זמן רב מראש ככל הניתן, לפחות שלושה שבועות לפני מועד ביקורכם, בנוסף,  כרטסים הנקנים דרך האתר הראשי אינם ניתנים לביטול, אלא רק להזיז את תאריך ההגעה בתוספת תשלום. למי שמעוניין בכך יש ללחוץ על  קישור הזה , לאחר מכן יש ללחוץ על BOOK NOW,  לבחור studio tour ולאחר מכן יש לבחור תאריך ושעה מהאופציות הפנויות ולהזמין את הכרטיס והתוספות השונות שמעניינים אותכם.

כאן לוחצים באתר הרשמי על מנת להזמין כרטיסים מהאתר הרשמי ללא הסעה מלונדון (צילום מהאתר הרשמי של האטרקציה)

ניתן למצוא מידע מפורט אודות אופציות כרטיסים השונות כאן.

הסיור באולפנים של הארי פוטר אינו מוגבל בזמן. המבקרים יכולים לעבור בין התחנות השונות כמה פעמים שהם רוצים. למגיעים עצמאית אין בעיה להיות במקום כמה זמן שירצו.

מי שלוקח את החבילות הפופלאריות הכוללות הסעה ממרכז לונדון לאולפנים (למשל אופציה פופלארית זו או אופציה טובה זו, ראו פירוט רב על סוגי הכרטיסים פה) תלוי בשעות שבהן ההסעה יוצאת הלוך וחזור. בחלק גדול מהחברות יש גמישות בהסעה חזור ואפשר להצטרף להסעה מוקדמת או מאוחרת מזו שהזמנתם.

כן, ישנם מספר כרטיסים אותם ניתן לרכוש מראש הכוללים הסעה הלוך- חזור מלונדון באוטובוס וגם כניסה לסיור באולפנים. הסעות אלו יוצאות מנקודות איסוף בלונדון ומגיעות ישירות לאולפני הארי פוטר.

ניתן לרכוש באופציה הזאת כרטיסים הכוללים הסעה בתוספת של 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד HAKO5), או באופציה הזאת לרכישה של כרטיסים עם ביטול חינם.

אלו המעוניינים בהסעה פרטית (בעלות גבוהה יותר) ניתן לרוכש אותה כאן עם ביטול בחינם. 

למידע נוסף על כרטיסים לאולפני הארי פוטר תוכלו למצוא כאן.

הסיור באולפנים של הארי פוטר דורש הרשמה מוקדמת והוא מבוקש מאוד. קרו מקרים רבים בהם תיירים לא מצאו מקומות פנויים בתאריכים אותם הם מחפשים אפילו שבועיים מראש. לכן מומלץ מאוד להזמין אותו לפחות שבועיים שבועות מראש, בתקופת הקיץ ובחגים נוצריים (למשל פסחא) מומלץ להזמינו אפילו שלושה שבועות קודם לכן. מי שרוצה להזמין באתר הרשמי (מחיר זול יותר) כדאי שיקדים עוד יותר.

ניתן למצוא אופציות מעולות לרכישת כרטיסים בזמינות גבוהה יותר, אותם תוכלו לרכוש מעט קרוב יותר למועד אליו תגיעו באתר הזה עם 5% הנחה לגולשי הכל על (בקוד HAKO5) או באתר הזה עם ביטול בחינם.

ראו פירוט רב על סוגי הכרטיסים פה.

אנו ממליצים קודם כל לבדוק באתר הרשמי של אולפני הארי פוטר, אך סביר להניח שתתקשו למצוא כרטיסים ברגע האחרון באתר הרשמי, במיוחד בתקופת האביב והקיץ התיירותיות.

אופציה נוספת שאנו ממליצים לבדוק היא אופציות באתר הזההמעניק 5% הנחה לגולשי הכל על (קוד קופון HAKO5)  או באתר הזה המאפשר ביטול חינם. לעיתים גם באופציות הללו כבר אין כרטיסים (גם שם בקיץ מומלץ להזמין מראש כשבועיים לפני, כדי להבטיח את מקומכם, בודאי ליותר מזוג) אם אין בהם כרטיסים זמינים, יש בלינק זה אופציה של הסעות יוקרה לאולפנים - שירות זה הוא של ספק  מאוד יקר ביחס לשירות ההסעות הרגיל, אבל דווקא בו יש לפעמים כרטיסים שבמקומות אחרים אין.

במידה וגם באתרים אלו לא מצאתם כרטיסים, ניתן לנסות למצוא בעיר באחד הדוכנים מקום פנוי – יכול לקרות כי יש ביטולים של תיירים שהזמינו לפני כמה זמן ובטלו את ההגעה שלהם לעיר בגלל כל מיני סיבות כאלו או אחרות. לצערנו כרטיסים כאלו לא נפתחים במערכות האון ליין – אבל בעיר אפשר אולי להשיג אותם.

אומנם ההדרכה היא באנגלית (יש הדרכות גם בשפות נוספות, אך הן פחות רלוונטיות), אך האתר מאוד נגיש, אינטראקטיבי ומפעיל, ולכן ילדים ימצאו בו עניין – גם אם אינם דוברי אנגלית.

האולפנים של הארי פוטר הם אחת האטרקציות הפופלאריות ביותר בלונדון. הם זוכים לתשבחות רבות בקרב המבקרים בו, במיוחד בקרב המעריצים של סדרת הספרים והסרטים אבל לא רק. אומנם ההשקעה של נסיעה לאולפנים באופן עצמאי (בתחבורה ציבורית או רכב שכור) או בהסעות בתשלום (למשל אופציה פופלארית זו או אופציה טובה זו) היא יחסית יקרה ולא נוחה, אך עבור מרבית המבקרים זו חוויה ייחודית ששווה את זה.

הסיור באולפנים של הארי פוטר הוא אחת האטרקציות האהובות למשפחות המבקרות בלונדון האולפנים לא אוסרים על כניסה של אף גיל, אך לדעתנו הם מומלצים לילדים מעל גיל 8. לדעתנו ילדים מתחת לגיל זה פחות יהנו מהאתר, לעומת זאת מבוגרים (במיוחד תיירים בשנות העשרים והשלושים שגדלו על הספרים והסרטים) ייהנו מאוד. ישנם מתקנים באתר שמתאימים גם למשפחות שמגיעות עם תינוקות (למשל ישנו אזור שקט שמתאים להנקה וניתן לקבל מים חמים במסעדות ללא תשלום להכלת אוכל לקטנות ולקטנים) כך שבאופן כללי אפשר לומר שהוא ידידותי מאוד להורים לילדים בכל הגילאים. למצליחים להזמין באתר הרשמי יש כרטיסי משפחות מוזלים - אך לרוב הם לא זמינים בעונות התיירות אם לא מזמינים אותם זמן רב מראש, ואלו שמצליחים לקנות יש לשים לב שכרטיסים אלו לא ניתנים לביטול. ישנה אפשרות נוספת לרכישת כרטיס משפחתי לארבעה מבקרים במחיר זול יותר מאשר 4 כרטיסים נפרדים, אותו ניתן לרכוש כאן עם ביטול בחינם.

הסיור באולפנים של הארי פוטר ברובו נעשה באזורים סגורים ומקורים ולכן הביקור במקום מתאים בכל מזג האוויר גם בחורף (שווה לראות את העמוד שלנו על חורף בלונדון) וגם בקיץ.

.נסיעה מלונדון לאולפנים אורכת בין שעה לשעה וחצי לכיוון, תלוי בשעה ובעומסי התנועה

ניתן לרכוש כאן כרטיסים הכוללים הסעה מלונדון בתוספת 5% הנחה ייחודית לגולשי הכל על עם קוד קופון HAKO5.
ההסעה באפשרות זו יוצאת מ-Evan Evans Office ליד תחנת ויקטוריה.

ניתן לרכוש כאן כרטיסים הכוללים הסעה מלונדון עם אפשרות ביטול בחינם
ההסעה באפשרות זו יוצאת מ-Victoria Coach Station ליד תחנת ויקטוריה.

ניתן לרכוש כרטיסים להארי פוטר הכוללים הסעה באמצעות הקישור הזה וגם באמצעות הקישור הזה, בכל אחד מהם יש פירוט על מקום האיסוף (Meeting point) במידע של הכרטיס וגם במייל שישלח לכם.

סך כל הביקור באתר עצמו אורך בין שעה וחצי לשעתיים וחצי למבקר ממוצע, כתלות ברמת העניין שלכם המהירים ממש עושים אותו בחצי שעה, למעריצים השרופים הוא יכול לקחת גם חמש-שש שעות.

המקום ברובו נגיש לאנשים המתניידים עם כיסא גלגלים, ישנם מספר מעברים צרים שניתן לעקוף אותם בדרכים חלופיות.

ישנם מספר מסעדות ובתי קפה בהם תוכלו לרכוש אוכל במהלך הביקור, וגם מקומות בהשראת הארי פוטר כמו בית קפה של צפרע השוקולד, או מסעדה עם אולם אוכל בהשראת אולם האוכל בהארי פוטר ועוד. ניתן גם להביא איתכם אוכל ולאכול באזורים המיועדים לכך.

כן, תוכלו לשים את הציוד שלכם בשמירת החפצים בחינם בכניסה לאולפנים.

שלום, הסיור בעקבות הארי פוטר ( הוא סיור מודרך בעיר בעקבות נקודות עניין הקשורות בספר. חווית הארי פוטר היא נסיעה לפארק של וורנר בראד’רס לראות כיצד צילמו את הסרטים. שתי חוויות שונות עם שמות מאוד דומים... וגיבור דמיוני אחד.

ודאי הכרטיס כולל הסעה וכניסה. הסיור מתחיל ברגע שאתם מגיעים לאולפנים, מדובר בחדרים שאתם עוברים בניהם, לא בסיור עם מדריך אחד. אפשר להיכנס ולצאת לאותם חדרים כמה פעמים. בכל חדר יש את המדריכים והמפעילים שלו.

כן,ילד עד גיל 2 לא משלם. יש חדרי שקט, יש חדרי הנקה. המקום מונגש לעגלות. מאוד נוח.

איך מומלץ להגיע לאולפנים?

הגעה לאולפנים באמצעות הסעה מאורגנת – הדרך הנוחה, המהירה וגם היקרה (ולעיתים היחידה האפשרית)

כאמור הדרך הפופלארית ביותר (אבל גם היקרה יותר) היא באמצעות הסיורים המאורגנים השונים (להזמנת סיורים מאורגנים לאולפנים עם הנחה לגולשי הכל על. קוד  קופון  HAKO5 | להזמנת סיורים מאורגנים לאולפנים עם אפשרות ביטול). בדרך זו תחסכו את הזמן הבלאגן והתירחה שבנסיעה בתחבורה הציבורית ולפעמים (שוב כאמור) זו הדרך היחידה למצוא כרטיסים פנויים לאולפנים. הנסיעה לאולפנים באופציית ההסעה המאורגנת תארך כ-75-45 דקות (תלוי עומס תנועה) באוטובוס הכולל סרטי הארי פוטר ועיצוב מתאים (למעשה מתחילים את חווית הביקור כבר בנסיעה). מרבית המקרים האיסוף יהיה ממרכז העיר באזור כיכר טרפלגר או בתחנת הרכבת ויקטוריה ונקודת האיסוף היא גם נקודת החזרה. בכל סיור שתזמינו מופיע השעה הרלוונטית לשעת האיסוף ופרטים לשעת החזרה מהאולפנים. ישנם סיורים שאורכים 7 שעות (כולל נסיעה הלוך וחזור) כמו הסיור הזה המופיע בעמוד הסקירה שלנו על האתר, ויש שאורכים 9 שעות (כולל נסיעות)

 • כאמור הרבה פעמים נשארים כרטיסים רק בחבילות הכוללות הסעה, אבל לא כדאי להמתין ברכישה גם אם החלטת לנצל שירות זה. במיוחד בקיץ גם חבילות אילו נגמרות או נשארים רק אופציות של חבילות VIP יקרות שאינן מתאימות לכולם

אומנם הדרך הפופלארית והנוחה היא הגעה בצורה מאורגנת, אבל יותר ויותר מבקרים באטרקציה בוחרים לנסוע באופן עצמאי לאולפנים ולהמזין כרטיסים באתר הרשמי (ראו קישור בתחתית העמוד). לכך יש שתי אפשרויות הגעה הרכבת או ברכב.

הגעה לאולפנים ברכב שכור – מהיר נוח ומתאים למי שממשיך לטייל מחוץ ללונדון

אפשרות ראשונה ונוחה, המתאימה למי שמתכנן לבקר באתרים נוספים מחוץ ללונדון היא ברכב שכור (אנו פחות ממליצים עליה רק עבור נסיעה לאולפנים). נסיעה מלונדון לווטפורד ולאולפנים לוקחת בערך חצי שעה וחצי ברכב. שמים בוויז או בתוכנת הניווט בה אתם משתמשים: Warner Bros. Studio Tour London, הכבישים קצת פקוקים במיוחד במרכז העיר, אבל לא נורא, ויש חניה רבה בכניסה לאולפנים. למי שנוסע עם רכב, יש לקחת בחשבון את היבטי הנהיגה הייחודים של בריטניה – ראו על כך מידע רב בנושא בעמודים המקיפים שלנו: השכרת רכב בלונדון והשכרת רכב באנגליה. למי שמתכנן לקחת רכב מלונדון אנו ממליצים להזמין את הרכב בתקופת האביב והקיץ כמה שיותר זמן מראש כיוון שהמחיר לא יהיה זול יותר, והביקוש גבוהה במיוחד לרכבים עם פחות היצע כמו רכבים גדולים, אוטומטיים וג’יפים (לחצו כאן להזמנת רכבים בלונדון עם אפשרות ביטולולחצו כאן להזמנת רכבים בלונדון עם הנחה לגולשי הכל על).

הגעה לאולפנים באמצעות הרכבת – זול ולא כל כך מורכב כמו שנשמע בהתחלה

אפשרות שניה היא באמצעות רכבת רוב התיירים יצאו מתחנת הרכבת הגדולה לונדון יוסטון (London Euston) ויסעו ממנה ווטפורד ג׳נקשן (Watford Junction) (התחנה נקראת  (לפרטים והזמנת כרטיסים לרכבתשימו לב שיש רכבות אקספרס שלוקחות 20 דקות, ורכבות מאספות שלוקחות שעה יש הבלדים במחיר) ומשם אוטובוס הנוסע לאולפנים (עולה סכום נמוך לנסיעה ויוצא כל 20 דק’). הנסיעה דורשת מעבר בין כלי תחבורה אך רבים התיירים העושים אותה, יש שילוט מאוד ברור, ואנו לא מכירים הרבה תיירים שהתסבכו או לא הסתדרו בה. הזמנת כרטיסים לרכבת מומלץ להזמין מראש.

כמה טיפים נוספים לדרכי ההגעה השונים לאולפנים:

 • ההגעה מתחנת יוסטון לווטפורד ג’נקשן, זולה יותר לאחר השעה 9 וחצי בבוקר וגם לא בין השעות 16 -19 שהן שעות העומס ברכבות . ואפשר לנסוע עם אויסטר טעון בכסף, גם ברכבת הרגילה הנוסעת לשם.
 • לווטרפוד ג’נקשן יש 5-6 רכבות בשעה, וההסעה מתחנת הרכבת לוקחת כ20 דקות על בסיס – מתמלא ונוסע.
 • סה”כ כדאי לקחת כשעה הגעה מרגע שהגעתם לתחנת יוסטון.
 • נסיעה לווטרפורד ג’נקשן עם אויסטר זולה יותר מאשר רכישת כרטיס ניר בקופה

מה כולל הסיור באולפני הארי פוטר בלונדון?

הסיור באתר מאפשר כניסה וחוויה חד פעמית של עולמם הקסום של הארי פוטר וחבריו. תוכלו לראות סטים מקוריים מסצנות הצילום של הסרט, כולל האולם המרכזי, להיכנס אל מאחורי הקלעים ולראות כיצד סרטי הארי פוטר צולמו, לקחת את הזמן ולסייר באולם האוכל הגדול, במשרדו של פרופסור דמבלדור ובפינותיה של סמטת דיאגון, בה ניצבים חלונותיהן של החנויות המפורסמות אוליבנדר, פלוריש ובלוטס, ואפילו חנות הקסמים של האחים וויזלי ובנק גרינגוטס. כמו כן, תוכלו ללמוד על האפקטים המיוחדים של הסרטים והסודות שהביאו דמויות כמו דובי גמדון הבית או אוכלי המוות לחיים…

 • במהלך הסיור באתר ישנן הדרכות של מדרכים באנגלית בתחנות השונות והמעבר באתר מתבצע בין התחנות לפי רצונו של המבקר.
 • אורך הסיור הוא בין 30 דקות ועד לשש שעות – תלוי בהתמדה, ההשתתפות והסבלנות שלכם.

הכניסה למתחם של אולפני הארי פוטר בלונדון (צילום: Karen Roe ). לא כדאי לטעות בכניסה הסולידית בפנים מתגלה עולם מרתק ומיוחד

תחנות חשובות באולפנים

האולם הגדול

בחדר הזה תוכלו לראות את התפאורה המרשימה של חדר הסעודות הגדול, שם דמבלדור נתן את הנאומים המפוצצים, הארי דיבר עם נחשים ורוחות רפאים יצאו מערימות עוף. בחדר זה צולמו סצנות עוצרות נשימה שהכניסו את הצופים לתוך העולם הקסום של בית הספר ההוגוורטס, ובולטים בו במיוחד קנה המידה הענק של המקום מצד אחד ומצד שני החשיבה על כל פרט ופרט. רק תדמיינו לרגע איך מהגג פתאום נכנסים עשרות בעלי כנף שמחפשים את הילד הנכון להביא לו את הדואר ששלחו לו הוריו.

האולם הגדול וורנר ברדר סטודיו לונדון (צילום: Ank Kumar)

היער האסור

היער האסור שנמצא בסמוך לבית הספר היה מקום ההתרחשות של אירועים רבים בעלילת הספרים והסרטים – הילדים פגשו בו יצורים קסומים, מעכבישי ענק ועד חדי קרן. את היער צילמו באופנים ענקיים בשילוב עם צילומי חוץ. בביקור באולפנים אתם יכולים לקבל טעימה מהסט ששימש לצילום הפנים של ההתרחשות ביער, וגם לפגוש חלק מהיצורים הקסומים בעצמכם.

היער האסור - וורנר ברדר לונדון

הרעגוג ביער האסור – וורנר ברדר לונדון (צילום:Ungry Young Man)

רציף הרכבת  9 ו3/4

אחת הנקודות שהציתו את הדמיון למעריצים רבים בספרים ובסרטים היא נקודת המעבר מהעולם של המוגלגים לעולם הקסם המקביל של הארי פוטר. העובדה שיש רציף שרק יחידי סגולה יכולים לעבור בו ולעבור מהעולם שלנו  – האנשים הרגילים וחסרי הקסם – לעולם שבו אפשר לחפש את אבן חכמים ולרדוף אחרי דרקונים, הביאה אנשים רבים לנסות את מזלם ולהיכנס פשוטו כמשמעו עם הראש בקיר. נקודת הטרנספורמציה היחודית הזו – עברה בסרטים בצורה יפה ובביקור באולפנים תוכלו לראות את הרציף אליו הגיע הרכבת הקסומה שהובילה את הילדים לבית הספר ושימשה נקודת פתיחה להרבה מאוד מעלילות המשנה של הסרטים והספרים. אם ממש תרצו תוכלו גם לעלות עליה ולראות איך זה מרגיש מבפנים (בלונדון עצמה ישנה אפשרות להצטלם ברציף בתחנת קינג קרוס שם הציבו את העגלה של הארי שחצי ממנה בתוך הקיר).

סימטאת דיאגון

עם כל הכבוד להוגוורטס, העולם הקסום של פוטר לא היה רק בית ספר… אלא עולם שלם שכלל פוליטיקה, יצורים ומסחר, ובסמטת דיאגון נחשפנו מעט לעולם זה בספרים ובסרטים. בסמטה גילנו עם פוטר שהוא עשיר ויש לו כספת ענקית בבנק שמחכה רק לו, וקיבל בטעות את הקונספציה שאף אחד לא ינסה לפרוץ לשם בגלל שאיש אינו רוצה להסתבך עם הגובלנים (תוכלו לראות באופלנים גם את הצורה בה יצרו אותם), רכשנו עם פוטר את השרביט שלו וגילנו שלכל קוסם יש שרביט מתאים ושזה מקצוע של ממש להתאים את השרביט לקוסם, גילנו את המסעדות של הקוסמים ולפעמים גם את הוויכוחים והקונפליקטים בין ההורים של הילדים. בסמטה, בסרטים ובספרים, קבלנו הצצה גם לחיי השוליים של הקוסמים מצד אחד, ולמעמדות הכלכליים השונים מצד שני – וחדי המעריצים גם ידעו להצביע על מצב הרוח הכללי של עולם הקסמים לפי התיאורים והצילומים של אותה סמטה. באולפנים תוכלו לקבל הצצה על הצורה בה צילמו את הסמטה ועל השינויים שהיא עברה בין הסרטים.  בנוסף האופלנים שחררו אפשרות לראות את הסמטה ב360 מעלות לפני הגעה – גם בGoogle Street Map וגם ביוטיוב. מומלץ מאוד להסתכל על זה – זה יסביר יותר טוב מה תראו שם במקום שנפרט על החניות השונות וסגנונות העיצוב השונים בחלק זה של האולפנים.

תלבושות ואביזרים

לאורך כל הסיור באולפנים תוכלו לראות בפינות שונות את התלבושות המיוחדות ששימשו את הסרטים – מהתלבשות של הארי, רון והרמיוני בשלבים שונים של עלילות הסרטים (מהסתודדות במועדון גריפינדור ועד הבגדים שלהם כמבוגרים והורים לילדים בסצנת הסיום בסרט האחרון),  ועד לתלבושות של החבורה של וולדמורט. מלבד תלבושות תוכלו לראות אביזרים שהציתו את הדמיון מבקבוקי הזיכרונות ועד האביזרים שיצרו את המשרד המצועצע של פרופסור אמבדריג’ – יריבתו “השמרנית -ממסדית” של דמבלדור ומכאן גם של הארי. אפשר גם להזכיר בהקשר זה את העובדה שתכלו לראות איך יצרו את החיות והמפלצות הקסומות בסרטים ואיך העניקו להם חיים בצורה כוה משכנעת.

החלק המציג את הצילום של מועדון גרינפדור

החלק המציג את הביגוד ותפאורת הצילום של מועדון גרינפדור למי שרוצה להרגיש בהסתודדיות הסודיות של רון הרמיוני והארי (צילום: Robert Clarke)

הפספורט המלווה

חווית הביקור שלכם באטרקציה מתחילה בהנפקת פספורט שילווה אתכם בעולם הקסום של סרטי הארי פוטר. אפשר לאסוף את הפספורט ולהחתים אותו אצל אנשי הצוות של האטרקציה, והוא כולל משחקי טרוויה מלווים ואפשרות לצבור נקודות להמשך הביקור.  במידה ולא אספתם את הפספורט בכניסה לא נורא. תוכלו לאסוף אותו אצל שאר אנשי הצוות.

המסך הירוק ושלל אפקטים ויזואלים

אחת האטרקציות המוכרות ואהובות שיש באולפנים היא האפשרות לעשות שימוש במסך ירוק שממחיש איך צלמו את תחרויות הקווידיץ’ או איך הארי טס בשמיים באופנע של האגריד. תוכלו לחוות זאת בעצמכם ואף לעוף בשמיים – כמובן שאם ממש תרצו תוכלו לרכוש את הצילום למזכרת (וגם את הגלימה, וגם את המטאטא…). אבל החוויה היא לא רק המסך הירוק, תוכלו לראות איך יצרו את השעונים הקסומים, את הערבה המרביצה, ואת הדלת לחדר הסודות.

אופציות נוספות לכרטיסים ולחבילות הכוללות הסעה מלונדון לאולפני WB והארי פוטר

אופציות נוספות לכרטיסים ולחבילות הכוללות הסעה מלונדון לאולפני WB והארי פוטר

המלצות "הכל על" למבקר באתר הארי פוטר

 • הסיור מותאם לכל הגילאים מעל גיל 8. לדעתנו ילדים קטנים מידי פחות יהנו מהאתר, לעומת זאת מבוגרים (במיוחד תיירים בשנות העשרים והשלושים שגדלו על הספרים והסרטים) יהנו מאוד. הבעיה הגדולה היא שהאולפנים נמצאים מחוץ לעיר וקשה להגיע אליהם עצמאית. לצורך כך יש את אופציות החבילה הכוללת כרטיסים והסעה כמו זו המוצעת בעמוד זה. אפשר לראות מספר חברות המשווקות חבילה זו למשל Viator (ראו לינק זה) ו Get Your Guide (ראו לינק זה). ישנה עדיין אפשרות להגיע עצמאית לאתר. זה כמובן יותר זול, אך דורש התנהלות מול התחבורה הציבורית האנגלית או שימוש ברכב שכור. ההמלצה שלנו למרבית התיירים ובמיוחד למשפחות המבקרות בלונדון עם ילדים לעשות שימוש בחבילות המוצעות או דומות להן.
 • הורים לילדים קטנים שמלווים את האחים הקטנים (או אתכם?) יש אפשרות במסעדה לקבל מים חמים ללא עלות להכין אוכל לקטנות ולקטנים. יש פינה שקטה לילדים קטנים שמשמשת גם כמקום מתאים להנקה/שאיבה. כמובן שיש פינות החתלה מאוד נוחות ומסודרות באתר ובאופן כללי אפשר לומר שהוא ידידותי מאוד להורים לילדים בכל הגילים.
 • סך כל הביקור באתר עצמו אורך בין שעה וחצי לשעתיים וחצי למבקר ממוצע, כתלות ברמת העניין שלכם המהירים ממש עושים אותו בחצי שעה, למעריצים השרופים הוא יכול לקחת גם חמש-שש שעות. ילדים עד גיל שנתיים לא משלמים על כרטיסים.
 • מעריצים שרופים? מלבד הפספורט המלווה עם משחקי הטרוויה ישנה אפליקציה מלווה לביקור של מועדון המעריצים של הארי פוטר ובה תוכלו לגלות סודות נוספים שיעמיקו את חווית הביקור שלכם באטרקציה – להורדת האפליקציה בגוגל פלי להורדת האפליקציה באפ סטור. בכל חלקי האולפנים ישנן נקודות בהן ניתן לסרוק קוד שיוביל אתכם לעוד פיסות תכנים ייחודיות. אנשי הצוות יודעים לעזור גם בהתקנת האפליקציה וגם במציאה וסריקה של אותם קודים בתחנות השונות.
 • למשדרגים ישנו ספר / מדריך בכריכה קשה שניתן להזמין בנוסף לכרטיס הכניסה ומחכה לכם בהגעה לאולפנים.
 • מעבר להדרכה של המדריכים בתחנות השונות יש המזמינים את ההדרכה הדיגיטלית של המקום – היא לא מאוד יקרה, והתגובות שקבלנו עליה שהיא מומלצת (יש בשלל שפות, כמובן שיש באנגלית אין בעברית).
 • מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש (ההמלצה שלנו לפחות שבועיים קודם, עדיפות לשלושה). המלצה זו נוגעת הן להזמנה של כרטיסים בלבד לאתר והגעה עצמאית, והן בהזמנת חבילה הכוללת הסעה לאתר. האטרקציה מבוקשת מאוד ונמכרת הרבה זמן מראש. המלצה זו נכונה עוד יותר בתקופת הקיץ וחופשות מקומיות. קרו כבר מספר פעמים שגולשים בקשו את עזרתנו בהזמנה של האטרקציה וכבר לא נשארו להם מקומות פנויים בתאריכים המדוברים. אנו מאוד ממליצים למי שמתעניין בהמלצות כגון אלו, להציץ גם בעמוד המקיף הבא: המלצות והנחות לנוסעים ללונדון, חובה לבקר לפני הזמנה!
 • שימו לב, ההזמנה באתר הרשמי (ראו קישור בתחתית העמוד) היא כמעט תמיד תהייה הזולה ביותר. הבעיה שקשה מאוד להשיג שם כרטיסים, החברות השונות המוכרות את הכרטיסים למעשה קונות אותם מראש ומעלות מחירים או מחברות אותם לשירותים נוספים כמו הסעות ממרכז העיר. לא פעם למרות שזה מבאס זו בעצם הדרך היחידה להשיג כרטיסים לאטרקציה. לעיתים אפשר להמתין ולבדוק האם משתחררים לאתר הרשמי כרטיסים שאנשים שהזמינו אותם בעבר החזירו או ביטלו. בחודשי הקיץ ובחופשות זה הרבה פחות סביר שזה יקרה.
 • רבים מחובבי הארי פוטר בוחרים להגיע גם למחזמר הארי פוטר והילד המקולל המצליח שממשיך את הסיפור מהנקודה בה ג’יי קיי רולינג הפסיקה. עוד על המחזמר תוכלו לקרוא בעמוד הסקירה שלנו עליו, כרטיסים מראש ניתן לרכוש כאן (מומלץ שכן מדובר באחד ממחזות הזמר הפופולאריים בעיר). שימו לב כי מדובר במחזמר בשני חלקים, כל אחד אורך בערך שעתיים וחצי.

מי שהתעניין בעמוד זה אולי יתעניין גם בעמודים הבאים:

מידע שימושי

 • אתר האינטרנט של האטרקציהwww.wbstudiotour.co.uk
 • כתובת: Studio Tour Drive, Leavesden WD25 7LR, בריטניה