הפירנאים של קטלוניה

הפירנאים הם רכס הרים באורך של כ-430 ק”מ, שנמצא על גבול צרפת – ספרד, מהים התיכון ועד לאוקיינוס האטלנטי. רכס הרים זה מחולק לחלקים שונים שלעיתים אינם בעלי הבדל גיאוגרפי, אלא מדיני-מוניציפלי בלבד. החלק המזרחי ביותר של הפירנאים הינו החלק של הפירנאים הקטלונים שמתחילים מאזור קוסטה בראווה ועמק חירונה, ומטפסים לכיוון צפון מערב.

דפי מידע באתר על הפירנאים של קטלוניה

עמק נוריה Val de Nuria

עמק נוריה הוא עמק הנמצא בפסגה של הרי הפירנאים של קטלוניה. הוא מעניק לתייר שילוב של אתר בעל נוף מרשים, אתרים היסטוריים והרבה פעילויות ואטרקציות ברמות שונות ולגילאים שונים... המשך לקרוא »

איגואסטורטס Aigüestortes

איגואסטורטס‏ (aguies tortes) היא שמורה לאומית הממוקמת בפירינאים של קטלוניה. שמורה לאומית זו היא השמורה הלאומית היחידה בקטלוניה ואחת משתי השמורות הלאומיות היחידות... המשך לקרוא »

ריפול Ripoll

ריפול (Ripoll) היא עיירה קטנה הנמצאת בתחילת הטיפוס לפירנאים של קטלוניה. זוהי בירת אזור "ריפול" שנמצא בצפון מערבו של חבל קטלוניה הספרדי. העיירה נמצאת בעמק הנוצר מחיבור נחלים גדול... המשך לקרוא »

ריבס דה פרסר Ribes de Freser

ריבס דה פרסר (Ribes De preser) היא בירת עמק ריפול שנמצא בחלק המזרחי של הפירנאים של קטלוניה... המשך לקרוא »

אלפ Alp

העיירה אלפ (Alp) הינה עיירה קטנה וציורית (כ-1800 נפשות) הידועה בעיקר בשל אתר הסקי המפורסם שסמוך לה La Molina... המשך לקרוא »

סורט Sort

העיירה סורט (Sort) היא בירתה של אזור קומרקס, ושייכת מבחינה מוניציפלית ל-ליידה (Lleida) אשר בחבל קטלוניה המרהיב. היא ממוקמת בפירנאים כ-692 מטר מעל פני הים... המשך לקרוא »

אולוט Olot

אולוט (Olot) אשר ממוקמת במחוז חירונה בחבל קטלוניה, הינה בירתה של קומרקה ב-Garrotxa בפירנאים... המשך לקרוא »Custom HTML

בסלו Besalu

בסלו (Besalu) הינה עיר קטנה בקטלוניה שבספרד, הנמצאת בתחום השיפוטי של מחוז חירונה ונמצאת כ-31 ק"מ מבירת המחוז חירונה. העיר הוקמה במאה ה-6 ע"י שבטים קאלטים שהיו באזור. העיר מוקפת חומה ומבנים עתיקים... המשך לקרוא »

קווראלבס Queralbs

קווארבלס (queralbs) הינה עיירה קטנה הממוקמת בנקודה המיושבת הגבוהה ביותר באזור עמק נוריה היפהפה שנמצא בהרי הפירנאים. הכפר נמצא בתחומה השיפוטי של חירונה (girona) ובשטחו של חבל קטלוניה המקסים... המשך לקרוא »

עמק בוי Vall de Boi

עמק בוי (Boi) המרהיב ביופיו שוכן למרגלות הרי הפירנאים, בשטחה המוניציפלי של העיר ליידה, אשר בחבל קטלוניה האוטונומי והמקסים. בעמק בוי תוכלו למצוא 9 כנסיות רומנסקיות ידועות שבגללן נחקק עמק זה כאתר... המשך לקרוא »

ויילהה Vielha

ויילהה (Vielha) היא רשות מוניציפלית בקומרקס של עמק אראן אשר בחבל קטלוניה. וילהה היא למעשה איחודן של 13 עיירות שהיו קיימות באזור קודם לכן, ואוחדו לרשות אחת בשנת 1970... המשך לקרוא »

ליידה Lleida

ליידה (Lleida) היא אחת הערים העתיקות בחבל קטלוניה, והיא עיר הבירה של הפרובינציה ליידה. העיר העתיקה מציעה אתרים רבים למבקר, כמו גם מרכז תיירותי ותחבורתי חשוב באזור זה... המשך לקרוא »

אורגל Urgell

העיירה המופלאה אורגל שוכנת בצפון מזרח-ספרד, בפירנאים אשר ב חבל קטלוניה המרהיב. העיירה מהווה את עיר הבירה המרכזית של המחוז Alt Urgell, ונקראית בשמה המלא La Seu d'Urgell. אורגל ממוקמת על מפגשם של... המשך לקרוא »

מפה

[wpgmza id=”15″ cat=”5″ marker=”1679″ zoom=”6″]