ליידה Lleida

מידע כללי והיסטוריה

ליידה (Lleida) אחת הערים העתיקות בחבל קטלוניה. הינה עיר הבירה של מחוז ליידה והיא אחת הערים הגדולות בחבל קטלוניה. העיר ליידה היא מוקד פופלארי לתיירים המחפשים איזה שהוא מרחב עירוני בתוך כל הנוף של הפירנאים הקטלונים וכך פוגשים באזור תיירים רבים לפני ואחרי הביקור, הסקי או הטרק באתרים ובשמורות השונות (בעיקר האיגואסטורטס ואורדסה המופרסות) או תחנת עצירה לבעלי רכב שכור בהנוסעים בין סארגוסה לברצלונה ומחפשים תחנת עצירה נעימה.

ליידה, היא תחנת עצירה נהדרת שמרבית העניין שבה מרוכז במרכז העתיק של העיר המציעה מספר אתרים קטנים למבקר, מרכז מידע והצטיידות תיירותית, וכמה מסעדות פופלאריות. בנוסף בעיר יש לא מעט פאבים שמייצרים את חיי הלילה של העיר – מרבית הפאבים המוכרים והפופולארים מרוכזים בEls Vins Vells הרובע הבוהמייני של ליידה.

**פרסומת**הידעת?

ליידה הצמיחה מקרבה כמה ספורטאים טובים כאשר המוכר מכולם הוא לא אחר מאשר קארלוס פיול – הקפטן הותיק של קבוצת הכדורגל של ברצלונה – שלמרות היותו אחד מסמלי העיר ברצלונה נולד וגדל כאן בליידה.

ישן וחדש – העיר החדש והעיר העתיקה של ליידה

סביב לעיר ישנם מסלולי הליכה, אתרי סקי (בעונה) אתרי רכיבה על סוסים, מסלולים ייחודים לצפרים, נקודות המיועדות לדייגים (לא פשוט נושא הדייג בפירנאים והוא מותר בנקודות מוגדרות ואחרי תהליך בירוקראטי של הוצאת רישיון).

לעיר הסטוריה ארוכה (כנראה מקום היישוב הוותיק ביותר בקטלוניה) – מתועדת באזור התיישבות אנושית מימי הברונזה בערך והיא היוותה מחוז התנגדות חשוב כמעט בכל המלחמות שאזור צפון ספרד חווה (עוד מימי הרומאים דרך התקופה המוסלמית ועד לניסיון ההתגוננות הספרדי כנגד נפוליאון).

אתרים מרכזיים

  • קתדרלת La seu vella העתיקה
  • כנסיית סן לורנסו מהמאה ה-12
  • מוזיאון ליידה- מוזיאון ההיסטוריה של העיר
  • מרכז לאומנות עכשווית- לה פאנרה

**פרסומת**מידע שימושי

  • הגעה ליידה:
    • ברכב פרטי: ההגעה עם רכב פרטי מברצלונה מתבצעת על כביש A-2, נסיעה זו לוקחת כשעה וארבעים (163 ק”מ). מידע נוסף על השכרת רכב באזור ראה עוד תחת השכרת רכב בקוסטה בראווה והשכרת רכב בספרד.
    • ברכבת: מברצלונה ניתן לקחת רכבת של חברת RENEFE מתחנת Barcelona- Sants ולרדת בתחנה הנקראת: Lleida נסיעה זו לוקחת שעה ושמונה דקות.
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי