ריבס דה פרסר Ribes de Freser

מידע כללי והיסטוריה

ריבס דה פרסר (Ribes De preser) היא בירת עמק ריפול שנמצא בחלק המזרחי של הפירנאים של קטלוניה.
יש הרואים את העיירה כבירתו של עמק נפרד הקרוי גם הוא עמק ריבס. העיירה נמצאת על פיצול נהרות (פרסר, וריגראד), שמעניקים לעיירה את צורת ה-V הייחודית שלה.

העיירה היא דוגמה קלאסית לעיירות האזור, שקטה, נעימה ונוחה. היא מתפרסנת בעיקר מתיירות, הן בקיץ (ספורט אתגרי, מסלולי הליכה ונוף) והן בחורף (סקי על מגוון האפשרויות והרמות).

**פרסומת**נהר פרסר החוצה את העיירה (צילום מקורי)

אתרים מרכזיים

העיירה היא נקודת הזינוק הפופולארית לאחד מאתרי התיירות היפים של קטלוניה – עמק נוריה. מהעיירה יוצאת רכבת השיניים (Cremallera) העולה לעמק, שנמצא בתוך ההרים (זו היא הדרך היחידה להגיע לעמק שלא ברגל).
זו אינה התחנה היחידה של רכבת השיניים, יש תחנה נוספת בעיירה קווראלבס (Querallebs), ולמרות שישנם מדריכי טיולים מנוסים הממליצים לעלות לעמק דווקא מהתחנה השנייה (זה החלק היפה של הנסיעה) תכנת ריבס דה פרסר היא התחנה המוכרת והפופולארית לעלות לעמק נוריה, פשוט כי ההגעה לעיירה יותר נוחה, יש בה יותר אפשרויות חניה ויש בה גם מוזיאון קטן שמסביר כיצד ה”קרמלרה” פועלת ואת ההיסטוריה שלה (לחי”רניקים שבינינו היא עובדת על פי מנגון ראצ’ט המפורסם של מקלע נגב).

מלבד זאת אפשר לטייל (או ללון באחת מהעיירות/כפרים) היפים שיש סביב העיירה: טוסס, פרדינס, אללבה, פויגסק, וונטולה וכדומה.
אפשר ליהנות מהמים המינרלים שמופקים בסמוך לעיירה, לטייל במכרות הסמוכים וליהנות מפעילויות הקיץ והחורף שיש לעמק ריבס ולעמק ריפול להציע.

 

רחובות העיירה ביריד חקלאי ומוזיאון הקרמלרה (צילומים מקוריים)

**פרסומת**מידע שימושי

  • איך מגיעים?
    • למי שמגיע עם רכב (ראה השכרת רכב בפירנאים והשכרת רכב בספרד) ההגעה לעיר מאוד פשוטה, ניתן להגיע אליה מדרום (כביש c-17) המגיע מברצלונה, או ממזרח דרך כביש N-260, המגיע מאולוט וחירונה. בכבישים אלו תגיעו לריפול. משם תמשיכו צפונה 14 ק”מ על כביש N-260 עד לריבס דה פרסר.
    • למי שנוסע בתחבורה ציבורית, אפשר לקחת לעיירה אוטובוס מברצלונה (יש מספר פעמים בודדות ביום) או אוטובוסים מויק, מאולוט או מריפול. העיירות הגדולות הקרובות. ישנו גם רכבת פרברית R3 המגיע ליעד.
  • מידע תיירותי על העמק: https://www.vallderibes.cat/index.php/en.html
  • מידע תיירותי על ריבס דה פרסר (בספרדית): https://www.ajribesdefreser.cat
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי