סירמיונה | Sirmione

שימו לב! כדאי להישאר מעודכנים בנוגע להנחיות והגבלות הקורונה באגם גארדה, ההנחיות ליוצאים מישראל לאיטליה וההנחיות לחוזרים לישראל מאיטליה. תוכלו לקרוא על כך בעמוד הנחיות הקורונה באגם גארדה.

העיירה המבוקרת ביותר של אגם גארדה

מידע כללי והיסטוריה של סירמיונה

סירמיונה (Sirmione) היא העיירה המבוקרת ביותר על ידי תיירים הנמצאת על שפת אגם גארדה, בנפת ברשה שבמחוז לומברדיה, בצפון איטליה. לסירמיונה מבנה אגדי ומלא השראה- היא יושבת על חצי אי צר וארוך הבולט אל תוך אגם גארדה. המרכז ההיסטורי של סירמיונה, העיר העתיקה, משומר יפה, ומוקף בחומה עם צריחים ומצודה- מראה מיוחד מאוד.

גגות סירמיונה שלשפת האגם (תמונת מקור)

הטיילת של העיירה סירמיונה (צילום מקורי)

**פרסומת**היישוב האנושי בסירמיונה התחיל לפני כ-5,000 שנה, כאשר בתקופה הרומית העיירה שימשה כריזורט נופש של האליטה. המיקום הייחודי של העיירה הפך אותה למרכז חזק בימי הביניים, והיא חלשה על התנועה בחלקו הדרומי של אגם גארדה. במשך הרבה מאוד שנים נאבקו על השליטה בעיירה שליטים איטלקים שונים (היא החליפה ידיים בין שליטי ונציה, ורונה, ולומברדיה) וניתן לומר שתקופות ארוכות שימשה העיירה כגבול בין ונציה לבין מילאנו ובעצם עד היום היא גבול שבין מחוז ונטו למחוז לומברדיה (למי שתהה מה מסמן הקו המקווקו שעובר בעיירה ומסומן בחלק מהמפות). למעשה עיקר ההתפחות של העיר העתיקה של סרימיונה נובעת מהמצודה שעמדה פה ומהחיילים שהיו יושבים בה, ובעיר עצמה קשורים הרבה סיפורים (וצלקות) מאותן תקופות לחימה.

מצודת סקליג׳רו והחומות של סירמיונה – שריד להיותה של סירמיונה עיר גבול למודת קרבות (צילום מקורי)

בעבר הקרוב יותר היה לעיירה “ניחוח” קצת גבוה ותדמית של עיר נופש למעמד הגבוה, היא משכה אליה אורחים חשובים כמו לורד ביירון, ג׳יימס ג׳ויס, ג׳ורג׳ אורוול, המינגאווי, צ׳רצ׳יל ועוד. בימינו סירמיונה מבוקרת לא רק על ידי האליטה, וחוץ מהעיר העתיקה היפה שלה, עצם היותה עיירת נופש לריזורטים השתמר עד היום. היא מושכת תיירים רבים (גם תיירים ישראלים רבים) במיוחד בקיץ, עונת התיירות של האגם. התיירים המגיעים לפה הם כמעט מכל הסוגים והגוונים (הרבה מאוד משפחות וקבוצות באות ללון פה – ראו גם אגם גארדה למשפחות מחד, מצד שני בשנים האחרונות העיירה התחילה למשוך אליה גם תיירות לגיל הזהב שמוצאים אותה אטרקטיבית ביותר) את האופי היותר אקסקלוסיבי ויוקרתי היא משאירה ליעדים אחרים כמו אגם קומו, ואפילו יעדים אחרים על שפת אגם גארדה כמו ריבה דל גארדה.

תיירים ברחוב הראשי של העיר העתיקה של סירמיונה – סירמיונה היא היעד המתוייר ביותר באזור (צילום מקורי)

כנרמז לעיל, העיירה סירמיונה הפכה להיות אחת מהמוקדים החשובים לתיירות ישראלית בצפון איטליה. סיבה זו נובעת ממרכזיותה בכל האמור לתחבורה, קניות ומסעדות. קרבתה למוקדי התיירות כמו גארדה לנד והחלק הדרומי והמפותח של אגם גארדה. החיבור העמוק בין משווקי התיירות באזור למשווקים הישראלים והעובדה שיש בעיירה סירמיונה תשתית מאוד נוחה גם לתייר הדתי ושומר המסורת (מלונות כשרים למשל, מסעדות, מניינים וקרבה יחסית לונציה שהיא יעד נוח מאוד לתייר הדתי, ראו גם דתיים בונציה ואגם גארדה לדתיים ושומרי מסורת). עובדה זו גורמת לכך שאפשר למצוא בעיירה מידע בעברית, שילוט בעברית ואף מוכרים ורוכלים שיענו לכם בעברית לשאלה “כמה עולה הגלידה”.

שלט על מלון ומסעדה כשרה בכניסה לסירמיונה – העיירה נוחה מאוד לתייר הדתי ושומר המסורת (צילום מקורי)

שלט בעברית בשוק של סירמיונה – המוכרים בעיירה מורגלים לתייר הישראלי, חלקם יבינו אתכם ויענו לכם בעברית
(צילום מקורי)

הידעת?

סירמיונה היא לא רק עיירת תיירות אהובה במיוחד על התייר הישראלי, היא גם זירת מחקר שוקקת. מתבצעים בה מחקרים רבים בתחום הביולוגיה ומיקרו-ביולוגיה ימית. אפשר למצוא לא מעט חוקרים בתחום מסתובבים באזור הלשון היבשתית הנכנסת לתוך אגם גארדה. בנוסף העיירה היא קר פורה לניסויים וסקרים בתחום הרפואי. והיא משמשת כמקרה בוחן ללא מעט מחקרים רפואיים.

מה רואים?

סירמיונה היא המוקד התיירותי המרכזי ביותר באגם גארדה ואחד המרכזים התיירותים החשובים של צפון איטליה. היא כוללת בתוך העיירה וסביבותיה הרבה מאוד אפשרויות בילוי (מפארקים וספורט מים ועד מסעדות, יקבים וכרמים). בתוך העיירה עצמה, עיקר האתרים ונקודת העניין מרוכזים בעיר העתיקה של סירמיונה. נעים במיוחד לשוטט ברחובות העיר העתיקה, שאינה גדולה מאוד אך היא ציורית, שוקקת וכוללת כמה נקודות עניין מעניינות כמו מצודות, בתי מלאכה, כנסיות, חנויות עתיקות ואומנות, בתי קפה וכמובן הרבה גלידריות. בנוסף לסירמיונה יש חוף רחצה עם מים צלולים ויפים המזכירים את ג׳מייקה, ותיירים רבים מגיעים לצוק הצופה לחוף ומוקף משלושה כיווניו במימי אגם גארדה. לבסוף שווה להזכיר את האתרים הארכיאולוגים המעניינים שיש בעיירה המשוייכים לתקופות הקדומות בה ישבו אנשים בעיירה.

מבנה טיפוסי בעיר העתיקה של סירמיונה (צילום מקורי)

חנות מזכרות בעיר העתיקה של סירמיונה – חדי העין יזהו גם חנוכיה בין החפצים השונים העומדים למכירה
(צילום מקורי)

אתרים מרכזיים בסירמיונה

 • העיר העתיקה ומצודת סקליג׳רו (Centro Storico Sirmione, Castello Scaligero)

זהו יעד חובה בסירמיונה (לא חובה להיכנס פנימה, אלא מספיק לעבור לידו), מצודה גדולה וגבוהה מהמאה ה-13, ומראש המגדל שבה נוף מדהים אל אגם גארדה והסביבה. מצודה זו מדגימה את כוחה של סירמיונה, שהתחזק בימי הביניים, כאשר העיירה חלשה על התנועה בחלקו הדרומי של האגם. המצודה מרשימה מאוד, והיא הדרך היחידה להיכנס אל תוך העיר העתיקה של סירמיונה, שנמצאת בקצה חצי האי, כך שעוברים דרכה אל העיר העתיקה בין כה וכה.

מצודת סקליג׳רו הדרך היחידה להיכנס אל העיר העתיקה של סירמיונה (תמונת מקור)

המבקרים במצודה יוכלו להיחשף למצודת ימי ביניים קלאסית עם שיפורים ותוספות שהתקיימו בה עד המאה 19 – אנשי הצבא והמתעניינים בנושא יהנו מאוד ממצודה שממחישה בצורה מובהקת שיטות כמו יצירת עומק, שימוש במכשול ותצפית, היקפיות וכדומה. בנוסף בתוך המצודה אפשר להיחשף לסיפורה של השליטה הונציאנית באזור כולל האנקדוטה המרתקת על דרך הבאת האוניות של ונציה שנועדו לשלוט בים הגדול לאגם גארדה הקטן.

עופות המים החיים היום בתעלת המצודה העתיקה (צילום מקורי)

המלצות למצודת סקליג׳רו:

 • הביקור במצודה מתאים גם לתיירים שאינם מתעניינים בלחימה או היסטוריה. במיוחד משפחות עם ילדים יהנו מדגמי הנשקים והשריונות ומעופות המים שנמצאים בתעלת המצודה (שפעם שימשה מכשול לכובשים פוטנציאלים).
 • אין לבלבל בין מצודת סקליג׳רו של העיירה סירמיונה, לבין מצודת סקליג׳רו של העיירה מלצ׳סינה ולבין מצודת סקליג׳רו של טורי דל בנאקו. כולן עם שם זהה אך נמצאות בעיירות שונות!
 • ניתן להצטרף לסיור במגדל (בתשלום)- המאפשר עלייה לראש המגדל. זוהי הזדמנות טובה לתמונות מעולות.
 • זמן הביקור המומלץ- כשעה וחצי.
 • מכיוון שסירמיונה, בעיקר העיר העתיקה והמצודה, פופולריות מאוד (במיוחד בעונת הקיץ), מדובר במקום עמוס מאוד. המלצתנו- הגיעו אל המצודה כמה שיותר מוקדם (גם אם זה אומר להתעורר מוקדם בבוקר), עדיף ממש בשעת הפתיחה. מעט זמן לאחר מכן המצודה מתמלאת במבקרים.
 • יש לשים לב שהמצודה נסגרת אחרי הצהריים.
 • יש לקחת בחשבון שמדובר בלא מעט מדרגות לראש המגדל, העלייה אליו לא מתאימה לבעלי מוגבלות בתנועה, למידע נוסף על אגם גארדה למוגבלי תנועה.
 • חשוב להבין – העיר העתיקה היא מאתרי החובה של סירמיונה. גם אם אתם בוחרים לא לשלם ולהיכנס למצודה, אתם תראו אותה מבחוץ בין כה וכה מפני שהיא הדרך היחידה להיכנס לעיר העתיקה.
 • דרך ההגעה המומלצת (והיחידה האפשרית!) היא ברגל.

כתובת: Piazza Castello, 34, 25019, סירמיונהאגם גארדהאיטליה.
שעות פתיחה: כל ימי השבוע למעט ימי שני, בין השעות 8:30-19:00.

 • מערות קטולו – גרוטה די קטולו (Grotte di Catullo)

זהו אתר החובה השני בסירמיונה אחרי העיר העתיקה והמצודה. מדובר באתר חפירות ארכיאולוגיות של הריסות וילה רומאית, הנמצאות ממש בקצה חצי האי. בכניסה ישנו מוזיאון קטן המספק מידע, ומהאתר נופים מעוררי השראה ומטעי זיתים טיפוסיים עם עצים עתיקים. למתעניינים בארכיאולוגיה- לחצו כאן למידע על אתר ארכיאולוגי נוסף בעיירה.
המלצות למערות קטולו:

 • בקיץ, אם אתם לנים בעיר העתיקה של סירמיונה, מומלץ להגיע אל המערות בהליכה רגלית בשעות הבוקר המוקדמות לפני שנעשה חם מדי.
 • בין אם אתם לנים רחוק או קרוב- עדיף להגיע לאתר כמה שיותר מוקדם, לפני המולת התיירים (שיכולה להיות די משמעותית בעונת הקיץ) ולפני שמתחיל להיות חם מדי. במקרה כזה, כדאי להגיע עם כסף קטן שכן לעתים ממש בשעת הפתיחה חסר בקופה עודף.
 • בכניסה למוזיאון יש פארק ובית קפה קטן בו ניתן לנוח ולהתקרר.
 • יש לשים לב שהמצודה נסגרת אחרי הצהריים.
 • מחיר הכניסה לאתר הוא מספר יורוים (€) בודדים והוא שווה לכל כיס – שווה גם למי שאינו פריק של היסטוריה וארכיאולוגיה.
 • שימו לב בתכנון שלכם שהאתר סגור בימי שני.
 • למרות שמדובר באתר ארכיאולוגי האתר מתאים למשפחות עם ילדים שמאוד נהנים בו, (לקריאה נוספת על – אגם גארדה עם ילדים).
 • אומנם זהו אתר תיירות מומלץ ביותר בסירמיונה, אם כי אין לצפות לראות אתר ארכיאולוגי ראשון במעלה.
 • אם אתם מתעניינים בארכיאולוגיה, שווה לבדוק גם את האתר הארכיאולוגי הזה בסירמיונה.

כתובת: Piazza Orti Manara, 4, 25019, סירמיונהאגם גארדהאיטליה.
שעות פתיחה: ימי ראשון 9:30-18:00, ימי שני סגור, ימי שלישי-שבת 8:30-19:00.
אתר אינטרנט: https://www.grottedicatullo.beniculturali.it/index.php?en/1/home

האתר הארכיאולוגי גרוטו די קטולו, וברקע ניתן לראות את צבעו המטמטם של אגם גארדה
(צילום: David Blaikie, רישיון)

 • חוף ג׳מייקה – ספיאג׳ה ג׳מייקה (Spiaggia Giamaica)

זהו החוף הפראי והיפה ביותר של סירמיונה, שנמצא ממש מתחת למערות קטולו, בקצה של חצי האי. ההגעה אליו היא רגלית – צריך ללכת דרך שולי מערות קטולו, לאורך הצוק, דרך המים. כשתגיעו למאחורי האתר הארכיאולוגי של קטולו, ומצודת מנרבה ממש מולכם- תמצאו חוף (שלא סתם נקרא ג׳מייקה), ובו מי טורקיז צלולים ואבנים חלקות, פיסה קטנה של גן עדן.

המלצות לחוף ג׳מייקה:

 • ההגעה אל החוף לא פשוטה ולכן לא מומלצת למשפחות עם ילדים קטנים או לבעלי מוגבלות בתנועה.

כתובת: נ.צ 45.502854, 10.606528, אגם גארדהאיטליה.

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.
חוף ג׳מייקה בסירמיונה בשעת שקיעה

חופים נוספים מומלצים בסירמיונה:

 • חוף לידו דל ביונדה (Lido dell Bionde) – מדורג כחוף עם המים הנקיים ביותר באגם כולו, ומימיו באמת צלולים מאוד.
 • חוף סנטה מריה (Santa Maria) הוא חוף הרחצה הפומבי המרכזי, פופולרי בקרב משפחות (למידע מורחב על – אגם גארדה למשפחות) ויש בו מקום רב לילדים לשחק.

“החוף הפראי” של סירמיונה (צילום מקורי)

 • כנסיית סן פיאטרו – קייסה די סן פייטרו אין מאווינו (Chiesa di San Pietro in Mavino)

הכנסייה העתיקה ביותר בסירמיונה, שופצה במאה ה-14, ובה ציורי קיר פרסקו מהמאות ה-12 וה-16, ומגדל פעמון מתחילת המאה ה-11. היא נמצאת קרוב למערות קטולו (או חוף ג׳מייקה) ולכן ניתן לשלב את הביקור בשניהם. זוהי כנסייה קטנה, שאינה מרשימה מבחוץ, אך מבפנים היא מפתיעה.

המלצות לכנסיית סן פיאטרו:

 • הכנסייה היא אפשרות טובה להתחמק מההמולה התיירותית של העיר שכן היא פחות מבוקרת מהאתרים הפופולריים יותר. המקום שקט ושליו.
 • בעונת הקיץ לעתים מתקיימים בכנסייה קונצרטים בערבים. במידה ואתם מגיעים לקונצרט, כדאי להביא כרית או פיסת בד לשבת עליה.
 • אין מה להגיע אל הכנסייה במיוחד, אך אם אתם מגיעים כבר לחוף ג׳מייקה או למערות קטולו כדאי לשקול ביקור קצר בכנסייה.
 • זמן הביקור המשוער- כשעה.

כתובת: Piazza Orti Manara, 4, 25019, סירמיונהאגם גארדהאיטליה.
שעות פתיחה: ימי ראשון 9:30-18:00, ימי שני סגור, ימי שלישי-שבת 8:30-19:00.
אתר אינטרנט: https://www.grottedicatullo.beniculturali.it/index.php?en/1/home

כנסיית סן פיאטרו בסירמיונה (צילום: Luigi Chiesa, רישיון)

כנסיות נוספות:

 • כנסיית סנטה מריה (Chiesa di Santa Maria della Neve, Chiesa di Santa Maria Maggiore)- ברחוב צדדי במרכז העיר העתיקה.
 • כנסיית סנטה אנה (Chiesetta di S. Anna) – בעיר העתיקה.

למתעניינים בארכיאולוגיה- בסירמיונה נמצאים שני שרידים שמהווים חלק מבתי הכלונסאות הפרהיסטוריים בהרי האלפים, ומוכרזים כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק״ו. השרידים הם מ- 2500–1000 לפני הספירה, מתפרשים על גבי קצת יותר מ-11 הקטארים ושמם לוגאנה ווקיה (Lugana Vecchia). אתרים דומים נמצאים גם בעיירות מנרבה דל גארדה ופסקיירה דל גארדה.

המלצות "הכל על"

**פרסומת** • סירמיונה היא מבין עיירות החובה של אגם גארדה. אם אינכם לנים כאן, שווה בהחלט להגיע לכאן לחצי יום לסייר בעיירה ולהתרשם לפחות מהעיר העתיקה והמצודה. זמן הסיור בסוג כזה של ביקור אורך כשלוש שעות (כולל חניה, הגעה וחזרה לרכב). אפשרות אחרת היא להגיע לסירמיונה לשהות ארוכה ולצאת ממנה לטיולי כוכב באזור, וליהנות מהאטרקציות הנמצאות בתוך העיירה ובסביבתה. סוג כזה של חופשה יכול להיות מתאים לכמה ימים ואף לשבוע או שבועיים.
 • הכניסה היחידה לתוך העיר העתיקה היא רגלית דרך הגשר המתרומם של מצודת סקליג׳רו, ולא מתאפשרת כניסת רכבים. למגיעים לעיר עם רכב פרטי, יש להחנות אותו בחניונים הפזורים בעיר כאשר הפופולרי מכולם הוא חניון בפיאצלה פורטו (Piazzale Porto) – שם נמצא החניון הקרוב ביותר (וגם היקר ביותר ובקיץ העמוס ביותר שהכי קשה למצוא בו חניה), ולהמשיך משם ברגל אל העיר העתיקה (למידע נוסף על השכרת רכב באגם גארדה והשכרת רכב באיטליה). יש לקחת פרט זה בחשבון אם אתם מגיעים עם עגלות ילדים או כסאות גלגלים. כמו כן, בעונת התיירות (בקיץ), החניונים הקרובים ביותר לעיר העתיקה לרוב מלאים עד אפס מקום ואז אין ברירה אלא לחפש חניון רחוק יותר, במקרה זה ההגעה לעיר העתיקה ולחוף של סירמיונה יכולה להתבצע רגלית, באוטובוסים המופעלים על ידי העירייה או במונית. החניה בסירמיונה יותר יקרה מאשר בשאר עיירות האגם.
 • למחפשי הקניות השוק המקומי בסירמיונה מתקיים בימי שישי ברחבת הכניסה לעיר העתיקה. במשך שאר ימי השבוע ישנם דוכנים מעטים שבהם ניתן לקנות פירות, ירקות, גבינות ובשר מקומי. מדובר בשוק הנודד של אגם גארדה, וכאשר הוא מגיע לסירמיונה הוא נחשב לתצורה הגדולה שלו יחסית. בעיירה עצמה ישנן מספר חנויות ומתחמים מסחריים, אך מי שמחפש שופניג של ממש מומלץ לבקר בקניוני האאוטלט הנמצאים בטווח נסיעה (כמו Franciacorta Outlet Village – שנמצא 50 ק״מ לערך מסירמיונה).
 • סירמיונה כוללת אפשרויות לא מעטות של תחבורה ציבורית המגיעות אליה. לכן היא מבין חמשת העיירות הבודדות באזור שמתאימות לדעתינו לחופשה למי שאינו מגיע עם רכב (לצד העיירות גארדהבארדולינופסקיירה דל גארדה ודסנזאנו דל גארדה) ומעדיף התניידות בתחבורה ציבורית- ההגעה אליה באוטובוס קלה יחסית לשאר עיירות האגם, וכמו כן ניתן גם להשתמש במעבורת (למידע נוסף על תחבורה באגם גארדה). צריך רק לקחת בחשבון שהמלצה זו נכונה למי שמגיע לכמה ימים, לדעתינו ליום טיול אחד בלבד – לא מוצדק ״להיסחב” לכאן עם תחבורה ציבורית. בנוסף למי שמגיע לכאן לכמה ימים של שהות מומלץ לבדוק על אפשרויות לסיורים יומיים היוצאים מהעיירה. בצורה זו יאפשר לו לראות גם את הטבע הנפלא של האזור ללא רכב פרטי.

התחנה המרכזית של סירמיונה – התחנה המרכזית ביותר לתחבורה ציבורית באזור.
היא הופכת את העיירה לפופולרית בקרב התיירים המעוניינים להגיע לנופש בגארדה ללא השכרת רכב (צילום מקורי)

המלצות לקריאה נוספת

קריאה מקצועית:

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו איטליה למטיילים-Italy for travelers:

 • סרמיונה עם הילדים. אשמח להמלצה על מקום חניה, שייט באגם, מסעדה טובה ולא יקרה.
  • ​ממליצה בחום! היינו ביולי והסתובבנו הרבה זמן לחפש מסעדה, ממש על קו החוף המחירים היו ממש גבוהים או מסעדות שראינו עליהן ביקורות גרועות ונראו מלכדות תיירים… קצת יותר פנימה באזור של החנויות הגענו למסעדה מעולה, יפה ולא יקרה.
  • יש ממש בכניסה ליד הטירה לפני המחסום. פשוט מטיילים בהכול, יש כמה מסעדות טובות. תלוי בתקציב. יש חוף יפה, יש שייט, אבל צריך לבדוק איפה בדיוק. אנחנו לקחנו משהו פרטי ויקר קצת.
  • יש סירות טקסי שנראות די מפוארות ועושות סיבוב של כחצי שעה סביב סירמיונה. מאוד מומלץ. 50 אירו 5 אנשים.
  • אתם תראו חניון ציבורי לפני הכניסה לעיר העתיקה. מומלץ לבקר במצודה וללכת לטיול לכיוון העתיקות בחורשת עמי הערמון. לא לקנות כרטיס לעתיקות אצלנו העתיקות מרשימות הרבה יותר. לאורך הטיילת יש נביעה של מים חמים ואפשר לטבול בהם ידיים, האמיצים יכולים להתרחץ. יפה סירמיונה. תהנו!
  • יש בית מלון כשר ממש קרוב Olympic Kosher Holidays.
  • הנה החניה: Unnamed Road, Unnamed Road, 25019 Sirmione BS, איטליה.

מידע שימושי על סירמיונה

 • כתובת: Sirmione, 25019 Province of Brescia, אגם גארדהאיטליה.
 • איך מגיעים? 
  • באוטובוס- בסירמיונה תחנה מרכזית של אוטובוסים, והיא למעשה שער הכניסה אל אגם גארדה בתחבורה הציבורית. ניתן להגיע אליה מהערים הגדולות של איטליה- רומאונציה ומילאנו (אל כולן יש טיסות). כמו כן בקיץ (לא נפוץ אך קיים) לעיתים יש טיסות לנמל התעופה של ברשה (מהארץ עם קונקשן)- שהוא הקרוב ביותר לסירמיונה- כחצי שעה, וממנה גם כן יש אוטובוס לסירמיונה.
  • במעבורת- תחנת המעבורת בסירמיונה נמצאת בפיאצה ג׳יסוסה קארדוצ׳י (Piazza Gisose Carducci) במרכז ההיסטורי של העיירה. היא מקשרת אותה עם עיירות נוספות שעל שפת האגם, למידע נוסף על מעבורת באגם גארדה.
  • ברכב- העיירה נמצת על כביש SR11 ו-SP11 (כבישים ציבוריים מהירים שסלולים במקביל לחלק הדרומי של אגם גארדה). הכבישים הללו מתחברים בקלות לדרך האגרה ונציה – מילאנו (E-70). הנגישות עם רכב פרטי מאוד נוחה, בתקופת הקיץ צפויים לעיתים פקקים וגודש תנועה, כמו כן בעיות חניה. למידע נוסף על השכרת רכב באגם גארדה והשכרת רכב באיטליה.
  • בטיסה- שדה התעופה הקרוב ביותר נמצא בורונה, VRN – Verona Villafranca Airport. למידע נוסף על טיסות לאגם גארדה וטיסות לאיטליה.
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי