אגם גארדה עם ילדים – המלצות עלאטרקציות ולינה במתחם הנופש הפופלארי

מידע כללי

אזור אגם גארדה הוא אזור מושלם לטיול עם ילדים, בין אם אתם מטיילים עם תקציב נמוך (למידע מורחב תוכלו לראות את העמוד שכתבנו על – אגם גארדה בחינם) או לא, הקרבה אל מקור המים והנופש לצידו יכולים להסב לקטנטנים (והקטנטנות!) הנאה גדולה. אפשר להעביר בכיף לפחות מספר ימים עם שכשוכים יומיים במים. באגם יש מגוון אופציות לספורט ימי כמו בננות, שיט מודרך באגם ואל האיים שבו, סקי מים, שיט עם מפרש ועוד. בכללי ערים באיטליה הן משעממות במקצת לילדים, ולכן אזור האגם שיש בו מגוון אטרקציות מים מתאים להם במיוחד.

גארדה לנד מומלץ לביקור למשפחות עם ילדים - ילדים בכל הגילאים יהנו ממנוגארדה לנד אבן שואבת עיקרית למשפחות באגם גארדה (מומלץ להזמין מראש, לפרטים והזמנה)

רוב המשפחות שיגיעו לאגם גארדה יגיעו כדי להינות מגארדה לנד (רצוי להזמין כרטיסים מראש – למידע נוסף והזמנה) ומהפעילות הענפה שיש באגם למשפחות שבעיקר מרוכזת בחלק הדרומי שלו. לכן מרבית המשפחות המטיילות באזור ימתקדו באזור סרמיונה ודרום האגם ושם גם יחפשו את מיקום הלינה שלהם במלונות כמו:  Casa Gardenia, Residence Corte San Carlo או  BandB Al Sentiero. אנו ממליצים מאוד לקרוא את העמוד המקיף שלנו: מלונות ודירות מומלצים למשפחות באגם גארדה

משפחות וילדים בשיט תיירותי באגם גארדה בסירמיונה, למשפחות באגם גארדה יש שלל אפשרויות בילוי

רוב המשפחות שמגיעות לאדם גארדה יגיעו עם רכב שכור, והאזור מאוד מותאם לחופשה עם רכב צמוד עם כבישים נוחים וחניות יחסית נוחות מחוץ לעיירות התיורתיות (בתוך העיירות המרכזיות, התנועה עם רכב בקיץ פחות נוחה, ראו מידע רב בנושא בעמודים: השכרת רכב באגם גארדה והשכרת רכב באיטליה). במיוחד למי שמחפש רכבים גדולים שמאוד פופלארים על משפחות המטיילות באגם גארדה וצפון איטליה, אנו ממליצים להזמין רכב כמה שיותר זמן מראש, בגלל הביקוש הגבוהה שיש לרכבים בצפון איטליה במיוחד בקיץ (למי שחושש מהתחייבות אפשר להזמין בקישור זה רכב באיטליה עם אפשרות ביטול, ואפשר להזמין רכב בקישור זה עם הנחה בלעדית לגולשי הכל על). יש לא מעט מהתיירים המבקרים במקום בוחרים לוותר על הרכב ובוחרים לבוא עם תחבורה ציבורית, בעיקר הגעה ברכבת לסרמיונה (אליה ניתן להגיע מערים רבות באיטליה) שזו חוויה מאוד נעימה כשלעצמה לילדים (אנו ממליצים מאוד למשפחות להזמין כרטיסים מראש להבטיח מחיר הוגן וישיבה משותפת – מידע נוסף והזמנה ראו בלינק זה).
אטרקציות מומלצות לילדים באגם גארדה

תוסיפו לכל זה את מגוון פארקי השעשועים והמים שבאזור (הגארדה לנד לדוגמא ידוע ברמה עולמית, ומבוקש מאוד בקרב הישראלים), וקיבלתם חופשה משפחתית שכל ילד יהנה ממנה. באגם גארדה רכבת הרים היא באמת רכבת… הרים! אין כמו הנוף מראש מראש המסלול, ממנו רואים את ההרים האלפים המפורסמים, מתגלגלים ומשתפעים אל האגם העצום שמשובץ לו ביניהם.

הפארקים המרכזיים באזור האגם הם:

פארק אתגרי קטן נוסף לילדים הוא פארק אוונטורה הצפרדעים המעופפות שבטיניאלה. פארק נוסף שיש לציין הוא פארק סיגורטה, הוא לא פארק ייעודי לילדים- מדובר במעין גן ענק ובו ניתן לראות בין היתר פריחות מדהימות של פרחים.

הכניסה לגארדלנד – האטרקציה המרכזית לכל המשפחה באגם (צילום מקורי)

אתרים נוספים לילדים באזור אגם גארדה

ישנם לא מעט מרכזים המתאימים למשפחות המבקרות באזור. כדאי להתייעץ תמיד עם לשכות התיירות המקומיות (כך גם ניתן להתעדכן באירועים המתקיימים באזור), מידע על המודיעין לתייר בכל עיירה תוכלו למצוא תחת החלק של המלצות בעמוד על העיירה. להלן כמה הכוונות ואופציות נוספות לבילוי עם ילדים:

 • כל החלק הדרומי של האגם פונה מאוד למשפחות. זה לא רק הגארדלנד, אלו גם חופים המלאים משפחות עם ילדים, זו האווירה היותר סוערת ושוקקת ופחות שקטה (שמאפיינת את הצפון). בנוסף לכך האתרים הרבים, הדירות ואפשרויות הלינה המכוונות ללינה זולה של משפחות (לינת הקמפינג וכפרי הנופש הרבים בגארדה- לעמוד מרוחב בנושא – מלונות למשפחות באגם גארדה), המסעדות ועוד.
 • מבחינת טיולי שטח, דווקא ריבה דל גארדה, הצפונית מאוד, נוחה למטיילים עם ילדים. המפלים הסמוכים (מפלי ורונה) והאגם הסמוך (אגם טנו) הם מטיולי השטח הפופלאריים ביותר על התיירים המבקרים עם ילדיהם באזור.
 •  העליה להר באלדו במלצ’סינה היא חוויה לכולם, גם ילדים יהנות מהעליה ברכבל ומהתצפית העוצמתית.

לינה מומלצת עם ילדים

גם במקרה בו רכב שכור אינו בתקציב שלכם, אגם גארדה מתאים לחופשה משפחתית, שכן אפשר למצוא בית הארחה זול יחסית או אכסנייה בעיירה שנמצאת לשפת האגם בחלקו הדרומי והמרכזי וכך לא תזדקקו לרכב ברוב הימים. כאמור במקרה כזה עדיף ומומלץ מאוד לבחור אחת מהעיירות שנמצאות בגדה הדרומית של האגם, מהן יש הגעה קלה בתחבורה ציבורית, העיירות המומלצות ביותר במקרה זה הן (בסדר מצפון לדרום וממזרח למערב): גארדהבארדולינופסקיירה דל גארדהסירמיונה ודסנזאנו דל גארדה.

בימים שכן תרצו לצאת לחקור קצת מקומות אחרים ניתן לצאת לטיול יומי (דיי טריפ) של טיפוס הרים, רכיבה על סוסים, אל אתרים מעניינים. אטרקציות כאלה לפעמים כוללות הסעה מבית האירוח וחזרה. אפשרות אחרת בסוג כזה של חופשה הוא לעשות שימוש במעבורת ובשיט על האגם שמאוד נוח להגיע בעזרתו לרוב העיירות הגדולות והחשובות וכך נמנעים מהצורך בנהיגה, בחניה ובהחזקת הרכב השכור.

במקרה בו רכב שכור הוא כן אופציה, אנחנו מציעים לבחור באחת משתי האופציות: או לבחור בלינה באתרי הקמפינג וכפרי הנופש הרבים שיש בדרום האגם ופונים במיוחד למשפחות (אפשרות לינה פחות מוכרת לתייר הישראלי אך מעולה). או לפנות לאחת מהעיירות הצפוניות יותר (לא חובה ללכת לצפון ממש, אך כן מומלץ להתרחק מעט מהדרום השוקק). באזורים אלו, תוכלו למצוא דירה שתתאים למשפחה כולה, מרווחת זולה ועם חניה. אפשר להתרחק מהכבישים הראשיים ומשפת האגם (ככלל שתתרחקו יותר, תחסכו יותר ותרוויחו יותר שקט ומרחב), למידע נוסף על השכרת רכב באגם גארדה ומלונות למשפחות באגם גארדה.
המלצות "הכל על"

 • באופן כללי האזור מושלם לחופשה משפחתית עם ילדים. הוא פונה למשפחות, מקבל אותן בברכה ומספק את הצרכים של כל הגילאים. המחירים גם יחסית סבירים וזו הסיבה שזה הוא אחד ממתחמי הנופש למשפחות מהגדולים והמוכרים באירופה.
 • למטיילים עם ילדים, אנו ממליצים להתכונן יותר להיבטים כמו תורים (שיכולים להיות ארוכים מאוד בפארקים וברכבל). רצוי לבוא מוכנים להמתנה, לתכנן את שעות ההגעה ואיפה שאפשר – להזמין מראש באינטרנט.
 • המטיילים עם ילדים חייבים לקחת בחשבון בכבוד ראש את עניין מזג האוויר והלבוש. באזור זה יכול להיות חם מאוד למטה באגם וכשעולים לדולומטים או אפילו לתצפית מהר או צוק – אפשר להתקרר, במיוחד כאשר מדובר בחלק הצפוני יותר של האגם ובמיוחד בשעות הערב. מומלץ לבוא עם ביגוד מתאים לשתי האפשרויות הללו – אפילו בקיץ.
 • סוגיה חשובה למטיילים עם ילדים היא נושא המחירים. רצוי לדעת שיש לא מעט הנחות לילדים בהרבה מאוד אתרים. אנו משתדלים לציין זאת בעמודי הסקירה שלנו, אך אנו ממליצים גם לשאול את המוכר של הכרטיסים האם יש מחירים שונים לילדים, האם יש כרטיסים משפחתיים וכדומה – זה יכול לחסוך לכם הרבה כסף. לעיתים הנחות אלו מבוססות על גיל, אך באזור זה מאוד מקובל לתת הנחות על גובה (למשל בפארקי השעשעשים ופארקי המים נותנים הנחות משמעותיות לילדים מתחת לגובה שמשמש כגבול התחתון של מרבית המתקנים (למשל ילדים מתחת למטר נכנסים חינם לגארדה לנד). כדאי לברר זאת לפני תשלום על כרטיסים.
 • להמלצות כלליות על אגם גארדה- ראו אגם גארדה מידע כללי – המלצות.

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו איטליה למטיילים-Italy for travelers:

הי, אנו 3 משפחות עם ילדים בגילאי 5-17. מתכננים חופשת קיץ בת 7 ימים באגם גארדה ומשם לצאת לטיולים.מעוניינים בהמלצות על
מקומות לינה, פארקים ואטרקציות. נשמח לשמוע מסלולים שנעשו כבר, תודה.

 • אגם גרדה. יש עיירה בשם סרמיונה, עיירה מאוד יפה. יש שייט, יש טיולי אופניים, יש טיילת, יש חנויות, יש חופים יפים ליד, יש גארדה לנד -פארק שעשועים, יש ארוחת אבירים, יש עולם המים, יש את עיר הסרטים, יש גני טבע יפים, יש שני מעיינות חמים (1 בסרמיונה 1 מעיינות חמים קולה בצפון האגם), יש מלצסינה עיירה יפה עם הר מונטה בלדו. מומלץ בחום, גם העיירה יפה. לעשות טיול ליד. יש עיירה הכי יפה באגם – ריבה דל גרדה. יש הכל! טיילת, מסעדות, חופי רחצה, ספורט ימי, טיולי אופניים, פארק יפה. יש מדרחוב, חנויות מוזיקה, ליד יש את העיירה לימונה. יפה שם, לעשות ביקור כמה שעות. ליד יש אגם טנו – מאוד יפה. יש גם את מפלי ורונה. אתם נוסעים לצפון האגם בדרך אחת, תרדו בדרך השניה שהיה לכם עוד נוף שונה. יש את וונציה. אין צורך בדיבורים, פשוט מטיילים בהכול ברגל, בסירות ובמעבורות. אם אתם רוצים יש את אגם קומו. המרכז זה בלאג’יו, אתם יכולים להגיע בשייט. קשה להגיע עם אוטו. אם אתם רוצים, אבל צריך לפחות יומיים בדולמיטים. רכבלים, נוף טיולי ברגל, טרקים. אם אתם רוצים יש את העיר ורונה, אולי שווה חצי יום. יש מלאאאאאא דברים לעשות! הכול מושלם, הכול יפה, עיירות קטנות וגדולות. פשוט צריך לבחור מה עושים וכמה זמן עושים כל אטרקציה. אתם יכולים לבלות יום שלם בגארדלנד, או לשלב עוד דברים.
 • ממליצה על מלון du lac et du parc Grand resort ליד ריבה דל גארדה. מושלם לילדים!
 • ממליצה לכם מאוד על “בלה איטליה” ככפר נופש ונקודת יציאה מרכזית לכל המקומות היפים שעל האגם.
 • בבקשה – מסלול טיול

מפה