גרניאנו | Gargnano‏

מועצה מקומית ועיירה בגדה המערבית של אגם גארדה במרכזו של פארק אלטו גארדה

מידע כללי

גרניאנו (Gargnano) היא מועצה מקומית ועיירה בחלק הצפון מערבי של אגם גארדה, בנפת ברשה שבמחוז לומברדיה, צפון איטליה. המועצה המקומית נקראת ״עיירה בין שני אגמים״ משום שהיא נמצאת סמוך לחוף אגם גארדה ולא רחוק ממנה נמצא אגם נוסף בשם וואלאסטינו (Valvestino). עיירת בוליאקו היא אחת מהעיירות ששייכות למועצה האיזורית גרניאנו.

הנוף מטפס מן העיירות שבמועצה האיזורית במעלה ההר אל פיורד בעמק וואלטסינו, בו משובץ האגם. העיירות באזור שימרו את המאפיינים הרומנטיים העתיקים והציוריים של כפרי דייגים קטנים, עם הבתים הכפריים הישנים ורחובות צרים המתפתלים דרך שדות. המקום מציע נוף פנורמי מדהים אל אגם גארדה ומראות שיקחו אתכם חזרה בזמן. כל זה מוקף במטעי לימונים האופיינים לצפון אגם גארדה (על היסטורית גידולי הלימון באזור תוכלו לגלות בלימונה סול גארדה).

**פרסומת**מה רואים?

האזור מציע מגוון רחב של פעילויות ספורט- שיט, גלישת רוח, צלילה, אופני הרים, טיולי יום ורכיבה על סוסים. מידע מורחב על פעילויות ספורט באיזור תוכלו למצוא בעמוד התוכן שלנו- ספורט באגם גארדה.

נמל גרניאנו (צילום: stux , תחת CC0)

כאמור העיירה היא חלק מפארק אלטו גארדה (פארק ענק הנתחם מסאלו בדרום ועד הגבול של לומברדיה עם אלטו אדיג’ה בצפון, כמה קילומטרים מצפון ללימונה דל גארדה). בעוד שבעיירות הדרומיות יותר של הפארק והיותר עירוניות ומאוכלוסות, הוא פחות מורגש, הביקור בבוליאקו ובעיירות האזור (למשל בוליאקו דומה מאוד לאופי זה), משאיר אותכם בתוך תחושה של לינה בתוככי הפארק הלאומי. הבתים הנמצאים בקצה העיירה מרגישים כמו חלק מהיער שלל הפארק הלאומי, ואולי אם תלונו בהם תזכו לראות צבי או אייל מבקרים אותכם.

גרניאנו ועיירות האזור נמצאות בליבו של הפארק. הן מאופיינות בנוף כפרי ושילוב של חקלאות (ברובה מסורתית ופרטית כמו פעם) ונוף הררי הכולל צוקים הנופלים אל האגם וחומות אבן עתיקות. כאמור העיירה נמצאת גם במרחק קצר מאגם ולווסטינו Lago di Valvestino (שהוא אחד מנקודות הציון החשובות של הפארק הלאומי). האגם (הקטן יותר מאגם גארדה) הנמצא בראש ההר הצופה על העיירה הוא אבן שואבת לתיירים באזור ומספק מראה ייחודי שונה מאוד מאגם גארדה הגדול וההמוני. כדאי לדעת שהאגם הוא בכלל מלאכותי (תוכלו לראות את הסכר שלו ששמו הוא סכר קולה-Cola די בקלות) ונבנה בראשית המאה העשרים כדי לייצר חשמל.

סביב העיירה ישנן מספר נקודות נוף שהינן חלק מהפארק הלאומי (ניתן לקבל עליהן הסברים מדוייקים בתוך העיירהה עצמה). אפשר להזכיר את Eremo di San Valentino שנמצאת ק״מ ספורים של הליכה המתאימה לכולם ומספקת את אחת מנוקודות הנוףף המומלצות על חלקו הצפוני של אגם גארדה. כמו כן כפר Sasso הציורי והסמוך, אליו אפשר להגיע ברגל או ברכב.

אתרים מרכזיים נוספים בתוחמי מועצה איזורית גרניאנו

  • כנסיית סן ג׳אקומו די גארניאנו (Chiesa San Giacomo di Gargnano) – פינה שקטה ונעימה, בגן תוכלו לראות ציורי קיר פרסקו. מתאים לביקור קצר.
  • כנסיית סן פרנצ׳סקו (Chiesa di S. Francesco).

**פרסומת**המלצות "הכל על"

  • אם הגעתם לפה, כדאי לטרוח לעלות לרחובות העליונים של העיירה כדי לראות את הנוף המדהים לאגם. מומלץ גם פשוט לטייל בין שבילי העיירה והשבילים הלוקחים מחוץ לה. סביב העיירה ישנן מספר נקודות נוף שהינן חלק מהפארק הלאומי (ניתן לקבל עליהן הסברים מדוייקים בתוך העיירה עצמה). אפשר להזכיר את Eremo di San Valentino שנמצאת ק״מ ספורים של הליכה המתאימה לכולם ומספקת את אחת מנוקודות הנוף המומלצות על חלקו הצפוני של אגם גארדה. כמו כן כפר Sasso הציורי והסמוך, אליו אפשר להגיע ברגל או ברכב. באופן כללי אפשר לומר שהעיירה היא נקודה נוחה מאוד לטיולי נוף רגליים או לטיולי אופניים באזור, ותיירים רבים המחפשים זאת מגיעים אליה.
  • ההגעה אליה מומלצת לדעתינו רק למי שבא לפה ללון פה באזור. לא משתלם להגיע לפה ליום אחד, או לכמה שעות. בנוסף אנו ממליצים על הגעה לעיירה רק לתיירים המתניידים עם רכב פרטי. מבחינת תחבורה ציבורית ההגעה לפה לא כל כך מומלצת.
  • בחודש ספטמבר מתקיים בעיירה בוליאקו שבמועצה זו אירוע הצ׳נטומיליה (Centomiglia)- זוהי תחרות שיט בת 100 מיילים. בזמן זה מגיעים אל העיירה והאזור קהל רב, תפוסת בתי האירוח עולה והמחירים מאמירים. גרניאנו אידיאלית עבור מי שמטיילים עם רכב, כמעט כל המלונות בעיירה כוללים חניה, רובם הגדול – בחינם, למידע נוסף על מלונות בגרניאנו ומלונות באגם גארדה.
  • להמלצות כלליות על אגם גארדה- ראו אגם גארדה מידע כללי – המלצות.

מידע שימושי על גרניאנו

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי