1. עמוד הבית
 2. »
 3. איטליה 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. כל מה שצריך לדעת לפני ביקור בורונה 2022

ורונה

ורונה – עיר הרומנטיקה

מידע כללי למתכננים ביקור בורונה | Verona

ורונה היא אחת מהערים ההיסטוריות החשובות של צפון איטליה ואחד מיעדי התיירות היותר מהנים שלה המשלבים ישן וחדש, עתיקות, הופעות וגם כמו כל צפון איטליה טעמים נהדרים. רבים הם המתלבטים האם לבקר בורונה או לא ואם כן לכמה זמן. אנו ממליצים למי שמטייל בצפון איטליה ויכול לבקר בה להשקיע בה לפחות יום אחד או יומיים. מדובר בעיר החשובה ביותר מבחינת מסחר במחוז ונטו אחרי ונציה המוכרת, עיר עם שרידים מתקופת הפאר הרומאית שמלבד העיר רומא אין לה ממש תחרות באיטליה

סמטאות ורונה. משלבות ישן וחדש ומלאות בתיירים (צילום מקורי)

מבחינה תיירותית ורונה היא אחת מהערים שמיקומן הוא קללה וברכה גם יחד. מצד אחד, מיקומה המרכזי באמצע הדרך בין ונציה ומילאנו וקרבתה לאגם גארדה (היא למעשה העיר הגדולה הקרובה ביותר לאגם) הופך אותה למרכז תחבורה תיירותי מרכזי, בעיקר בעונות השיא של התיירות. אך מצד שני- בשל האטרקטיביות היחסית של שכנותיה המפורסמות, רבים לא זוכים להכיר את הצדדים הייחודיים אשר שיש לורונה להציע, ובראשם- עיר רומית עתיקה אשר נראית כאילו יצאה מדפי ההיסטוריה ונטמעה בתוך המאה ה-21. עיר אשר האווירה הקוסמת שבה היוותה את הרקע לכתיבת אחת מטרגדיות האהבה הגדולות ביותר בכל הזמנים. התיירים שיחליטו להקדיש לעיר את משך הזמן שמגיע לה, יגלו אוצרות חבויים מסתתרים על קירות הבתים, על הגשרים החוצים את הנהר ובין סמטאות האבן העתיקות.

להיסטוריה של העיר ורונה משמעות תיירותית רבה. רבים מהתיירים המגיעים אליה עוברים באתרים ההיסטוריים שלה שמקבלים צורה מיוחדת היום ומתרשמים מהאופי הרומי שלה שבא לידי ביטוי מהארנה הענקית של ורונה שעדין פעילה, ומהסמטאות מהתקופה הרומית שמשמשות היום את התיירים הרבים שעוברים על מרצפות האבן שלה במסעות השופינג שלהם.

**פרסומת**המשמעות ההיסטורית של העיר ורונה

מקור שמה של העיר ורונה אינו ברור, כמו גם זמן היווסדה. מרבית ההיסטוריונים מסכימים כי היא נוסדה בתקופה הקדם רומית, אך לא ידוע על ידי מי מהעמים שחיו באזור. החל מהתקופה הרומית ישנן עדויות משמעותיות יותר למיקומה ומעמדה החשוב של העיר, כצומת דרכים מרכזית על נהר האדיג’ה ומרכז סחר שחיבר בין ה”מגף” האיטלקי לבין מזרח אירופה. בתקופה זו העיר צמחה בצורה משמעותית.
עם נפילת האימפריה הרומית ירדה קרנה של העיר, והיא נכבשה פעמים רבות ע”י מספר עמים שונים. התפתחותן של ונציה ממזרח לעיר, ומילאנו ממערב לה, בישרו על מעמדה החדש של ורונה כעיר קטנה בין שני מרכזי כח גדולים, אשר להם היא הייתה כפופה. תקופת ימי הביניים בעיר מאופיינת במאבקי כח רבים בין שליטים מקומיים ונגד שליטים חיצוניים, דבר שלא תרם להתפתחותה וביסוסה של העיר.

למרות שימי הבניים והרנסאנס לא היו ימי הזוהר של ורונה, אתרים חשובים בה כמו טירת הקסטלווקיו, גשר פונטה סקאליג’רו, הדואמו של ורונה, והכנסיות החשובות: סאן פרמו מאג’ורה, סאן צ’נו מאג’ורה – שנבנו בשנים הללו, עד היום מביאים מבקרים רבים. וכמובן סיפורם של רומאו ויוליה מתייחס לתקופה זו וביתה של יוליה הוא יעד תיירותי שרבים יעמדו בתור כדי להצטלם בו.  

העיר חוותה את אחת מהתפרצויות הדבר הקשות באירופה, כאשר כ65% מתושבי העיר מתו במגפה שפרצה במאה ה-17. לאחר התאוששות העיר מהפגיעה האנושה, נכבשה שוב ע”י גורמים זרים, ביניהם הגרמנים, הצרפתים (בראשות נפוליאון) והאוסטרים, אשר מידיהם שוחררה העיר במהלך מלחמת איחוד איטליה ב1886 ובמאה ה20 פחות או יותר התעצבה לעיר אותה אנו רואים היום.

סרטון על ורונה

סרטון על ורונה

מה תראו בורונה

התקופה הטובה ביותר שניתן לחוות בעיר ורונה היא התקופה הרומית העתיקה. בעוד ערי איטליה האחרות מתהדרות בעיקר באדריכלות ימי הביניים והרנסאנס, בעיר העתיקה של ורונה ניתן ללכת ברחובות ולהרגיש כאילו חזרתם 2,000 שנה אחורה בזמן, אך עם זאת לראות את סצנת התרבות, הקניות והבילויים התוססת שמזכירה לכם שאתם נמצאים באחת מהערים המתוירות והשוקקות ביותר באיטליה. כיוון שהעיר העתיקה עצמה לא כזאת גדולה, ניתן להלך בין סמטאותיה ולעבור בין כל האתרים המרכזיים ברגל, ולהתרשם מהאווירה הרומנטית שספוגה עמוק בקירות ורחובות העיר. מומלץ גם להגיע לרחוב via Mazzini המפורסם, שהוא השופינג המרכזי בורונה ואחד מהחשובים בצפון איטליה. בין החנויות הרבות תמצאו מספר רב של מותגים יוקרתיים, כמו גם פריטי בוטיק ייחודיים ואופנת וינטאג’ מסוגננת

הסמטאות של ורונה (צילום: )הסמטאות של ורונה

הסמטאות של ורונה (צילום: )הסמטאות של ורונה

**פרסומת**8 אתרים מרכזיים בורונה

ביתה של יוליה קפולטי

ביתה של יוליה קפולטי (Casa di Giulietta) הוא מקום התרחשותה של אחת מטרגדיות האהבה הגדולות והמפורסמות ביותר בעולם הספרות, הרי הוא סיפור האהבה של רומיאו ויוליה. הסיפור, שנכתב לראשונה ע”י הסופר האיטלקי לואיג’י דה פורטו, עובד לאחר מכן על ידי הסופר המפורסם ויליאם שייקספיר שהפך אותו לאחד מהסיפורים הקאנוניים ביותר בעולם הספרות. בבית של יוליה תוכלו להתרשם מהפסל המרשים שלה בכניסה לבית, לעלות אל המרפסת המפורסמת ביותר בעולם, ולהרגיש את הרומנטיקה הטרגית ששוררת במרחב.

המרפסת של יוליה. אחד ממוקדי הצילום החשובים של ורונה, ולא בגלל יופיו.. (צילום מקורי)

הבית של יוליה, הוא בעצם ביתה של משפחת קאפולטי שהייתה משפחה אמיתית לחלוטין. התיירים המבקרים באתר ומצטלמים במרפסת לא כל כך מרגישים בעיה עם כך שהמחזה עצמו אינו אמיתי, וגם הם ידמיינו את יוליה מדקלמת את המנולוגים שלה על המרפסת המפורסמת – זה בעיקר בדמיון כי המרפסת היא פרי שיפוץ מאוחר. אבל עדין לא נהרוס סיפור טוב ונפרגן לכל אותם המגיעים להצטלם ומלטפים את הפסל המרשים של יוליה בכניסה לבית כסגולה לאהבה ארוכה, או מטפסים אל המרפסת המפורסמת ביותר בעולם, רק כדי להרגיש את הרומנטיקה הטרגית ששוררת במרחב. המהדרים יכתבו את שמם על הקיר המלא בשמות זוגות מכל העולם. מלבד הפסל והמרפסת בה רבים המצטלמים (במיוחד אילו הבאים לטיול רומנטי בצפון איטליה). יש בו גם לא מעט ציורים ופסלים ואפילו תפאורה מסרטים והצגות של רומאו ויוליה.

פסלה של יוליה – המלטפים אותה יזכו (אולי, כך מאמינים חלק מהאנשים) באהבת נצח (צילום מקורי) 

כמה המלצות ומידע שימושי למבקרים בבית של יוליה:

 • המיקום שלו במרכז העיר העתיקה מביא לכך שכמעט כל המבקרים בורונה עוברים פה, רובם לא יכנסו לבית ויסתפקו בצילום או מבט מהחוץ ומשם ימשיכו לחנויות, המסעדות, או יצלמו את בית הכנסת של ורונה שנמצא ממש ליד. אחרים יבקשו להיכנס פנימה. אנו ממליצים למי שמחובר יותר למחזה והסיפור מעניין אותו יותר להיכנס ולחוות את מלוא חווית המחזה בבית ובמרפסת. 
 • למשוגעים לדבר, הקבר של יוליה נמצא בעיר ורונה גם כן, לידו יש גם את פסלו של שקספיר – פחות מבוקר ופחות מתויר ולכן מומלץ לחובבי שייקספיר מושבעים.
 • שעות הפתיחה של האתר הן בין 09:00-19:00 בכל יום (בימי שני בין החודשים אוקטובר למאי-סגור)
 • מחיר כרטיס כניסה הוא 6 יורו. בקיץ התור יכול להיות ארוך מאוד ואנו ממש ממליצים להזמין כרטיסים מראש למשל כאן

מבט נוסף על המרפסת של יוליה. סמלה של הטרגדיה הרומנטית הגדולה מכולן (צילום מקורי)

הארנה של ורונה

הארנה של ורונה (Arena di Verona) הוא האמפיתיאטרון השלישי הגדול בעולם, והוא בן קרוב לאלפיים שנה. האמפי, שנבנה בתור הזהב של האימפריה הרומית, הוא אומנם לא גדול כמו הקולוסיאום שברומא וגם קאפואה וטרה שליד נאפולי גדול ממנו, אבל הוא עדין כל כך  עצום עד שבתקופות העתיקות משך אליו את תושבי אזו ונטו כולה, וכמעט כל תושבי ורונה היו יכולים להיכנס בתוכו.  והוא  השתמר בצורה מרשימה ושימש זירה לגלדיאטורים ומשחקי ציד ברומא העתיקה. כיום הוא מהווה אחד מהעדויות החשובות ביותר לתרבות וסגנון הבנייה הרומי העתיק. 

הארנה של ורונה- מבט מבחוץ (צילום מקורי)

אבל האמפי תאטרון של ורונה הוא לא רק היסטוריה. הוא משמש כמקום פופלארי להופעות ענק של אומנים בינ”ל. יש בו מעל 20 אלף מקומות ובנוסף, בכל קיץ מארח האמפי מופעי אופרה מפורסמים ומיוחדים, אשר מביאים אליהם קהל רב של מבקרים וחובבי אופרה מכל העולם אשר מגיעים לשמוע את הסאונד המיוחד שיש בתוך האמפי תיאטרון. לבירור מועדי הופעות ורכישת כרטיסים.
כמה המלצות ומידע שימושי למבקרים בארנה של ורונה:

 • רוב התיירים ימנעו מלהיכנס לתוך הארנה, להסתפק בתמונה מבחוץ ולהימנע מהתור והתשלום של כרטיסי הכניסה (שאינו יקר מאוד). גם אילו שימנעו מלהיכנס וירצו לחסוך את הכסף אנו ממליצים לעבור ליד הארנה ולראות אותה מבחוץ ולשלב את הביקור עם כיכר ברה, וגני ויטוריו אימנואל הקרובים
 • אילו שירצו להיכנס פנימה (לחובבי היסטוריה ומבנים אדרכילים זה מומלץ) צריכים לתכנן להשקיע בביקור בערך חצי שעה שעה – בקיץ יכול להיות תור לא קטן בכניסה לארנה ומומלץ לשקול לקחת סיור מודרך שגם יחסוך לכם זמן המתנה וגם יכיר לכם את הארנה מזוויות יחודיות שקשה להכיר לבד (צריך להזמין סיור כזה מראש למשל כאן)
 • פעמים רבות חלקים מהארנה נמצאים תחת שיפוץ. קחו זאת בחשבון לפני שאתם מבקרים ואל תתאכזבו במידה ומקומות מסוימים יסגרו לרגל שיפוצים.

קסטלווקיו

קסטלווקיו (Castelvecchio) היא טירה מבוצרת על גדות נהר האדיג’ה אשר בתוכה נמצא מוזיאון אמנות של העיר, המציג מספר רב של פסלים וציורים מתקופת הרנסאנס כך שניתן להתרשם מהטירה המבוצרת ולבניה האדומות על גדת הנהר, וגם לחוות אמנות רנסאנס איכותית ומקורית.

הקסטל ווקיו בורונה (צילום מקורי)

שעות הפתיחה של האתר הן:
שני עד שבת מ08:30-19:30
ראשון מ13:30 עד 19:30
עלות כרטיס כניסה היא 6 יורו, כרטיסים ניתן לרכוש פה

עוד מבט מכיוון הנהר על קסטלווקיו (צילום מקורי)

מהשרידים של הטירה ישנו גשר המוליך אל העיר העתיקה של ורונה והוא אחד הגשרים המפורסמים שבעיר.  גשר זה הוא אחד מדרכי הכניסה הפופולאריות לעיר עבור התיירים המבקרים בה.

כיכר ארבה

כיכר ארבה (Piazza delle Erbe) היא הכיכר המרכזית של העיר העתיקה בורונה, והיא גם המקור של העיר, שכן הכיכר מתוארכת לתקופה הרומית העתיקה, ומבנים רבים באזורה נשתמרו בצורה מעוררת התפעלות קרוב ל2,000 שנה. ככיכר מרכזית של העיר, היא מושכת אליה מספר רב של מקומיים המתכנסים בכל ערב באחד מבתי הקפה או הבארים הרבים שפזורים באזור. בדוכנים של הכיכר תוכלו למצוא לא מעט מאכלים מעניינים ומציאות ייחודיות. ממטריות צבעוניות דרך חתיכות בשר חזיר מיובש ופירות העונה חתוכים בקופסאות המיועדות למטיילים ועד פסטות צבעניות ופירות ים שניתן למצוא בכל דוכני איטליה (כמובן שגם פה תמצאו מסכות ונציאניות המגיעות מבירת ונטו).

אתרים חשובים אחרים בורונה:

פיצאה די סניורי – שבה תראו את פסלו של דאנטה, ואת פאלסיו דה לה ראג’ונה.

הדואמו של ורונה – הקתדרלה העתיקה והמפורסמת של ורונה ידוע בגלל חזיתה היפה והפסלים הייחודים שלה. לתייר הישראלי הממוצע רובם לא יגידו הרבה מלבד החלק העוסק בלווייתן ויונה שהוא סיפור תנכי. 

כנסיית סאן צ’ינו מאגו’רה – מדובר באחת הכנסיות המפוארות ביותר בצפון איטליה. היא לא נמצאת במסלול המרכזי של רוב התיירים הישראלים אך אילו המתעניינים באדרכילות, והיסטוריה ימצאו בה, באולמות המרכזים שלה, בדלתות הארד המאוד מפורסמות שלה עניין רב.

כנסיות ורונה הן מהיפות והחשובות של צפון איטליה, לחובבי ההיסטוריה והאדריכלות (צילומים מקוריים)
בית הכנסת המרכזי של ורונה – המיקום שלו בתוך העיר העתיקה ממש בסמוך לביתה של יוליה הופך אותו לנוח לביקור בעיקר למבט מבחוץ ולצילום מבחוץ של הכתובות בעברית. לרוב הוא סגור אבל הקהילה היהודית הקטנה כאן מאוד רוצה מבקרים ישראלים שיבואו ויסיירו בו.
בית הכנסת של ורונה, הרוב יראו אותו רק מבחוץ ויתרגשו למראה המגן דוד והכתובות בעברית. המשקיעים יכנסו פנימה (צילום מקורי)
כשמזכירים את האתרים המפורסמים בורונה אי אפשר שלא להזכיר גם את האתרים הרבים מחוץ לעיר כגון אגם גארדה הגרדה לנד, או מפלי מולינה. רבים מהמטיילים המגיעים לורונה יוצאים אליהם לטיול יומי של הלוך וחזור מהעיר. 

להזמנת כרטיסים לפארק השעשועים גארדה לנד

ביתה של יוליה קפולטי מהמחזה 'רומיאו ויוליה' (צילום: )ביתה של יוליה קפולטי מהמחזה ‘רומיאו ויוליה’

הארנה של ורונה (צילום: הארנה של ורונה

לינה בורונה

בורונה ישנם מעל ל-1,000 מקומות אירוח שונים, מרביתן דירות, הוסטלים, מתחמי אירוח, ומקצתן מלונות אשר רובם מלונות תיירים פונקציונליים. זוהי כמות גדולה של אפשרויות לינה, דבר המאפשר למרבית המבקרים בעיר למצוא את מקום האירוח המתאים להם. מרבית התיירים יעדיפו ללון באזור העיר העתיקה (סביב המרפסת של יוליה למשל) במיוחד אילו המגיעים לעיר עבור ימים בודדים. התנועה בעיר העתיקה ובמרכז ורונה ברגל יחסית קלה, כיוון שהמרכז לא גדול.
5 מלונות מומלצים בורונה
NH Collection Palazzo Verona – זהו מלון בעל דירוג של 5 כוכבים אשר נמצא במרכז התירותי של העיר, העיר העתיקה של ורונה וצמוד לפיצאה דל ארבה (piazza delle Erbe)
Hotel Accademia – זהו מלון 4 כוכבים הממוקם בעיר העתיקה שבמרכז העיר, ישנה אפשרות לחניה אך בעלות גבוהה יחסית, המלון מתאים לזוגות ול-3 נפשות.
Hotel Mastino – מלון בעל 3 כוכבים הממוקם במרכז העיר וישנה אפשרות לחניה אך בעלות גבוהה יחסית. המלון מתאים לזוגות ולמשפחה עד 4 נפשות.
Hotel Torcolo Residenze del Cuore – מלון 2 כוכבים הממוקמם מעט יותר רחוק מהמרכז התיירותי אך עדיין נגיש וההגעה ממנו אל המרכז התיירותי נוחה, החניה על בסיס מקום פנוי ברחוב והמלון מתאים לזוגות ול-3 נפשות.
Corte San Mattia – אפשרות נוספת היא לינה חוויתית במקום אירוח הנמצא בבית בחווה, החווה ממוקמת בפרבר מרוחק של ורונה לכן מתאימה למי שמגיע עם רכב. הלינה במקום מתאימה גם לזוגות וגם למשפחות עד 4 נפשות שמגיעות ללון בורונה והסביבה.
עוד על מלונות בורונה אפשר לקרוא כאן.

השכרת רכב בורונה

בורונה עצמה לא מומלץ להתנייד עם רכב שכור, אך הדבר מומלץ בעבור מי שמטייל בסביבה ומעוניין להגיע למקומות אליהם בעייתי להגיע בתחבורה ציבורית. ישנם כמה מרכזי השכרת רכבים בורונה – בשדה התעופה, ליד תחנת הרכבת וביציאות מהעיר. כמו כן, יש בעיר מספר חניונים וחניות, כך שגם מי שמגיע לעיר עם רכב שכור יכול לחנות אותו באחד מהם ולהגיע בתחבורה ציבורית למרכז התיירותי של העיר.עוד על השכרת רכב בורונה תוכלו לקרוא כאן.

מזג האוויר בורונה

האקלים בורונה עלול להיות מתעתע לתייר הישראלי. כאשר גם מזג האוויר חם, עלולה להתפתח מערכת גשמים משמעותית בתוך שעות ספורות. הטמפרטורות בעיר נעות בין 4 מעלות בממוצע בחודשי החורף (ינואר, הקר ביותר) ל-25 מעלות בחודשי הקיץ (יולי, החודש החם ביותר). אך בורונה העונה הגשומה ביותר היא דווקא הקיץ. בחורף (ובמיוחד בחודשים ינואר ופברואר) ממוצע המשקעים קרוב ל-40 מ”מ (יחסית מעט) ובחודשי הקיץ ממוצע המשקעים כמעט כפול. לכן אנו ממליצים, בכל עונה בה אתם מגיעים (בין אם לחגים הנוצריים ולשווקי הכריסמס, ובין אם לעונת הקיץ)- לבדוק מבעוד מועד את התחזית ולהגיע ערוכים במקרה של מזג אוויר גשום, הן מבחינת ביגוד מתאים, והן מבחינת מציאת חלופות מקורות לביקור בהן בזמן שיורד גשם

תחזית מזג האוויר בורונה לשבוע הקרוב:

ורונה תחזית מזג האוויר
המלצות הכל על למבקרים בורונה

 

 • אנו ממליצים לשלב את הביקור בורונה יחד עם יעדים נוספים בצפון איטליה, דוגמת ונציה, אגם גארדה מילאנו והדולומיטים. לרוב ורונה לא תהייה יעד שתיירים מישראל יגיעו אליו ליותר מיום אחד או שניים וכמעט תמיד ישלבו אותו עם יעדים נוספים.
 • רוב התיירים יגיעו לפה עם רכב שכור(ראה גם השכרת רכב בורונה והשכרת רכב באיטליה) במקרה כזה מומלץ לחנות מחוץ למרכז העיר וללכת ברגל. יש מדחנים ויש חניונים בתשלום. יש חניון תת קרקעי מומלץ ליד Piazza San Zeno (שימו בוויז) אבל יש גם אחרים. אופציה אחרת היא להשתמש בתחבורה הציבורית. לאילו העושים טיול בין ערי איטליה הרכבת והאוטובוסים פה מצויינים.
 • בורונה, כמו ברוב הערים האיטלקיות האחרות, מאוד מכבדים את הפסקת הצהריים, לכן אל תתפלאו אם מרבית מהחנויות יסגרו לקראת השעה 13:00 ויפתחו שוב לקראת השעה 16:00.
 • ביום שבת ישנו שוק מרכזי לממכר מזון, בגדים ומזכרות באחת מהכיכרות המרכזיות של העיר- כיכר ארבה (Piazza delle Erbe).
 • אם אתם חובבי יין ואלכוהול, אנו ממליצים לכם לבדוק את פסטיבל Vinitaly המתרחש כל שנה בונציה. פסטיבל יין ואלכוהול זה, הוא אחד מהגדולים והנחשבים באירופה בתחום, והוא מושך אליו מאות אלפי מבקרים בכל שנה.
 • אנו ממליצים בחום לשמור את החפצים יקרי הערך שלכם במקום בטוח, ולפקוח עין מפני כייסים (בעיקר במקומות הומי אדם).
 • סביב העיר ישנם נופים מרהיבים, אשר ניתן להגיע אליהם בקלות יחסית עם רכב פרטי. אופציה אחרת למי שלא רוצה לשכור רכב היא לקחת קו 41 למקדש Maria di Lourdes אשר ממוקם בראש גבעה הצופה על העיר ועל הנופים הציוריים סביבה.

 

מידע שימושי על ורונה

דרכי הגעה לעיר ורונה:
ישנם מספר חברות תעופה המציעות טיסה ישירה משדה התעופה בן גוריון לורונה כגון: חברת ישראייר (בימי שבת ושלישי), tus air (בימי שלישי) וneos (בימים שלישי ורביעי). לחלופין ניתן לקחת טיסה עם עצירת ביניים באחת מערי אירופה. משדה התעופה ניתן לקחת אוטובוס אשר מגיע תוך 15 דקות עד למרכז העיר (תחנת הרכבת Porta Nuova). האוטובוס יוצא משדה התעופה בין השעות 05:30-23:30 אחת ל-20 דקות, ועלות הנסיעה היא 6 יורו (כרטיסים ניתן לקנות ישירות מנהג האוטובוס).
עוד אפשרות טובה היא הגעה עם רכבת מהעיר מילאנו (כחלק מטיול מתגלגל בצפון איטליה או לקיחת טיסה ישירה מישראל למילאנו). ישנה תדירות גבוהה של רכבות (אחת ל-15 דקות) בין הערים ומשך הנסיעה הוא קרוב לשעה ועשרים דקות. עלות הכרטיס מתחילה מ-11 יורו ועלולה להאמיר ככל שלא מזמינים מראש. לבדיקת לוחות זמנים והזמנת כרטיסים

תשובות לשאלות נפוצות על ורונה

למי מומלץ לבקר בורונה

הביקור בורונה מומלץ לחובבי היסטוריה (ובייחוד התקופה הרומאית) אך גם לחובבי אדריכלות, רומנטיקה ושופינג ישנם מבחר רב של אפשרויות בילוי בעיר.

מתי מומלץ לבקר בורונה

התקופה המומלצת ביותר לביקור בורונה היא בחודשי האביב והקיץ (מאי עד ספטמבר) כאשר צריך לקחת בחשבון שזאת התקופה הגשומה יותר בעיר. ניתן גם לבקר בעיר בתקופת הכריסמס, אז הסיכוי למשקעים קטן יותר, אך גם קר מאוד.

כמה ימים להשקיע בביקור בורונה

בביקור בורונה מומלץ להשקיע בין יום ליומיים, אך בשל מיקומה המרכזי, מומלץ גם לשלב אותה עם יעדים אחרים בצפון איטליה כמו ונציה ומילאנו וכמובן לא לשכוח את אגם גארדה– שורונה היא העיר הגדולה הקרובה ביותר אליו.

האם מומלץ להגיע לורונה עם רכבת או אוטובוס?

כן. למי שמעוניין בטיול עירוני בלבד התחבורה הציבורית פה נוחה מאוד. כן צריך לדעת שמפספסים בכך את הנגישות לנופים ולאתרים הרבים מחוץ לעיר.

מה המספר של בית חב”ד בורונה?

393484206418+

**פרסומת**סנן על ידי