פסקיירה דל גארדה | Peschiera del Garda

העיירה הנגישה ביותר של אגם גארדה

מידע כללי

פסקיירה דל גארדה (Paschiera del Garda) היא עיירה ומועצה אזורית על שפת אגם גארדה, הנמצאת בנפת ונטו שבמחוז ורונה, בצפון איטליה. פסקיירה היא העיירה המערבית ביותר מבין עיירות מחוז ונטו, היא מוקפת כולה בתעלות ומרכז העיר העתיקה מוקף בחומות. בעיירה בלתי שגרתית זו רחובות מלאי בתי קפה וחנויות אומנים. לפסקיירה היסטוריה ארוכה, בתקופה הרומית היא נקראה ארדליקה (Ardelica) והייתה חלק מגאליה קיסאלפינה- פרובניקיה רומית. המצודה שבפסקיירה היוותה חלק חשוב ברוב הקרבות הצבאיים בצפון איטליה החל מהמאה ה-15, בעיקר במלחמות של נפוליאון מצרפת.

**פרסומת**אתרים מרכזיים בפסקיירה דל גארדה

 • המצודה (Fortificazioni)

פסקיירה היתה מבוצרת עוד מהתקופה הרומית בה נקראה ״אריליקה״. המבנה הנוכחי של המצודה הוא מימי שלטון רפובליקת ונציה, בזמנו למצודה היו 5 קירות וכל פינה מה-5 הוגנה באמצעות ביצורים שלכל אחד מהם שם משלו. באמצע המאה ה-15 היא הוסבה להיות אורוות סוסים. בזמן השליטה האוסטרית והצרפתית המצודה חזרה לשמש למטרה צבאית, שופצה והורחבה.

המצודה נמצאת על שני איים קטנים בשולי האגם מהם מוביל הנחל היחידי שמתחבר לדרום האגם. בתוך המצודה מספר מבנים צבאיים עתיקים. על האי הצפוני נמצאים הנמל והגשר, מפעל חימוש, מגורים של חיל הרגלים, ארמון המפקדה ומבנה הפקידים. על האי הדרומי נמצא קומפלקס רוקה סקאליג׳רה, בית חולים צבאי, מפעל אבקה אוסטרי, מגורי חיל הפרשים שמשמשים היום כעירייה, והבניין של רב הפקד של ונטו.

המלצות למצודה:

 • סמוך למצודה ישנה לשכת תיירות מומלצת ביותר, בה תמצאו מידע באנגלית על פסקיירה, הכוונה ועזרה- בכתובת Piazza Cesare Betteloni 15, מספר טלפון 393460001549.

כתובת (של המצודה): Fortificazioni, 37019, Province of Veron, פסקיירה דל גארדהאגם גארדהאיטליה.

ביצורי המצודה והתעלות של הנחל בפסקיירה (צילום: Mentnafunangann, רישיון *התמונה הוקטנה)

 • נמל פסקיירה (Porto di Peschiera)

פסקרייה דל גארדה היא אחד המוקדים העיקריים באגם גארדה, בין היתר מכיוון שנמל פסקרייה מאפשר הגעה באמצעות מעבורת לכל העיירות והחופים סביב האגם (אלו הנגישים למעבורות כמובן). מלבד רציף המעוברת הפולארי, הנמל כולל מעגנים של יאכטות וסירות פרטיות והוא אחד הנמלים היפים שיש באגם. הנמל הוא מוקד למסעדות ולטיולים רגליים והוא כולל כמה מעגנים שונים שבקיץ אפשר לראות לא מעט תיירים מטיילים ביניהם.

המלצות לנמל:

 • הנמל מומלץ לביקור אם אתם באזור, גם רק להציץ ולראות – הוא המוקד של העיירה ולכן לא חובה לשוט כדי שיהיה כדאי לעבור בו (כדאי לתכנן את ארוחת הצהריים / ערב באזור זה).
 • יש לקחת בחשבון שחלק מהדרך בה עוברים בזמן הסיור בנמל, היא צרה ולא מונגשת. מה שיכל להיות בעייתי בעייני חלק מהתריים מוגבלי התנועה, למידע נוסף על אגם גארדה למוגבלים בתנועה.

כתובת: 37019 Porto di Peschiera, Province of Verona, Italy, פסקיירה דל גארדהאגם גארדהאיטליה. נ.צ 45.440341, 10.692077.

סירות בפסקיירה דל גארדה (צילום: Mentnafunangann, רישיון)

 • כנסיית מדונה דל פראסינו (Santuario della Madonna del Frassino)

משמעות השם הוא מדונה של האפר, כנסייה מתחילת המאה ה-16 ובה עבודות אומנות של פאולו פארינאטי וזנו מורונה. לפי האגדה המדונה התגלתה בה ב-1,511, והמבנה שקט ושליו.

המלצות לכנסייה:

 • יש לשים לב לשעות הפתיחה, הכנסייה פתוחה בבוקר, נסגרת בצהריים ואז נפתחת שוב ב-15:00.

כתובת: Loc. Frassino, 4, 37019, פסקיירה דל גארדהאגם גארדהאיטליה.
אתר אינטרנט: https://www.santuariodelfrassino.it/cont/010hom/iindex.asp

הכנסייה מבפנים (צילום: Mentnafunangann, רישיון *התמונה הוקטנה)

 • אגם פראסינו (Laghetto del Frassino)

משמעות שמו היא האגם הקטן של האפר, זהו האגם הגדול ביותר מהאגמים הקרחוניים, מקום ירוק ונחמד בתוך חלק טבע לא נגוע ויפה. באזור מגוון צמחייה וחיות.

סרטון המציג קורמורנים באגם פראסינו

למתעניינים בארכיאולוגיה- בפסקיירה דל גארדה נמצאים שני אתרים שמהווים חלק משרידי בתי הכלונסאות הפרהיסטוריים בהרי האלפים, ומוכרזים כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק״ו. האתר הראשון נקרא בלוודרה (Belvedere), מתפרש על כמעט 3 הקטארים והוא מ1,500-2,500 לפני הספירה. האתר השני נקרא פראסינו (Frassino), מתפרש על כמעט 1.5 הקטאר והוא מתקופה קצת יותר מוקדמת 1,000-2,000 לפני הספירה. אתרים דומים כאלה קיימים גם בסירמיונה ומנרבה דל גארדה.

**פרסומת**המלצות "הכל על"

 • זו אחת העיירות המומולצות לביקרו באזור האגם. אם אתם נמצאים בסירמיונה או בסביבה (בחלוקו הדרומי-מערבי של האגם), כדאי להגיע לפסקיירה לראותה. אפשר לעשות זאת ביו שלם או אפילו בחצי יום.
 • בין פסקיירה דל גארדה לסירמיונה יש חוף ים נחמד המתאים למשפחות, ובו מסעדות וגלידה (למידע נוסף על אגם גארדה עם ילדים). כל הרצועה מאחורי החוף בין פסקיירה לסירמיונה נקראת הלגונה וידועה בייצור יין בעל אותו השם.
 • בחלקו הדרום מערבי של האגם, ישנה טיילת המחברת בין העיירות (מדרום לצפון): פסקיירה דל גארדה, לאזיסה (Lazise- בה יש גם חוף ים שהמלצנו עליו פה), בארדולינו וגארדה. משום שעיירות אלה מחוברות ביניהן גם במעבורת, ניתן לשלב הליכה בין העיירות ונסיעה במעבורת– לדוגמא ללכת מעיירת המוצא אל עיירת היעד בהלוך, ולחזור במעבורת.
 • לשכת התיירות נמצאת ב-15, Piazzale Betteloni שם תוכלו לקבל מפות של האזור וסקירה על האתרים המרכזיים באזור, מספר הטלפון הוא 00390457551673.
 • פסקיירה דל גארדה היא העיירה הנגישה ביותר באגם- יש בה תחנת רכבת המקשרת אותה אל ערים גדולות באיטליה (כמו ונציהמילאנורומא ועוד), האוטובוס בה זמין וניתן להגיע עם קו אחד לסירמיונה ועוד מספר עיירות בדרום האגם (כמו גארדה שגם היא בין העיירות הפופולריות באגם), ויש בה גם נמל גדול יחסית ממנו יוצאות מעבורות כמעט לכל עיירות האגם, אפילו עד לצפון האגם.
 • פסקיירה דל גארדה היא מבין העיירות הבודדות שמתאימות למי שאינו מטייל עם רכב ומסתמך על תחבורה ציבורית, כמו כן היא מתאימה למשפחות, לזוגות בחופשה רומנטית וגם למי שכן מטיילים עם רכב, למידע נוסף על מלונות בפסקיירה דל גארדה ומלונות באגם גארדה.
 • להמלצות כלליות על אגם גארדה- ראו אגם גארדה מידע כללי – המלצות.

מידע שימושי על פסקיירה דל גארדה

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי