צ’יינה טאון, לונדון Chinatown

מידע על הצ’יינה טאון של לונדון

מידע כללי

צ’יינה טאון (Chinatown) הוא איזור שנמצא דרומית לסוהו, בשכונת ווסטמיניסטר בלונדון ומתחיל בשדרת שאפטסברי. הוא מאופיין באווירה מיוחדת ובעיצוב סיני, וכן בלא מעט מסעדות אסייתיות, מאפיות, סופרים, חנויות מזכרות ועסקים אחרים שבעליהם ממוצא סיני.

בעבר איזור אחר של לונדון היה נקרא צ’יינה טאון. אחרי מלחמת העולם השניה הגיעו מהגרים רבים מהונג קונג ועלתה הפופולריות של מסעדות סיניות ברחבי לונדון. הם ישבו בתחילה באזור אחר בעיר, אך משהוא לא יכל להכיל יותר את כמות העסקים ההולכת ועולה הם והתחילו לעבור לאזור זה בסוהו. עד ל-1970 זה היה חלק קטן רגיל ומוזנח בסוהו , אך לאחר שנה זו החלו להפתח בו עסקים בבעלות מהגרים מסין ולאט לאט הפך האיזור לצ’יינה טאון.
רחובה המרכזי של צ’יינה טאון – Gerrard Street ב2011 (תמונה: Aurelien Guichard)

מה רואים?

כמו שצוין, יש באיזור לא מעט מסעדות אסייתיות, חלקן זול במיוחד וכולל בופה, כך שתוכלו לנסות ולטעום מאכלים רבים. חוץ מהמסעדות שמאפשרות ארוחה במחיר שווה לכל נפש תוכלו פשוט להסתובב ולראות את האורות והצבעוניות של השכונה. לאחר שיטוט בצ’יינה טאון אנו בטוחים שתוכלו להבין את המשפט הלונדוני המפורסם (וסליחה לצמחונים שביניכם) – “אם אתה אווז בפארק סנט ג’יימס מאכילים אותך, אם אתה אווז בצ’יינה טאון אוכלים אותך”.

ראה גם – מסעדות בלונדון.

סרטון המציג את צ’יינה טאון
המלצות "הכל על"

מידע שימושי על צ'יינה טאון

  • כתובת:  Macclesfield Street, London W1D 5BW, אנגליה
  • איך מגיעים?
    • אוטובוס– קווים 14, 19 ו-38 לרדת בתחנת (Dean Street Chinatown (Stop W
    • טיוב– קו Northern ו-Piccadilly לרדת בתחנת Leicester Square
  • אתרhttps://www.chinatownlondon.org/