מוזיאון ויקטוריה ואלברט, לונדון Victoria and Albert Museum

מידע על מוזיאון ויקטוריה ואלברט

מידע כללי

מוזיאון ויקטוריה ואלברט (Victoria and Albert Museum) הוא מוזיאון השוכן בבית מרלבורו (Marlborough House), בתוך קריית המוזיאונים (הכוללת גם את מוזיאון המדע ומוזיאון ההסטוריה של הטבע) בשכונת קנזינגטון במערב לונדון. המוזיאון הוקם בשנת 1852 ומתמחה אומנות דקורטיבית ועיצוב והוא המוזיאון החשוב ביותר בתחום בבריטניה ויש שיגידו בעולם.
חשיבותו, גודלו והעובדה שהכניסה אליו היא חינם הופכים אותו לאתר מתוייר מאוד בלונדון ולאחד מהמוזיאונים החשובים של העיר. בניין המוזיאון נבנה בסגנון אדוארדיאני וויקטוריאני, וב-145 הגלריות שלו (ששטחן הכולל 45,000 מ”ר) מוצגים למעלה מארבעה מיליון מוצגים, בכ-145 גלריות שונות ויחודייות, כמו האולם האיסלאמי, אולם הרנסאנס, האולם היפני וכו’.

הכניסה הראשית למוזיאון ויקטוריה ואלברט (צילום: M.chohan)

מה רואים?

במוזיאון שתי חצרות מקורות הקרויות “חצרות היציקות”, ובהן מוצגות יציקות גבס של פסלים, אפריזים וארונות קבורה בגודל טבעי. המפורסמת מבין היציקות היא עמוד טריאנוס שנחתך לשתי יציקות עמוד בשל גובהו. מטרת הבאת יציקות הגבס ללונדון הייתה שאמנים אנגליים ילמדו מיציקות של מבנים ופסלים אלה (רובם מרומא ומיוון) וכך מוצרים המיוצרים באנגליה יושפעו מן האמנות הקלאסית.

במוזיאון ניתן לראות תצוגות מתקופות שונות, תערוכות ריהוט, חרסינה, כלי כסף, פסלים, ושטיחים משלל סגננות ומקומת ברחבי העולם. בין המדינות להם יש יצירות במוזיאון ניתן למנות את, בריטניה (כמובן), איטליה ואירופה בכלל ואף אומנות מהמזרח הרחוק קרי – יפן, סין והודו. בנוסף, ניתן לראות במוזיאון אף תערוכת תכשיטים ואופנה מימי הביניים.

אנקדוטה קטנה על העתק פסל דוד שנמצא במוזיאון זה (פסל דוד הוא פסל מפורסם של מיכלאנג׳לו המוצג בגלריית האקדמיה בפירנצה), היא שכאשר מלכת בריטניה או אנשים נכבדים מבקרים במוזיאון, דואגים להצניע את איבר מינו של ההעתק בעלה תאנה מגבס…

לצפייה במפה דיגיטלית של מה שאפשר לראות במוזיאון.
המלצות "הכל על"

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו לונדון למטיילים – London for travelers

  • נסענו למוזיאון ויקטוריה ואלברט (שביום שישי פתוח עד 22:00), מוזיאון מדהים, ענק (45,000 מ”ר, למעלה מ4 מיליון מוצגים), כניסה חינם, העובדים יותר משמחו להסביר על המוצגים, ורובם מקוריים, לא העתקים, מה שהופך את החוויה להרבה יותר מרשימה. הרבה לא שמים לב לבית הקפה היפיפה שנמצא שם, פשוט חובה ללכת! גם נחים, וגם נהנים מהעיצוב המרשים, מהפסנתרן שמנגן בלייב, ובימי ראשון גם מגישים שם afternoon tea.

מידע שימושי על מוזיאון ויקטוריה ואלברט

שעות פתיחה

המוזיאון פתוח מידי יום, בין השעות 10:00-17:45, ובימי שישי בין השעות 10:00-22:00.

כתובת

V&A South Kensington, Cromwell Road. London SW7 2RL, UK

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

קווים Circle, District ו-Piccadilly לתחנת South Kensington.

directions_bus
אוטובוס

קווים 14, 74, 414, C1.