ולנסיה לסטודנטים וצעירים

מידע כללי

ולנסיה היא עיר מבוקרת על ידי סטודנטים מכל העולם, העיר מציעה תוכניות חלופות סטודנטים וקורסי ספרדית, ולכן תוכלו למצוא בה צעירים רבים ממדינות שונות המגיעים להתגורר וללמוד בעיר לפחות לכמה חודשים אם לא יותר. סטודנטים רבים מתגוררים באכסניות והוסטלים עד למציאת דירות, וחיי הלילה של העיר מלאים בצעירים שמגיעים מאירופה גם כן לבלות ולהנות בחופשות בין הסמסטרים. העיר מציעה בקיץ שמש ומפלט לתושבי מדינות אירופה הקרות והגשומות וכך תוכלו למצוא בעיר צעירים רבים, חיי לילה, סצינת אלכוהול ובילויים.

העיר נמצאת בספרד, שאמנם עובדת עם יורו שהוא גבוה יחסית לשקל, אך נחשבת יחסית למדינות אירופה בין המדינות הזולות ולכן אפשרית יותר לחופשת סמסטר לסטודנטים. ולנסיה מתאימה לצעירים שנהנים מהבילויים האורבניים, מאלכוהול, משמש וים וכמו כן מהתרבות והוייב הספרדי הנינוח.
בילויים לצעירים בולנסיה

כפי שנאמר, ולנסיה היא עיר עם ריכוז סטודנטים גבוה, מרחבי אירופה ושאר העולם. האווירה הכללית בערבים באיזורים המבוקשים היא תוססת ועירנית, עם מסעדות ובתי קפה רבים הפתוחים עד לשעות הקטנות של הלילה.

איזור בילוי מבוקש ביותר של תיירים בולנסיה הוא העיר העתיקה, אזור עם מסעדות ובתי קפה רבים, פאבים וחיי לילה. בעיר העתיקה תוכלו למצוא גם הוסטלים המתאימים בדיוק לכם: בהם רוב האוכלוסיה היא של צעירים המגיעים לעיר לבלות בין חופשות סמסטר. לרוב בהוסטלים תוכלו למצוא לאונג׳ להעברת הזמן והכרת צעירים אחרים שמבלים בעיר, וחלקם גם מציעים פעילויות ואטרקציות מתאימות כמו סיורים רגליים בחינם, פאב קרואל (pub crowll) ועוד (למידע נוסף על- הוסטלים בולנסיה לסטודטים וצעירים). כל אלה ועוד הופכים את המקום למקום מושלם לבילויים.

אזור נוסף מבוקש לבילויים בולנסיה הוא שכונת רוספה, שהיא מוקד הבילויים של צעירי ולנסיה והקהילה הגאה. ברוספה תמצאו מסעדות ובתי קפה באווירה תל אביבית ומגוון של מועדונים- מועדונים מעורבים, מועדונים לגברים בלבד, לנשים בלבד ועוד. אם ברצונכם להתערבב עם הקהילה המקומית ולחוות את הוייב הספרדי המקומי, רוספה היא האזור שיכול להתאים לכם מאוד.
בית קפה מומלץ ברוספה הוא Ubik Café – בית קפה ספריה באווירה מיוחדת, ב-Carrer del Literat Azorín 13, ואוכל טוב תוכלו למצוא ב-Tula Café שנמצא ב-Carrer de Cadis 62.

אפשרות נוספת ופופלרית לבילוי בקרב אירופאים היא הפאב קרואל (pub crowll) שהוזכר מקודם- באטרקציה זו תלוו קבוצה של בליינים בחסות מדריך מקומי דובר אנגלית, בין פאבים ומועדונים בעיר. המחיר לרוב כולל מספר משקאות בפאבים שונים, וכך הקבוצה קופצת מפאב לפאב וזוכה להכיר את מקומות הבילוי השונים שבעיר והווייב שבכל מועדון ומועדון. את הפאב קרואל אפשר להזמין מראש, וחלק מההוסטלים גם מציעים בעצמם פאב קרואל.

הנחות ומבצעים לצעירים בולנסיה

ולנסיה נמצאת בספרד, שאמנם עובדת עם יורו שהוא גבוה יחסית לשקל, אך נחשבת יחסית למדינות אירופה בין המדינות הזולות (למידע נוסף על – ולנסיה בחינם). באתרים רבים ניתנת הנחה לסטודנטים בהצגת תעודת סטודנט, לדוגמה:

צילום של אצטדיון במפנים מסטאייהצילום של אצטדיון מסטאייה בפנים

כרטיס הנחה בולנסיה הוא הולנסיה טוריסט קארד המעניק נסיעות חופשיות בתחבורה הציבורית והנחה לאתרים מסוימים. אנחנו מציעים לבדוק מראש באיזה אתרים נראה לכם שתבקרו לפני רכישת הכרטיס, כי לחלק מהם אתם מקבלים הנחה כסטודנטים בלי צורך לרכוש אותו. במקרה ואתם מתכננים לבקר באתר בו אין הנחה לסטודנטים אבל הכרטיס כן מקנה הנחה, הוא יכול להיות חסכוני. במקרים אחרים יכול להיות שאין בו צורך.

הנחות נוספות שניתן לקבל (גם אם אתם לא סטודנטים)- הן ברכישת כרטיסיה לתחבורה הציבורית. במידה ואתם קבוצה שמטיילת יחד, או אפילו רק למטייל/ת בודד/ת- ששוהה בעיר למספר ימים, משתלם לרכוש כרטיסיה ואז המחיר פר נסיעה יוצא זול יותר. למידע נוסף על כרטיסי הנחה בתחבורה הציבורית של ולנסיה.

לינה לצעירים בולנסיה

ולנסיה מציעה שתי פתרונות אירוח לצעירים וסטודנטים בולנסיה המעוניינים לשמור על תקציב חסכוני יותר. הראשונה היא לינה בהוסטל שהוא זול יותר מבית מלון, וגם מתאים יותר מבחינת האוכלוסיה הנשארת בו. השניה היא לשכור דירה שמציעה מרחב גדול ופרטי יותר, ואם מתחלקים יחד בעלויות יכולה אפילו להיות זולה יותר מהוסטל. היתרון של שתי האפשרויות הוא שניתן לעשות שימוש במטבח ולבשל ארוחות, מה שמציע חסכון אף גדול יותר בתקציב.

שלושת המקומות המומלצים ללינה בולנסיה עבור צעירים בולנסיה הם אותם אזורים המומלצים לבילויים: העיר העתיקה (מוקד עם מסעדות ובתי קפה רבים, פאבים וחיי לילה), שכונת רוספה (מוקד הבילויים של צעירי רוספה והקהילה הגאה, מסעדות ובתי קפה באווירה תל אביבית ומועדונים), ולכך נוסף כמובן גם האזור של חוף הים.

הוסטלים מומלצים בעיר העתיקה:

The River Hostel

דה ריבר הוסטל (The River Hostel) הוא הוסטל השוכן באזור העיר העתיקה שבולנסיה בסמוך לגני רויאל וממש מול הכביש נמצא פארק טוריה.
לקריאה נוספת »

Lotelito

בית ההארחה לוטליטו (Lotelito) הוא בית הארחה השוכן באזור העיר העתיקה שבולנסיה.
לקריאה נוספת »

הוסטל מומלץ בשכונת רוספה:

Russafa Youth Hostel

אכסניית הנוער רוספה (Russafa Youth Hostel) היא אכסניה השוכנת באזור האישמפלה שבולנסיה.
לקריאה נוספת »

הוסטל מומלץ ליד חוף הים:

Urban Youth Hostel

אורבן יוס הוסטל (Urban Youth Hostel) הוא הוסטל השוכן באזור פובלאטס מריטימס שבולנסיה.
לקריאה נוספת »

למידע נוסף על הוסטלים לצעירים וסטודנטים בולנסיה.
המלצות "הכל על"

  • גיל הנהיגה המינימלי בספרד הוא 18, נהגים צעירים (בחלק מהחברות עד גיל 22 ובחלק עד גיל 23) עלולים להיתקל בבעיה בהשכרת רכב ובבקשה לתשלום נוסף. כמו כן גם נהגים חדשים- שלהם רשיון פחות מ-4 שנים יכולים להתקל בבקשות לתשלומים נוספים (למידע על השכרת רכב בולנסיה) ולכן אנחנו ממליצים לצעירים, גם מסיבה זו וגם מבחינה כלכלית, להסתמך יותר על תחבורה ציבורית (למידע נוסף על תחבורה ציבורית בולנסיה).
  • להמלצות, הסברים ומידע מפורט על מלונות בולנסיה לסטודנטים וצעירים– היכן כדאי ללון בולנסיה.
  • כפי שפורט תחת הנחות ומבצעים– חלק מהאתרים מציעים כרטיסי כניסה מוזלים יותר לסטודנטים. כדאי מאוד להביא אתכם את כרטיס הסטודנט שלכם לטיול, גם אם הוא איננו בין לאומי. חלק מהאתרים מסתפקים בכרטיס סטודנט של האוניברסיטה במידה וכתוב עליו באנגלית student card ויש עליו תמונה שלכם. כמו כן אנחנו ממליצים לברר בקופה של כל אתר שאתם מבקרים בו האם ניתנת לכם הנחה כסטודנטים, זה לא מזיק לשאול…

 

מפה