השוק המרכזי, ולנסיה | Mercado Central

מידע כללי

השוק המרכזי (Mercado Central) הוא אחד השווקים הגדולים ביותר באירופה, הוא נמצא במבנה בסגנון מודרניסטי. בתחילה השוק היה פתוח אך בתחילת המאה העשרים בנו עבורו מבנה המשלב אר נובו יחד עם ההשפעה של מבנים סמוכים כמו שוק המשי הגותי.

השוק המרכזי בעיר העתיקה של ולנסיה (צילום מערכת)
מה רואים?

השוק נמצא בתחום העיר העתיקה של ולנסיה, הוא פופולרי לא רק בקרב תיירים אלא גם בקרב האוכלוסייה המקומית, וניתן לקנות בו בעיקר שפע של מזון (פירות, ירקות, לחמים, גבינות, נקניקים, בשר, דגים ופירות ים), אך יש בו גם מעט דוכני מזכרות ומסעדות.
המלצות "הכל על"

  • בימי שבת וראשון השוק עמוס ביותר באנשים, לכן לבעלי מוגבלות בתנועה לא מומלץ להגיע בזמנים אלה. בכללי השוק נגיש, 3 מתוך 4 הכניסות שלו נגישות עם רמפות, למידע נוסף על ולנסיה למוגבלי תנועה.
  • מומלץ לשלב את הביקור בשוק המרכזי עם ביקור באתרים פופולאריים נוספים בעיר העתיקה כגון שוק המשי (שממש צמוד לשוק המרכזי), מגדלי קווארטשכונת קארמה ומגדלי סרנוס.
  • אלו מבינינו שאוהבים להסתובב בסביבה ירוקה יוכלו להמשיך לאחר הביקור בשוק לטיול בגני ריאה (Jardines del Rea) ובמוזיאון למדעי הטבע (Museo de Ciencias Naturales) שנמצאים במרחק של כק”מ וחצי (כ-20 דקות הליכה) מהשוק.
  • אם אתם לנים באיזור העיר העתיקה, עדיף להגיע לשוק ברגל ולהנות ממראות רחובות העיר העתיקה בדרך. בתחבורה ציבורית עדיף להגיע עם אוטובוס. איננו ממליצים להגיע עם רכב לתוך העיר העתיקה, למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה.
  • הלינה באיזור העיר העתיקה מבוקשת משום שהיא קרובה לרוב אתרי התיירות של ולנסיה ומשום שסמטאות העיר העתיקה שקטים יותר ממכוניות. כמו כן מומלצת למי שרוצה להיות סמוך לאתרי הבילוי הלייליים. למידע נוסף על- מלונות בעיר העתיקה של ולנסיה.
  • בתוך השוק ישנה מסעדה נחמדה של סנדוויצ׳ים וישנן גם מסעדות פשוטות מחוץ לשוק בהן תוכלו לאכול מאכלים מקומיים כמו פאייה וסנגריה, שם תוכלו למצוא פאייות יותר מקומיות ופחות תיירותיות במחיר קצת יותר נמוך מאשר בשאר מסעדות התיירים שבעיר העתיקה.
  • השוק נסגר בצהריים בסביבות 13:00-14:00 לכן מומלץ להגיע לפני כן. אחרי השעה 15:00 אין מה להגיע כי הוא סגור.
  • אנו ממליצים לבקר בשוק, למי שלא מפריע לו לראות אוכל לא כשר כמו חזיר ופירות ים, אך לשומרי המסורת שבינינו המראות האלה עלולים להיות לא נעימים.
  • ניתן לבקר במקום עם ילדים, ראו גם ולנסיה עם ילדים.

מידע שימושי

שעות פתיחה

שוק עצמו: שני-שבת 7:00-15:00,  מודיעין: שני-שבת 8:00-14:30, משרדים: שני-שישי 9:30-13:00.

כתובת

Plaça de la Ciutat de Bruges, s/n, 46001 Valencia, Spain

הגעה
directions_bus
אוטובוס

קווים 7, 27, 73, 62, 60 ולרדת בתחנת Mercat Central – Llotja או בתחנת Editor Manuel Aguilar – Baró de Càrcer. למידע נוסף על אוטובוסים בולנסיה.

directions_subway
מטרו

לקחת את קו המטרו 0 (צהוב), 1 (צהוב), 3 (אדום), 5 (ירוק) או 9 (חום), לרדת בתחנת Àngel Guimerà וללכת ברגל כ10 דקות לכיוון צפון-מזרח. למידע נוסף על מטרו בולנסיה.

directions_car
רכב

ניתן להגיע למקום עם רכב ולחנות בחניון Car Parking S.L הסמוך לשוק, אך מרבית התיירים מעדיפים להגיע למקום באמצעות תחבורה ציבורית שהיא אופציה קלה ונוחה. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה.