1. עמוד הבית
  2. »
  3. תאילנד 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. מלונות בתאילנד – הסקירה המקיפה על מלונות במדינה

מלונות בתאילנד – הסקירה המקיפה על מלונות במדינה

ילדים 0 ,
מבוגרים 2 ,
חדרים 1

כמה מילים על מלונות בתאילנד

כל ישראלי המגיע לתאילנד יודע פחות יותר את הכללים הבסיסיים: בגלל שהטיסה ארוכה ויחסית יקרה, מומלץ להקדיש למדינה המרהיבה הזו לפחות שבועיים, ורצוי חודש ומעלה (למידע נוסף על מסלולים מומלצים בתאילנד). בנגקוק היא שער הכניסה והמקום אליו מגיעים (לרוב) בסוף הטיול במטרה לעשות קניות. נופשים בלפחות שני איים מבין ארבעה התיירותיים המרכזיים –פוקטקוסמויקופנגן או קופיפי – ולא מוותרים גם על הטבע של אזור הצפון.

מכל אלה, אפשר להגיע למסקנה חד משמעית: טיול ממוצע בתאילנד כולל שהות בהרבה מאד מלונות, כשלעיתים התחלופה של מלון היא מדי יום ביומו (גם אם זה לא תמיד מומלץ). לפניכם מדריך מקיף שיסייע לכם בבחירת מלונות בתאילנד.
סוגי פתרונות לינה בתאילנד

הבחירה המקובלת של לינה בתאילנד היא, כאמור, במלונות. באופן לא מפתיע, הם מגיעים במגוון רמות, כשהחלוקה לכוכבי איכות קיימת (גם אם לא תמיד מחייבת) ואף משפיעה על המחיר. לכל אזור בתאילנד יש חוקים משלו: כלל האצבע הוא שהמלונות הזולים יותר יימצאו לרוב בצפון תאילנד, כשגם בבגקוק המחירים נמוכים. באיים המתוירים של תאילנד המחירים גבוהים ורמת המלון לא תמיד מצדיקה אותם. קופיפי, למשל, ידוע כאי בעייתי מבחינת רמת המלונות בו, למרות שתג המחיר שלהם הוא דווקא גבוה במונחים תאילנדיים. בדרך כלל, באיים קשה למצוא מלונות במחיר של פחות מכ-300-400 באט, גם בעונות התיירות החלשות יותר, כאשר על מלונות מפוארים הסכום שמשלמים הוא פעמים רבות בן ארבע ספרות.

מלון בקו פי פי

המלונות בקופיפי ידועים כיקרים

מכיוון שיש בתאילנד מלונות שהם בבחינת חתול בשק, מומלץ לסקור אותם באופן ישיר או לחלופין להתרשם מהמפרט הטכני שלהם ומביקורות של אורחים קודמים באתרי האינטרנט הייעודיים – Booking ודומיהם. כשנמצאים במקום באופן ישיר מומלץ להיכנס לחדרים ולהתרשם מהם, למשל מבחינת הניקיון. מכיוון שיש מלונות שמציעים תחילה את החדרים הפחות טובים בהם, במטרה “להיפטר מהם”, אפשר לבקש גם לראות יותר מחדר אחד במלון.

לצד המלונות ניתן למצוא בתאילנד פתרונות לינה שונים בתכלית, כשלרוב יהיו אלה מקומות בסיסיים וזולים יותר. גסטהאוסים או הוסטלים נמצאים בנוף של תאילנד ומאפשרים לינה זולה. תנאי השהות כאן נוטים להיות מינימליים והמחיר נוח, אך לא תמיד מדובר במקום שהייתם רוצים לשהות בו במהלך טיול במדינה זרה. כשמזמינים חדר שכזה במחיר של כ-100-300 באט ללילה, ברור שהציפיות לא צריכות להיות גבוהות. לפעמים החדרים הם בהחלט סבירים ועושים את העבודה שלהם, אך לא תמיד.

מיטות בהוסטל בבנגקוק

חדרים משותפים בהוסטלים הם אפשרות לינה נפוצה להוזלה בעלות השהות

איך בוחרים מלון בתאילנד?

כדי לבחור מלון או מקום לינה אחר בתאילנד, צריך להתחשב במספר פרמטרים. הראשון שבהם הוא המחיר, כשיש כאן מספר גישות. הראשונה מתאימה יותר לאלה שהתקציב שלהם מוגבל, והיא להעדיף את מקומות הלינה הזולים: מלונות בדרגת כוכב או שניים, הוסטלים או גסטהאוסים. מקומות אלה יהיו פעמים רבות בבחינת מיטה לשים עליה את הראש ותו לא, כשבאופציות הזולות יותר גם תשתיות בסיסיות יהיו חסרות: אמבטיה פרטית בחדרים, למשל. התפיסה הכלכלית ההפוכה היא שהמחירים הזולים של מלונות תאילנד מביאים לאפשרות להתפנק במלונות מפוארים באמת – ובתאילנד יש המון מלונות כאלה – במחיר שהוא מגוחך ביחס לסטנדרטים שאנחנו מכירים.

לא רק רמת המלון משחקת תפקיד בבחירת מלון בתאילנד, אלא גם המיקום שלו, עליו חשוב להתבונן. באיים, למשל, הרצון של רבים הוא במלונות הנמצאים קרוב ככל האפשר לחופי הים, מה שמייקר את המחיר. בבגקוק, בחירה מקובלת היא במלון הנמצא ברחוב קאו סאן (Khao San), שקרוב למרכזי הבילוי וגם לאתרים ה”יהודיים” של בנגקוק: בית חב”ד למשל (כדאי להסתכל על הזמינות של Chillax Heritage Hotel Khaosan ושל Dewan Bangkok). מי שמעוניין לעשות שופינג, יכול לבחור במלון הנמצא סמוך לקניונים בעיר, אזור כיכר סיאם (בו כדאי להסתכל על Sindhorn Midtown Hotel Bangkok ועל Happy 3). אנחנו פחות ממליצים על האפשרות הזו, מאחר ולאחר שעות הסגירה של הקניונים אין באזורים האלה ממש משהו לעשות. חלקם גם חשוכים ומאיימים.

הדרך להוזלת מחיר הלינה

אז תאילנד היא ארץ זולה, זה נכון. וגם המלונות שבה זולים כמעט תמיד. ועדיין, ברור שיש להתבונן על האטרקטיביות של המחיר בכל אחד מהמקרים. באופן לא מפתיע, המחירים של המלונות משתנים בהתאם לתפוסה שלהם, ומכאן שבתקופות התיירות העמוסות הצפי הוא לעליית מחירים מסוימת. בחודשים יולי עד אוגוסט, חודשי המונסון של תאילנד, המחירים יהיו זולים יותר אך גדולים הסיכויים למזג אוויר שיקשה על הטיול (למידע נוסף על מזג האוויר בתאילנד).

מכיוון שמלונות רבים בתאילנד מקיימים שיתופי פעולה עם סוכנויות תיירות ואתרים להזמנת מלונות (Booking או Agoda, לדוגמא), אפשר לקבל בהזמנה של חדר דרכם מחירים מוזלים. בחלק מהמקרים המחיר המוזל הוא רק להזמנה דרך האינטרנט, כך שתרחיש בו המטיילים נמצאים בלובי המלון ומבצעים הזמנה אינטרנטית של חדר בו, במטרה ליהנות מתעריפים מוזלים, הוא ממש לא בדיוני בתאילנד. הניסיון שלנו מראה שבדרך כלל הזמנה דרך האתרים תהיה זולה יותר, גם מכיוון שאנשי המלונות יודעים שבחום הלוהט של תאילנד, למשל, אנשים לא יחפשו חדר בעשרות רבות של מלונות, אלא בכמה בודדים. מצד שני, מה לעשות שיש מקרים רבים בהם הזמנה מוקדמת של מלון היא מיותרת או בלתי אפשרית. לוח הזמנים של המסלול הרי משתנה ברוב הטיולים על פי מה שמתגלה בהם: יש איים שאוהבים יותר מאחרים, לא כולם מתחברים לבנגקוק וכן הלאה.

חשוב לבדוק את אופן התשלום במלונות. לא מעט מלונות בתאילנד, בעיקר הקטנים והמשפחתיים יותר, יקבלו רק באטים, ולרוב גם רק מזומן. חשוב לבדוק האם יש עלויות נלוות, מאחר ולא אמור להיגבות מס לינה על החדרים בתאילנד. בתאילנד, כמו בתאילנד, אפשר ואף מומלץ להתמקח על מחיר המלון, גם אם נראה לכם הגיוני – אין לכם ממש מה להפסיד. יש מלונות שמראש גובים מחיר גבוה ויודעים כי באמצעות מיקוח ניתן יהיה להוריד אותו למחיר ה”אמיתי” שלו. ייתכן כי תידרשו להזמין מספר לילות במלון כדי לקבל את ההנחה: אם זה מסתדר עם תוכניות הטיול שלכם, אפשר לשקול זאת בחיוב. אסור לשכוח שהמעבר ממלון למלון, על כל הציוד שלכם, הוא לא תמיד פשוט. יהיו גם מלונות שתשלום במזומן יוזיל משמעותית את המחיר ולכן שווה להעלות את זה לדיון מול המלון.

המלצות להזמנת חדרים למלון בתאילנד

  • אפשר לשלב בין מלונות יקרים לבין מלונות סבירים יותר. למשל, לבחור במלונות ממוצעים בבנגקוק ובצפון, אך להשקיע קצת יותר באיים (או אפילו ליום אחד או שניים). בדרך זו ניתן יהיה ליהנות מכל העולמות, גם לחוות את האירוח המפנק וגם לשמור על רמות מחירים סבירות ברוב הטיול.
  • בתחום המלונאות בתאילנד, בדומה למדינות אחרות בעולם, יש כאן נוכלים ונסיונות לעבוד על תיירים. במלונות הקטנים שלא בטוחים לגבי האמינות שלהם מומלץ לבקש שבעלי המלון יכתבו את מחיר הלינה על דף, כך שהם לא יוכלו “לשנות את דעתם” ולייקר את המחיר כעבור מספר ימים. דוגמא נוספת היא מלונות שדורשים את הדרכון המקורי בתור פיקדון, ביטחון או איך שהם לא קוראים לזה. מומלץ להימנע מכך, מכיוון שכבר שמענו סיפורים על מלונות ש”המציאו” חיובים שונים שלא היו ולא נבראו ודרשו תשלום עליהם כדי להחזיר את הדרכון. צילום של הדרכון בטוח הרבה יותר מבחינתכם.
  • ישראליות – בכל תאילנד תמצאו המוני ישראלים, אלא שיש מלונות שאהובים מאד על מטיילים שהם “משלנו”. אם רוצים להימצא במלונות בהם ישראלים רבים, אפשר לפנות למרכזי המטיילים למיניהם, לקבל המלצות מאנשים בבתי חב”ד וכן הלאה. מנגד, יש אזורים רבים אותם ישראלים מעדיפים פחות, כך שניתן לשהות בהם כאשר מעוניינים בחוויה תרבותית אחרת.

 

לינה ביעדים הפופולאריים של תאילנד

לינה בבנגקוק

בבנגקוק יש יותר מ2000 אפשרויות לינה ולכן ישנם מספר גורמים לשקול בעת בחירת מלון. נושא הראשון הוא התקציב. בנגקוק מציעה מגוון אפשרויות לינה, מאכסניות בתקציב נמוך ועד מלונות מפוארים ברמת 5 כוכבים. בין המקומות המומלצים אפשר למנות את Sindhorn Midtown Hotel Bangkok למי שמחפש לינה ברמה גבוהה, את The Rose Residence למי שמחפש מלון ברמת ארבעה כוכבים ואת מלון שלושת הכוכבים Bangkok Saran Poshtel.

מומלץ לקרוא בהרחבה על הלינה בבנגקוק בעמוד המקיף שלנו מלונות מומלצים בבנגקוק.

לינה בצ'אנג מאי

צ’אנג מאי (Chaing Mai) הינה בירת הצפון, העיר הגדולה והמרכזית בצפון תאילנד והשנייה בגודלה בכל תאילנד (אחרי בנגקוק), משמשת כמרכז התיירות בצפון, וכמקום אשר ממנו יוצאים תיירים לסיורים בכל האזור הצפון-מערבי של תאילנד. למי שמחפש מלון ברמת 5 כוכבים כדאי להסתכל על Phra Singh Village, למי שמחפש מלון 4 כוכבים מומלץ להסתכל על Phor Liang Meun Terracotta Arts ולמי שמחפש מלון 3 כוכבים כדאי לבדוק את הזמינות של POR Thapae Gate.

מומלץ לקרוא בהרחבה על הלינה בצ’אנג מאי בעמוד המקיף שלנו מלונות מומלצים בצ’אנג מאי.

לינה בפוקט

פוקט הוא האי הגדול ביותר בתאילנד ואחד הפופולאריים שבהם המושך אליו המוני תיירים. פוקט ממוקם בים אנדמן במרחק של כ- 885 ק”מ דרומית לבנגקוק והוא משתרע על פני 500 קמ”ר. פוקט נחשב לאחד האיים המפותחים בתאילנד – 200 אלף תושבים, עיירות, כפרים וחופים רבים אשר לכל אחד אופי ייחודי ושונה מהאחרים. למי שמחפש מקום לינה ברמה של 5 כוכבים אנו ממליצים להסתכל על Sinae Phuket, למי שמחפש מלון ברמה של 4 כוכבים כדאי להסתכל על HOMA Phuket Town ולמי מכם שמחפש מלון פשוט יותר ברמה של 3 כוכבים כדאי לבדוק את הזמינות של The Memory at On On Hotel.

מומלץ לקרוא בהרחבה על הלינה בפוקט בעמוד המקיף שלנו מלונות מומלצים בפוקט.

לינה בקוסמוי

קוסמוי (Ko Samui) הינו האי השלישי בגודלו בתאילנד, אחרי פוקט וקו צ’אנג. נמצא כ- 644 ק”מ דרומית לבנגקוק, במפרץ תאילנד במחוז סוראט תאני ומתפרש על פני 228 קמ”ר. הוא נחשב לאחד האיים המתויירים בתאילנד בזכות חופי ים לבנים, מסיבות פרועות ושלל האטרקציות המוצעות בו. למחפשים מקום לינה מפנק כדאי להסתכל על Hyatt Regency Koh Samui, למחפשים מקום לינה ברמה גבוהה מומלץ לבדוק את Peace Resort Samui ולמי שמחפש מלון 3 כוכבים אנו ממליצים להסתכל על Chaweng Cove Beach Resort.

מומלץ לקרוא בהרחבה על הלינה בקוסמוי בעמוד המקיף שלנו מלונות מומלצים בקוסמוי.

לינה בקופנגן

קופנגן (Ko Pha Ngan) הוא אחד האיים המפורסמים בתאילנד בזכות מסיבות הענק המתרחשות בו, הוא נמצא במפרץ תאילנד, כחצי שעה (20 ק”מ) הפלגה מקוסמוי וכשעה וחצי מקו טאו (38 ק”מ). מעבר למסיבות הפול מון המפורסמות האי מציע גם טרקים בג’ונגלים טרופיים, חופים מבודדים ואזורי צלילה מרהיבים. יש מגוון רחב של אפשרויות לינה, ממקומות לינה מפנקים כמו Varivana Resort Koh Phangan, מלונות שלושה כוכבים כמו Cookies Salad Resort וגם אפשרויות אלטרנטיביות כמו לינה בבונגלו מפנק כמו Mangata Boutique Bungalows.

מומלץ לקרוא בהרחבה על הלינה בקופנגן בעמוד המקיף שלנו מלונות מומלצים בקופנגן.

לינה בקופיפי

קופיפי (Phi Phi Islands) הוא אחד האיים הפופולריים בתאילנד, ממוקם כ-40 ק”מ מדרום לקראבי ו- 48 ק”מ מזרחית לנקודה הדרומית ביותר של פוקט. הוא משתרע על פחות מ-13 קמ”ר הכולל גם יערות סבוכים. עם חופים לבנים, ים צלול, צוקים של אבני גיר הצומחים מהים ואלמוגים צבעוניים, קופיפי נחשב לאחד האיים היפים ביותר בתאילנד, אם לא בדרום אסיה כולה. יחסית לאיים אחרים יש מעט מקומות לינה בקופיפי, בין המומלצות אפשר למנות את SAii Phi Phi Island Village למחפשים מלון מפנק, את מלון ארבעת הכוכבים Phi Phi CoCo Beach Resort ואת Mama Beach Residence – Adults Only למי שמחפש מקום לינה שקט שלא מקבל ילדים.

מומלץ לקרוא בהרחבה על הלינה בקופיפי בעמוד המקיף שלנו מלונות מומלצים בקופיפי.

לינה בקו טאו

קו טאו (Ko Tao) הוא אי קטן הנמצא 38 ק”מ צפונית לקופנגן במפרץ תאילנד. האי ידוע בעיקר בשל אתרי הצלילה שבו, המתאימים גם לצוללנים מתחילים. האי הקטן בגודל 21 קמ”ר עשיר בצמחייה ובמים צלולים עם שוניות אלמוגים יפהפיים. באופן כללי הוא מאופיין באותם נופים כמו אחיו הגדולים קופנגן וקוסמוי, רק שכאן האווירה הרבה יותר רגועה ומגיעים לכאן בעיקר מי שמחפשים שקט ורוגע מכל המסיבות. מבין מקומות הלינה באי אנו ממליצים להסתכל על Jamahkiri Dive Resort & Spa למי שרוצה ללון במלון מפנק של 5 כוכבים, להסתכל על The Tarna Align Resort למחפשים לינה ברמה של 4 כוכבים ועל מלון Koh Tao Relax Freedom Beach Resort למחפשים מקום לינה ברמה של 3 כוכבים.

מומלץ לקרוא בהרחבה על הלינה בקו טאו בעמוד המקיף שלנו מלונות מומלצים בקו טאו.

 

לינה בקו לנטה

קו לנטה (Ko Lanta) שעתיים דרומית מקופיפי נמצא האי שטוף השמש קו לנטה. חלקו הצפוני של האי ידוע בשם קו לנטה נוי (Ko Lanta Noi). חלקו הדרומי, הגדול יותר, נקרא קו לנטה יאי (Ko Lanta Yai). באי יש אפשרויות לינה רבות, בין המומלצות שבהן אפשר למנות את Pimalai Resort & Spa שמתאים למי שמחפש מקום לינה מפנק ברמה גבוה, את Lanta Sand Resort & Spa בעל דירוג ארבעת הכוכבים ומלון 3 כוכבים Long Beach Chalet המומלץ מאוד.

מומלץ לקרוא בהרחבה על הלינה בקו לנטה בעמוד המקיף שלנו מלונות מומלצים בקו לנטה.

לינה בראיליי ביץ'

ראיליי ביץ’ (Railay Beach) נחשב לחוף היפה ביותר בתאילנד – מים ירקרקים עם צוקי גיר המבצבצים מתוכם, רצועות חול בצבע זהוב ושקיעות מהפנטות. החוף שייך למחוז קראבי ולמרות שאינו אי הוא נחשב לחלק מהאיים המערביים שבים האנדמן, אפשר להגיע אליו רק בסירה ארוכת זנב מה שהופך אותו למבודד ואינטימי. מבין מקומות הלינה המומלצים באזור זה כדאי להסתכל על Rayavadee למחפשים מקום יוקרתי, על Railay Bay Resort & Spa למחפשים ריזורט ברמה גבוהה ו-Avatar Railay למחפשים מקום ברמה של שלושה כוכבים.

מומלץ לקרוא בהרחבה על הלינה בראיליי ביץ’ בעמוד המקיף שלנו מלונות מומלצים בראיליי ביץ’.

לינה בפאי

פאי (Pai) הינה עיירה נעימה ושלווה השוכנת בצפון מערב תאילנד סמוך לגבול עם מינמאר (בורמה), 80 ק”מ צפונית לצ’אנג מאי. ונחשבת לאלטרנטיבה רגועה יחסית למי שמגיע לצפון תאילנד ורוצה לברוח מהמסחריות של צ’אנג מאי. כשמגיעים ללון בפאי כדאי להסתכל על Family House Zen Boutique Resort למחפשים לינה מפנקת, על Medio De Pai למחפשים מלון שלושה כוכבים ועל Pai Nam Now למחפשים לינה פשוטה יותר.

מומלץ לקרוא בהרחבה על הלינה בפאי בעמוד המקיף שלנו מלונות מומלצים בפאי.Booking.com