1. עמוד הבית
  2. »
  3. תאילנד 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. מלונות בתאילנד – הסקירה המקיפה על מלונות במדינה

מידע כללי

כל ישראלי המגיע לתאילנד יודע פחות יותר את הכללים הבסיסיים: בגלל שהטיסה ארוכה ויחסית יקרה, מומלץ להקדיש למדינה המרהיבה הזו לפחות שבועיים, ורצוי חודש ומעלה (למידע נוסף על מסלולים מומלצים בתאילנד). בנגקוק היא שער הכניסה והמקום אליו מגיעים (לרוב) בסוף הטיול במטרה לעשות קניות. נופשים בלפחות שני איים מבין ארבעה התיירותיים המרכזיים –פוקטקוסמויקופנגן או קופיפי – ולא מוותרים גם על הטבע של אזור הצפון.

מכל אלה, אפשר להגיע למסקנה חד משמעית: טיול ממוצע בתאילנד כולל שהות בהרבה מאד מלונות, כשלעיתים התחלופה של מלון היא מדי יום ביומו (גם אם זה לא תמיד מומלץ). לפניכם מדריך מקיף שיסייע לכם בבחירת מלונות בתאילנד.

**פרסומת**סוגי פתרונות לינה בתאילנד

הבחירה המקובלת של לינה בתאילנד היא, כאמור, במלונות. באופן לא מפתיע, הם מגיעים במגוון רמות, כשהחלוקה לכוכבי איכות קיימת (גם אם לא תמיד מחייבת) ואף משפיעה על המחיר. לכל אזור בתאילנד יש חוקים משלו: כלל האצבע הוא שהמלונות הזולים יותר יימצאו לרוב בצפון תאילנד, כשגם בבגקוק המחירים נמוכים. באיים המתוירים של תאילנד המחירים גבוהים ורמת המלון לא תמיד מצדיקה אותם. קופיפי, למשל, ידוע כאי בעייתי מבחינת רמת המלונות בו, למרות שתג המחיר שלהם הוא דווקא גבוה במונחים תאילנדיים. בדרך כלל, באיים קשה למצוא מלונות במחיר של פחות מכ-300-400 באט, גם בעונות התיירות החלשות יותר, כאשר על מלונות מפוארים הסכום שמשלמים הוא פעמים רבות בן ארבע ספרות.

מכיוון שיש בתאילנד מלונות שהם בבחינת חתול בשק, מומלץ לסקור אותם באופן ישיר או לחלופין להתרשם מהמפרט הטכני שלהם ומביקורות של אורחים קודמים באתרי האינטרנט הייעודיים – Booking ודומיהם. כשנמצאים במקום באופן ישיר מומלץ להיכנס לחדרים ולהתרשם מהם, למשל מבחינת הניקיון. מכיוון שיש מלונות שמציעים תחילה את החדרים הפחות טובים בהם, במטרה “להיפטר מהם”, אפשר לבקש גם לראות יותר מחדר אחד במלון.

לצד המלונות ניתן למצוא בתאילנד פתרונות לינה שונים בתכלית, כשלרוב יהיו אלה מקומות בסיסיים וזולים יותר. גסטהאוסים או הוסטלים נמצאים בנוף של תאילנד ומאפשרים לינה זולה. תנאי השהות כאן נוטים להיות מינימליים והמחיר נוח, אך לא תמיד מדובר במקום שהייתם רוצים לשהות בו במהלך טיול במדינה זרה. כשמזמינים חדר שכזה במחיר של כ-100-300 באט ללילה, ברור שהציפיות לא צריכות להיות גבוהות. לפעמים החדרים הם בהחלט סבירים ועושים את העבודה שלהם, אך לא תמיד.

איך בוחרים מלון בתאילנד?

כדי לבחור מלון או מקום לינה אחר בתאילנד, צריך להתחשב במספר פרמטרים. הראשון שבהם הוא המחיר, כשיש כאן מספר גישות. הראשונה מתאימה יותר לאלה שהתקציב שלהם מוגבל, והיא להעדיף את מקומות הלינה הזולים: מלונות בדרגת כוכב או שניים, הוסטלים או גסטהאוסים. מקומות אלה יהיו פעמים רבות בבחינת מיטה לשים עליה את הראש ותו לא, כשבאופציות הזולות יותר גם תשתיות בסיסיות יהיו חסרות: אמבטיה פרטית בחדרים, למשל. התפיסה הכלכלית ההפוכה היא שהמחירים הזולים של מלונות תאילנד מביאים לאפשרות להתפנק במלונות מפוארים באמת – ובתאילנד יש המון מלונות כאלה – במחיר שהוא מגוחך ביחס לסטנדרטים שאנחנו מכירים.

לא רק רמת המלון משחקת תפקיד בבחירת מלון בתאילנד, אלא גם המיקום שלו, עליו חשוב להתבונן. באיים, למשל, הרצון של רבים הוא במלונות הנמצאים קרוב ככל האפשר לחופי הים, מה שמייקר את המחיר. בבגקוק, בחירה מקובלת היא במלון הנמצא ברחוב קאו סאן (Khao San), שקרוב למרכזי הבילוי וגם לאתרים ה”יהודיים” של בנגקוק: בית חב”ד למשל. מי שמעוניין לעשות שופינג, יכול לבחור במלון הנמצא סמוך לקניונים בעיר, אזור כיכר סיאם. אנחנו פחות ממליצים על האפשרות הזו, מאחר ולאחר שעות הסגירה של הקניונים אין באזורים האלה ממש משהו לעשות. חלקם גם חשוכים ומאיימים.

הדרך להוזלת מחיר הלינה

אז תאילנד היא ארץ זולה, זה נכון. וגם המלונות שבה זולים כמעט תמיד. ועדיין, ברור שיש להתבונן על האטרקטיביות של המחיר בכל אחד מהמקרים. באופן לא מפתיע, המחירים של המלונות משתנים בהתאם לתפוסה שלהם, ומכאן שבתקופות התיירות העמוסות הצפי הוא לעליית מחירים מסוימת. בחודשים יולי עד אוגוסט, חודשי המונסון של תאילנד, המחירים יהיו זולים יותר אך גדולים הסיכויים למזג אוויר שיקשה על הטיול (למידע נוסף על מזג האוויר בתאילנד).

מכיוון שמלונות רבים בתאילנד מקיימים שיתופי פעולה עם סוכנויות תיירות ואתרים להזמנת מלונות (Booking או Agoda, לדוגמא), אפשר לקבל בהזמנה של חדר דרכם מחירים מוזלים. בחלק מהמקרים המחיר המוזל הוא רק להזמנה דרך האינטרנט, כך שתרחיש בו המטיילים נמצאים בלובי המלון ומבצעים הזמנה אינטרנטית של חדר בו, במטרה ליהנות מתעריפים מוזלים, הוא ממש לא בדיוני בתאילנד. הניסיון שלנו מראה שבדרך כלל הזמנה דרך האתרים תהיה זולה יותר, גם מכיוון שאנשי המלונות יודעים שבחום הלוהט של תאילנד, למשל, אנשים לא יחפשו חדר בעשרות רבות של מלונות, אלא בכמה בודדים. מצד שני, מה לעשות שיש מקרים רבים בהם הזמנה מוקדמת של מלון היא מיותרת או בלתי אפשרית. לוח הזמנים של המסלול הרי משתנה ברוב הטיולים על פי מה שמתגלה בהם: יש איים שאוהבים יותר מאחרים, לא כולם מתחברים לבנגקוק וכן הלאה.

חשוב לבדוק את אופן התשלום במלונות. לא מעט מלונות בתאילנד, בעיקר הקטנים והמשפחתיים יותר, יקבלו רק באטים, ולרוב גם רק מזומן. חשוב לבדוק האם יש עלויות נלוות, מאחר ולא אמור להיגבות מס לינה על החדרים בתאילנד. בתאילנד, כמו בתאילנד, אפשר ואף מומלץ להתמקח על מחיר המלון, גם אם נראה לכם הגיוני – אין לכם ממש מה להפסיד. יש מלונות שמראש גובים מחיר גבוה ויודעים כי באמצעות מיקוח ניתן יהיה להוריד אותו למחיר ה”אמיתי” שלו. ייתכן כי תידרשו להזמין מספר לילות במלון כדי לקבל את ההנחה: אם זה מסתדר עם תוכניות הטיול שלכם, אפשר לשקול זאת בחיוב. אסור לשכוח שהמעבר ממלון למלון, על כל הציוד שלכם, הוא לא תמיד פשוט. יהיו גם מלונות שתשלום במזומן יוזיל משמעותית את המחיר ולכן שווה להעלות את זה לדיון מול המלון.

המלצות להזמנת חדרים למלון בתאילנד

  • אפשר לשלב בין מלונות יקרים לבין מלונות סבירים יותר: למשל, לבחור במלונות ממוצעים בבנגקוק ובצפון, אך להשקיע קצת יותר באיים (או אפילו ליום אחד או שניים). בדרך זו ניתן יהיה ליהנות מכל העולמות, גם לחוות את האירוח המפנק וגם לשמור על רמות מחירים סבירות ברוב הטיול.
  • בתחום המלונאות בתאילנד, בדומה למדינות אחרות בעולם, יש כאן נוכלים ונסיונות לעבוד על תיירים. במלונות הקטנים שלא בטוחים לגבי האמינות שלהם מומלץ לבקש שבעלי המלון יכתבו את מחיר הלינה על דף, כך שהם לא יוכלו “לשנות את דעתם” ולייקר את המחיר כעבור מספר ימים. דוגמא נוספת היא מלונות שדורשים את הדרכון המקורי בתור פיקדון, ביטחון או איך שהם לא קוראים לזה. מומלץ להימנע מכך, מכיוון שכבר שמענו סיפורים על מלונות ש”המציאו” חיובים שונים שלא היו ולא נבראו ודרשו תשלום עליהם כדי להחזיר את הדרכון. צילום של הדרכון בטוח הרבה יותר מבחינתכם.
  • ישראליות – בכל תאילנד תמצאו המוני ישראלים, אלא שיש מלונות שאהובים מאד על מטיילים שהם “משלנו”. אם רוצים להימצא במלונות בהם ישראלים רבים, אפשר לפנות למרכזי המטיילים למיניהם, לקבל המלצות מאנשים בבתי חב”ד וכן הלאה. מנגד, יש אזורים רבים אותם ישראלים מעדיפים פחות, כך שניתן לשהות בהם כאשר מעוניינים בחוויה תרבותית אחרת.

 Booking.com

סנן על ידי

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)
face

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב