המלצות מטיול בלונדון – נעומי ביסמוט

סיכום זה עלה בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – לונדון למטיילים – London for travelers

 

היי לכולם, אתמול חזרנו מלונדון ונעזרתי הרבה בקבוצה הזו אז אני אשתף קצת ממה שהיה אצלנו.

1. קודם כל, דאגנו ממש לגבי הנסיעה מהשדה בהית’רו עד למרכז לונדון. מסתבר שלנסוע ברכבת זה פשוט וגם זול, שילמנו בערך 5 פאונד והחלפנו בדרך לאנדרגראונד עד למלון שלנו. השתמשנו באויסטר שזה מאוד נוח וגם מקבלים באמת את העודף ואת הפיקדון בסוף.
2. התאכסנו במלון Staybridge suites vauxhall, מלון ממש מודרני ויפה בעיצוב שלו, הצוות שם מדהים, כל דבר מיד עוזרים, יש להם מפה של לונדון בקבלה שהם נותנים בחינם. החדרים שלהם ענקיים ומאובזרים בכל דבר קטן שצריך, יש מגהץ, פן, כלים למטבח, כיריים, מדיח, טוסטר אובן וכו’…
ארוחת הבוקר שלהם מגוונת וטעימה, הכל טרי והם מאוד מקפידים על הניקיון. המלון נמצא 15 דק’ הליכה מהביג בן ולונדון איי.
3. בבוקר הראשון הלכנו ללונדון איי. הזמנו כרטיסים מראש באינטרנט של התור המהיר והיה שווה את זה, לקח לנו מהכניסה למקום עד הכניסה לקפסולה בדיוק חצי דקה, היה כיף לראות את זה כשיש תור ארוך בתור הרגיל.
4. יש הרבה מוזיאונים שהם בחינם בלונדון: מוזיאון המלחמה הבריטי, מוזיאון ההיסטוריה של הטבע, מוזיאון ויקטוריה ואלברט והמוזיאון הבריטי. יש עוד כמה בחינם, אבל את אלו עשינו והיה באמת שווה. חלקם נמצאים ממש קרוב אחד לשני.
5. מי שסטודנט כדאי לו לקחת איתו את כרטיס הסטודנט איתו, רוב המקומות נותנים הנחה לסטודנטים של עד 10 פאונד בערך לסטודנט. שווה (לא תמיד הם רושמים את זה במחירון אז תמיד כדאי לשאול בקופה).
6. מוזיאון צ’רצ’יל– מעניין מאוד, זה החדרי מלחמה שלו ויש הדרכה במכשיר קולי בשפה העברית, היה כיף לשמוע ולהבין יותר בשפה שלנו.
מוזיאון התחבורה- ממש יפה לראות את ההתקדמות שלהם בתחבורה מאז 1800. בעיקר מוזיאון שמתאים לילדים, הם יכולים לטפס על אוטובוסים ישנים וכו’. כל הילדים שהיו שם ממש התלהבו.
7. פארקים- יש להם המון פארקים בלונדון, היינו בהייד פארק, גרין פארק וסיינט ג’יימס פארק, כולם ממש יפים וכדאי ללכת.
8. מצודת לונדון – מי שכבר היה במצודות בחיים שלו יכול בכיף לוותר עליו, זה סתם יקר (יש הנחה לסטודנטים). מה שכן, לא לוותר על גשר מצודת לונדון שצמוד למצודה, יש שם גשר גבוה עם חלק מהרצפה שהיא זכוכית, חוויה!
9. שווקים- היינו בכמה שווקים:
ספיטפילד– מאוד נחמד, לא ענק, מקורה למקרה ויורד גשם, דוכנים יפים.
פטיקוט ליין– מזכיר את שוק רמלה לוד, מלא דוכנים של בגדים, אנחנו פחות אהבנו.
קובנט גארדן– מקום מהמם, הרבה חנויות יוקרתיות, וכל פינה יש מישהו שעושה מופע, כדאי ללכת!

וזהו בערך, מקווה שתרמתי פה קצת!