שוק סמית’ פילד, לונדון Smithfield Market

מידע על שוק סמית’ פילד

מידע כללי

שוק סמית’ פילד (Smithfield Market), נמצא בחלק הצפוני של הלונדון סיטי בסמוך לאתרים כמו מרכז האמנויות ברביקןקתדרלת סנט פאול, ובית החולים סנט ברתולומיאו. הוא משמש מעל 140 שנה כשוק הבשר המרכזי בלונדון, ואחד מהשווקים המרכזיים שלה באופן כללי. לאחר שעבר שינויים רבים במשך השנים, הוא כעת מאושר על ידי התקן האירופי לשוק מכירה סינטונאי, וכל דוכן נמצא בפיקוח היגייני מחמיר, מה שהופך אותו לאחד משווקי הבשר המתקדמים באירופה ובעולם כולו.
ההסטוריה של השוק ארוכה – לא נפרט אותה כאן יותר מידי אך נאמר בקצרה שהוא קיים כבר מהמאה ה-12 כאשר עד למאה 19 מכרו בו גם בע”ח חיים. במהלך המאה 19 הוא הפך להיות שוק של בשר (מת) בלבד, ועבר לנקודה הנוכחית שלו.

למידע נוסף על – שווקים בלונדון.

חנות טיפוסית בשוק סמית’ פילד ( צילום: Jorge Royan)

מה רואים?

בקצרה – את אחד משווקי הבשר (עוף, בקר, צאן וכדומה) הטובים בעולם שנמצא בתוך מבנה ויקטוריאני. בין כלל הדוכנים ניתן למצוא בשר חזיר, פרה, בשר כשר, בשר חלל (הכשר מוסלמי), עיזים, כבשים, דגים ועוד ועוד.

באזור השוק נמצאים כמה פאבים מקומים ומוצלחים שפונים יותר למקומיים (מוכרים, אנשי תפעול ופקחי תברואה) מאשר לתיירים, ובאופן כללי זה המקום להפסקת צהריים בזמן טיול באזור הלונדון סיטי.
המלצות "הכל על"

  • ההגעה לשוק מומלצת בטיוב או לחילופין עם שיט על התמזה. כמו האתרים האחרים באזור לא מומלץ להתקרב למקום עם רכב פרטי (ראה השכרת רכב בלונדון והשכרת רכב באנגליה). למי שבכל זאת מעוניין ישנם מוקדי חניה סמוכים שיש עליהם הנחה ללקוחות השוק (מלבד האגרה שתשלמו על כניסה עם רכב פרטי למרכז העיר). (למידע נוסף)
  • כדאי לתכנן את הביקור במקום בשילוב עם האיזור הצפוני של לונדון סיטי וסמית’ פילד – ביקור בברביקן ומוזיאון לונדון.
  • ישנם תיירים אשר מגיעים לאזור זה עם תיקים גדולים או מזוודות (בדרך אל או משדה התעופה למשל), דבר אשר מקשה מאוד על ההתנהלות. במקרים אלו אנו ממליצים להשאיר אותם בנקודות שמירת חפצים אשר פזורות ברחבי העיר. כדאי לבדוק על נקודות הנמצאות ליד תחנת פארינגטון טיוב (Farringdon Tube station) , תוכלו לראות את האופציות השונות כאן. עוד על חברת LuggageHero אשר מפעילה את השירות תוכלו לקרוא בעמוד הסקירה שלנו פה.
  • על מנת לראות את השוק במיטבו ולמצוא את מגוון הדוכנים פתוחים, מומלץ להגיע עד השעה 7:00
  • ישנם סיורים מודרכים בשוק הם עורכים שעה וחצי ודורשים הזמנה מוקדמת בקישור זה.

מידע שימושי על שוק סמית' פילד

שעות פתיחה

ימי שני- שישי החל מהשעה 15:00.

כתובת

225 Central Markets, London EC1A 9LH, אנגליה

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

תחנת Barbican (קווים CircleHammersmith & CityMetropolitan).

directions_bus
אוטובוס

קווים 4, 56, 153.