שוק ותעלת קמדן | Camden Market

 מידע על אחד השווקים המיוחדים של לונדון

מידע כללי

לאזור הקמדן לוק מגיעים על מנת לסייר במרחב של התעלות ולקנות בשוק. שוק קמדן (Camden Market) מהשווקים המפורסמים ביותר של לונדון, הוא למעשה חיבור של כמה שווקים שנמצאים בקמדן טאון במחוז קמדן.




הכניסה לאזור השווקים של הקמדן לוק והשוק המקורה (צילום: זיו רובינוביץ’)

אל תופתעו אם תחושו קצת צפיפות – השוק מהווה אטרקציה תיירותית, ונחשב לאטרקציה הרביעית בפופולריותה בלונדון! (כ-100,000 מבקרים פוקדים את השוק מדי שבוע).
באזור השווקים של קמדן האווירה מרתקת. המקום סואן וצפוף ותוכלו לראות בו את המגוון התרבותי של לונדון, אוכל מגוון, סחורה צבעונית, מוצאים אתנים לרוב וצורות ביטוי עצמי מגוונות (פנקסטים למשל).
פעם הוא היה נחשב לזול יחסית והיום פחות, אבל מומלץ לבוא ולבקר בו בשביל האווירה החופשית והמשוחררת שכוללת רב תרבותיות וחגיגה של צבעים וטעמים.
למי שמחפש אופנה גותית ומוסיקה אלטרנטיבית – הגעתם לאחד מהמרכזים האירופאים של תופעות תרבות אלו. תוכלו למצוא כאן בגדים וחפצים גותיים ותקליטים שלא תוכלו להשיג בשום מקום אחר.
בסך הכל בשוק ישנם למעלה מאלף חנויות ודוכנים. הרחוב הראשי של השוק, Camden High Street, והמשכו Chalk Farm Road, מלא בחנויותמסעדות, בתי קפה ופאבים. הרחוב תוסס ומלא התרחשות בשעות היום וגם בערב, אחרי שהשוק נסגר.

דוכן אוכל בקמדן (צילום מקורי)

דוכן אוכל בשוק תעלת קמדן (צילום מקורי)

מה רואים באזור שוק קמדן?

 • שוק קמדן לוק (Camden Lock Market)

קמדן לוק הוא הראשון שנפתח מבין השווקים של קמדן טאון, והמפורסם ביותר מביניהם. שמו השוק ניתן לו על שם הסכר של קמדן (Camden Lock) שנמצא באתר זה, על תעלת ריג’נטס. מטרתו של הסכר היא לאפשר את מעבר הספינות בין הגבהים השונים של התעלה. השוק בנוי באזור המחסנים הישנים שפעם היו ממוקמים לאורך התעלה. החל מאמצע שנות ה-70, כאשר הלך ופחת השימוש המסחרי בתעלה, החל לפעול באזור שוק זמני שהפך לאט לאט  לקבוע.
היום זהו אחד משווקי הפשפשים המיוחדים והמוכרים בעולם. הוא כולל מופעי רחוב המתקיימים לצד התעלה של השוק והרבה צבע אנושי וצבע בכלל. אם אתם רוצים לבקר מבלי לקנות שמרו על הארנקים, לא בגלל כייסים אלא בגלל שקשה לעמוד בפיתוי…

 • שוק האורוות (Stables Market)

שוק האורוות הוא השוק הגדול ביותר מבין ששת השווקים המרכיבים את שוק קמדן (מעל ל-700 חנויות ודוכנים פועלים בו). מבנה השוק שימש בעבר כאורוות של חברת הרכבות מידלנד ושל בית החולים הסמוך. דוכני השוק מוקמו בתאי הסוסים. השוק משמש בעיקר למכירת רהיטים, בגדים משומשים וחפצי בית מיד שנייה. אזור זה ידוע בעיקר בבגדים הגותיים הנמכרים בו. איך תזהו את השוק? פשוט שימו לב לכל פסלי הסוסים הנהדרים המוצבים בו – הם אטרקציה בפני עצמה.

פסל בשוק האורוות (צילום מקורי)

פסלים בשוק האורוות (צילום מקורי)

הפסלים בשוק האורוות – לא פחות מעניין מהחנויות עצמן (צילומים מקוריים)

 • קמדן לוק וילג’ (Camden Lock Village)

השוק שממוקם לאורך תעלת ריג’נטס, מזרחית לדרך צ’וק פארם (Chalk Farm Road), נקרא בעבר שוק תעלת קמדן (Camden Canal Market). השוק המקורי נהרס כמעט לחלוטין בשריפה שפרצה ב-2008 ונפתח מחדש ב-2009, לאחר שיפוצים ובניית כניסה חדשה.
בשוק זה יש יותר מ-500 דוכנים וחנויות, בהם אפשר למצוא בעיקר בגדים, תיקים ותכשיטים ייחודיים, חדשים ומשומשים. דוכנים רבים בשוק מציעים אוכל אסייתי, הודי ומקסיקני במחירים מצחיקים. את האוכל תוכלו לאכול כאשר אתם יושבים על כסאות דמויי אופנע כאשר אתם צופים על תעלת ריג’נטס.

 שוק קמדן בלילה (צילום: זיו רובינוביץ’)

 • שוק רחוב באק (Buck Street Market)

זהו שוק בלתי מקורה בו נמכרים בעיקר בגדי יד שנייה, בגדיים גותים ובגדים מהמזרח הרחוק. הסחורה לא באיכות מדהימה והדברים חוזרים על עצמם מדוכן לדוכן, אבל זה לא מוריד מהחוויה של המקום

עיצוב טיפוסי של בניין באזור שוק קמדן (צילום מקורי)

 • אלקטריק בולרום (Electric Ballroom)

האלקטריק בולרום (Electric Ballroom) הוא שוק מקורה הממוקם במחסן גדול שמשמש גם כאתר הופעות. השוק פועל רק בסופי השבוע, בימי שבת וראשון (בימי שבת הוא בעיקר מיועד לבגדי סצנת הרוק ובימי ראשון הוא הופך לשוק מוסיקה).

 • שוק רחוב אינברנס (Inverness Street Market)

רחוב אינברנס היה בעבר שוק של פירות וירקות, שנמצא שם מאז ראשית המאה העשרים. בשנים האחרונות השוק שינה את אופיו – במהלך השבוע עיקר הפעילות היא של דוכני פירות וירקות שמציעים תוצרת טרייה ומשובחת, אבל בסופי שבוע משתלטים על האזור דוכנים שמוכרים בגדים, נעליים ומזכרות במחירי מציאה. השוק הוא ביתם של מגוון גדול של מסעדות וברים, ובלילות הוא הופך למרכז בילויים. במועדונים של הרחוב מתקיימות מסיבות והופעות חיות.

פסל של שאקה זולו בקמדן לוק (צילום: יונתן תלם)




המלצות "הכל על" למבקר בקמדן לוק

 • התחרות על כיסו וקיבתו של התייר כאן קשה, לכן סביר שיתנו לכם צלוחית טעימה כדי לפתות אתכם להזמין דווקא בדוכן זה או אחר – נצלו זאת לטעימה ולבחירת הדוכן האהוב עליכם.
 • לקראת הערב מחירי המזון צונחים והופכים זולים יותר אפילו ממה שהיו קודם.
 • אל תסתפקו בחלק הקדמי של השוק ובדוכנים שברחוב הראשי והמשיכו פנימה לאזור הגשר.
 • היכונו לצפיפות ודוחק. כשיימאס לכם, אפשר לעלות על אחת הסירות לשיט בתעלות לונדון (אפשרי גם לכיוון פארק ריג’נטס ולגן החיות) כהמשך ליום הסיור שלכם.
 • מרבית ההמולה והעניין מתקיימים בשווקים של הקמדן לוק בסופי השבוע. אז תוכלו לחוות את המקום במלוא עוצמתו. שוק קמדן הוא אחד מהיעדים הכדאיים לביקור בלונדון בימי ראשון שהוא יום עבודה קצר, אז בהם רוב החנויות נפתחות דווקא מאוחר ונסגרות מוקדם, אך השוק עצמו בניגוד לחנויות פעיל מאוד.
 • מומלץ לשלב את הביקור במקום יחד עם ביקור בפארק ריג’נטס וביקור בגן החיות של לונדון בן אם בצירוף לשיט ובן אם בהליכה רגלית או DLR בין השוק לפארק וגן החיות.
 • השוק מומלץ מאוד לסיור עם ילדים, הם פשוט יחגגו כאן. תוכלו לתת להם לשוט בסירה, על התעלה, לקנות להם מתנות או סתם ליהנות מהאווירה השמחה. (למידע נוסף למטייל עם ילדים בלונדון).
 • לפני הביקור כדאי לבדוק שלא יורד גשם כיוון שרובו לא מקורה (ראה תחזית מזג האויר בלונדון).
 • הזמן הרשמי של פתיחת החנויות בשוק הוא 10:00 בפועל לפני ה11:00 הרוב עדין סגורות. מומלץ להגיע באזור שעה זו.
 • אזור השוק הוא אזור מבוקש מאוד ללינה בלונדון – בגלל הקרבה שלו לאזור המרכז, בגלל הנגישות הרבה ובגלל האופי הפעיל של המקום. הלינה באזור הוא למעשה סוג של פשרה בין קרבה לאתרים המרכזיים של לונדון, מחיר ונגישות. בנוסף הרבה מאוד צעירים מחפשים פה את הלינה שלהם בגלל העובדה שמדובר באזור בעל אופי צעיר ותוסס ובגלל שזה אזור בו ניתן למצוא מלונות זולים בלונדון.
 • ישנם תיירים אשר מגיעים לאזור זה עם תיקים גדולים או מזוודות (בדרך אל או משדה התעופה למשל), דבר אשר מקשה מאוד על ההתנהלות. במקרים אלו אנו ממליצים להשאיר אותם בנקודות שמירת חפצים אשר פזורות ברחבי העיר. כדאי לבדוק על נקודות הנמצאות ליד רחוב קאמדן היי (Camden High St) , תוכלו לראות את האופציות השונות כאן. עוד על חברת LuggageHero אשר מפעילה את השירות תוכלו לקרוא בעמוד הסקירה שלנו פה.
 • לא מומלץ להגיע לאזור עם רכב פרטי (עם בטעות אתם עם רכב שכור בלונדון). נוח מאוד לבוא לשוק בטיוב ובDLR (ראה פירוט תחת תחבורה ציבורית בלונדון).
 • למבקרים בתקופת דצמבר – השוק הופך להיות גם שוק לילה (במהלך אמצע החודש). שוק הלילה של קמדן מאופיין בפעילות שונות ומכירו לקראת הכריסמס.

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו – הכל על לונדון – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר שלא מחכה

 • האם שוק קמדן פתוח ביום שלישי?
  • אור:פתוח כל יום, 10-18.

המלצות של גולשים

 • איתן דהן: ודרך מומלצת לדעתי, להגיע לשוק בסירה ששטה דרך התעלות היוצאות מאזור ונציה הקטנה שבריג’נסט פארק. השייט לוקח כמעט שעה והוא מומלץ.

טיפים והמלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו לונדון למטיילים – London for travelers

 • שוק קמדן – ממש לא התלהבתי – אולי בקיץ נחמד להסתובב שם לקנות אוכל בדוכנים לשבת לאכול אבל היה ממש קר (ואני מחשיב את עצמי לאחד שלא מאוד סובל מקור). אני פחות חיפשתי קניות אבל רוב מה שראיתי שם היה או סתם באיכות ירודה או יקר.
 • אני גם לא התלהבתי… יש דוכנים של אמנות, תיקים, חולצות וכו’. הסתובבתי שם פחות משעה והמשכתי.
 • יום שישי השוק הומה באנשים ודוכנים שאין תמיד במהלך השבוע, יש את המופע של עליסה ברחוב הראשי אם לא יורד גשם, קניות ומציאות והחוויה הקולינרית מגוונת יותר.
  אני אוהבת את הוייב של המקום וקופצת לבקר בכל פעם, זה לא לונדון הטיפוסית וזה היופי של המקום.
 • בראשון השוק מהמם יש הופעות רחוב מוזיקה אוכל טוב ואווירה נהדרת.
 • כמה זמן בערך זה לטייל בקאמדן מרקט, כולל נישנוש קטן?
  • הבעיה היא שיש הרבה מה לנשנש… תלוי עד כמה אתם מתחברים לשוק. אפשר גם שעתיים.
  • לטייל מההתחלה ועד הסוף, לראות את כל הדברים ההזויים והמגניבים, לעצור לאכול איזה משהו טעים, בערך שעתיים ומעלה. תבואו רעבים, הכל טעים.
  • משעה אחת ועד כל היום. תלוי בסבלנות שלכם.
 • שוק קמדן – Camden market – שוק ענק שנמצא במה שהיה בעבר בית חולים לסוסים. מלא חנויות ודוכני אוכל. מומלץ לאכול בדוכן ההמבורגרים ההודי, מיוחד וטעים…
  ההגעה עם הטיוב בקו השחור (chalk farm) והליכה של מספר דקות.
 • שוק קמדן הוא שוק שהשיא שלו הוא בסופ”ש. זו בעצם אסופת חנויות ודוכנים. בסופש יש גם דוכני אוכל נוספים. חלק מהאטרקציות הקולינריות של גלידות מיוחדות נמצא שם. אני בטוחה שגם בת מצווה תהנה מאד להסתובב בו. ציינתי אותו, כי ראיתי שרשמו המלצות לעוד הרבה דברים ודווקא זה לא היה שם. בעיני זה מקום חמוד ביותר.
 • בקמדן יש את כל מה שיש בכל השווקים יחד. מקום כייפי ביותר. ילדי בת ובר מצווש מתים על המקום הזה. פתוח כל ים עד שש.
 • שוק קמדן ופורטובולו- ממליץ להתחיל מפורטובלו ולהתקדם לקמדן. פורטובולו הוא אחד השווקים הגדולים והמרשימים שיצא לי לראות, מקמדן פחות התלהבנו (אולי כי ירד גשם).
 • קמדן מרקט – אנחנו פחות התחברנו. המולה מטורפת, צפיפות היסטרית, אין ממש משהו ראוי לקנות בו. הגענו ביום ראשון – אולי זה משהו שפגם בחווייה ויום אחר היה מעניק לנו תחושה אחרת.
 • קמדן- מקום תוסס, צבועני, עם הכל מהכל. היינו ביום שבת ואולי היה קצת עמוס מדי. שווה להקדיש כמה שעות טובות (מה שלא היה לנו לצערי) ולשלב עם טיול לאורך תעלת ריג’נט למי שרוצה הפוגה מהרעש בנוף מקסים.
 • שוק קמדן! יייאייי! חיכיתי לו הרבה, זכרתי שמצאתי שם דברים ממש שווים בפעם שעברה. אז מאיפה להתחיל בכלל? הקמדן הוא בעצם חיבור של כמה שווקים, תוכלו למצוא הרבה דוכני בגדים (לגותים מבינכם יש שם אין סוף חנויות מדהימות!), נעליים, מזכרות מיוחדות, תכשיטים, ואיך לא? אוכל. לא אפרט על כל המזכרות שקנינו, כי זה באמת טעם אישי, אבל אוכל כולנו אוהבים. האוכל שם מדהים! בוא נתחיל מזה קודם כל והלוואי והייתה לי אפשרות לאכול שם שוב ברגע זה! כן כן, עד כדי כך. אז ככה:
  Halloumi fries– פשוט טעים! ואין ספק שאני הולכת לשחזר בבית בהזדמנות: חלומי מטוגן עם רוטב יוגורט זעתר, סומק, צ’ילי, רכז רימונים, זרעי רימון ונענע טריים, שילוב נפלא!!! ואני חושבת שהתמונה מדברת בעד עצמה.
  The cheese wheel– וואווווווווווו! כזאת פסטה לא טעמתי בחיי, וטעמתי הרבה! כשמדברים על שלמות, מדברים על זה: הפסטה מיוצרת במקום לנגד עיניכם, מבושלת ברוטב שמנת גבינות, וגולת הכותרת.. הפסטה מועברת לתוך גלגל גבינה ענק, מהחום של הפסטה הגבינה נמסה ועוטפת את הפסטה בכל העושר והאושר שלה ולשלמות הזאת אתם יכולים להוסיף תוספת לבחירתכם, אנחנו לקחנו פסטו, עגבניות מיובשות ובייבי מוצרלה. נדיר זאת לא מילה. ועכשיו ביזנס- לא עולה יקר, בערך 30 ש”ח למנה, אבל אני הורדתי הנחה מהאינטרנט, בדקתי עכשיו ויש כל מיני קישורים, פשוט תחפשו.
  Chin chin labs– מ-ו-ש-ל-ם-! ואל תחשבו שאני אומרת מושלם על כל דבר, יש לי סטנדרט ”מושלם” גבוה.
  החנות מפורסמת בעיקר בגלל הגלידות שלה. הגלידות מיוצרות על המקום לפי הטעם שאתם בוחרים, מה הכוונה? אין גלידות מוכנות שאפשר לטעום מהם (שוק, אני יודעת). אתם בוחרים את הטעם, ועם חנקן נוזלי הגלידה שלכם מוכנה תוך שניות! אנחנו בחרנו קרמל, ותוספת של שוקולד לבן מקורמל. בוא נדבר תכלס. בתור מכורת מתוקים יש לי סף מתוק גבוה, אבל זה היה מתוק אפילו לי! מושלם, אבל ממש מתוק, לקחנו גם את השוקו החם שלהם, וכשאני אומרת שלמות אני מתכוונת לזה! לאורך כל הטיול כל פעם שעצרנו באיזשהו מקום הזמנתי שוקו חם, עשיר כזה טוב.. זה המקום היחידי בכל הטיול שהצליח לענות על הדרישות, השוקו היה מושלם! וכאילו שזה לא מספיק אז גם שמו הר מרשמלו נמס מלמעלה, שאותו חרכו עם ברנר ופזרו קקאו מעל. לא מומלץ לבדוק את ערכי הסוכר אחרי זה. לא לפספס!
 • מהמם, חוויה מדהימה! פיש אנד צ’יפס טעים מאוד. פשוט מעולה!
 • מסעדה מעולה sushi salsa, Cereal killer לילדים קטנים וגם ללא קטנים – נראה לי 100 סוגי קורנפלקס.

המלצות לקריאה נוספת:

שאלות ותשובות על שוק ותעלת קמדן

השוק ותעלת קמדן הם בין האזורים הכי פופולריים ותיירותיים בלונדון משום שהם משקפים בצורה מצוינת את המגוון התרבותי הרחב שמאפיין את בירת אנגליה. הרחובות באזור סואנים ושוקקי חיים, תעלות המים שבאזור פסטורליות ויפות ושוק קמדן העצום מציע חוויית קניות מסחררת. הביקור באזור יכול להתאים ממש לכולם.

מי שמעוניין לחוות את שוק ותעלת קמדן בשיא הפעילות והחיות של האזור מומלץ לבקר בסוף השבוע, אז הרחובות שוקקים חיים ביותר. אם אתם מעדיפים לחוות את האזור בגירסתו הרגועה והשלווה יותר מומלץ לבקר בשעות הבוקר והצהריים באמצע השבוע.

אזור קמדן מאגד יחד כמה שווקים שונים שביחד יוצרים את אחד השווקים הגדולים ביותר בלונדון. שוק קמדן מציע שפע בלתי יתואר לחווית הקניות בצורת יותר מאלף חנויות, דוכנים, מסעדות ובתי קפה. בנוסף אזור קמדן מכיל את תעלת ריג'נטס (Regent's Canal).

כאמור, שוק קמדן הוא מקום גדול אשר מורכב ממספר שווקים שונים, המרכזיים שבהם הם שוק קמדן לוק (Camden Lock Market)- השוק המפורסם ביותר באזור, שוק האורוות (Stables Market)- שם ניתן למצוא מגוון פריטי יד שנייה החל מרהיטים וכלה בביגוד, קמדן לוק וילג’ (Camden Lock Village)- מציע בעיקר בגדים, תכשיטים ודוכני אוכל מגוונים, שוק רחוב באק (Buck Street Market)- מציע בגדים גותים, אלקטריק בלרום (Electric Ballroom)- משמש גם כאתר הופעות, פעיל רק בסופי שבוע, ושוק רחוב אינברנס (Inverness Street Market)- במהלך השבוע מציע בעיקר פירות וירקות ובסוף השבוע בגדים, אביזרי אופנה ומזכרות.

אפשר להגיע לאזור שוק ותעלת קמדן באמצעות:

 • מטרו:
 • קו Northern לרדת בתחנת Camden Town.
 • אוטובוס:
 • קווים 24, 27, 29, 31, 88, 168, 214, 253, 274.

לקריאה נוספת על תחבורה ודרכי התניידות בלונדון מומלץ להיכנס לקישור הזה

אזור קמדן בהחלט מתאים לבילוי עם ילדים שכן האווירה תוססת ומלאת חיים.

כדאי לדעת שברוב החנויות והדוכנים בשוק קמדן אפשר לשלם בכרטיס אשראי, כך שלא חייבים לדאוג לכסף מזומן מראש. בנוסף יש לקחת בחשבון שחלק מהחנויות נסגרות במהלך הסוף שבוע, ולהפך- חלק מהמקומות אינם פעילים במהלך השבוע, כך שאם יש עסק ספציפי שברצונכם לפקוד כדאי לבדוק מראש את מועדי הפתיחה.

יש כמה סוגים של סיורים מודרכים באזור שוק ותעלת קמדן: סיור מודרך פרטי במתחמים שבאזור קמדן, סיור שייט בתעלת ריג'נטס שמשלב תחנת מעבר באזור קמדן, סיור שבמסגרתו מבקרים בשוק קמדן יחד עם שני שווקים נוספים בלונדון, וסיור שמשלב את אזור קמדן יחד עם ביקור במוזיאון הבריטי (British Museum). להזמנה ומידע נוסף על סוגי הסיורים המוצעים ניתן להיכנס לקישור הזה.

בין המלונות המומלצים באזור שוק ותעלת קמדן ניתן למנות את אכסניית Palmers Lodge Swiss Cottage , דירות Studios2Let- North Gower ומלון Premier Inn London King’s Cross. לקריאה נוספת על מלונות ליד שוק קמדן מומלץ להיכנס לקישור הזה.

יש אפשרות לשמירת חפצים באזור שוק ותעלת קמדן, כדאי לבדוק על נקודות הנמצאות ליד רחוב קאמדן היי (Camden High St) , תוכלו לראות את האופציות השונות כאן באתר luggage hero.

המרחק בין שוק ותעלת קמדן לגן החיות של לונדון הוא כ1.3 ק''מ ואפשר לעשות אותו בכ17 דקות הליכה.

המרחק בין שוק ותעלת קמדן לריג'נטס פארק הוא כ750 מטר וניתן לעשות אותו ב9 דקות הליכה.

המרחק בין שוק ותעלת קמדן לאיצטדיון האמירויות הוא כ3.7 ק''מ וניתן לעשות אותו ב13 דקות נסיעה ברכב.

מומלץ להקדיש לשוק ותעלת קמדן כ3 שעות כדי להצליח להגיע לכל המקומות בשוק ולסייר בו בלי להיות בלחץ של זמן.

שוק ותעלת קמדן פתוח כל השבוע מהשעה 10:00 עד השעה 18:00. ממולץ במיוחד לבוא בימי שישי, שבת וראשון מכיוון שבימים אלו יש יותר חנויות ופעילויות בשוק.

החנויות בשוק קמדן יקרות אבל אפשר למצוא בדוכנים מוצרים טובים במחירי זולים.

בין המסעדות המומלצות באזור ניתן למצוא את מסעדת Alexander The Great המציעה אוכל ים תיכוני, את מסעדת Mildreds Camden המציעה אוכל אנגלי ואת מסעדת Pizza Pilgrims Camden המציעה אוכל איטלקי.

מידע שימושי שוק ותעלת קמדן

שעות פתיחה

קמדן לוק וסטייבלס מרקט – כל השבוע 10:00-18:00, קמדן מרקט הרחוב האחורי – ימי ג’-א’ 10:00-17:30, תעלת קמדן – שבת-ראשון 10:00-18:00. ישנם לא מעט דוכנים וחנויות שמושכים עוד שעה-שעתיים אחרי הסגירה

כתובת

Camden High Street, London NW1 8NH, אנגליה

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

קו Northern לרדת בתחנת Camden Town.

directions_bus
אוטובוס

קווים 24, 27, 29, 31, 88, 168, 214, 253, 274.