רחבת משמר הסוסים, לונדון Horse Guards Parade

מידע על רחבת משמר הסוסים

מידע כללי

רחבת משמר הסוסים, או בית משמר הפרשים / בית המשמר הרכוב (Horse Guards Parade) נמצאת ברחוב המלכותי הוויט הול ברובע ווסטמינסטר בלונדון, בסמיכות לדאונינג סטריט. זוהי רחבת מצעדים שהחלה את ההיסטוריה שלה במאה ה17 כאיזור התחרויות של ארמון וויט הול. הארמון עצמו נשרף בשריפה הגדול במאה ה-17, ומה שנשאר ממנו היא הרחבה והחצר של הארמון – הסקטולנד יארד.
הרחבה שימשה בהמשך היא גם כמפקדה של הצבא הבריטי ומגרש אימונים פרטי של לא אחר מאשר המלך הנרי השמיני. בסוף המאה ה20 הרחבה שימשה כאיזור חנייה לעובדי הממשלה, אך בשנת 1997 חדלו ממנהג זה.

רחבת משמר הסוסים

הרחבה מהווה שרשרת של פארקים המהווים רצף מהכניסה לארמון קנזיגטון, דרך גני קנזיגטוןהייד פארק בהמשך, אחריו גרין פארק, הכניסה לארמון בקינגהם ולבסוף פארק סיינט ג’יימס ורחבת משמר הסוסים בוויט הול.

מה רואים?

חוץ מהרחבה עצמה, ניתן לראות את הבניינים התוחמים אותה: בניין האדמירליות ולצדו מצודה צבאית תת קרקעית של האדמירליות, בניין משמר הסוסים, המשרד הממשלתי לענייני חוץ, ומעונו הרשמי של ראש ממשלת בריטניה. כמו כן הרחבה מוקפת בפסלים, פרסים צבאיים (כגון תותח תורקי מהמאה ה16) ואנדרטאות. בין היתר אפשר לראות את מגרש האימונים הפרטי של הנרי השמיני (מגרש למשחק שהינו האב טיפוס לטניס של ימינו).

טקס ברחבת משמר הסוסים

מלבד זאת במקום מתקיים טקס החלפת משמרות לעיתים תכופות יותר מאשר ארמון בקינגהם ב-שבת 11:00 א- 10:00 נכון ל2022). הטקס הרבה פחות מרשים, אך למי שלא מסתדר לו לצפות בטקס המרכזי של הארמון המלכותי זו אופציה לא רעה.

מצעד משמר הסוסים
המלצות "הכל על"

 • מומלץ לשלב את הסיור עם אתרי ווסטמינסטר בעיקר אזור דאונינג סטריט בדגש על בית מספר 10, מקום מעונו של ראש ממשלת בריטניה- קרוב ביותר לרחבת משמר הסוסים. רחוב זה למעשה הוא אחד מהרחובות התוחמים את הרחבה.
 • רובע ווסטמינסטר הוא אחד האזורים המבוקשים ללינה בלונדון, תמצאו בו כמה מהמלונות היוקרתיים ביותר של העיר. למידע נוסף על מלונות באזור ווסטמינסטר תחת מלונות בלונדון.
 • רובע ווסטמינסטר הוא גם הרובע הכי מקושר ומרושת בלונדון. אין בעיה להגיע אליו מכל נקודה בעיר ברכבת, בטיוב, או בסירה. לדעתינו הצורה המומלצת לרוב התיירים להגיע לאתר זה בטיוב. כמו כל האתרים במרכז לונדון, גם למי שבטעות הגיע עם רכב לעיר, לא לחשוב על להתקרב לאזור עם רכב שכור (ראה השכרת רכב בלונדון).
 • האתר מתאים מאוד במיוחד בעת החלפת המשמרות (ראה עוד מידע על ילדים בלונדון).

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו – הכל על לונדון – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר שלא מחכה

 • האם לפני החלפת המשמר יש טקס החלפת משמר סוסים ברחבת הסוסים?
  • דגנית: כן, יש.. אנחנו נהננו בו הרבה יותר, ואז כשהסתיים בדרך לארמון פגשנו את התזמורת בדרכה חזרה מהטקס. יכולנו להיות ממש קרוב לסוסים ולא עמוס בכלל. לעומת הטקס בארמון שהוא מזעזע ממש מבחינת צפיפות, ואי אפשר לראות כלום אלא אם דבוקים ודחוסים לשערים.
   • יפעת: תודה רבה! היכן ניתן למצוא מידע על שעות הטקס? אנחנו מתכננות להגיע להחלפת משמר ביום שישי עוד שבועיים.
   • דגנית: horse guard parade
  • מנהל: אפשר לקרוא על רחבת משמר הסוסים כאן – https://bit.ly/3rPDaPf. מבחינת הזמנים – החלפת המשמר מתרחשת בימים שני-שבת בשעה 11:00 ביום ראשון בשעה 10:00.
   • יפעת: אז אם בשבת זה ב 11 אז מפספסים את ההחלפת משמר בארמון?
   • דגנית: בכל מקרה לא תספיקי גם וגם.. אנחנו הספקנו להגיע ממש לסוף ההחלפה בארמון. אבל, ראינו את הסוסים במרחק נגיעה ממש, וגם ליטפנו והצטלמנו עם חלקם, ראינו את התזמורת גם ממרחק אפס מה שלא קורה בחילופים בארמון, כך שהחוויה לא נפגמה כלל, להיפך!
   • מנהל: אין בשבת החלפת משמרות בארמון, יש בימים שני, רביעי, שישי וראשון (אלא אם מדובר על יוני-יולי אז יש החלפת משמרות בכל יום).
   • ליאת: תוכלי לעדכן באיזה נקודה הייתם?
   • דגנית: הרחבה ממש קטנה, מכל מקום תוכלו לראות. מגיעים 20 דק’ חצי שעה לפני ואז אפשר להיות ממש קרובים לסוסים.

מידע שימושי על רחבת משמר הסוסים

שעות פתיחה

הרחבה פתוחה לצפיה מרחוק בכל ימות השבוע בכל שעות היום, אך לא ניתן להיכנס לתוכה.

כתובת

The Household Division, Horse Guards, Whitehall, London SW1A 2AX, אנגליה
הגעה
directions_car
רכב
directions_subway
מטרו

קו Bakerloo ו-Northern לרדת בתחנת Charing Cross.
קווים Circle , District, Bakerloo ו-Northern לרדת בתחנת Embankment.
קווים Circle, District ו-Jubilee לרדת בתחנת Westminster.

directions_bus
אוטובוס

קווים 3, 11, 12, 24, 53, 87, 88, 159, 453 לרדת בתחנת Horse Guards Parade.