סטמפורד היל, לונדון – המדריך המקיף ביותר בעברית | Stamford Hill

מידע כללי

סטמפורד היל (Stamford Hill) הינה שכונה אך שאינה הכוללת אטרקציות תיירותיות גדולות וחשובות. עיקר התיירים המגיעים אליה באים לבקר בה בעקבות האוכלוסיה שבה. השכונה מפורסמת בקהילה החרדית המתגוררת בה, לצד לא מעט מוסלמים והינדואים. למעשה סטמפורד היל היא דוגמה חיה לכך שדו קיום דתי הוא אפשרי.

לא מעט תיירים מגיעים למקום כדי להיות קרובים לקהילה או למשפחה, ולאתרים הדתיים בסטמפורד היל (מומלץ לקרוא בנושא זה את העמודים הבאים: לונדון לדתיים ושומרי מסורת ומלונות לדתיים ולשומרי מסורת בלונדון.
היסטוריה וחשיבות תרבותית

היות ומבחינת אתרים מרכזיים אין לנו יותר מדי מה לספר, נספר לכם רק שהיא עתיקה במיוחד ויושבת על דרך רומית עתיקה. הפיתוח הכלכלי שלה החל במאה ה-19, אז גם החלו להגיע התושבים היהודים. בתחילה התגוררו בה יהודים עשירים (חלקם אף היו סלבס היסטוריים, כמו משפחתו של השר משה מונטיפיורי), אך במהלך השנים התושבים היהודים בה החלו לקבל גוון חרדי. רובם הגיעו מהאיסט אנד, אך רבים גם הגיעו ממזרח אירופה לאחר מלחמת העולם השנייה. היום מתגוררים בשכונה יותר מ-25 אלף חסידים, וזהו ריכוזם הגדול ביותר אחרי ישראל וניו יורק.

לינה בסטמפורד היל

השכונה סטמפורד היל מרוחקת מהמרכז התיירותי של לונדון, אך תיירים רבים שומרי שבת בוחרים להעביר באזור זה את סוף השבוע מאחר ויש באזור בתי כנסת, מקומות כשרים ומקומות הארחה אשר מכירים את נושא שמירת השבת ומותאמים לכך. מגוון אפשרויות הלינה באזור זה מצומצם מאוד, והן לא מאפשרויות הלינה המומלצות ביותר מבחינת רמת מקום הלינה והשירות, אך הן מספקות את הצורך של לינה במקום ואזור המתאים לשמירת שבת. למשל מלון Park Avenue Hotel, דירת Modern Apartment in London, אכנסיית Rose and Crown Stoke Newington ומלון Amhurst Hotel (עליו יש חוות דעת לא טובות במיוחד מצד אחד, אך הוא מותאם לשומרי שבת מצד שני – כולל כניסה נפרדת שאינה כוללת דלתות חשמליות).
מידע שימושי על סטמפורד היל

איך מגיעים?

  • אוטובוסים: 253, 254,N254, 16, N16, 279, N15
  • תחנות רכבת באזור: סטמפורד היל Stamford Hill‏

[wpgmza id="5" cat="5" marker="589" zoom="12"]