מוזיאון שרלוק הולמס, לונדון Sherlock Holmes Museum

עדכון חורף 2024

במהלך החורף יש בלונדון יחסית מעט תיירים. הדבר מורגש גם במוזיאונים השונים ולרוב אין במוזיאון שרלוק הולמס תורים ארוכים במיוחד, אך בחלק מסופי השבוע וסביב החגים הנוצרים יכול להיות קצת יותר עמוס, למרות שזה לא אופייני לעונה זו. מומלץ מאוד לבדוק גם את שעות הפעילות של המוזיאון - בחלק מהמקרים ישנן שעות פעילות מצומצמות יותר, במיוחד סביב החגים הנוצרים בצמבר וינואר. להזמנת כרטיסים מראש למוזיאון שרלוק הולמס ניתן להיכנס לקישור הזה בו ניתן לרכוש כרטיסים עם אפשרות ביטול בחינם.

מידע על מוזיאון שרלוק הולמס בלונדון

מידע כללי

מוזיאון שרלוק הולמס (Sherlock Holmes Museum) הוא אחד המוזיאונים הפופולריים ביותר בלונדון. המוזיאון משחזר את דירתו של הבלש האגדי שרלוק הולמס ואת סיפוריו של סר ארתור קונן דוייל. המוזיאון נפתח ב1990 ע”י האגודה הבינלאומית שרלוק הולמס, הרחוב בייקר 221, סמוך לריג’נטס פארק. הבניין נבנה ב1815 ותיפקד כאכסנייה בשנים 1936-1860. אך לפי ספריו של דוייל בשנים 1881-1904 התגוררו בבית הזה שרלוק הולמס וד”ר ווטסון.
מה רואים?

המוזיאון משחזר את הבית כפי שתואר בספר. חדר המגורים של הולמס, עם כל חפציו, בקומה השנייה של המבנה – חדרו של ד”ר ווטסון, המציג חפצים המוזכרים בסיפורי שרלוק הולמס כשייכים לווטסון. ובקומה השלישית של המוזיאון בובות שעווה של הדמויות השונות המופיעות בסיפורים, ובהן בובות שעווה המציגות את שרלוק הולמס, ווטסון, פרופסור מוריארטי, ודמויות אחרות. בקומת הקרקע של המוזיאון מצויה חנות מזכרות.

חדר העבודה של הבלש (צילום: Alberto Ghioneרישיון)

**פרסומת**המלצות "הכל על"

  • המוזיאון הוא חוויה לכל המשפחה, לחובבי הז’אנר והתקופה הג’ורג’יאנית.
  • מחיר: מבוגר (מעל גיל 16) 15 פאונד, ילד 10 פאונד.
  • ישנם תיירים אשר מגיעים לאזור זה עם תיקים גדולים או מזוודות (בדרך אל או משדה התעופה למשל), דבר אשר מקשה מאוד על ההתנהלות. במקרים אלו אנו ממליצים להשאיר אותם בנקודות שמירת חפצים אשר פזורות ברחבי העיר. כדאי לבדוק על נקודות הנמצאות ליד תחנת בייקר סטריט (Baker Street) , תוכלו לראות את האופציות השונות כאן. עוד על חברת LuggageHero אשר מפעילה את השירות תוכלו לקרוא בעמוד הסקירה שלנו פה.

למי שהתעניין בעמוז זה כדאי לקרוא גם:

 

מידע שימושי על מוזיאון שרלוק הולמס

שעות פתיחה

פתוח בכל ימות השנה מלבד חג המולד, 9:30 עד 18:00.

כתובת

221B Baker St, Marylebone, NW1 6XE, לונדון, אנגליה.

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

קווים Jubilee ,Metropolitan ,Bakerloo ,Circle ,Hammersmith & City, לרדת בתחנת Baker Street.

directions_bus
אוטובוס

קווים 74, 82, 113, N74 ,N113 , 274 ולרדת בתחנת (Baker Street (Stop A.