דאונינג סטריט, לונדון Downing Street

מידע על רחוב דאונינג

מידע כללי

דאונינג סטריט (Downing Street), או בתרגום- רחוב דאונינג, נמצא באיזור ווסטמיניסטר והוא למעשה אחד הרחובות התוחמים את רחבת משמר הסוסים. הרחוב נמצא גם במרחק הליכה מארמון ווסטמיניסטר ומארמון בקינגהאם. הוא מבין המפורסמים מרחובות לונדון, משום שבו יושבים מזה 300 שנה המגורים הרשמיים של שני שרי הקבינט העליונים ביותר:

  • ראש ממשלת בריטניה (ברחוב דאונינג מספר 10)
  • שר האוצר הבריטי (ברחוב דאונינג מספר 11)

שמו של הרחוב משמש בתקשורת האנגלית לתיאור הפוליטיקה הבריטית. ברחוב דאונינג מספר 9, מתגורר המצליף הראשי (חבר פרלמנט שתפקידו  לוודא שחברי מפלגתו מתפקדים להצבעות החשובות).

שמו של הרחוב משוייך לאדם בשם סר ג’ורג’ דאוניג מגיבורי הלחימה במלחמת האזרחים הבריטית (נלחם למען הפרלמנט) והאיש שסלל את הרחוב הנ”ל (וגם התחיל בבניה של ארבעת המבנים הראשונים בו).
בניין ברחוב דאונינג (צילום: Rept0n1x

מה רואים?

מלבד הבתים המצויינים למעלה (בית ראש הממשלה ובית שר האוצר), ניתן לראות מולם קבוצה של מספר פסלים של גיבורים אנגלים כמו הפידלמר של סלים והגנרל הידוע מונטגומרי (שחתום על הניצחון האנגלי בקרב אל-עאלמיין המפורסם). ליד הפסלים תוכלו לראות את האנדרטה לחללים הבריטיים ממלחמת העולם הראשונה ומלחמת העולם השנייה. בהמשך תוכלו לראות את משרד החוץ הבריטי.
היות והרחוב הוא אחד מהרחובות התוחמים את רחבת משמר הסוסים, ניתן יהיה לראות גם אותה.

ביקור ברחוב דאונינג מספר 10- המעון הרשמי של ראש ממשלת בריטניה
המלצות "הכל על"

  • מומלץ לשלב את הסיור עם ביקור ברחבת משמר הסוסים הסמוכה לרחוב עצמו, וארמון ווסטמיניסטר וארמון בקינגהאם הנמצאים במרחק הליכה.
  • לא כדאי לפספס את ההליכה על הרחוב – היא לא ארוכה והיא חינם לחלוטין (ראה עוד תחת חינם בלונדון).
  • אזור הרחוב (רובע ווסטמינסטר) הוא אחד האזורים המבוקשים ללינה בלונדון, תמצאו בו כמה מהמלונות היוקרתיים ביותר של העיר. למידע נוסף על מלונות באזור ווסטמינסטר תחת מלונות בלונדון.
  • אזור הרחוב (רובע ווסטמינסטר) הוא גם הרובע הכי מקושר ומרושת בלונדון. אין בעיה להגיע אליו מכל נקודה בעיר ברכבת, בטיוב, או בסירה. ההגעה המומלצת לאזור למרבית התיירים היא באמצעות הטיוב. גם למי שהשכיר רכב, כמו כל האתרים במרכז העיר לא לחשוב על להתקרב לאזור עם רכב פרטי (ראה השכרת רכב בלונדון).

מידע שימושי על דאונינג סטריט

שעות פתיחה

כל ימות השבוע

כתובת

Downing St, London SW1A, בריטניה‭
הגעה
directions_subway
מטרו

קו Bakerloo ו-Northern לרדת בתחנת Charing Cross.
קווים Circle, District, Bakerloo ו-Northern לרדת בתחנת Embankment.
קווים Circle, District ו-Jubilee לרדת בתחנת Westminster.

directions_bus
אוטובוס

קווים 3, 11, 12, 24, 53, 87, 88, 159, 453 לרדת בתחנת Horse Guards Parade.