גולדן היינד, לונדון Golden Hinde

מידע על ספינת המלחמה של לונדון

מידע כללי

גולדן היינד (Golden Hinde) היתה ספינת מפרשים שהתפרסמה בעקבות מסעותיה בעולם בשנים 1577-1580 בפיקוד הקפטן מגלה הארצות האנגלי סר פרנסיס דרייק – אחד מהגיבורים האנגלים הגדולים ביותר שממחיש איך גנרל ומגלה ארצות של אחד הוא שודד ים של האחר. היא נמצאת על הגדה הדרומית של נהר התמזה, ברובע סאת’ק בסמוך לגשר לונדון וגורד השחקים מגדל השארד מדרום ללונדון סיטי.
השחזור הלונדוני של ספינת הגולדן היינד (תמונה: Oxfordian Kissuth)

מה רואים?

שחזור מלא של הספינה, כולל מפרשים, רובים, אנשי צוות מחופשים בבגדי התקופה וכל קומות הספינה (סיפון תותחים, חדר אוכל, איזור מגורים, תא רב החובל, מחסן הנשק). ניתן לסייר בספינה באופן עצמאי כאשר אין סיורים מודרכים, וניתן להצטרף לסיור מודרך או הפעלות ליליות כגון מסיבות פיראטים.

Prev 1 of 1 Next
Prev 1 of 1 Next

סרטון המציג את הספינה מבחוץ ומבפנים
המלצות "הכל על"

  • את הביקור בספינה כדי לשלב עם סיור באתרים השונים באזור כמו קתדרלת סאת’ק הסמוכה (נחמדה להצצה אך לא יותר מזה),  שוק בורו – Borough Market המצויין והייחודי הסמוך גם הוא, ולמבקרים עם ילדים או מי שרוצה לראות דגם נוסף של אוניית מלחמה בריטית – אוניית בלפסט. כל זה כמובן בתוספת לגשר לונדון אותו מספיק לראות מרחוק (אין יותר מידי עניין בלבקר בו ממש). אפשר כמובן לעבור את הנהר וללכת לסיור באזור הלונדון סיטי.
  • הלינה באזור דומה ללינה באזור הלונדון סיטי – האזור מאוד מומלץ לזוגות בגילאי בנייים (25 ומעלה) שלא מחפשים חיי לילה, אנשי עסקים שצריכים להגיע בבקרים ללונדון סיטי ומשפחות שמחפשות לינה מרכזית וזולה יחיסית – ראה עוד תחת מלונות בלונדון סיטי ומלונות בלונדון.
  • אזור האתר מקושר ומרושת מאוד – אין בעיה להגיע אליו מכל נקודה בעיר ברכבת, בטיוב או בסירה.גם למי שהשכיר רכב, כמו לכל האתרים במרכז לונדון לא לחשוב על להתקרב לאזור עם רכב שכור (ראה השכרת רכב בלונדון), אך למי שלא מקשיב לנו ומחליט בכל זאת לעשות כן, אפשר למצוא חניה סמוכה בתשלום (מופקע) ליד תחנת המטרו של גשר לונדון.
  • האתר מתאים מאוד ומומלץ במיוחד לילדים, ראה גם לונדון לילדים.

מידע שימושי על גולדן היינד

שעות פתיחה

10:00-17:30 לסיור עצמאי, למעט תאריכים מסוימים בהם יש ימי הולדת או אירועים פרטיים בספינה.

כתובת

1, Pickfords Wharf, Clink Street, London SE1 9DG, אנגליה

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

קו Jubilee ו-Northern לרדת בתחנת London Bridge.

directions_bus
אוטובוס

קווים 17, 21, 35, 40, 43, 47, 48, 133, 141, 149 לרדת בתחנת London Bridge Borough High St (Stop M).