בניין השארד The Shard

מידע על גורד השחקים של לונדון

מידע כללי

בניין השארד (Shard London Bridge) נקרא לעיתים  גם מגדל השארד / מגדל גשר לונדון (The Shard / Shard of Glass /  / London Bridge Tower) הוא אחד מהבניינים הגבוהים השולטים בקו הרקיע של אזור העסקים של לונדון – ברובע סאת’ק (southwark) שמדרום ללונדון סיטי. למעשה זה הוא גורד השחקים השני בגבהו בבריטניה ואחד הגבוהים באירופה. הוא נמצא בסמוך לגשר לונדון ותוכנן על ידי האדריכל האיטלקי, רנצו פיאנו. גובהו של הבניין 309 מטרים ובנייתו החלה ב2009 והסתיימה ב2012.

הידעת?
הבניין מופיע בקצרה באחד מפרקי הספיישל של הסימפסונים להאלווין, כאשר אחד מדמויות הסדרה נוחתת עליו אחרי שהופלה מהשמים על ידי מרי פופינס.

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.

מגדל השארד (תמונה: digital341רישיון)
מה רואים?

בתוך הבניין ישנם כמה מסעדות ובתי קפה אך באופן עקרוני החלק המעניין והייחודי שבו הוא התצפית שיש מהמבנה על העיר – מן הקומות הגבוהות בבניין ישנה תצפית אורבנית ייחודית אל העיר לונדון. The View from The Shard הוא שם של אטרקציית התיירות בבניין. היא כוללת כניסה מקומת הקרקע, עלייה במעלית לקומה 69 בה יש גלריה לצפיה, ועליה לקומה 72 בה יש גלריה חיצנית בחלקה. חנות המזכרות בקומה 68 היא החנות הגבוהה ביותר בלונדון כולה. את הכרטיסים לסיור יש להזמין מראש, והם לתאריך ושעה קבועה מראש.

סרטון המציג את בניין השארד מבחוץ ומבפנים, כולל הנוף האורבני של לונדון

כרטיסי כניסה, כרטיסים משולבים ואטרקציות בבניין השארד

**פרסומת**המלצות "הכל על"

  • כרטיס משולב: כרטיס האטרקציות של לונדון מעניק כניסה חינם לאתר זה, למי ששוקל לרכוש כרטיסים למספר אטרקציות מהרשימה, כדאי לשקול רכישה של הכרטיס המשולב במקום.
  • את הביקור בבניין האורך כשעה וחצי (לא כולל עצירה באחת המסעדות בתוכו) – כדאי לשלב עם סיור באתרים השונים באזור כמו קתדרלת סאת’ק הסמוכה (נחמדה להצצה, אך לא יותר מזה),  שוק בורו – Borough Market המצויין והייחודי הסמוך גם הוא ולמבקרים עם ילדים – אוניית בלפסט. כל זה כמובן בתוספת גשר לונדון אותו מספיק לראות מרחוק (אין יותר מידי עניין עליו). אפשר כמובן לעבור את הנהר וללכת לסיור באזור לונדון סיטי.
  • באופן כללי אין הרבה נקודות תצפית בלונדון ולכן יש לאתר זה חשיבות מסויימת, אך לדעתינו הוא נותן נקודת תצפית לא פחות טובה מהאטרקציה המפורסמת – הלונדון איי.
  • הלינה באזור הבניין דומה ללינה באזור הלונדון סיטי – האזור מאוד מומלץ לזוגות בגילאי בנייים (25 ומעלה) שלא מחפשים חיי לילה, אנשי עסקים שצריכים להגיע בבקרים ללונדון סיטי ומשפחות שמחפשות לינה מרכזית וזולה יחיסית – ראה עוד תחת מלונות בלונדון סיטי ומלונות בלונדון.
  • אזור הבניין מקושר ומרושת מאוד – אין בעיה להגיע אליו מכל נקודה בעיר ברכבת, בטיוב או בסירה. לא לחשוב על להתקרב לאזור עם רכב שכור (ראה השכרת רכב בלונדון). למי שלא מקשיב לנו אפשר למצוא חניה סמוכה בתשלום (מופקע) ליד תחנת המטרו של גשר לונדון.

מגדל גשר לונדון בקו הרקיע של לונדון, במבט מפוסט היל 2013 (תמונה: Cmglee)

מידע שימושי על בניין השארד

שעות פתיחה

את הכרטיסים לסיור יש להזמין מראש, והם לתאריך ושעה קבועה מראש.

כתובת

32 London Bridge Street, London SE1 9SG, בריטניה

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

קו Jubilee ו-Northern לרדת בתחנת London Bridge.

directions_bus
אוטובוס

קווים 43, 47, 141, 149, 343, 381, 521 לרדת בתחנת London Bridge.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי