ארמון אלת’ם, לונדון Eltham Palace

עדכון אביב 2024

באביב בלונדון כמות התיירים עולה ואפשר לראות כבר עכשיו שמספר התיירים שמגיעים לביקור בארמון אלת’ם עולה. אם אתם מתכננים לוח זמנים צפוף לחופשה בשבועות הקרובים ולא רוצים לבזבז זמן על עמידה בתורים, או אם אתם מתכננים כעת כמו רבים את חופשת הקיץ - אנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש וכך לחוסך את זמן ההמתנה לרכישת כרטיס בארמון עצמו. להזמנת כרטיסים מראש לארמון אלת’ם ניתן להיכנס לקישור הזה בו ניתן לרכוש כרטיסים עם אפשרות ביטול בחינם.

מידע על ארמון אלת’ם של לונדון

מידע כללי

ארמון אלת’ם (Eltham Palace) נמצא מחוץ ללונדון, בפרברי גריניץ’. זהו ארמון מקורי שניתן למלך אדוארד במאה ה-14 ושימש למגורים רשמיים של המלוכה עד המאה ה-16.

הארמון המקורי שעמד במקום זה ניתן למלך אדוארד השני במאה ה-14 והיווה מקום המגורים הרשמי של משפחת המלוכה במהלך המאות 14-16. במרוצת השנים חלקים מהמבנה נהרסו והמבנה העומד כיום הוא אינו המבנה המקורי.

בשנת 1933 סר סטפן קורטלנד ורעייתו הליידי וירג’ינה, זוג אצילים אנגלי, רכשו את הארמון והחלו במלאכת השיפוץ. הזוג החליט לשמר את סגנון האר דקו של המבנה וגם לשפץ את האולם הגדול של הארמון, שנבנה על ידי אדוארד הרביעי בשנות ה-70 של המאה ה-13. הזוג התגורר במבנה עד 1944 ולאחר עזיבתם העניקו את המבנה לחיל החינוך המלכותי האנגלי. עד 1992 המבנה היה בבעלות חיל החינוך.

החל משנת 1995 המבנה עבר לקרן אינגליש הריטג’ (English Heritage) שדאגו לשיפוץ המבנה והגנים שסביבו עד שנפתח שוב לקהל הרחב ב1999.
מה רואים?

חזית ארמון אלת’ם (צילום: Shermozleרישיון)

שאלות ותשובות נפוצות על ארמון אלת'ם

בארמון צולמו סדרות וסרטים רבים בינהם הסידרה הכתר בשנת 2017, הסרט High Heels and Low Lifes משנת 2001, ועוד טובים אחרים.

הארמון המקורי שעמד במקום זה ניתן למלך אדוארד השני במאה ה-14 והיווה מקום המגורים הרשמי של משפחת המלוכה במהלך המאות 14-16. במרוצת השנים חלקים מהמבנה נהרסו והמבנה העומד כיום הוא אינו המבנה המקורי.

כן, ישנם שני סוגים של כרטיסים זמינים בארמון אלתם. ניתן לבחור בין כרטיס לגנים בלבד או כרטיס גם לבית וגם לגנים.

ארמון אלת'ם נמצא באזור 4. דרום מזרח ללונדון, בתוך הרובע המלכותי של גריניץ'. 17.5 ק"מ מתחנת ויקטוריה.

ניתן להגיע מלונדון לארמון אלת'ם באמצעות רכב שכור, תחבורה ציבורית או באמצעות הסעה מסודרת הכוללת כרטיס כניסה לארמון אלת'ם ולעיתים גם הדרכה. למרות המרחק והנסיעה הארוכה, יש לא מעט תיירים שבוחרים לעשות את הנסיעה הזו, בין אם עצמאית או עם הסעה ומדריך צמוד.

ניתן להזמין רכב שכור בלונדון בלינק זה או בלינק זה. מומלץ למי שמתכנן לשכור רכב לא רק להגעה לארמון אלת'ם, אלא לטיול ארוך או רחב יותר באזור. ניתן להגיע בתחבורה ציבורית, ברכבת עם קו southeastern (כחול כהה) יוצא מתחנת Charing Cross Station ומגיע עד לתחנת הרכבת Eltham להשוואת מחירים לנסיעה בתחבורה ציבורית אפשר להיכנס לאתר זה שמשווה בין כל אמצעי התחבורה מבחינת מחיר וגם מבחינת משך נסיעה.
המלצות "הכל על"

  • מומלץ ביותר להגיע למקום בזמן הקיץ, אז ניתן להתרשם מהגנים המרהיבים שהם בשיא פריחתם ולשוטט שעות במוזיאון המעוצב.
  • שימו לב כי המקום פתוח בימי ראשון בלבד.
  • ניתן לשלב את הביקור בארמון עם ביקור בחנות הכלבו הרודס (Harrods) שנמצאת אמנם במרחק 6 קילומטר אך אם כבר יצאתם מהעיר – שווה לקפוץ גם לשם. רלוונטי כמובן עבור מי ששכר רכב (ראה מידע נוסף תחת השכרת רכב בלונדון).
  • מחיר: עלות כרטיס בין 5 ל9 פאונד. כרטיס לונדון פאס – כניסה חינם.
  • מדי שנה בהאלווין (Halloween) מתקיימות פעילויות לילדים – יצירה, גילוף מסורתי בדלעת ועוד (נע בין התאריכים 26-31 באוקטובר).

למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם:

מידע שימושי על ארמון אלת'ם

שעות פתיחה

ימי ראשון 10:00-16:00.

כתובת

Court Yard, Eltham, Greenwich, London SE9 5QE, United Kingdom.
הגעה
directions_subway

רכבת

קו southeastern (כחול כהה) יוצא מתחנת Charing Cross Station ומגיע עד לתחנת הרכבת Eltham, משם הליכה רגלית של 10 דקות. הרכבת יוצאת כל חצי שעה. משך הנסיעה כחצי שעה.