טירת גאלה דאלי, חירונה – הטירה שדאלי העניק לרעייתו גאלה | Gala Dalí Castle

עדכון קיץ 2024

הקיץ הגיע ואיתו שיא כמות התיירים בחירונה והעומס באתרים והמוזיאונים השונים הולך ועולה. למרות שבמרבית המקרים אין בעיה של זמינות כרטיסים בטירת גאלה דאלי בחירונה (בניגוד למוזיאונים המובילים למשל), ישנם ימים בהם ישנו תור לרכישת הכרטיסים או מקרים בהם לשעות המבוקשות ביום מספר הכרטיסים מצומצם. כדאי להזמין כרטיסים מראש למוזיאון - וכך גם להבטיח את כניסתכם בשעה הנוחה לכם וגם לדלג על התור לרכישות הכרטיסים בקופות המוזיאון. להזמנת כרטיסים מראש לטירת גאלה דאלי בחירונה: בקישור הזה עם 5% הנחה (קוד קופון HAKO5) | בקישור הזה עם אפשרות ביטול בחינם

מידע כללי

טירת גאלה דאלי (Gala Dalí Castle) הידועה גם בשם טירת פובול (Castle of Púbol), היא טירה עתיקה, שראשיתה כנראה במאה ה-11 בעיירה פובול, אשר הצייר הסוריאליסט סלבדור דאלי רכש ושיפץ עבור רעייתו, גאלה. הטירה נפתחה בשנת 1996 לציבור כמוזיאון, ונמצאת כחצי שעת נסיעה מחירונה.

פסלי ראש ריכרד וגנר בגינת הטירה
(צילום: Gordito1869 תחת CC BY 3.0)

היסטוריה

הטירה נרכשה בשנת 1968 וניתנה לה על ידיו במטרה להיות לגאלה מקום מפלט ומנוחה, יחד עם הסכמה כי לא יגיע לבקר אותה בטירה ללא הזמנה ממנה בכתב. גאלה בילתה בטירה שבועות מספר בקיץ של כל שנה מ-1971 ועד 1980, שנתיים לפני מותה. גאלה נקברה בטירה, בקריפטה עם דוגמא של לוח שחמט.

לאחר מותה של גאלה, דאלי איבד את הרצון לחיות ועבר להתגורר בטירה, מקום קבורתה. בתקופה זו הוא צייר את הציור האחרון שלו, The Swallow’s Tail, שנמצא היום במוזיאון דאלי בפיגראס. הוא גר שם במשך שנתיים עד שכמעט נשרף בחדר השינה שלו (לא ברור אם מתאונה או נסיון התאבדות), אז חבריו דאגו להעבירו למוזיאון שלו בפיגארס בו התגורר עד מותו.
מה רואים?

במוזיאון תוכלו לראות חלק מיצירותיו המגוונות של דאלי. המוזיאון עוזר למבקרים לנסות להבין את מערכת היחסים המסובכת והלא קונווציונלית של בני הזוג- החל מחדר הכס ועד הקריפטה בה גאלה קבורה. בחוץ, תוכלו להנות מהגינה השלווה ובה  הפיל של דאלי. זוהי דוגמא לאיך כל אחד מבני הזוג חי בשנות ה-70-80 (אם כי, דווקא בטירה זו בגלל הסיפור שלה- כל אחד מהם בנפרד. היה להם בנוסף בית אחר בו הם התגוררו יחד, בפורט ליגת).

שאלות ותשובות נפוצות על טירת גאלה דאלי

מומלץ להקדיש לביקור בטירת גאלה דאלי כ- 2 שעות

ניתן להגיע מברצלונה לטירת גאלה דאלי באמצעות רכב שכור או תחבורה ציבורית.

ניתן להזמין רכב שכור בברצלונה בלינק זה או בלינק זה. מומלץ למי שמתכנן לשכור רכב לא רק להגעה לטירת גאלה דאלי, אלא לטיול ארוך או רחב יותר באזור.ישנה חניה חינם בכניסה לפובול. למידע נוסף על- השכרת רכב בחירונההשכרת רכב בקוסטה בראווההשכרת רכב בברצלונה והשכרת רכב בספרד.

בהגעה באמצעות אוטובוס ניתן לנסוע באחת משתי החברות הבאות:

 • חברת SARFA – מחירונה הקו לכיוון פלמוס (Girona-Palamós) . לרדת ב-Flaçà שנמצאת כ-5 ק”מ – 7 דקות נסיעה במונית. למעוניינים ללכת ברגל, לרדת ב-La Pera שנמצאת במרחק של 1-2 ק”מ מפובול (כרבע שעה הליכה).
 • חברת EUROLINES מפיגארס הקו לכיוון הגבול עם צרפת (Figueres – Perpignan).

ניתן לערוך השוואת מחירים לדרכי ההגעה באוטובוס מברצלונה לטירת גאלה בלינק זה

בהגעה ברכבת מברצלונה, בכל החברות לרדת בתחנת Flaçà.

 • חברת רייל יורופ (Rail Europe), יש לקחת את הקו לכיוון Portbou.
 • חברת SNCF הצרפתית, עם הקו שמגיע אל Cerbère שנמצאת מיד אחרי שעוברים את הגבול הצרפתי, או הקו שמגיע אל Perpignan שנמצאת בדרום צרפת בהמשך.

ניתן לערוך השוואת מחירים לדרכי ההגעה ברכבת מברצלונה לטירת גאלה בלינק זה

Flaçà נמצאת כ-5 ק”מ (7 דקות נסיעה או שעת הליכה לאתגריים שבנינו) משם ניתן לקחת מונית לפובול.

 

בין המלונות המומלצים באזור טירת גאלה דאלי ניתן למנות את מלון Apartaments Centre Figueres, מלון Spiral Stairs Duplex ומלון Apartamento ático enfrente del Museo Dalí.
המלצות "הכל על"

 • ניתן לקחת סיור מודרך- זו תוספת של 3 יורו בלבד למחיר הכניסה ולכן אנחנו ממליצים עליו.
 • שימו לב שהמוזיאון נמצא במרחק חצי שעת נסיעה מחירונה, ולא בחירונה עצמה. למי שנמצא כבר בחירונה, כדאי מאוד להגיע למוזיאון, וכמו כן  -למתעניינים בדאלי. לאלו, אנו גם ממליצים לבדוק גם על מוזיאון דאלי בפיגראס (יעד תיירות מבוקש נוסף בקוסטה בראווה) – שהוא אחד מהמומלצים ביותר לאוהבי דאלי.
 • ניתן להגיע אל הטירה בפובול כטיול יום מברצלונה, או לתכנן עצירה של לילה בפיגארס הסמוכה וללון שם- פיגארס היא עיירה ציורית מומלצת
 • חירונה היא יעד מבוקש ללינה ולכן בקיץ מומלץ להזמין מלונות מראש (ישנם כחמישים וקצת מלונות פעילים בעיירה ובקיץ העיירה לא פעם מפוצצת בתיירים). בתוך העיר חירונה תוכלו למצוא מלונות בכל הרמות, יש בה כמה באד אנד ברקפסט טובים (למשל B&B Bells Oficis) מצד אחד ומלונות יוקרתיים (כמו מלון גראן אולטוניה) מומלץ לקרוא על כך עוד תחת מלונות בחירונהמלונות בקוסה בראווה ומלונות בספרד.

מידע שימושי על טירת גאלה דאלי

שעות פתיחה

פתיחה בשעה 10:00.

בין התאריכים 01/01 – 6/01 סגירה בשעה 17:00.

בין התאריכים 07/01 – 14/03 סגור.

בין התאריכים 15/03 – 14/06 סגירה בשעה 18:00.

בין התאריכים 15/06 – 15/09 סגירה בשעה 20:00.

שימו לב שבין התאריכים 31/07 – 31/08  מתקיים אירוע “לילות גאלה” בו הכניסה היא רק בין השעות 20:00-22:00 עם סיור מודרך בלבד.

בין התאריכים 16/09 – 01/11 סגירה בשעה 18:00.

בין התאריכים 02/11 – 31/12 סגירה בשעה 17:00.

כתובת

Castell Gala Salvador Dalí de Púbol
s/n, 17120 Púbol, Girona, Spain

הגעה
directions_subway

רכבת מברצלונה, בכל החברות לרדת בתחנת Flaçà.

 • חברת רייל יורופ (Rail Europe), יש לקחת את הקו לכיוון Portbou.
 • חברת SNCF הצרפתית, עם הקו שמגיע אל Cerbère שנמצאת מיד אחרי שעוברים את הגבול הצרפתי, או הקו שמגיע אל Perpignan שנמצאת בדרום צרפת בהמשך.

Flaçà נמצאת כ-5 ק”מ (7 דקות נסיעה או שעת הליכה לאתגריים שבנינו) משם ניתן לקחת מונית לפובול.

directions_bus
אוטובוס
 • חברת SARFA – מחירונה הקו לכיוון פלמוס (Girona-Palamós). לרדת ב-Flaçà שנמצאת כ-5 ק”מ – 7 דקות נסיעה במונית. למעוניינים ללכת ברגל, לרדת ב-La Pera שנמצאת במרחק של 1-2 ק”מ מפובול (כרבע שעה הליכה).
 • חברת EUROLINES מפיגארס הקו לכיוון הגבול עם צרפת (Figueres – Perpignan).
directions_car
רכב

ישנה חניה חינם בכניסה לפובול. למידע נוסף על- השכרת רכב בחירונההשכרת רכב בקוסטה בראווה, השכרת רכב בברצלונה והשכרת רכב בספרד.