1. עמוד הבית
 2. »
 3. ברצלונה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. השכרת רכב בברצלונה (2024) – הנחה בלעדית ואיך להימנע מטעויות

השכרת רכב בברצלונה (2024) – הנחה בלעדית ואיך להימנע מטעויות

השכרת רכב בברצלונה – הדרך שלכם לחקור את קטלוניה וספרד

השכרת הרכב בברצלונה מאוד פופלארית על התייר הישראלי ותיירי העולם בכלל. לרוב בברצלונה לוקחים את הרכב בשתי תחנות מרכזיות או מתחם סנטס במרכז העיר או בשדה התעופה וממנה יוצאים לכל רחבי ספרד ולעיתים גם לצרפת ואף לאיטליה או פורטוגל המרוחקות יחסית. הביקוש לרכבים בברצלונה מאפריל מתחיל לעלות ומגיע לשיא שלו ביולי אוגוסט ונשאר גבוהה עד סוף אוקטובר. אם אתם מתכננים להזמין רכבים לימים אילו אנו ממליצים לעשות כמה שיותר זמן מראש במיוחד אם מדובר ברכבים גדולים, אוטמטיים, ג’יפים או רכבים אחרים פחות זמינים. אם אתם חוששים מהתחייבות ארוכה אפשר לבצע את הזמנת הרכבים פה עם אפשרות ביטול חינם. לרכבים בינונים, קטנים או ידניים יש פחות לחץ אך עדין מומלץ. להבטיח הזמנה מראש. אפשר לעשות את כל ההזמנות לרכבים בברצלונה בקישור זה הכולל הנחה לגולשי הכל על.

שימו לב:

טיפים להשגת המחיר הטוב ביותר לרכב בברצלונה

 • נסו להזמין מראש לפני שהמחירים עולים (אפשר פה עם אפשרות ביטול אם אתם חוששים). אין שם עניין לחכות לרגע האחרון זה לא עבוד בברצלונה ולא ברוב המקומות.
 • חפשו הנחות. יש לא מעט מבצעים והוזלות ושווה לבדוק אותם. אפשר לבדוק את המחירים פה עם 10% הנחה לגולשי הכל על.
 • אם הנסיעה היא נסיעה בתוך אזור קטלוניה, אתם לא צריכים לאסוף רכב בלילה, ואין לכם בעיות נוספות מיוחדות שווה לבדוק הזנה של רכבי לאו קוסט – פה יש לא מעט אופציות לכך. אנו חושבים שברגע שהנסיעה הופכת רחוקה יותר למשל לתוך עומק הפירנאים או יוצא מקו החוף דרומה (למשל נסיעה לקסטליה או ודאי לכיוון אנדלוסיה) כל שכן נסיעה מחוץ לספרד עדיף להימנע מרכבי לאו קוסט, שווה לבדוק למשל את האופציות שיש פה במקרה כזה. שימו לב גם מעבר לאנדורה יכול לגרור אחריו עלויות נוספות ברכבי לאו קוסט (ראו פירוט פה).
 • אם אתם מטפסים על הפירנאים על תוותרו על רכבים חזקים, אם הנסיעה למשל על קו החוף בתחומי קוסטה בראווה וולנסיה – אז אין בעיה להזמין רכבים יותר קטנים ויותר חלשים ולחסוך כך במחיר.

חברות מומלצות להשכרת רכב בברצלונה


Rentalcars - זירת ההזמנה הגדולה ביותר בעברית

מאפשרים הזמנת רכב בברצלונה עם אפשרות ביטול בחינם ומערכת השוואת מחירים בעברית עם שירות לקוחות באנגלית. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בברצלונה דרך חברת Rentalcars:
🚗שדה התעופה של ברצלונה
🚗תחנת הרכבת סנטס
🚗סנטר דה לה וילה

←לחצו כאן להזמנה עם אפשרות ביטול
AutoEurope - שירות לקוחות מלא בעברית והנחה בלעדית לגולשי הכל על

הנחה בלעדית לגולשי הכל על של 10% ממחיר ההשכרה עם אפשרות ביטול חינם עד 48 שעות לפני מועד לקיחת הרכב ובמחירים תחרותיים ביותר במרבית ההשוואות שביצענו. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בברצלונה דרך חברת AutoEurope:
🚗שדה התעופה הבינלאומי בברצלונה
🚗תחנת הרכבת סטנס

←לחצו כאן להזמנה עם הנחה בלעדית
Ofran - שירות לקוחות צמוד בעברית

Ofran מצטיינת בשירות הלקוחות שלה, ונתנת מענה מקצועי ומהיר בעברית לאורך כל שלבי השכרת הרכב - משלב הזמנת הרכב ועד שמחזירים אותו. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בברצלונה דרך חברת Ofran:
🚗שדה התעופה של ברצלונה
🚗תחנת הרכבת של ברצלונה
🚗מרכז העיר ברצלונה

←לחצו כאן להזמנה עם שירות בעברית
Economybookings - זירת הזמנת רכבי הלואו קוסט הגדולה בעולם

מגוון אפשרויות רכבים בברצלונה בדגש על רכבי לואו קוסט. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בברצלונה דרך חברת Economybookings:
🚗נמל התעופה של ברצלונה
🚗תחנת הרכבת סנטס
🚗פסאז' דה גרסיה

←לחצו כאן להצעות רבות לרכבי לואו קוסט
Discover Cars - פלטפורמת השוואה בינלאומית להשכרת רכב

מציעים מגוון רחב של ספקים ואת המחירים הנוחים ביותר מבין שאר פלטפורמות ההשוואה בברצלונה. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בברצלונה דרך חברת Discover Cars:
🚗שדה התעופה של ברצלונה
🚗תחנת הרכבת של ברצלונה
🚗מרכז העיר ברצלונה

←לחצו כאן להזמנה ממגוון גדול של ספקים

האם צריך רכב בברצלונה?

התשובה לשאלה זו משתנה בין תייר לתייר, והשאלה המרכזית שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא האם אתם מתכננים לצאת לסיורים מחוץ לברצלונה או לא?
אם אתם מתכננים לסייר רק ברחובות העיר ברצלונה או אפילו רק לנסוע למוזיאון דאלי בפיגראס או למונסראט – אל תחשבו על הזמנת רכב! (אנו מכירים כמה תיירים שממהרים להזמין רכבים לסיורים עירוניים והטיול שלהם פשוט נהרס). חשבו על הרובע הגותי או על שדרות הראמבלס. הרחובות קטנים וצפופים, אין חנייה והכבישים הראשיים פקוקים. בנוסף, ישנה תחבורה ציבורית מצויינת בתוך העיר ואפשר להגיע איתה מכל נקודה לכל נקודה (למידע נוסף ראה התניידות ותחבורה בברצלונה).

ישנה הסתייגות קטנה כאשר מדובר במי שטס לצרכים עסקיים או דיפלומטיים – אז השיקולים שלכם בוודאי אחרים, וכדאי להחליט עפ”י מטרת הנסיעה והאתרים בהם תבקרו.

רכבים בתקופת שלג באנדורה - לפעמים כדאי לקחת רכב בברצלונה ולצאת להרים או למרחבים גם בחורף

רכבים בתקופת שלג באנדורה – לפעמים כדאי לקחת רכב בברצלונה ולצאת להרים או למרחבים גם בחורף

מתי כדאי להשכיר רכב בברצלונה?

אך ורק כאשר מתכננים לצאת מהעיר לטובת סיור במרחבי צפון ספרד. אם תיכננתם להמשיך מברצלונה לפירנאים, אנדורה, מרחבי קטלוניה היפים או קוסטה בראווה – כדאי שתהיו עם רכב צמוד כדי ליהנות מהסיור כמו שצריך ולהיות חופשיים לנסוע כאוות נפשכם.

לקיחת רכב בברצלונה והחזרה במקומות אחרים

יש הרבה אופציות ללקיחת הרכב בברצלונה והחזרה בתחנות אחרות. בכל הזמנה כזו תדרשו לתוספת תשלום, אלא שגובה התשלום הנוסף, ממש תלוי באיזה יעד מדובר. בתוך ספרד המחירים יהיו יחסית נמוכים והאופציות רבות. לקיחת רכב בברצלונה והחזרתו בצרפת תגרור תוספת משמעותית יותר והחזרה בפורטוגל לא אפשרית במקרה של 90% מהחברות השונות. לכן רצוי לבחון טוב את התוכנית תמיד ולבדוק האם באמת זו האופציה הטובה ביותר. מרבית החברות לא לוקחות היום תשלום נוסף כמו פעם על מעבר הגבול, אלא רק על עצם החזרת הרכב בתחנה שונה מתחנת האיסוף. כן יש לקחת בחשבון את הגבלת הקילומטרים שיש לחלק מהחברות.

לכל היעדים המוזכרים פה ולאחרים אנו ממליצים להקדים את השכרת הרכב שלכם, אפשר פה עם הנחה לגולשי הכל על ואפשר פה עם אפשרות ביטול בעת הצורך.

לקיחת רכב בברצלונה והחזרה בקוסטה בראווה (יורט דה מאר, בלאנס וכודמה)

יש לא מעט רכבים שאפשר לקחת בברצלונה ולהחזיר בתחנות שונות ברחבי קוסטה בראווה (יורט דה מאר, בלאנס חירונה ופיגרס – הן תחנות פופלאריות). תוספת המחיר היא יחסית קטנה (אם כי קיימת) ומשתנה מחברה לחברה. אנו ממליצים לבדוק האם לנסוע ליעד זה עם רכב שכור, יש תחבורה ציבורית טובה ובקיץ ההתנהלות עם רכב מאוד לא נוחה בחלק מעיירות קוסטה בראווה. אנו ממליצים על לקיחת רכב למי שמתכנן טיול מתגלגל ביעדים הללו ולא טיול חד יומי (להם אנו ממלצים לקחת אחד מסיורי היום שיש מברצלונה לקוסטה בראווה) ואפילו לטיול בטן גב לא בטוח שרכב שכור הוא אופציה הכי טובה, שווה לחשוב על אופציה של לקיחת תחבורה ציבורית (למידע נוסף, הזמנה והבטחת מקומכם) ומקסימום לצאת ליום טיול מחוץ לעיירה המרכזית בה אתם שוהים. יש גם אפשרות לא רעה  לנסוע עם תחבורה ציבורית ולשכור את הרכב בקוסטה בראווה ובכך לחסוך כסף, נהיגה וכו’. מומלץ לקרוא על כך עוד תחת השכרת רכב בקוסטה בראווה.

לקיחת רכב בברצלונה והחזרה באנדורה

אופציה שאנו נשאלים עליה לא פעם, אבל אנו פחות ממליצים עליה לרוב התיירים. היא אפשרית, רוב החברות הגדולות וגם החברות הקטנות יאפשרו אותה אלה  שתוספת המחיר תהייה גבוה, ועדיף לדעתנו לנסוע ברכבת (למידע נוסף, הזמנה והבטחת מקומכם). היא טובה רק אם אתם מתכננים להישאר באנדורה זמן מה ולצאת לטיולי כוכב – לא משהו מאוד פופולארי על מרבית התיירים הישראלים.

 • טיפ זהב: שימו לב, אם אתם עוברים עם הרכב לאנדורה אפילו שאתם מחזירים בברצלונה בחזרה, יש לעדכן על כך את חברת ההשכרה. לאילו שיקחו רכב בחברות הגדולות ו וישלמו ביטוח מלא לרוב יכללו את המעבר בתשלום. חברות לאו קוסט עלולות לקחת על כך חיוב נוסף. זוהי למשל סיבה שבגינה לא כדאי לקחת רכב לאו קוסט לפעמים (אם אתם מתכננים לעבור לאנדורה).

לקיחת רכב בברצלונה והחזרה במדריד

אופציה טובה למי שמתנהל בטיול בין קטלוניה לקסטליה וצריך את הרכב איתו במהלך הנסיעה עצמה – כמעט כל החברות השונות יספקו לכם את אפשרות זו בתוספת תשלום. אם כי גם במקרה זה אנו ממליצים לפני לקיחת הרכב והוספת התשלום על לקיחת הרכב מתחנה אחת והחזרה באחרת לבחון שימוש בתחבורה הציבורית בין ברצלונה למדריד – אם תסעו בכבישים המהירים גם כך הדרך אינה מיוחדת ועדיף לעשות שימוש ברכבת או באוטובוס לנסיעה הזו. (למידע נוסף, הזמנה והבטחת מקומכם) ובמדריד לקחת רכב שכור (ראו מידע נוסף תחת השכרת רכב במדריד).

לקיחת רכב בברצלונה והחזרתו בפורטוגל  (ליסבון או פורטו)

אפשר לשכור רכב בברצלונה ולהחזיר אותו בפורטוגל, אבל זה בדרך כלל לא מומלץ כיוון שהעלות תהייה יקר בגלל העמלות הנוספות על החזרת הרכב במדינה אחרת. זה גם עשוי לקחת הרבה זמן לנסוע מברצלונה לפורטוגל, וצריך לקחת בחשבון את עלות האגרה, הדלק והלינה לאורך הדרך. בנוסף, לחלק גדול מחברות השכרת הרכב אין את אפשרות זו בכלל מה שמצמצם את האופציות שלכם לבחירת הרכב לטיול. לכן אנו ממליצים לתכנן את הטיול כך שתגיעו בטיסה או תחבורה ציבורית לפורטוגל (למידע נוסף, הזמנה והבטחת מקומכם בנסיעה לליסבון ולמידע נוסף והבטחת מקומכם לנסיעה לפורטו) ומשם תקחו רכב שכור חדש בפורטוגל (ראו השכרת רכב בפורטוגל).
תחנות איסוף רכבים בברצלונה

בברצלונה ישנם מעל 18 אזורים בהם ממוקמים משרדים של חברות השכרת הרכב הגדולות. אזורי השכרת הרכבים המרכזיים של ברצלונה, אשר אליהם מגיעים מרבית התיירים הם:

 • שדה התעופה El Prat שנמצא מחוץ לעיר (חצי שעה נסיעה לערך, למידע נוסף קראו מידע על שדה התעופה בברצלונה). אם אתם מזימינים רכב בשדה התעופה של העיר. שימו לב שאתם מזמינים את הרכב בטרמינל הנכון בו אתם נוחתים (לרוב או טרמינל 1 או טרמינל 2) זה יחסוך לכם טרטור רציני במעבר בין בטרמינלים במקרה של טעות.
 • מתחם סנטס (אזור כיכר אספניה ותחנת הרכבת הראשית של ברצלונה). אזור זה הוא האזור הנפוץ ביותר להשכרת רכב מלבד שדה התעופה. שימו לב שחלק מהמגרשים נמצאים על גגות הבתים וקשה למצוא אותם. קחו את הכתובת של המקום, ושוחחו עם איש הקשר על מנת להבין בדיוק איפה סוכנות הרכב – כדי שלא תבזבזו את הזמן!
 • אזור האישמפלה ליד כיכר קטלוניה.

השכרת רכב בשדה התעופה של ברצלונה

אחת האופציות הפופלאריות ביותר. אם זה מה שאתם מחפשים ודאו שבתחנת הלקיחה אתם שמים את האופציה El Prat. החברות הגדולות והבינ”ל נמצאות בתוך השדה, חברות הלאו קוסט לרוב לא יחזיקו תחנת השכרה בשדה, וידרשו ממכם לצאת החוצה. אתם לא חייבים לטוס או לנחות בשדה כדי לקחת ממנו את הרכב, תחנות ההשכרה נמצאות באולם בחוץ ואפשר להגיע אליהם גם מבחוץ. לנוחתים בלילה, גם אם אתם נוחתים לפני 22:00 בלילה בתכנון של הטיסה, היום יש הרבה מאוד עיכובים , מומלץ לודא שחברת ההשכרה תמתין לכם גם במקרה של עיכוב טיסה  חברות גדולות לרוב יותר מקפידות על כך, בעוד חברות לאו קוסט יבקשו ממכם לבוא בבוקר שלמחרת, מה שיכול לפגוע בתוכנית הטיול שלכם.

לגבי החזרת הרכב, מרבית החברות הנמצאות בשדה התעופה של ברצלונה יאפשרו לכם להחזיר את הרכב בכל שעה – מומלץ לצלם אותו בשעת ההחזרה אם אתם מחזירים בלילה, גם אם עשיתם ביטוח הכולל ביטול השתתפות עצמית.

השכרת רכבים גדולים וואנים בברצלונה

ניתן לשכור רכבים גדולים (ואנים) בברצלונה בקלות אך יש לשים לב שהזמינות שלהם במיוחד בקיץ נמוכה ועדיף להזמינם כמה חודשים מראש. ישנן מספר חברות השכרה המציעות שירות זה:

 • Turo: מציעה השכרת ואן במחיר התחלתי של 97$ ליום, עם דגמים כמו Ford Transit ו-Mercedes-Benz Sprinter.
 • Sixt: מציעה מגוון רכבים גדולים, כולל Mercedes Viano, במחיר התחלתי של 140$ ליום. הרכבים כוללים תכונות מתקדמות כמו מערכת עזר לחניה ואבטחה גבוהה.
 • Avis: מציעה מגוון רחב של רכבים להשכרה בברצלונה, כולל ואנים, במחיר התחלתי של 54$ ליום. ניתן למצוא סניפים בנמל התעופה ובמיקומים מרכזיים בעיר.

קישורים להזמנה

שאלות ותשובות על השכרת רכב בברצלונה

ישנם מספר מקומות בהם ניתן להשכיר רכב בברצלונה. אזורי השכרת הרכבים המרכזיים של ברצלונה, אשר אליהם מגיעים מרבית התיירים הם:

 • שדה התעופה El Prat שנמצא מחוץ לעיר (חצי שעה נסיעה לערך, למידע נוסף קראו מידע על שדה התעופה בברצלונה).
 • מתחם סנטס (אזור כיכר אספניה ותחנת הרכבת הראשית של ברצלונה). אזור זה הוא האזור הנפוץ ביותר להשכרת רכב מלבד שדה התעופה.
 • אזור האישמפלה ליד כיכר קטלוניה. מומלץ לקרוא את העמוד הזה בו סיקרנו בהרחבה את נושא השכרת הרכב בברצלונה.

להערות והמלצות נוספות בעמוד המלא, לחצו כאן

 • מהירות מותרת בספרד: 50 קמ”ש בדרך עירונית, 55-90 קמ”ש בדרך בין עירונית ו-74-120 קמ”ש בדרך מהירה.
 • בספרד נוסעים בצד ימין של הכביש ועוקפים משמאל (כמו בישראל).

לפירוט רחב יותר, והמלצות נוספות, לחצו כאן

 • לרוב יש דרישת מנימום לגיל 21, ולפחות שנה רישיון.
 • אם אתם מעל גיל 25 תוכלו להשיג רכב גם עם רישיון טרי יותר.

לרוב אנו נגד השכרת רכב ליום אחד – הרבה זמן וטירטור ואפשר לצאת מהעיר או בהצטרפות ליום טיול מאורגן – או בתחבורה ציבורית. לכל האתרים הפופלארים ליום טיול מברצלונה כמו  פיגראס ומוזיאון דאליחירונהמנזר מונסראט, פורט אוונטרה ואפילו לעמק נוריה . יש גם תחבורה ציבורית יחסית נוחה וגם הדרכות נוחות הכוללות הסעה - שניהם יצאו לכם לדעתנו יותר משתלמים מהשכרת רכב. אם אתם מזמינים מקום בתחבורה הציבורית רצוי להבטיח את מקומכם במיוחד אם חשוב לכם לשבת ביחד, אפשר לעשות זאת באופציה זו ואופציה זו.

רכב ליום אחד מתאים אם אתם רוצים לעשות טיול עצמאי יותר חופשי למקומות פחות מוסדרים - למשל סיור עצמאי בקוסטה בראווה בין העיירות השונות יכול להיות סיבה טובה לקחת רכב ליום אחד.

יש לקחת בחשבון שלחנות רכב או להסתובב עימו בעיר זה לא פשוט ורצוי לקחת ולהחזיר בלי לחנות במלון (לא לכולם יש בכלל חניה – בעיה קשה בכל האמור למלונות בברצלונה במרכז העיר). אם אתם מתכננים לעשות זאת חפשו מלון בברצלונה עם חניה.

הרבה פעמים נשאלנו על לקיחת רכב בברצלונה, טיול איתו והחזרתו בתחנת החזרה אחרת. זה מאוד משנה איזה חברה אתם מזמינים, אבל לרוב - לקיחה בברצלונה והחזרה בעיר ספרדית (למשל מדריד או ולנסיה) תוספת המחיר לא תהייה נוראית וזה ישתלם. כאשר מדברים על החזרה בעיר מחוץ לספרד למשל מארסי הקרובה או ליסבון - תוספת המחיר תהייה גבוהה ולרוב לא משתלמת.  עדיף יהיה לעשות שימוש בתחבורה ציבורית ולקחת רכב חדש אחרי מעבר הגבול.

דברים נוספים שכדאי לדעת על השכרת רכב בברצלונה

דרישות בסיס ומידע זה נכון לברצלונה ולכל ספרד (ראה השכרת רכב בספרד).

חוקי תנועה חשובים בברצלונה

 • מהירות מותרת בספרד – 50 קמ”ש בדרך עירונית, 55-90 קמ”ש בדרך בין עירונית ו-74-120 קמ”ש בדרך מהירה.
 • בספרד נוסעים בצד ימין של הכביש ועוקפים משמאל (כמו בישראל).

דרישות גיל

 • לרוב יש דרישת מנימום לגיל 21, ולפחות שנה רישיון.
 • אם אתם מעל גיל 25 תוכלו להשיג רכב גם עם רישיון טרי יותר.

דלק בבברצלונה

 • תחנות הדלק פתוחות לרוב מ-8:00-20:00 ומחיר הדלק הוא באזור 1.10-1.30 יורו לליטר.
חנייה בברצלונה

 • סימון ירוק – מיועד עבור תושבי העיר בלבד (מ-8:00-20:00).
 • סימון כחול – מאפשר חנייה לכל כלי הרכב, המוגבלת ל-4 שעות. ישנם מחירים שונים, בין 1.08 יורו ל-2.94 יורו, תלוי בנקודה המדויקת בה חניתם, כאשר ברוב האזורים החניה חינם בשעות הלילה בין 20:00-8:00.
 • סימון צהוב – שטח זה מיועד להעמסה ולפריקה בשעות היום, כאשר בלילה החניה פתוחה לכולם בחינם.
 • ראו גם מלונות עם חניה בברצלונה.

למי שמגיע עם רכב ליום אחד ורוצה לטייל

כדי לחנות את הרכב באזורים שאינם במרכז ומשם לקחת מטרו ולטייל.  האזור שהכי נוח לכך הוא אזור תחנת הרכבת SANTS – אבל יש גם אחרים  ראו אפשרויות שונות פה.

עדכון יולי, 2024

אנו נמצאים בעיצומה של חופשת הקיץ, ורמת הביקוש לרכבים בברצלונה הקיץ הינו שיא עונת התיירות ואיתו מגיעים תיירים רבים ובהתאם לכך רמת הביקוש לרכבים לחצו כאן להשכרה מתוך מגוון רכבים עם אפשרות ביטול | לחצו כאן להשכרת רכב עם 10% הנחה בברצלונה.

מפת תחנות השכרת רכב בברצלונה