סורט Sort

מידע כללי והיסטוריה

העיירה סורט (Sort) היא בירתו של אזור קומרקס. היא שייכת מבחינה מוניציפלית לליידה (Lleida) אשר בחבל קטלוניה המרהיב, וממוקמת בפירנאים, כ-692 מטר מעל פני הים. שמה של העיר בתרגום חופשי לעברית מתפרש כ”מזל”, עובדה שגרמה לתחנות הלוטו בעיר להפוך להצלחה של ממש ולהתפאר במספר זכיות לא פרופורציונלי.
סורט ממוקמת לצדו של הנהר Noguera Pallaresa, אחד מפלגיו של נהר Sergreהמפורסם. היא מונה כ-2,113 נפשות.

**פרסומת**העיירה נחשבת כיעד תיירות פופולארי בעיקר בחודשי האביב והקיץ, כאשר בסביבתה פועלות מגוון אטרקציות בסגנון מסלולי טיולים, מסלולי רכיבה ותחנות ראפטינג.

נהר Noguera Pallaresa, הנופים באזור סורט – אחד האזורים הפופלארים לרפטינג בפינריאים. 

אתרים מרכזיים

נהר Noguera Pallaresa מפורסם בשל היותו אחד מפלגיו המרכזיים של הסרג’ר המפורסם, ולכן לצידו תוכלו למצוא בקתות לינה, ספורט מימי, ובכלל סביבה אנושית הומה יותר.

The request cannot be completed because you have exceeded your quota.

ראפטינג בסמוך לעיירה (על ה-Sergre בין סורט לליאבורסי)

**פרסומת**המלצות "הכל על" למבקר בעיירה

  • בחודשי הקיץ פועלות כאן כמה תחנות ראפטינג איכותיים ופופולאריים – אנו קיבלנו המלצה על רוק רוי (https://www.rocroi.com/), שפועלים בין סורט לליאבורסי (llavorsi) הסמוכה, אך ממש לא היחידים.
  • סביב לעיירה ישנם עשרות מסלולי הליכה ורכיבה על אופניים פופולאריים הפעילים בעיקר בקיץ ובאביב – חלקם מיועדים לחצי יום, חלקם ליום, וחלקם מיועדים לרציניים המעוניינים לפסוע או לרכוב מספר ימים. חלק ממסלולי הליכה אלו מתחברים לשמורת האיגואסטורטס הסמוכה.

מידע שימושי

  • איך מגיעים?
    • ברכב פרטי: ההגעה עם רכב פרטי מברצלונה לדוגמה מתבצעת על כביש האורך E-9 (היוצא ממש מצפון לברצלונה), בשלב מסוים יש לפנות שמאלה אל כביש N-260 עד להגעה לעיירה סורט.
      למידע נוסף על השכרת רכב באזור ראה עוד תחת השכרת רכב בפירנאים והשכרת רכב בספרד.
    • באוטובוס: ישנם אוטובסים המגיעים לעיירה, בעיקר מאזור ליידה (Lleida), הם מגיעים לתחנה המרכזית והיחידה הנמצאת סמוך למרכז העיירה.
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי