השכרת רכב בפירנאים

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
כדורגל

האם צריך רכב בפירנאים?

באופן כללי כן. קשה מאוד עד בלתי אפשרי להתנייד בין הכפרים והשמורות בתחבורה הציבורית (הדברים אינם אמורים בטרקרים או בטיולי סקי, אליהם יש התייחסות שונה וצריך לבדוק את אופי הטיול).

דוגמא לתחנת אוטובוס בפירנאים (צילום מקורי)

התחנות קטנות ולא ממש פעילות ופיזורם מאוד מוגבל
השימוש בתחבורה ציבורית מתאים למעט סוגי טיולים באזור בלבד.

טבלת חיפוש רכבים והשוואת מחירים

מטה נמצא תיבת חיפוש להשכרת רכבים והשוואת מחירים בין חברות ההשכרה השונות, במידה ויש לכם חוסם קבצי קוקיס פעיל לא תוכלו לראות אותה. תוכלו להיכנס במקום ישירות לאתר רטנלקארס, המפעיל את מנוע החיפוש.

**פרסומת**מאיפה לוקחים רכב לפירנאים?

בעיקר בערים הגדולות שנמצאות מחוץ לפירנאים, כמו ברצלונה (ראההשכרת רכב בברצלונה), בילבאוסאן סבסטיאן (ראה השכרת רכב בסאן סבסטיאן) ואפילו עיירות כמו חירונה ופיגראס (ראה השכרת רכב בקוסטה בראווה). ישנן מעט סוכנויות להשכרת רכב גם בעיירות בתוך הפירנאים.

חניונים בפירנאים בכניסה לשמורות לרוב מרווחים ונוחים רובן ככולן מאפשרים חניה ללא תשלום (צילום מקורי)

סרטון מידע על השכרת רכב בספרד מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על

חניה בפירנאים

  • במרבית המקומות החניה נוחה, הבעיה היחידה היא בכניסה לשמורות הגדולות בזמן עונת התיירות, אבל המקומיים מייצרים סידורים נוחים (לרוב). קחו בחשבון שישנם מקומות בהם תצטרכו לחנות בתשלום.
  • למרבית המלונות בהם תתארחו יהיו חניות פרטיות לאורחים, מלבד אלה הממוקמים במרכז העיירות הגדולות. אנו מציעים לבדוק זאת בדפי המידע על המלון (יש מידע על חניה לגבי כל מלון, גם בסקירת המלונות המומלצים שלנו, גם במערכת המשותפת עם הוטל-קומביינד וגם באתרים כמובוקינג. ראה על כך מידע נוסף תחת מלונות בפירנאים). באופן כללי מי שמחפש לינה עם חניה בפירנאים מומלץ לחפש בכפרים ובעיירות הרבות הפזורות על הכבישים הראשיים של הפירנאים (אין הרבה…) מומלץ להתרחק ממרכזים הומים של עיירות או אזורי נופש המוניים – למשל במרכז אנדורה לה-וולה (Andorra la Vella) עיר הבירה של אנדורה, יהיה קשה למצוא חניה חינם בסמוך למלונות וכך גם בקיץ במרכז ברוטו. אך במלונות על הכביש או בחוות הנמצאות מסביב אפשר למצוא אפשרויות לינה הכוללות חניה סמוכה בקלות רבה יחסית (בנוסף מחיר הלינה והתמורה שתקבלו תיהיה יותר משתלם – למי שמגיע עם רכב שכור פרטי זו שיטת הלינה הטובה יותר לדעתנו).

כביש מהיר טיפוסי בפירנאים הקטלניים (צילום מקורי)

כבישים בפירנאים

ישנם לא מעט סוגי כבישים בפירנאים. יש כבישים מהירים אך יש גם לא מעט כבישים קטנים, חלקים ואפילו צרים מאוד ולא נוחים לנסיעה של שני רכבים במקביל (בעיקר בכניסה לשמורות).

בגלל האופי ההררי של האזור הכבישים בפירנאים הספרדים מורכבים מכיש אורך אחד ומרכזי – N-260 שהוא הדרך המהירה של הפירנאים המובילה ממזרח למערב (לא בכל מקום הדרך ממש מהירה…), אל דרך זו מתחברים כמה כבישי משנה המובילים ליעדם השונים של האזור ואליה מתחברים הדרכים הראשיות של ספרד המובילות אל הפירנאים.

הכבישים הקטנים של הפירנאים במיוחד אילו שמעניקים גישה לאתרי תיירות באזור, יכולים להיות מאוד צרים ועמוסים בחודשי הקיץ – קחו זאת בחשבון.

הדרך לסכר בעמק בוי – תמונה טיפוסית של כבישים שמשמשים כדרך גישה לאתרי תיירות בפרינאים בתקופת הקיץ (צילום מקורי)

בחורף הנהיגה בפירנאים היא סיפור אחר לגמרי – ישנם כבישים שנסגרים מחמת שטפונות או שלג ולכן למי שמתכנן נסיעה להרי הפירנאים בחורף חייב לוודא שהוא מקבל ציוד חורף ברכב (שרשראות שלג, ערכות חירום וכדומה) כמו כן יש לבדוק ביטב את הדרכים שלכם ולראות שהם פתוחים ולא נסגרו בגלל שטפונות או שלגים.

מעבר הררי בדרך על שם המלכה איזבל (הפירנאים של אראגון) – יש לבדוק היטב שיש מעבר בכל הכבישים הנל בתקופת החוף (צילום מקורי)
תגובות, המלצות וטיפים להשכרת רכב בפירנאים

  • בקיץ מומלץ להשתמש יותר בכבישים הפנימיים כיוון שכבישי החוף פקוקים. הדברים אמורים במיוחד בסופי השבוע.
  • הרכבים המומלצים לפירנאים הם רכבים עירוניים פשוטים, אלא אם אתם רוצים להיכנס לשמורות עם רכבכם הפרטי ואז יש צורך בהזמנה של רכב 4×4. באופן כללי אנו ממליצים לעשות סיור כזה עם מדריך מקומי.
  • בחלק מהכבישים תראו לא מעט רוכבי אופניים שרוכבים לידכם – שימו לב.
  • רכבים שנוסעים לצרפת (לפירנאים הצרפתיים או כחלק מנסיעה על כביש החוף) – שימו לב שבחלק מהחברות (במיוחד חברות הלאו קוסט) נדרש להוסיף על כך תשלום מול חברת השכרת הרכב. המחיר משתנה לפי החברה בה אתם בוחרים וכדאי לדבר איתנו לפני הזמנה.

מפת תחנות השכרת רכב בפירנאים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)