איינסה, ספרד Ainsa

מידע כללי והיסטוריה

איינסה (Ainsa), היא עיירה קטנה ומצויירת הנמצאת במחוז אראגון, העיירה משמשת כבירת עמק איינסה (הקרוי על שמה), בעיירה ניתן להנות מסיורים בין מבנים עתיקים מימי הביניים לצד מסעדות ובתי קפה. העיירה ממוקמת על כביש N-269 הכביש הראשי החוצה את הפירנאים הספרדים ממז’ למערב – היא ממוקמת ממש לפני הצומת בה פונים לכיוון צפון כאשר מבקרים בחלקה המערבי של אורדסה או מתכוונים לעבור במעבר גווארני לכיוון צרפת. מיקומה של העיירה בעלת האופי הימי בניימי הופך אותה לנקודה פופאלרית למעבר של תיירים המסיירים באזור – בעיקר כתחנת התארגנות (נקודה בה ניתן לקנות אוכל, ציוד ומפות במחירים סבירים יותר מתחנות המידע לתיירים בתוך השמורה) לפני שמורת אורדסה.

הפלאסה מאיור – הכיכר המרכזית של איינסה

כיאה לעיירה טיפוסית בהרי הפירנאים של אראגון ישנם סביב לעיירה מספר נקודות תצפית יפות ושבילי הליכה ורכיבה לאופניים. העיירה היושבת על חיבור של שני נהרות מרכזיים (Ara ו Cinca) מאפשרת גם לא מעט פעילות על הנהרות עצמם (מטיולים ורכיבה על סוסים, ועד קיקים). פעילויות אילו מופעלות בעיקר בקיץ ובאביב.
אתרים מרכזיים

מלבד חנויות אוכל והתארגנות לקראת השמורה המפורסמת באיינסה תוכלו למצוא מספר בתי אבן מתקופות שונות בימי הביניים – מצודה מהמאה 12 עם חלקים שנבנו מחדש במאה ה16 כדי להתמודד עם האיום המוסלמי, וכנסייה טיפוסית מהמאה ה11. הכיכר המרכזית של אינייסה מוכרז כאתר הסטורי לאומי ספרדי – והוא היום מוקד תיירות (מסעדות ובתי קפה).

העיירה איינסה

לינה באיינסה

למחפשים מלון יוקרתי באיינסה אנו ממליצים על Hotel Sanchez, לעומת זאת, מבקרים המחפשים לינה זולה יותר יכולים לבחור ב Hotel Dos Rios. במידה ותרצו ללון בדירה מרווחת ומאובזרת אנו ממליצים על Apartahotel Dos Ríos Ainsa. תקופת קיץ היא התקופה העמוסה ביותר באיינסה ולכן אם אתם מגיעים בחודשים אלו מומלץ להזמין מראש מקום לינה. אפשר למצוא בקישור הזה מקומות לינה רבים באיינסה להזמנה עם אפשרות ביטול בחינם.
המלצות "הכל על"

  • לעומת אזור הפיראנים הקטלנים – כאן פחות רגילים לתיירים דוברי אנגלית ולא חריג לפגוש במלונאי שאינו מבין אנגלית ודאי שאזרחים רגילים שאינם נותני שירותים לתיירים ידעו פחות אנגלית ממה שנהוג פגוש באזור הפירנאים של קטלוניה.

מידע שימושי