מגדלי סרנוס, ולנסיה | Torres de Serranos

מידע כללי

מגדלי סרנוס (Torres de Serranos) נבנו בסגנון גותי ולנסי בסוף המאה ה-14 והיו אחד משנים עשר השערים של החומה שעטפה את העיר העתיקה של ולנסיה. הם היוו את הכניסה הצפון מערבית של מרכז העיר העתיקה וחיברו את ולנסיה עם מחוז לוס סרנוס, ומכאן כנראה מקור שמם. זהו המבנה המשומר ביותר של ולנסיה, ויחד עם מגדלי קווארט ושרידים בודדים הם השארית היחידה מחומת העיר העתיקה שפורקה ב-1865 לפי הוראת המושל הפרובינציאלי.

הנוף אל העיר העתיקה של ולנסיה ממגדלי הסרסנוס (צילום מערכת)
מה רואים?

עדיין אפשר לראות סביב המגדלים את תעלת המים שהקיפה אותם לצרכי בטחון והתגוננות (כמובן שאין בה מים יותר…). ניתן לטפס על המגדלים בסכום סמלי של מספר יורו בודדים, ומראשם ישנה תצפית טובה על ולנסיה, בעיקר לכיוון העיר העתיקה.

סרטון המציג איורים ותמונות של מגדלי סרנוס לאורך ההיסטוריה
המלצות "הכל על"

  • מומלץ לשלב את הביקור במגדלים עם ביקור באתרים פופולאריים סמוכים כגון שכונת קראמה (Barri del Carme) הידועה בחיי הלילה שבה, מבנה שוק המשי העתיק והשוק המרכזי המציע שלל מזכרות ומטעמים.
  • אם יש לכם תעודת סטודנט, אפילו לא בינלאומית- מספיק שיהיה כתוב עליה באנגלית student card, כדאי להביא אותה ומקבלים הנחה.
  • אם אתם לנים באיזור העיר העתיקה, עדיף להגיע למגדלים ברגל ולהנות ממראות רחובות העיר העתיקה בדרך. עדיף להגיע למקום בתחבורה ציבורית מפני שהוא מגיעה קרוב אל המגדלים (האוטובוס ממש צמוד ותחנת המטרו במרחק הליכה קטן). ברכב לא מומלץ להגיע למקום מכיוון שאין חניונים באזור. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה.
  • הלינה באיזור העיר העתיקה מבוקשת משום שהיא קרובה לרוב אתרי התיירות של ולנסיה ומשום שסמטאות העיר העתיקה שקטים יותר ממכוניות. כמו כן מומלצת למי שרוצה להיות סמוך לאתרי הבילוי הלייליים. למידע נוסף על- מלונות בעיר העתיקה של ולנסיה.
  • אם אתם סובלים מהשמש אולי לא כדאי בשעות הצהריים החמות (מפני הטיפוס במדרגות בשעות חמות- אין מעלית). אין ייחוד להגיע בערב, אלא אם כן אתם רוצים לראות את נוף העיר בלילה. כמו כן יש לשים לב שבימי ראשון וחגים הכניסה למגדלים נסגרת מוקדם יותר מבשאר הימים.
  • במגדלים אין מעלית ולכן הטיפוס עליהם אינו נגיש לבעלי מוגבלות בתנועה. למידע נוסף על ולנסיה למוגבלי תנועה.
  • אין צורך להזמין כרטיסים מראש, התורים אינם ארוכים.
  • הביקור במגדלים אינו ארוך, הוא כולל התרשמות מבחוץ ואם החלטתם לשלם על כרטיס כניסה (עניין של מספר יורואים בודדים) מדובר רק בטיפוס לכמה קומות ומבט על הנוף.
  • ניתן להגיע לאתר עם ילדים, אך אם אתם משלמים על כרטיס (שהינו זול) קחו בחשבון שצריך לטפס על מדרגות ואין מעלית. ראו גם ולנסיה עם ילדים.
  • מחיר: 2 אירו לכרטיס, חינם בימי ראשון ובחגים.

מידע שימושי

שעות פתיחה

שני-שבת 9:30-19:00, ראשון וחגים 9:30-15:00. סגור בתאריכים 1.1, 6.1, 1.5, 25.12.

כתובת

Plaça dels Furs, s/n, 46003 Valencia, Spain

הגעה
directions_bus
אוטובוס

קווים 5, 47, 95, 28, 115a, 115c, 115d, 115e, 115f, 120, ולרדת באחת מהתחנות הבאות: Torres dels Serrans – Comte de Trénor או Torres de Serrano. למידע נוסף על אוטובוסים בולנסיה.

directions_subway

טראם

לקחת את קו מספר 4, לרדת בתחנת Pont de Fusta וללכת כ-5 דקות ברגל לכיוון דרום-מערב.

directions_car
רכב

לא מומלץ להגיע לאתר עם רכב מכיוון שאין מקומות חניה קרובים וזמינים ומפני שניתן להגיע אליו בקלות באמצעות תחבורה ציבורית. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה.