כל מה שמבקרי מוזיאון אילת עירי צריכים לדעת

מוזיאון אילת עירי – המוזיאון בו תכירו את ההיסטוריה של העיר. כל המידע שצריך לדעת לפני שמבקרים – למי מומלץ? מתי כדאי לבוא? וטיפים רבים נוספים.

מידע כללי על מוזיאון אילת עירי

מוזיאון אילת עירי הוא מוזיאון המתאר את תהליך התפתחותה של העיר אילת מכיבושה במלחמת העצמאות והנפת דגל הדיו ועד ימינו.
במוזיאון תוכלו להנות מסיפורה ההיסטורי המרתק של העיר הדרומית בארץ, מתמונות ומייצגים המתארים את התפתחותה של העיר במגוון תחומים בינהם: התעשייה, התיירות והתרבות. המוזיאון הוקם ביוזמתם של תושבי אילת הותיקים ומתנדבים מארגונים ועמותות שונים.
המוזיאון בנוי בצורה כזו שיש אפשרות לסייר בו ללא הדרכה, אך קיימת האפשרות להדרכה מסודרת במקום באמצעות תיאום מראש.
זהו מוזיאון קטן שנמצא ממש בסמוך למזרקות המוזיקליות וגלריית האמנים של אילת, והביקור בו לא אורך יותר מידי זמן, לרוב בין חצי שעה לשעה וחצי כתלות במידת ההעמקה שלכם בתמונות ובמוצגים.

צילום אווירי של אילת משנת 1955 - מסוג התמונות שתראו במוזיאון (צילום: תאצילום אווירי של אילת משנת 1955 – מסוג התמונות שתראו במוזיאון (צילום: תא”ל ניר מאור, רישיון)

מה רואים ומה עושים במוזיאון אילת עירי?

המוזיאון מחולק לשלוש אולמות תצגוה בהם תחשפו לעבר היסטורי מרתק של העיר אילת באמצעות מאות תמונות המתארות את הקמתה, מייצגים מרשימים ומצגות הממחישות את תהליכיה של העיר. התצלומים מתמקדים בשנים הראשונות של העיר וקמתה, וישם גם מייצגים של חברות הגדולות אשר מלוות את העיר אז וגם היום – ארקיע, נמל אילת, חברת המלח (שבבריכות שלה בפאתי העיר תוכלו לראות פלמינגו), מקורות וכמובן המצפה התת ימי. בנוסף במקום מוקרנים סרטי תיעוד נדירים על העיר.
המלצות וביקורות הגולשים על מוזיאון אילת עירי

מביקורות הגולשים עולה כי מוזיאון אילת עירי הוא מוזיאון מרגש, מרתק ומושקע.
המוזיאון מסביר מדהים ובצורה מונגשת על ההיסטוריה של העיר ובנוסף מתאים מאוד למשפחות, בעיקר לאלו שחובבות היסטוריה.
מלונות באזור מוזיאון אילת עירי

מוזיאון אילת עירי נמצא מול קניון מול הים, ממש בתפר בין אזור המלונות הגדולים והיקרים של העיר לבין אפשרויות הלינה הזולות והפשוטות יותר. בין המלונות הקרובים לאתר זה ניתן למנות את מלון קלאב הוטל אילת, מלון נפטון ומלון סוליי בוטיק. בין אפשרויות הלינה הזולות יותר תוכלו למצוא את אכסניית הנסיך הקטן, אכסניית אנ”א אילת ומלון עדי.
המלצות "הכל על" למבקר במוזיאון אילת עירי

 • כדאי להגיע למקום או בהליכה ברגל מאזור הטיילת או עם תחבורה ציבורית – אין בסמוך למוזיאון חניה ולכן ההגעה עם רכב פחות מומלצת.
 • המוזיאון ממוזג ולכן מהווה אפשרות טובה להתרעננות קצרה במזגן בימי הקיץ החמים.
 • מוזיאון אילת עירי מתאים מאוד למשפחות עם ילדים חובבי היסטוריה. סיור קצר המעניק המון ידע חשוב לילדים בצורה נעימה ומרתקת ובנוסף קיים במקום ‘מיני קולנוע’ ובו סרטי תיעוד נדירים על העיר, מתאים לילדים ולמבוגרים כאחד.

מידע שימושי על מוזיאון אילת עירי

 • שעות פתיחה:
  שני – חמישי 22:00-10:00
  שישי- 14:00-10:00
  שבת- 22:00-12:00
 • כתובת: יותם 2, אילת
 • דרכי הגעה: למגיעים ברכב מכביש 90 , בהגיעכם לאילת, פנו ימינה ברחוב דרך יותם והמוזיאון יהיה מימינכם.
  בתחבורה ציבורית: ניתן לקחת קווים: 1,2,5,א5
 • עמוד הפייסבוק של המוזיאוןק: https://www.facebook.com/EilatMuseum/

[wpgmza id="23" cat="5" marker="4118" zoom="15"]