רומא פאס – כרטיסים בהנחה, דילוג על התור והמדריך המקיף ביותר בעברית | Roma Pass

הזמנת כרטיס רומא סיטי פאס המעניק נסיעה חופשית וכניסה לאתרים מרכזיים

רומא סיטי פאס (Rome City Pass) הוא כרטיס התיירים המפורסם והפופולארי ביותר של רומא. הכרטיס מעניק כניסה חינם לאתרים מרכזיים (לא פחות חשוב מזה דילוג על התור בחלק מהאתרים), הטבות ונסיעה חופשית בתחבורה ציבורית בתוך העיר. את הכרטיס ניתן לרכוש ליומיים או שלושה ימים ואפילו לשבוע (ככל שמספר הימים גדל התשלום פר יום קטן). הוא מאוד משתלם לתיירים שהולכים לאתרים המרכזיים של רומא (קולוסיאום, פורום רומנום, המוזיאון הקפיטוליני, טירת סנט אנג’לו ווילה בורגזה).

 • שימו לב! ישנם הרבה מאוד כרטיסי הנחות ברומא, רומא פאס הוא הותיק שבהם – אבל לא בטוח שהוא המתאים לכם. הדרך הנכונה היא להחליט אילו אתרים אתם מעוניינים לראות ולפי זה להחליט האם ובאיזה כרטיס הנחה לבחור. כדאי תמיד לבחון את רומא פאס (לפרטים והזמנה ) את הכרטיס הזה החדש יותר ולעיתים טוב יותר (לפרטים והזמנה)  ואת השילוב הזה לרומא פאס ולותיקן, שהוא מאוד מתאים לרבים (לפרטים והזמנה).
הזמנת כרטיס רומא סיטי פאס המעניק נסיעה חופשית וכניסה לאתרים מרכזיים

על כרטיס רומא פס בכמה מילים

כרטיס זה הוא כרטיס ההנחות הפופלארי ביותר ברומא (לפרטים והזמנה), כאשר בשנים האחרונות יש לו הרחבה מאוד חשובה הכוללת את אתרי הותיקן (לפרטים והזמנה). כלל ההמלצה שלנו לפני הזמנת הכרטיס היא לתכנן את הביקור שלכם ברומא ואז להחליט האם כרטיס זה משתלם עבורכם או לא. ממחקר שאנחנו עשינו כרטיס רומא פאס משתלם לכ65% מהתיירים הישראלים הנוסעים בפעם הראשונה לרומא – כך שלרוב התיירים מדובר בכרטיס המייצר חסכון כספי.

לאטרקציה זו, ולשלל אטרקציות נוספות ישנם 5% הנחה לגולשי הכל על באתר זה.

כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההזמנה, ואז במעמד ההזמנה להזין את קוד הקופון HAKO5.
ההנחות וההטבות שניתנות למחזיקי הכרטיס

1. כניסה חינם

ניתן להיכנס עם הכרטיס בחינם לאחד עד שניים (תלוי במספר ימי הכרטיס) מהאתרים המרכזיים של רומא שהחשובים שבהם הם, הקולוסיאום והפורום הרומי, אתרים רבים בחלק העתיק של רומא והמוזיאון הקפיטולוני וכן לחלק מהמוזיאונים בפארק בורגוזה (וילה בורגזה, Museo Carlo Bilotti ו- Museo Pietro Canoncia).

אתרים נוספים אליהם ניתן להיכנס חינם למחזיקי רומא פאס הם:
Academia Nazionale di San Luca
Museo della Repubblica Romana e della memoria garibaldina
Museo delle Mura
Museo Napoleonico
Villa di Massenzio
Museo di Scultura Antica Giovanni Barracco
Museo di Casal de’ Pazzi (צריך להזמין מקום מראש)
Ara Pacis
Centrale Montemartini
יש לשים לב שישנם מקומות נוספים שאליהם ניתן להיכנס חינם רק עם הכרטיס ל-3 ימים – הכרטיס של ה-3 ימים מקנה כניסה חינם לטירת סנט אנג’לו (עם כרטיס של יומיים יש רק הנחה בכניסה – בכל מקרה יש להירשם מראש לשעת ההגעה). כמו כן יש להירשם לשעת הגעה מראש לביקור בקולוסיאום והפורום הרומי בין אם מדובר בכרטיס התקף בעבור יומיים או שלושה.

אחת מנקודות האיסוף והקניה של הרומא פאס בשדה התעופה של רומא (צילום מקורי)

כניסה חינם למחזיקי הכרטיס המשולב רומא פאס ואומניה קארד (כרטיס ההנחות של הותיקן):

לאחרונה הושק כרטיס חדש (אומניה קארד) ויש חברות שמשווקות את שני הכרטיסים במשולב (ראה למשל פה). חבילה זו משלבת את הביקור באתרי רומא (רומא פאס) עם אתרי הותיקן. בכרטיס משולב זה ניתן להיכנס בחינם לקפלה הסיסטינית, ולכל מוזיאוני הותיקן (בתור המהיר – כמו אלו המזמינים כרטיסים מראש) כמו גם לזכות לעקיפת התור בבזיליקת סנט פטרוס, ולסיור מודרך בגני הותיקן. לצערינו הכרטיס של הותיקן כיום אינו נותן מענה ראוי לרוב התיירים ולמרבית גולשנו אנו ממליצים להימנע ממנו ולהסתפק בהזמנת כרטיסים מראש למוזיאון הותיקן בלבד. כרטיס אומניה הופך משתלם רק אם אתם מתכננים לעקוף את התור בכנסיית סנט פטרוס (בתשלום למדריך), ו/או ביקור מודרך בגני הותיקן בנוסף לביקור במוזיאון – דברים שאינם פופלארים כל כך – לא על התייר הישראלי ולא באופן כללי.

הקולוסיאום ברומא – מחזיקי הכרטיס נכנסים חינם (תמונה מקורית)

כיכר ובאזיליקת סנט פטרוס בותיקן – כרטיס רומא פאס ואומניה הופכים משתלמים
רק למי שמתכנן לדלג על התור בתשלום בכנסייה הנ”ל (צילום מקורי)

2. הנחות

הכרטיס מקנה גם הנחות למוזיאונים רבים שאינם ברשימת הכניסה חינם, לאירועי תרבות ברומא – קונצרטים, אופרה והצגות, הנחות לפארקים ולגני חיות ושעשועים והנחה לאטרקציות ולסיורים מודריכים כמו הנחה בהשכרת אופניים וסגוואי לסיור בעיר.

החשמלית (טראם) ברומא – גם בו וגם בכל האוטובוסים והמטרו
הכרטיס מאפשר נסיעה תוך עירונית חינם (צילום מקורי)

3. נסיעה חופשית בתחבורה הציבורית של רומא – למחזיקי רומא פאס

ניתן להשתמש בכרטיס באופן חופשי בכל סוגי התחבורה הציבורית בתוך העיר – מטרו, חשמליות ואוטובוסים, וכן לעלות באופן חופשי על האוטובוס הדו-קומתי שכולל סיור מודרך ברחבי העיר וכולל תחנות באיזורים מרכזיים ובאתרים רבים. חשוב להדגיש כי השימוש בתחבורה הציבורית למחזיקי רומא פאס היא חינם לכל אורך משך החזקת הכרטיס. השימוש החופשי לאוטובוס התיירים (האוטובוס הדו-קומותי / Hop-On Hop-Off Bus) הינו ליממה אחת!

למי הכרטיס מתאים?

בניגוד לכרטיסים אחרים בערים אחרות (למשל ברצלונה קארד או לונדון פאס שאינם מתאימים לדעתנו לרוב התיירים הישראלים), כרטיס רומא פאס נותן מענה טוב למרבית התיירים המטיילים בעיר בפעם הראשונה או השניה. הוא מקיף את כל אתרי החובה ונותן הנחה משמעותית בנסיעה בתחבורה הציבורית של העיר ויום שלם באוטובוס התיירים הנחמד והפופלארי.


המוזיאון הקפיטולוני ברומא – הכרטיס מאוד משתלם למי שהולך למוזיאנים והאתרים ההיסטוריים והאומנותיים של העיר (צילום מקורי)

הכרטיס מתאים בעיקר למי שמגיע לרומא למספר ימים ומעוניין לבקר באתרים ההיסטוריים ובמוזיאונים החשובים. כמו כן, הוא מיועד למי שמעדיף לדלג על ההמתנה המייגעת בתורים בחלק מאותן אטרקציות ולהינות מנסיעה חופשית בעיר למספר ימים, שמאפשרת לראות חלקים רבים בה בזמן קצר וללא עיסוק מיותר בקניית כרטיסים. כלומר, הכרטיס מיועד למי שמעוניין בסיור קצר ואינטנסיבי ברחבי רומא. הכרטיס ככל הנראה פחות ישתלם למי שנהנה מהנחות קבועות (פנסיונרים, סטודנטים וילדים שזוכים בהנחות משמעותיות ואף כניסות חינם – ראה רומא לילדים) ובכל מקרה על מנת לחסוך, מומלץ לשקול לרכוש את הכרטיס למספר מועט של ימים (יומיים/שלושה) ולרכז לאותם ימים את הביקורים באותם אתרים, נסיעות לחלקים רבים של העיר ו/או סיור באוטובוס. כמו כן, הכרטיס אינו מומלץ למי שמתכוון להסתובב הרבה ברגל ברחבי העיר וללכת לאתרים חינמיים ברומא (ראו את העמוד רומא בחינם).

הזמנת כרטיסי הנחות וכרטיסים משולבים לעיר רומא

שאלות ותשובות נפוצות על רומא פאס

תשובות לשאלות עליהן ענינו לאורך השנים בנושא רומא פאס:

עבור ילדים קטנים לדעתנו לא מומלץ לרכוש כרטיסי הנחות כמו רומא פאס למעט מקרים חריגים, כיון שברוב האתרים המרכזים של רומא הוא אינו נדרש בתשלום. או שהם נכנסים במחירים מופחתים.

במידה והאתרים היחידים בתשלום אליהם אתה מעוניין להגיע הם הקולוסיאום והפורום הרומי ואינך מתכנן להשתמש בתחבורה ציבורית כרטיס הרומא פאס לא משתלם עבורך וכדאי לך לקנות כרטיס עבור האתרים עצמם. למשל  בקישור זה שמאפשר הנחה של 5% לגולשי אתר הכל על

מבחינת תחבורה ציבורית במסגרת רומא פאס – יש פשוט להראות את הכרטיס ותעודה מזהה במידה ותתבקשו לכך.

מבחינת הכניסה לאתרים ואטרקציות – הדבר תלוי באיזה אתרים מדובר, יש אתרים הכוללים גם דילוג על התור (כמו למשל הקולוסיאום אליו יש לשריין זמן כניסה מראש באמצעות האתר:ecm.coopculture.it בעלות 2 יורו או בקופות ביום הביקור עצמו לפי הזמנים הפנויים באותו היום) ואז מגיעים בזמן הייעודי לתור המקוצר, ויש אתרים אשר הכניסה אליהם חינם במסגרת הכרטיס אבל לא כוללים דילוג על התור בהם יש לחכות בתור ובקופות להראות את הכרטיס במקום לרכוש כרטיס.

לשואלים: אם מדובר על טירת סנט אנג’לו – אין צורך לקבוע זמן ביקור מראש כמו בקולוסיאום.

מוזיאון הותיקן אינו כלול בכרטיס רומא פאס ולכן גם אם תזמינו אותו, תצטרכו לרכוש עבורו כרטיסים בנפרד (ילדים מתחת לגיל 6 אינם נדרשים בתשלום). אפשר לעשות זאת כאן עם 5% הנחה לגולשי הכל על.

רומא פאס, אינו כולל בתוכו נסיעות מחוץ לעיר. כלומר – הנסיעה מ/אל השדה אינה כלולה בו.
הוא כן תקף לתחבורה ציבורית בתוך העיר – טראם, מטרו, אוטובוסים וגם מקנה יום אחד חופשי באוטובוס התיירים של רומא.

 

לא. לרוב הוא משתלם למבוגרים המתכננים בביקור של לפחות שני אתרים הכלולים בכרטיס בכניסה. לרוב שילובים פופלארים הם קולוסיאום הפורום וגבעת פלאטין (כרטיס אחד) עם אחד מאתרים אילו: וילה בורגזה, המוזיאון הקפיטולני או טירת סנט אנג'לו.

אם אתם מתכננים לא לבקר בשניים מהאתרים הללו אז עדיף לוותר על רומא פאס ולבחור אופציה אחרת.

יש הרבה מאוד תיירים שעדיף להם להזמין כרטיסים ישירים בלבד לאתרים אותם הם מתכננים.  למשל: כרטיס לקולוסיאום הכולל דילוג על התור והדרכה קולית ניתן לרכוש בקישור הזה.
כרטיס לוילה בורגזה ניתן לרכוש בקישור הזה.
כרטיס למוזיאון הותיקן ולקפלה הסיסטינית הכולל דילוג על התור ניתן לרכוש בקישור הזה.
כרטיס לשייט על הטייבר ניתן לרכוש בקישור הזה.

לרבים אחרים כדאי לבדוק כרטיסי הנחות אחרים למשל: כרטיס זה, כרטיס זה וכרטיס זה

לא. לכן לבאים אם מבוגרים בפנסיה או ילדים להם יש הנחות אחרות צריך לבדוק היטב האם להזמין להם את כרטיס זה, לרוב הוא לא משתלם לצעירים ולפינסיונרים.

אפשר במקומות רבים, בעיר, באתר הרשמי ואפשר אצל מפיצים רבים. (אפשר להזמין את הכרטיס בקישור זה המעניק 5 % הנחה לגולשי הכל על, ואפשר להזמין אותו בקישור זה המאפשר ביטול חינם בעת הצורך)

דבר ראשון חשוב לציין כי ברכישת כרטיס רומא פאס ל-48 שעות ניתנת הנחה בכניסה לאתר וברכישת כרטיס רומא פאס ל-72 שעות הכניסה לאתר כלולה במחיר הכרטיס (במידה והוא אחד משני האתרים הראשונים אליהם אתם נכנסים). כך או כך יש להזמין מראש כניסה לגלריה, ניתן לעשות זאת דרך המייל הזה info@tosc.it אישור על ההזמנה ישלח תוך 48 שעות.

 • Colosseum (חובה להזמין מקום מראש)
 • Palatine Hill and Roman Forum
 • Fori Imperiali
 • Borghese Gallery (חובה להזמין מקום מראש)
 • National Museum of Castel S. Angelo
 • Musei Capitolini
 • Museo Dell'Ara Pacis
 • National Gallery of Modern Art (Galleria Nazionale d'Arte Moderna)
 • Galleria Nazionale d'Arte Antica - Palazzo Barberini/Palazzo Corsini
 • Mercati di Traiano
 • Parco Archeologico di Ostia Antica
 • Accademia Nazionale di San Luca
 • Galleria Spada
 • Museums of Villa Torlonia
 • Museum of Roman Civilization
 • Museum of Casal de' Pazzi
 • National Museum of Palazzo Venezia
 • Balbi Crypt
 • Palazzo Altemps
 • Palazzo Massimo
 • The Baths of Diocletian
 • Circo Maximo Experience
 • The Baths of Caracalla
 • Many others too

נכון להיום, כרטיס הרומא פאס הבסיסי אינו כולל את אוטובוס התיירים של רומא. יכול להיות שבעתיד האוטבוס יהיה כלול בכרטיס הבסיסי (היה בעבר). ישנם כרטיסים עם הרחבה (למשל כרטיס רומא פאס + הותיקן ) הכוללים את אטרקציה זו.מידה ותרצו תוכלו להזמין כרטיסים לאוטובוס התיירים בקישור הזה.

 

רכישת כרטיס רומא פאס -
5% הנחה רק לגולשי הכל על

טיפים והמלצות לרומא פאס

 • כרטיס זה הינו פופלארי מאוד -ומשתלם לדעתנו ביחס לכרטיסים אחרים בערים אחרות, עם זאת הוא עדיין אינו משתלם לכל התיירים! ניסנו לפרט בעמוד למי הכרטיס מתאים בפסקאות הקודמות.
 • שימו לב! בניגוד למה שהיה בשנים קודמות הכרטיס עבר מספר שינויים: התווסף השילוב של רומא פאס וכרטיס הותיקן, לא ניתן יותר להזמין כרטיס לשישה ימים וניתן להשתמש בכרטיס בטירת סנט אנג’לו במסגרת הכרטיס לשלושה ימים. לכן מי שהכיר את הכרטיס מפעמים קודמות ברומא, או מי שקרא פרסומים ישנים – או אפילו מענה ישן שלנו – חשוב שיכיר את השינויים האלו.
 • שימו לב נוספה דרישה חדשה של הזמנת מקומות מראש לכמה מהאתרים הכלולים בכרטיס. לוילה בורגזה חובה להזמין חלון ביקור מראש וכך גם לפורום הרומי ולטירת סנט אנג’לו ולגרליית ספדה יש צורך בשריון חלון זמן בעבור ביקורים בסוף השבוע.
 • ישנם הרבה אופציות להזמנת הכרטיס – גם אונליין וגם בעיר עצמה. מניסיון שלנו אין העדפה משמעותית לחברה זו או אחרת.

תגובות והמלצות אלו עלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – רומא למטיילים-Rome for travelers:

 • ממליצה על רומא פס. היינו במלון ממש קרוב לתחנת טרמיני, השתמשנו בתחבורה ציבורית חופשי ולא וויתרנו על שום דבר ברומא ולקולוסאום נכנסו בלי תור בכלל שזה היה פצצה.
 • אנחנו חזרנו אתמול מרומא , קנינו את הרומא פס ונסענו דיי הרבה במטרו , ונכנסנו לקולסאום בלי המתנה בתור וזה כבר כלל במחיר של הכרטיס , ונכנסנו לעוד מקום בלי המתנה בתור ובלי תשלום כי זה כלל , לדעתי זה משתלם אם את מתכוונת לבקר במקומות ולנסוע בתחבורה ציבורית.
 • אני לא יודע בנוגע לתורים בשער המקומות, אבל אם לוקחים אותו בקלוסויאום יש תור מקוצר ואז הכניסה לקולוסיאום פורום וגבעת הפלטין זה בחינם.
  ובכל מקרה, לאטרקציה אחת הכרטיס לא משתלם, אז במידה ולוקחים, יוצא טיפה יותר משתלם ללכת לוילת בורגוזה בתור האתר חינם (בתור אתר פופולארי ויקר יותר)
 • קנינו רומא פס.. נכנסנו לקוליסאום בתור שמיועד למי שיש את הכרטיס, נכנסו תוך כמה דקות.